vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

199 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, Milarepa, gfilip, vasim

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4335 στις: Αυγούστου 21, 2015, 20:08 »
Διάβασε 1 - 2 σελίδες πιό πίσω...

Έχουν αναφερθεί αυτά πολλάκις...

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4336 στις: Αυγούστου 21, 2015, 20:14 »
Κι υπάρχουν και εδώ.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4337 στις: Αυγούστου 23, 2015, 14:15 »
Τι εκανε παλι ο ανθρωπας.........


http://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size/samsung-inr-18650-30q-3000mah.html




Να τι κανουν τα ακυρα συμβόλαια , αλλα η Samsung δεν μασαει.........αντε να δουμε κι αλλες μπαταριες με τιμη χωμα.....


Αν και κατι μου λεει οτι θα δουμε και R σειρα ...........  Μακαρι....


Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4339 στις: Αυγούστου 23, 2015, 15:31 »
Τι εκανε παλι ο ανθρωπας.........


http://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-size/samsung-inr-18650-30q-3000mah.html




Να τι κανουν τα ακυρα συμβόλαια , αλλα η Samsung δεν μασαει.........αντε να δουμε κι αλλες μπαταριες με τιμη χωμα.....


Αν και κατι μου λεει οτι θα δουμε και R σειρα ...........  Μακαρι....

Mια χαρα! Θα χτυπησω 2 τεμ για τα μηχανικα μου μοντ!

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4340 στις: Αυγούστου 23, 2015, 15:39 »
Μόλις χτύπησα 3  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4341 στις: Αυγούστου 23, 2015, 16:34 »
Και οσο παει , ολο και χαμηλοτερα θα πουλαει ο τυπος......


Κοιταξτε τιμη για τις 25R , αλλα ιδιαιτερα για τις LG HE4.......... :o


Tιμες Κινας και βαλε........

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4342 στις: Αυγούστου 23, 2015, 16:43 »
Πώς γίνεται αυτό όμως ρε παιδιά; Γιατί αυτός τις πουλάει 5 ευρώ ενώ βρίσκεται εντός Ευρωπαϊκής ένωσης και εντός Ελλάδας οι περισσότεροι επιχειρηματίες θα τις πουλάγαν 9-12 ευρώ; Χωρίς να θέλω να θίξω το κλασσικό ζήτημα "στο εξωτερικό όλα στη φθήνια και στην Ελλάδα μας κλέβουν", απλά το έχω απορία.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4343 στις: Αυγούστου 23, 2015, 16:56 »
Ξερω μαγαζια στην Κινα που πουλανε μπαταριες ακομα πιο χαμηλα απο τον ΝΚΟΝ.
Oι τιμες τους ειναι χαμηλες , γιατι δεν εχουν τα δικα μας ή της υπολοιπης Ευρωπης κοστολογια.
Οσο μεγαλυτερες ποσοτητες αγορασεις , τοσο μικροτερες θα ειναι οι τιμες.


Πολλες μεγαλες εταιριες εξαλλου , κατασκευαζουν τα προϊοντα τους στην Κινα , με κοστολογια Κινας.
Ετσι πιστευω οι τιμες τους ειναι και πολυ χαμηλες.


Η Samsung ομως για παραδειγμα , οπως και αλλες εταιριες αυτου του ειδους , τις περισσοτερες φορες οταν βγαζουν προϊοντα τοσο χαμηλων τιμων , το σιγουρο ειναι οτι εχουν παρει τα λεφτα του ηδη ή κατι καινουριο ετοιμαζουν.


Το θεμα ομως με εμας ειναι οτι ενω γνωριζουμε μαγαζι με ακομα μικροτερες τιμες , δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι αν θα ειναι σωστα αυτα που θα αγορασουμε.
Μαγαζια σαν το ΝΚΟΝ ομως , αν κατι δεν ειναι σωστο , εχουν το δικαιωμα να ακυρωσουν ολη την παραγγελια. 
Οποτε δεν συμφερει να γινει στραβη.
Δεν λεω οτι δεν ειναι δυνατον να βρεθει και κατι σκαρτο , αλλα ειναι μικρες οι πιθανοτητες.


Σαν παραδειγμα , ξερω εδω και πολυ καιρο μαγαζι που πουλαει Sony VTC5 στα 6$.
Μπορει καποιος ομως να μου πει οτι ειναι σωστες ή οχι ;;;  Και για να αγορασω θα πρεπει να κανω παραγγελια 100 μπαταριες.
Αν κανω μεγαλυτερη , θα εχω και μικροτερη τιμη.  Ακομα και 4 $ αν γινει τεραστια παραγγελια.
Την κανεις ομως τη ριμαδα ;;;;    Δεν την κανεις............


Γενικοτητα φυσικα αυτα που εγραψα , αλλα σε γενικες γραμμες καπως ετσι ειναι....... :)

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4344 στις: Αυγούστου 24, 2015, 00:02 »
Καλησπερα...θα μπορουσε καποιος να με ενημερωσει απο που μπορω να προμηθευτω τις Sam 30Q και LG HG2 στην ελλαδα??αθηνα ακομα καλυτερα...

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4345 στις: Αυγούστου 24, 2015, 00:24 »
Για τις SAMSUNG 30Q και τις LG HG2 που ρωτάς δεν τις βρήκα προς το παρόν Ελλάδα. Έχουν τελειώσει.
Όλοι περιμένουν νέα εισαγωγή.
Eγώ βολεύτηκα με τις LG HE4
;)


Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4347 στις: Αυγούστου 24, 2015, 00:56 »
Sorry για την καθυστέρηση απάντησης (real life από τη μια, τρελές παραγγελίες από FastTech από την αλλη - χάθηκα!). Είμαι άντρας: ομολογω πως ΚΑΙ ΠΑΛΙ χάθηκα, παρά την αναλυτικότατη εξήγηση του Shadockan (και μια προσωπική επικοινωνία με άλλο μέλος). Δεν γράφω, όμως, εδώ, για να ζητήσω περισσότερες εξηγήσεις (εσείς όσο μπορούσατε να βοηθήσετε, βοηθήσατε, εγώ έχω διάβασμα και... προσπάθεια κατανόησης μπροστά μου) αλλά διότι θεωρώ πως του οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ για το μήνυμα του.

Σοβαρά, ευχαριστώ.

Χάρη σε αυτό, κάποια προσωπικά μηνυματάκια και... μια επικοινωνία με φίλο ηλεκτρονικο-ηλεκτρολόγο, σχεδόν "το'χω πιάσει". Εξακολουθώ να φοβάμαι, όμως, πως ένα μοντάκι μπορεί "να κάνει μπούμ", όταν τρέχουν επάνω του "χυμοί" από επισκευάσιμο όπου-η-προσπάθεια-πήγε-στραβά. Αυτό, όμως, είναι συζήτηση για άλλο νήμα (και ούτε καν)  ;D .

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4348 στις: Αυγούστου 24, 2015, 01:31 »
Για τις SAMSUNG 30Q και τις LG HG2 που ρωτάς δεν τις βρήκα προς το παρόν Ελλάδα. Έχουν τελειώσει.
Όλοι περιμένουν νέα εισαγωγή.
Eγώ βολεύτηκα με τις LG HE4
;)
Κι εγω το ιδιο

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #4349 στις: Αυγούστου 24, 2015, 05:04 »
@ducklord

Για να σε καθησυχασω κάπως, έχω το istick50 (γνωστό και ως ibomb/igrenade) απ τον Απρίλη. Έχει φάει 4-5 τούμπες όπου η τελευταία έσβησε την οθόνη για πάντα και έχει καταπιεί τόσο υγρό που θα έπρεπε να το αφήσω μέσα σε ρύζι κανά χρόνο. Απλά το φορτίζω υπό επίβλεψη και όταν κοιμάμαι του βγάζω τον ατμοποιητή και το αφήνω μακριά από εύφλεκτα αντικείμενα. Έλα σιγά, lipo μπαταρίες έχουν και άλλες συσκευές και εσύ θα αγχωθείς για αυτή που θα γίνει προέκταση του χεριού σου;

Και επειδή μάλλον προς μοντάκι με μπαταρίες που θα βάλεις εσυ σε κόβω, μη τρελαίνεσαι. Λέγονται ασφαλούς χημείας για κάποιο λόγο. Καλές αγορές!

Sent from my SM-T210 using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1126 92598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 08, 2024, 16:38
από john 7
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278057 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex