vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 2 χρήστες
th3ofilos, Jorge

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #300 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 01:10 »
Επειδη ελλαδα δεν βρισκω magma ο κλωνος λεει κατι η ειναι πεταμενα λεφτα; Ειδα υπαρχει του tobeco ο magma σε καταστηματα στα 30€.Ειναι καποιος που εχει και original και τον κλωνο που ανεφερα να μου πει αν αξιζουν τα εξτρα χρηματα και η αναμονη απο εξωτερικο;; Αυριο θα κατεβω και μια βολτα βεβαια να δοκιμασω αν βρω τον apollo που μου ειπατε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #301 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 02:37 »
η vaponaute ειχε ανακοινώσει, οτι θα εβγαζε και αλλο ατμο μετα τις γιορτες ,μαθαμε κατι?


Δεν έχει ανακοινώσει κάτι άλλο ακόμη,παρα μόνο δημοσιεύσε αυτή την φωτογραφία κάπου στα μέσα Ιανουαρίου.


Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #302 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 06:08 »
Τουλάχιστον όσοι πάτε για velocity ο οποιός είναι μαζί με τον magma τα 2 must αυτή τη στιγμή μήν πάτε για τον Velocity Mini, ότι και εάν ακούτε για εξτρά γεύση δέν δουλεύει όσο σωστά όσο ο κανονικός.

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #303 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 09:38 »
Επειδη ελλαδα δεν βρισκω magma ο κλωνος λεει κατι η ειναι πεταμενα λεφτα; Ειδα υπαρχει του tobeco ο magma σε καταστηματα στα 30€.Ειναι καποιος που εχει και original και τον κλωνο που ανεφερα να μου πει αν αξιζουν τα εξτρα χρηματα και η αναμονη απο εξωτερικο;; Αυριο θα κατεβω και μια βολτα βεβαια να δοκιμασω αν βρω τον apollo που μου ειπατε.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Τελικα μιλησα με τον τυπο που τους φτιαχνει μου ειπε μονο magma reborn πλεον ο αλλος γιοκ.Οποτε μονο κλωνος απο οτι φαινεται.
Τον apollo τον ειδα αναλυτικα και εχω ενδιασμους γιατι παντα ημουν αντιθετος σε κατι που τα κανει ΟΛΑ, βεβαια θα τον δοκιμασω αν και η τιμη θεωρω οτι ειναι τσιμπημενη για ελλαδα.Ισως παρω και δευτερο αργοτερα οποτε παιζουν ολα.Οσοι εχετε τον apollo αν τον βαλεις σε τσαντακι σταζει η δεν υπαρχει θεμα διαρροης σε πλαγια σταση κλπ?
Ρε παιδια ενα link απο ελλαδα για magma υπαρχει απο μαγαζι της προκοπης ?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #304 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 09:58 »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #305 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 09:58 »
Τουλάχιστον όσοι πάτε για velocity ο οποιός είναι μαζί με τον magma τα 2 must αυτή τη στιγμή μήν πάτε για τον Velocity Mini, ότι και εάν ακούτε για εξτρά γεύση δέν δουλεύει όσο σωστά όσο ο κανονικός.

Σε τι δεν δουλεύει σωστά δηλαδή? Χτες έτυχε να τον δοκιμάσω από ένα φίλο και με εντυπωσίασε ο μινι. Ήταν στημένος με διπλή αντίσταση και είχε πολύ ωραία(αεράτη) τζούρα με πολύ καλή γεύση, ίσως όχι τόσο γεμάτη όσο του μεγάλου αλλά δε με άφησε παραπονεμένο. Πάντως όποιος ψάχνει σφιχτή τζούρα, δε θα την βρει σ' αυτόν, ο Le magister είναι καλύτερη λύση και απ' αυτόν και από τον magma.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #306 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 10:08 »
Εχω τον velocity mini κοντα στους 2 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Οντως βεβαια ειναι πολυ αερατος και δεν θα ικανοποιησει καποιον για MTL. Σε τι ακριβως δε δουλευει σωστα;

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #307 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 12:47 »
Ως κάτοχος και των 2 velocity της tobeco, προτιμώ τον  mini σαν εμφάνιση και κυρίως γεύση....Η μόνη κατασκευαστική διαφορά που βρήκα αλλά δεν με ενόχλησε ήταν ότι πρέπει να ξεβιδώσεις λίγο το drip rip για να ρυθμίσεις τη ροή του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος christako

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #308 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 13:50 »
Θα συμφωνήσω με τον Ribot, συγκρίνοντας κλώνους ο Le magister αποτελεί για εμένα καλύτερη λύση από τον Velocity.
Πιθανά τον velocity να μην τον έχω φέρει ακόμα στα μέτρα μου, όπως τον μάγιστρο που τα βρήκαμε από την πρώτη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος john 7

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #309 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 14:21 »
Όντως οποίος ψάχνει γεύση και τσιγαρισια τζούρα πάει στον Le magister αλλά και πνευμονικες.μόνες και διπλές αντίστασης  μπορείς άνετα να τον φέρεις στα μέτρα σου.εγώ έχω τον κλώνο και για τα λεφτά του είναι πολύ καλός

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #310 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:06 »

Τελικα μιλησα με τον τυπο που τους φτιαχνει μου ειπε μονο magma reborn πλεον ο αλλος γιοκ.Οποτε μονο κλωνος απο οτι φαινεται.
Τον apollo τον ειδα αναλυτικα και εχω ενδιασμους γιατι παντα ημουν αντιθετος σε κατι που τα κανει ΟΛΑ, βεβαια θα τον δοκιμασω αν και η τιμη θεωρω οτι ειναι τσιμπημενη για ελλαδα.Ισως παρω και δευτερο αργοτερα οποτε παιζουν ολα.Οσοι εχετε τον apollo αν τον βαλεις σε τσαντακι σταζει η δεν υπαρχει θεμα διαρροης σε πλαγια σταση κλπ?
Ρε παιδια ενα link απο ελλαδα για magma υπαρχει απο μαγαζι της προκοπης ?


Ανάλογα με το στήσιμο που θα κάνεις ο Apollo δεν στάζει.  Αν το γεμίσεις υγρό και δεν έχεις βάλει βαμβάκι στο deck (όπως τον στήνω εγώ δηλαδή) θα έχεις διαρροή, αν έχεις βάλει βαμβάκι στο deck όχι  ;)


Τους ενδοιασμούς σου δεν τους καταλαβαίνω από την στιγμή που τα κάνει όλα ΚΑΛΑ  :thumpup: .  Για την τιμή, είπες ότι έψαχνες magma original που, αν δεν κάνω λάθος, είναι στο ίδιο εύρος τιμής για αυτό στον πρότεινα φίλε μου.  Αν είναι εκτός budget τότε sorry  :)

Αποσυνδεδεμένος denial

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #311 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:07 »
Παω σφαιρα να τους δοκιμασω τωρα και βλεπουμε..:)))


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #312 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 17:58 »
Παιδιά το έχω πεί αρκετές φορές κι ίσως γίνω κουραστικός, αλλά ο καλύτερος dripper μακράν είναι ο Apollo και σε γεύση και σε ντουμάνι!!!
Από εκεί και πέρα και ο magma και ο velocity mini είναι ισάξιοι με τον velociy να υπερτερεί για πνευμονικές!
Από την άλλη o magma καρδίζει σε γεύση!
Άλλος ένας πολύ καλός και δυνατός άτμο ο οποίος δεν ξέρω αν κυκλοφορεί πλέον Ελλάδα είναι ο Veritas, o οποίος έχει απίστετο χτύπημα!

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #313 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 18:22 »
Σε ντουμανι ο velocity δεν εχει αντιπαλο (συμπεριλαμβανομενου και του απολλο βεβαια), απλα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #314 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:16 »
Phenotype-L.  ;D

Όσα παίρνει ο άνεμος...  :)) :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix