vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 10 χρήστες
dkostas, Milarepa, bloodlessz, webtool, Harris, pngtszs1976, Mimhsdr, I.P, Xxristos, georgeboy

Twitter

Zenith tank by Innokin

Αποσυνδεδεμένος HarryK

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #180 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 00:55 »
Το ότι είναι στα 24 mm είναι ένα κάποιο αποτρεπτικό θεματάκι για πολλούς χρήστες πάντως. Στο κοινό που απευθύνεται και τον ατμο που έχει βάλει στόχο (ναυτίλο) φαντάζομαι ότι δεν θα έπρεπε να "παίζει" πάνω από τα 22 mm. Για να δούμε, θα υπάρξει στο μέλλον κάποια 22αρα έκδοση;
Και εγω την ιδια γνωμη εχω. Του αξιζει μια ανανεωση με αφαιρουμενο γυαλι και "διαιτα" στην διαμετρο, ισως και λιγη "καμπανα" στην κορυφη.
 

Αποσυνδεδεμένος HarryK

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #181 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 01:10 »
Οι ερωτήσεις του Βασίλη είναι μια καλή ευκαιρία να πουν τα παιδιά , μερικά tips.
Απ' την εμπειρία σας ως τώρα , στα πόσα watt ατμίζετε;
11-13. Μου αρεσει η "δροσερη" τζουρα
Ποιο είναι το "ψυχολογικό "όριο; Πού παίρνουμε καμμένο;
Αλλαζω γευση 2 φορες την ημερα, οποτε καταλαβαινω την διαφορα αφου "ξερω" τα υγρα που φτιαχνω καλα.
Στα πόσα περίπου ml βλέπετε να αλλάζει η αντίσταση;
Η πρωτη 1.6 ανετα πανω απο 50ml. Την ανοιξα και ειχε ακομα "χωρο" για γλιτσα απο 10-15ml.
Ποια αντίσταση μας αρέσει περισσότερο;
1.6 για MTL. Δεν στεγνωνει πολυ τον λαιμο...νερακι παντα κοντα ομως οταν ατμιζουμε "πιπιλα"....
Υποκειμενικά είναι όλα αυτά , όμως ΒΟΗΘΑΝΕ οι όποιες εμπειρίες.

Για μένα πάντως , η 1.6 πάει μέχρι τα 11-12 watt. Δεν την έχω ζορίσει πιο ψηλά.
Η 0.8 είχε λίγο θόρυβο και την δούλεψα πολύ λίγο , οπότε δεν έχω μεγάλη εμπειρία.
Όσο για τα ml , αντέχουν πολύ οι αντιστάσεις , πάνω από 30ml αλλά , για λόγους υγείας ,
ας μην το παρακάνουμε.
Διάβασα για αρκετές αλλαγές υγρών , επίσης ,
με την ίδια αντίσταση.
Ισχύει αλλά όχι για πάνω από τρεις γεύσεις , πιστεύω.
Εχω 2 ατμο, οποτε 1 γευση στον καθενα...πολλες γευσεις σε μικρα διαστηματα μπλεκουν την απολαυση...φτιαχνω 100ml x2 γευσεις και τα ατμιζω πριν αλλαξω γευση...

Ας πούνε και οι υπόλοιποι φίλοι. :)

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 09:27 »
Ρε παιδιά, πώς ανοίγετε τις αντιστάσεις, μετά την χρήση? εμένα μου φαίνονται σαν ένα μασίφ κομμάτι μέταλλο.

Τώρα όσον αφορά την αλλαγή των αντιστάσεων, για εμένα το θέμα είναι ότι η γεύση αρχίζει και αλλοιώνεται μετά τα 20 ml. Ατμίζεις, ναι, δεν καίγεται, ναι, αλλά εγώ με το που βλέπω αλλαγή στην γεύση που παίρνω τότε αλλάζω τις αντιστάσεις, στην πράξη μετά από 20 - 25 ml.

Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 10:17 »
Εξαρταται απο το ποσο "βρωμικα" (σε εισαγωγικα) ειναι τα υγρα που κανεις, συνηθως παντως μεχρι 50μλ αυτες αντεχουν χωρις προβλημα. (Σε εμενα οταν κανω και σκετη βαση καποιες μερες, αντεχουν αρκετα παραπανω).
Αυτο βεβαια ειναι και στην κριση και στο γουστο του καθενος, παντως εαν κρινεις οτι καθε 20-25 μλ πρεπει να αλλαζεις αντισταση, δες μηπως σε συμφερει να πας σε επισκευασιμο, οπου απλως θα αλλαζεις το βαμβακι.

Παντως αυτο που λετε για πιθανη νεα εκδοση σε 22 μμ και με αντικαταστασιμο τζαμακι, μην ορκιζεστε οτι εαν γινει θα ειναι το ιδιο επιτυχημενος με τον αρχικο, γιατι θα αλλαζει ετσι η ολη φιλοσοφια και ο σχεδιασμος  του ατμοποιητη, με περισσοτερα αποσυναρμολογουμενα μερη, ο-ρινγκς κλπ.

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 10:37 »
Ρε παιδιά, πώς ανοίγετε τις αντιστάσεις, μετά την χρήση? εμένα μου φαίνονται σαν ένα μασίφ κομμάτι μέταλλο.

Τώρα όσον αφορά την αλλαγή των αντιστάσεων, για εμένα το θέμα είναι ότι η γεύση αρχίζει και αλλοιώνεται μετά τα 20 ml. Ατμίζεις, ναι, δεν καίγεται, ναι, αλλά εγώ με το που βλέπω αλλαγή στην γεύση που παίρνω τότε αλλάζω τις αντιστάσεις, στην πράξη μετά από 20 - 25 ml.
Ένας λόγος που τελικά δεν μου κάνει ότι στα 20 ml βγάζει άσχημη γεύση στα καπνικα μου κάθε 2 μέρες άλλαζα αντίσταση

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος haros

  • ***
  • 521
  • Κατα τον Δαιμονα εαυτου.
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #185 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 10:44 »
Σε αντιθεση με ποιον εργοστασιακο που σου κραταγε παραπανω?
Γιατι σε σχεση με τις αντιστασεις του Ναυτιλου πχ που εχω, αυτες του Zenith κρατανε περισσοτερο πριν αλλοιωθει η γευση.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2018, 23:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #186 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 10:57 »
Το kanthal του zenith μάλλον είναι 30ga και τυλιγμένο σε 2mm πυρήνα, ενώ του ναυτίλου 2 είναι μάλλον 32ga και τυλιγμένο σε 1.5mm πυρήνα (για τους πυρήνες είμαι σίγουρος).

Αποσυνδεδεμένος Bill-Βασιλης

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #187 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 10:59 »
Καλημερα,εγραψα μια απαντηση αλλα μαλλον δεν πατησα αποστολη :idiot1: :idiot1:
Να τα πω λιγο πιο αναλυτικα.Θελοντας να δοκιμασω και τις δυο  αντιστασεις στα γρηγορα,την πρωτη, την 1.6 την ταλαιπωρησα,την αλλαζα υγρα πολυ συχνα και ατμισα αρκετα/πολλα ml,ποσα δεν ξερω αλλα ηταν πολλα.
Σε καποια στιγμη η γευση εξασθενησε,σχεδον χαθηκε,επισης παρατηρησα οτι ειχε μειωθει και το ντουμανι,σκεφτηκα ηρθε η ωρα ν αλλαξω αντισταση,εκει ειδα οτι τα βαμβακια ηταν κατασπρα,δεν την ''χειρουργησα''.Τωρα, σε μια προηγουμενη ερωτηση μου για το υγρο στο στομα ξεχασα να επισημανω οτι χαθηκε ενα οριγκακι απο το επιστομιο
Θελω να πιστευω οτι τα υγρα ηταν γιατι ηθελε αλλαγη η αντισταση
Συγγνωμη για το σεντονι

Υ.Γ.Ξερουμε που βρισκουμε αντιστασεις Θεσσαλονικη, αρχισαν να κυκλοφορουν κανονικα;;;

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #189 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 15:35 »
Λοιπον να το πανω στο swag.με λιγο υπομονη εκατσε.πανεμορφο!

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #190 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 15:40 »
Δε χωράω πια σε ένα παλιό αγαπημένο τζιν. Μπορείς να με βοηθήσεις να μπω;  :))

Αποσυνδεδεμένος darkmass

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #191 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 15:50 »
Χαχα..συγχρονως βιδωμα ατμοποιητη και του καπακίου βεβαιως βεβαιως και καθεται μια χαρα..οσο για το τζιν..οι μπυρες δεν ξερω αν βοηθανε :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2018, 16:55 από darkmass »

Αποσυνδεδεμένος ExCiZieR

  • *
  • 18
  • My devices - https://i.imgur.com/l7IRoFM.jpg
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #192 στις: Φεβρουαρίου 22, 2018, 21:49 »
Λοιπον να το πανω στο swag.με λιγο υπομονη εκατσε.πανεμορφο!
Το δοκιμασα μιας και εχω το swag, νομιζω βολευει μονο αν φορτιζεις την μπαταρια πανω στο mod, και αν δεν παιζεις με το airflow του zenith. μπαινει μεν, αλλα ακουμπανε και οταν γυρνας το ενα γυρνα και το αλλο. Κριμα για ενα χιλιοστο!

Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #193 στις: Φεβρουαρίου 24, 2018, 13:41 »
Μετατροπή καπάκι μπαταρίας από Pico για τον zenith για λογαριασμό μιας φίλης. Το δαχτυλίδι του air flow γυρνάει κανονικά ;). Το μόνο αρνητικό θα έλεγα οτι είναι το καπάκι που έγινε λίγο χρυσαφί αλλά δεν γίνεται ευκολα αντιληπτό . Και μία λαστιχένια θηκούλα για να μην φαινεται άσχημα η διαφορά που έχει  το μοντ με τον ατμο και είμαστε κομπλέ!





Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 24, 2018, 15:17 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Zenith tank by Innokin
« Απάντηση #194 στις: Φεβρουαρίου 27, 2018, 20:47 »
Άσταδιαλα βαρέθηκα να στήνω και τον εχω βασικό εδώ και μέρες. ΣΠΕΡΝΕΙ ο ατμοποιητάκος!!! Περνάω εργοστασιακή φάση πάλι. Δεν κολλάω σε τέτοια...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 24 12729 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:16
από Chris66
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 978 123554 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:59
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14265 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos