vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

491 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, Buliwyf, manoslykos, Jorge

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #990 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:02 »

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #991 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:08 »
Ρε παιδια υπαρχει rdta που να βγαζει την ιδια γευση με ενα rda στην κατηγορια του dead rabbit? Ειμαι σε φαση να αγοράσω ενα rda για το σπιτι αλλα αμα ενας rdta με κοντη καμπανα αποδιδει την ιδια γευση με τον dead rabbit θα με βόλευε να γλιτώσω το dripping
Vandy Vape Pyro. Για RDTA σκοτωνει απο ντουμανι και γευση, πανευκολο στησιμο και στεγνος. Εφ'οσον ψαχνεις κατι επιπεδου "λαγου" αποδιδει αναλογα-αλλα ΠΟΤΕ δεν θα παρεις 100% γευση ντριπερ απο τιποτε αλλο (ειναι ομως πολυ κοντα ο συγκεκριμενος).

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #992 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:14 »
Mafaka σε ευχαριστω φιλε μου Paloukaros ποιο εννοεις ρε φιλε δεν κατάλαβα αμα εννοεις το dna250 c αυτο ρε φιλε παει πολυ ακριβα. Μακρια απο μας ηδη εχω ριξει πολλα τελευταία στο άθλημα.

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #993 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:20 »
Στον Pyro να ξερεις οτι μπορεις εαν θελεις να σταζεις το υγρο σου και απευθειας πανω στις αντιστασεις σου, σαν να ηταν κανονικος dripper χωρις να επηρεαζεται το τανκακι απο κατω. Φυσικα πρεπει να γνωριζεις οτι αγαπαει τα χοντρουτσικα συρματα (οπως και ο dead rabbit) και ασφαλως "πινει" αναλογα. Πιστευω οτι για το 99% των ατμιστων που δεν ψαχνονται για σφιχτη τζουρα ειναι απολυτα ικανος να αποτελεσει υποκαταστατο καθαροαιμου ντριπερ (και εχω αρκετους απο αυτους στο rotation μου).

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #994 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:25 »
oχι φίλε μου,αυτά είναι για προχωρημένες καταστάσεις,σίγουρα δεν είναι για εισαγωγή στο squonking.
Για να σου προτείνουμε κάτι θα πρέπει να ξέρουμε και το ατμιστικό σου προφίλ λίγο και εννοείται την εμπειρία σου σχετικά με μηχανικά mod ή αν θες πλακέτα μέχρι τι ποσό διαθέτεις.
Για να παίζεις με τον λαγό διπλή προφανώς θες κάτι δυνατό...
Eδώ είναι το νήμα που συζητάμε γενικά για drippers(άντε και για RDTA),αμα θες κάτι περι squonk μπορείς να γράψεις και να ζητήσεις κάτι στο νήμα που σου έβαλα πριν.

Αν πάλι θες RDTA εκτός απο τον PYRO της vandy vape ,medousa της geekvape και τον limitless που θεωρούνται κορυφή όπως ανέφερε ο φίλος απο πάνω για διπλή ,υπάρχει και ο wasp RDTA που είναι φοβερός για μονή αυτή την περίοδο

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #995 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:39 »
Ξεκίνησα με πλακέτες με τo primo mini και cubis 2 το αφησα ουτε στον μηνα γιατι περισσοτερα εδινα στις αντιστάσεις πηγα σε goblin v3 καλός προς μέτριος αλλα εβαζα πολυ βαμβακι γιατι σχεδον παντα σε καθε γεμισμα εχανα υγρα και πολλα μαλιστα τιγκα η βαμβακιλα στην αρχη τωρα εχω τον zeus rta και βρηκα την υγεία μου. Περασα δλδ απο τα τσιγαρισια σε ημη και πνευμονικα ολα μου κάνουν δεν εχω θεμα. Σίγουρα μετα απο ψάξιμο medusa δεν θα έπαιρνα γιατι σε single coil θα χω θεμα με τον αερα εκτος αμα το μπερδεύω με τον perseus δλδ δεν υπαρχει squonking εξωτερικό σε απλο μοντακι οπως το δικο μου;

Η δικια μου εχει το siren το καινουργιο πολυ σφικτο ειναι αλλα δεν εχω θεμα να φανταστεις ουτε απο κεινο να ατμισω.
Εσυ εχεις τον pulse? Δεν σε ενοχλει ομως που δεν μπορεις να αλλαξεις τα βατ;

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων <--Click
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 26, 2017, 13:46 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #996 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:48 »
Σε Ελλάδα ακόμη δεν έχει έρθει κάτι απο όσο γνωρίζω σε μαγαζί.Μονο στο εξωτερικό μπορείς να βρεις κάτι τέτοιο.Τώρα ξεκινάνε τα "εξωτερικά squonk bottles" να κυκλοφορούν σαν αυτό εδώ .Για μοντάκια και τα συναφή όπως σου είπα και πριν ΔΕΝ γράφουμε εδώ

Αποσυνδεδεμένος Sephi

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #997 στις: Νοεμβρίου 25, 2017, 23:51 »
Οπ συγγνώμη και παλι ευχαριστω για τον χρόνο σας βρηκα ενα ηλεκτρονικό μοντακι που κανει την δουλειά μου μαλλον πρεπει να μαζέψω παλι φράγα  :))

Αποσυνδεδεμένος ampelift

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #998 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 13:28 »
Καλησπέρα σε όλους...
Έχω πάρει τον pyro rdta και τον στήνω με fused Clapton n80, 5 σπηρες και βαμβάκι cotton bacon, και τρώω καψουλι σε παρατεταμένη τζούρα, τι μπορεί να φταίει?

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #999 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 13:34 »
Πόσα Ω είναι η αντίσταση σου,πόσα watt της δίνεις,καμία φωτογραφία το στησιματάκι...Δώσε μας λίγα στοιχεία να σε βοηθήσουμε :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1000 στις: Δεκεμβρίου 06, 2017, 13:55 »
Καλησπέρα σε όλους...
Έχω πάρει τον pyro rdta και τον στήνω με fused Clapton n80, 5 σπηρες και βαμβάκι cotton bacon, και τρώω καψουλι σε παρατεταμένη τζούρα, τι μπορεί να φταίει?
Επειδή στον Pyro τα βαμβάκια κι από τα δυο coils καταλήγουν στο ίδιο λούκι βάλε λιγότερο και πιο αφράτο βαμβάκι σε κάθε μια αντίσταση και φρόντισε να κόψεις τα βαμβάκια να φτάνουν στη μέση του τανκ κι όχι πιο κάτω. 
Προφανώς και μια φωτό του στησίματος θα βοηθούσε για παραπάνω πληροφορίες 

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1001 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 15:04 »
Εγώ να ρωτήσω με την σειρά μου. Για ντριπερ με σφιχτή τζούρα του στυλ serpent mini από rta και όχι την αέρα Πατέρα που παίρνω από τον tugboat, ΤΙ προτείνετε;;; 
Εννοείτε να μην στάζει να έχει γευσαρα και τετοια. 
Θα πάρω γευσαρα από dripper με ημισφιχτή τζουρα; Και αν ναι, από ποιους;;;

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1002 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 15:19 »
Budget ;

Αποσυνδεδεμένος kompsognathous

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1003 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 15:29 »
Μέχρι 35-40 βαριά. Από Ελλάδα αγορά εννοειται

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #1004 στις: Δεκεμβρίου 12, 2017, 15:45 »
Σε κλωνάρια τότε πας σε αυτά τα λεφτά.

Ηadaly
Haku
Narca
Entheon
Le Concorde

Είναι μερικοί απο την κατηγορία που ψάχνεις.Διάβασε τα νήματά τους ,δες video στο youtube και αποφάσισε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4950 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix