vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 16:37 »
Velocity RDA...
Γευση και ντουμανια στον Θεο...
Σε αεροπλανα μονοδρομος ο dripper..
Στο βαπορι και παλι οτι καλυτερο...
Σε θαλασσα ανω των 8bft θελει συνηθεια το συαξιμο ωστε να μοαινουν ολα μεσα αλλα κι αυτο συνηθιζεται..
Παντως μετα απο τοσους rda θα πω οτι την γευση που προσφερει ενας καλος rda δεν θα την δεις πουθενα αλλου...

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 00:03 »
O καλυτερος  ντριπερ που εχω παρει σε θεμα γευσης CERA RDA :thumpup:
[youtube]i7VMVFlPNis[/youtube]

εκτός απο gb δεν τον βρίσκω πουθενα. για πές ειναι πολυ αεράτος? λέει οτι έχει airflow control αλλα δεν νομίζω να ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 02:03 »
Εγώ να προτείνω κάτι λίγο διαφορετικό και συγνώμη εκ των προτέρων αν έχει ήδη γίνει αναφορά σ'αυτόν. Ο λογος περι Cascata by Cartel. Πολύ μικρός κι αυτός (στην κατηγορία Derringer), πάρα πολύ καλή ανάλυση γεύσης και γεύση συνολικά, στησιμο ευκολο με μονή αντίσταση, λιγότερο ευκολο με διπλες (καθετες) οπου και αποζημιώνει με το παραπάνω αφου αποδιδει τα μέγιστα. Αέρας απο το πλαι, μπροστά στην/στις αντιστασεις, καλός αλλά όχι και υπερβολικά πολύς οποτε και το ντουμάνι όχι σε επίπεδο cloud chasing αλλά καλό αν λάβει κανεις υπ'οψην του το μεγεθος του και κυρίως το ότι είναι flavor chasing ατμοποιητης. Ατμός γεμάτος και πυκνός κι από γευση στο ταβάνι. Μέχρι τώρα είχα καταλήξει στον Veritas αλλά αυτός είναι ένα κλικ παραπάνω στη γεύση κατά την προσωπικη μου αποψη. Μειονεκτηματα είναι η σχετικά χαμηλή του χωρητικότητα σε υγρο λόγω πολυ μικρου μεγεθους και ότι δεν μπορεις να τον κυκλοφορεις ευκολα εξω απο το σπιτι λογω ευκολου δακρυσματος απο την τρυπα του αερα. Αυτό βέβαια αντιμετωπίζεται σχετικά ευκολα πχ χρησιμοποιώντας τον σε καφετερια και ατμιζοντας τον μεχρι να τελειωσει το υγρο πριν να φυγω απο εκει. Λογω μικρης χωρητικοτητας αδειαζει σχετικα γρηγορα. Ενιοτε ετσι το κανω και με αυτο τον τροπο τον απολαμβανω κι εκτος σπιτιου. Παρακατω παραθετω μερικες φωτο απο στησιμο πιο πολυ για να παρετε μια ιδεα για τι μιλαμε.

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 15:24 »
Αυτός  ο ντριπερ    http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=288&product_id=791 είναι  μόνο  για  πνευμονικες  η  κάνει  και  για  σφιχτες  τζούρες?  Θέλω  να  τον  δουλεύω  με  μονή  αντίσταση  δουλεύει  σωστά  με  μονή?  Δέχομαι  προτάσεις  και  για   κάποιον  άλλο ντριπερ γνήσιο  σε  αυτή  την  τιμή  περίπου. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 15:34 »
Δεν ξέρω αλλά εγώ ζαχαρώνω τον Nectar Micro 316ss https://www.fasttech.com/products/3755600

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 15:49 »
Αυτός  ο ντριπερ    http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&path=288&product_id=791 είναι  μόνο  για  πνευμονικες  η  κάνει  και  για  σφιχτες  τζούρες?  Θέλω  να  τον  δουλεύω  με  μονή  αντίσταση  δουλεύει  σωστά  με  μονή?  Δέχομαι  προτάσεις  και  για   κάποιον  άλλο ντριπερ γνήσιο  σε  αυτή  την  τιμή  περίπου. Ευχαριστώ!


Είναι για πνευμονικές και διπλή αντίσταση ξεκάθαρα. Είναι που είναι δύσκολο να βρεις ντρίπερ για σφιχτές τζούρες, αν τον θες και φθηνό και αυθεντικό, σώθηκες  :))


Αν βολεύεσαι και με πνευμονικές, καλή επιλογή είναι αυτός: http://vape-spot.gr/index.php?route=product/product&product_id=798


Έχεις και τη δυνατότητα για μονή αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 15:19 »
Δυο βδομαδων ατμιστής  και επεςα στα βαθιά,ήδη χρησιμοποιώ τηλεμαχο v2 plus και cloudone.
Θα ειναι εύκολο το σετάπ του dripper για  ψιλό άσχετο σαν και μένα;
Ποιος dripper θεωρείται πιο εύκολος στο στήσιμο;
Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 15:33 »
Χαχα....
Γιαννη κανεις πλακα ετσι?
Ο dripper θα σου φανει πολυ ευκολος..
Η επιλογη του dripper θα γινει με γνομωνα το τι ζητας?
Lung Hit / Throat Hit?
Αντιστασεις..?

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 15:33 »
Για μένα, όντας αποκλειστικά σε dripper(s) για πάνω απο 1.5 χρόνο, οι drippers είναι πιο εύκολοι, αφού δεν έχεις να υπολογίσεις την εσωτερική πίεση των τανκ.


Αν ψάχνεις για πνευμονικές/διπλές και πολλαπλές αντιστάσεις, είμαι σίγουρος ότι θα σε βοηθήσουν άλλοι συνατμιστές που γνωρίζουν.


Αν σε ενδιαφέρει μονή αντίσταση και max γεύση, εύκολο στήσιμο, δύσκολα θα βρεις καλύτερο απο τον Eviva-D, Ελληνικής κατασκευής με κεραμικό, απο Atmistique.
Τα παραπάνω με την προυπόθεση οτι δεν ενδιαφέρεσαι να παίζεις σε ψηλά watts, διότι το κεραμικό θα δώσει πολύ ζεστή και παραμορφωμένη γεύση. Θα παίξει όμως άψογα απο τα 7 έως κάπου στα 11 Watts, αν και ο κάθε χρήστης έχει την άποψη του πάνω σε αυτό ..

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 16:29 »
Απο εκει που ουτε να το δω το dripping στα ματια μου δεν ηθελα εχω καταληξει να καραγουσταρω magma με καποιες τροποποιησεις!Ψηνομαι για αλλον ενα αλλα θελω καποιν χωρις διαρροες!Καμια ιδεα?Α για γευση αντιστοιχη λεω!Για eviva d ειναι στο πλανο απλα ελεγα για καποιον με μεγαλυτερο airflow!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 16:34 »
Τι τροποποιήσεις?  :D

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 16:43 »
Frankenstein atmo!Παλευω να ανεβασω φωτο αλλα το tinypic δεν ψηνεται!
Επειδη δεν εχω βγαλει ακρη με web hosting(tiny pic δεν ανεβαζει εχει κανεις καποια αλλη προταση?) χρησιμοποιω magma με καμπανα eviva d και επιστομιο taifun!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2015, 17:30 από robbinsrules »

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 16:55 »
Θα σου πρότεινα τον Velocity. Έχει το καλύτερο deck για να πειραματιστείς όσο θες με μια αντίσταση η οποία μπορεί να τοποθετηθεί ακριβώς στο κέντρο (εκεί που στάζεις δηλαδή) καθέτως ή οριζόντια. Αν προτιμάς  περισσότερες από μια δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί υπάρχει πολύ χώρος, φαντασία να έχεις... ;)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 11, 2015, 17:16 »
Frankenstein atmo!Παλευω να ανεβασω φωτο αλλα το tinypic δεν ψηνεται!
Επειδη δεν εχω βγαλει ακρη με web hosting(tiny pic δεν ανεβαζει εχει κανεις καποια αλλη προταση?) χρησιμοποιω magma με καμπανα eviva d και επιστομιο taifun!


http://imgur.com

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278336 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:29
από Antiprosopos
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 22 12608 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:34
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206408 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3881 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem