vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Jorge, jim356, FaniFox, karasarinis, manoslykos

Twitter

Νεος στο η.τ

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Καηκε???
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 17, 2011, 23:47 »
ανάλογα την χρήση εμένα πάντως ο dct μου κρατάει αρκετά.
 Δεν το έχω υπολογίσει πάντως κανένα 10ημερο σίγουρα. Αντιθέτως οι eco.t lr όσους και να έχω πάρει πάνω απο βδομάδα δεν μου εχουν κρατήσει. μετα την βδομαδα καμενο     

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 08:04 »
Με κυριολεκτικα ανελεητη χρηση, 7-10 ημερες!!!

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:09 »
μολις πηγα και πηρα το dct απο nobacco καταστημα.μηπως ξερετε που θα βρω καρτο γιατι μου ειπαν ειναι καινουργιο προιον και δεν εχουν ανταλλακτικα?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:21 »
εχω την εντυπωση οτι εχει η nobacco με 3,5 ευρω ???

Αποσυνδεδεμένος adonis

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:27 »
στο site παντως δεν υπαρχει.

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:28 »
Ρε παιδιά, ανταπτοράκι 510 σε ego ξέρετε πού θα βρω;;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:32 »

Αποσυνδεδεμένος mmark

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:34 »
Ευχαριστώ φίλε αλλά δεν έχει... Την άλλη βδομάδα λέει...

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 14:39 »
στο site παντως δεν υπαρχει.
ti  να σου πω, εκτος και εαν παρεις απο εξωτερικο

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 18, 2011, 18:58 »


Ρε παιδιά, ανταπτοράκι 510 σε ego ξέρετε πού θα βρω;;;;;;;;
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=436 edit ακυρο και αυτος δεν εχει αποθεμα

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:02

στο site παντως δεν υπαρχει.

πάρε ένα τηλέφωνο...μεχρι εχθες ειχαν
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2011, 19:05 από apoplous »

Αποσυνδεδεμένος npil

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:16 »
Γεια σας παιδια...ειμαι εντελως νεος στο αθλημα και επειδη δεν θελω να ανοιξω καινουργιο θεμα επελεξα αυτο διοτι εχει ερωτησεις και αποριες για νεους...
λοιπον ειμαι καπνισης 15 χρονια και τα τελευταια 7 στριφτου με μ.ο 1 σακουλακι καθε 2 μερες. θελω να ξεκινησω το ηλεκτρονικο οχι τοοσο πολυ για να το κοψω αλλα για να αποφυγω αρχικα τις βλαβερες συνεπειες της πισσας και κατα δευτερον να παρω λιγο αερα στα πνευμονια μου. Στην πορεια μαλλον θα το κοψω αλλα δεν ειναι αρχικως μου σκοπος......
Να σας πω οτι θα ηθελα κατι για αρχη (δοκιμη) και αρα οικονομικο αλλα να εχει και νικοτινη αρκετη γιατι θελω να το καταλαβαινω , οπως ακομα και εντονο αρωμα (συνυθισμενος απο τα στριφτα). και κατι βασικο ....δεν θελω πολλα gagdet και Βαλε το ενα βγαλε το αλλο ...καταλαβαινεται οτι ειμαι λιγο απαιτητικος ...Αλλα ρε παδια Αυτο ειναι το τσιγαρο μια απολαυση και οσο το δυνατον  με μετρο.......

Ευχαριστω και θα με βοηθησετε αρκετα...
γιαυτο τι ΄λετε? http://www.v2cigs.com/?????????

 :)

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:24 »
φιλε μου αυτο που δειχνεις αν και δεν εχω αποψη καθως δεν το εχω δοκιμασει, δεν μου γεμιζει και ιδιαιτερα το ματι, οχι τουλαχιστον στο να σε αποτρεψει απο το κ.τ. , καλυτερα για μενα ενα ego-t που ειναι κατι δοκιμασμενο απο πολλους και παρα τις ψιλοδιαροες του σου δινει αρκετη ικανοποιηση σαν κ.τ. και επιλογη να δοκιμαζεις διαφορα υγρα σε πειραματισμους που θα κανεις μεχρι να βρεις τι γευση σου αρεσει(αλαζει γευσεις ευκολα) ελπιζω να σε καλυψα και να επισημανω οτι το η.τ. που σου αναφερα ειναι καθαρα προσωπικη μου ποψη αφου με αυτο καταφερα και σταματησα το καπνισμα μαχαιρι (2,5 πακετα prince) :yes:
εδω μπορεις να δεις και κατι που ειναι πολυ κοντα σε αυτο το η.τ. που σκεφτεσαι και θα σε βοηθησει αρκετα νομιζω
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3344.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2011, 21:29 από matsakonas »

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 00:53 »
Όπως έχω πει αρκετές φορές για μένα το ιδανικότερο starter kit είναι το eGo-T.  Μπορείς να το βρεις από 40 ευρώ σε καταστήματα (ή και ακόμα φθηνότερα αν κοιτάξεις σε αγγελίες ;) ) ή και πολύ φθηνότερα αν πας από εξωτερικό. Τέλος για υγρά πήγαινε σε ένα κατάστημα να δοκιμάσεις επιτόπου και να πάρεις προμήθεια για καμμιά βδομάδα και από κει και πέρα ξεκίνα με παραγγελίες από εξωτερικό (εντός Ε.Ε. λόγω τελωνείων κτλ). Ξεκίνα διαβάζοντας εδώ για το inawera.com

Μακάρι και όταν ξεκίναγα εγώ σε αυτό το  forum να μου είχε πει κάποιος έτσι απλά 2-3 πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 08:59 »
Φιλε  G,
απο τις 3 Δεκεμβριου εως τωρα στο forum
και ατμιστης 3-4 ημερων, αν δεν κανω λαθος,
εχεις γινει ειδικοs στα θεματα του η/τ γενικα.
Δεν θα εκανα παρεμβαση γιατι ολες οι συσκευες,
σε αλλους βολευουν σε αλλους οχι.
Καθε νεος ατμιστης αν θελει συσκευη,
μπορει να διαβασει και να βγαλει τα συμπερασμα του.
Η ego-t ηταν η πρωτη συσκευη που πηρα και δεν μου εκανε 
και απο την 2η μερα ατμιζματος την αλλαξα και ατμιζω με giant.
Αν μου ειχες συστησει την ego-t θα σε βλαστημαγα
και ισως ειχα κοψει αν δεν το ειχα παρει αποφαση το η/τ.
Για αυτο καθε ενας που θελει να παρει η/τ, να ΔΙΑΒΑΖΕΙ το forum.
Και καποιος για να υποδειξει συσκευη, καλο ειναι να εχει δοκιμασει 4-5,
αλλα και παλι δεν ειναι σιγουρο γιατι αυτα τα πραγματα ειναι υποκειμενικα.

Γραφεις
Παράθεση
Μακάρι και όταν ξεκίναγα εγώ σε αυτό το  forum να μου είχε πει κάποιος έτσι απλά 2-3 πράγματα.
Πως μπορεις για τα αλλα μελη που εχουν τετοια προσφορα,
και καθε μερα μας ανοιγουν τα ματια,
σπαταλωντας τον πολυτιμο χρονο τους,
να εκφραζεσαι ετσι.

Φιλικα
Νικος

ΥΓ Αν γραφεις σωστα την ηλικια σου στο προφιλ σου,
 θα μπορουσα να ειμαι και παππους σου.

Φιλικα
Νικος




Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Νεος στο η.τ
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 09:54 »
Ο συλλογισμός σου αν και σωστός εμένα προσωπικά δεν μου κάνει. Τι θέλω να πω. Συμφωνώ ότι όλα τα ΗΤ έχουν τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματά τους. Συμφωνώ ότι η καλύτερη οδός είναι αυτή του διαβάσματος ώστε να υπάρχει έστω επιφανειακή γνώση πριν την αγορά. Συμφωνώ με όλα αυτά.
Πες μου όμως φίλε μου. -Υποθετική περίπτωση- Είμαι πωλητής στα Multirama. Είσαι πελάτης που ήρθες να πάρεις τον πρώτο σου υπολογιστή. Θέλεις ειλικρινά να σου εξηγήσω τι είναι το Hyper Threading, ποιοί είναι οι επεξεργαστές που θα σου επιτρέψουν στο μέλλον όταν θα αποκτήσεις λίγες γνώσεις να κάνεις overclock, γιατί είναι καλή επιλογή να επενδύσεις σε ένα κουτί από αλουμίνιο, τι ακριβώς σημαίνει HDD και τί SSD και γιατί να διαλέξεις το καθένα, τι είναι όλες οι τεχνολογίες και πατέντες τις κάθε εταιρίας κατασκευής motherboard και ποιές είναι συμβατές με τι επεξεργαστή, ....θα μπορούσα να συνεχίσω για ώρες... ή θα προτιμούσες να μου πεις γιατί το θες και να σου προτείνω μία λύση?

Αυτό και μόνο αυτό προσπαθώ να κάνω. Εξού και η λέξη "πρόταση" και όχι "εντολή". Όταν εγώ μπήκα εδώ μέσα μου βγήκαν τα μάτια αν και είμαι gadgetάκιας και με τράβηξε και έτυχε να έχω τον χρόνο να διαβάσω ατελείωτες σελίδες με άχρηστες αλλά και χρήσιμες πληροφορίες. Είμαι όμως σίγουρος ότι τουλάχιστον ένα 75% των νέων χρηστών δεν έχει αυτά τα δύο χαρακτηριστικά (χρόνο και όρεξη να το κάνει επιστήμη).

Τέλος καταλαβαίνω απόλυτα την αμεροληψία ολωνών και την προσπάθεια να αποφύγουν συγκεκριμένες προτάσεις (κατάστημα & προϊόν) αλλά ρε παιδιά..δείξτε λίγο έλεος. Πείτε μία πρόταση και ΑΣ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ! Μήπως μπορούμε να έχουμε μερικά στατιστικά από το staff? Να μας πουν πχ το ποσοστό των εγγεγραμένων χρηστών οι οποίοι δεν έχουν κάνει ποτέ δεύτερο login. Μπήκανε, τρομάξανε, φύγανε. Πιστεύω (αντιλαμβάνομαι το ενδεχόμενο να κάνω λάθος) ότι αυτός ο αριθμός θα είναι μεγαλύτερος από αυτόν που πήρανε ένα ΗΤ που δεν τους κάνει και γι αυτό το λόγο παρατήσανε το ΗΤ τελείως.

Ελπίζω λοιπόν να με καταλαβαίνεις τώρα και εσύ, ότι δεν θέλω να προσβάλω κανέναν και σέβομαι απόλυτα τον καθένα ξεχωριστά. Τόσο στην πραγματική ζωή όσο και εδώ.

Υ.Γ. Όσο για το ΥΓ δεν θεωρώ ότι έχει καμμία σημασία η ηλικία σε σέβομαι εδώ όσο θα σε σεβόμουν και έξω και face to face με μόνη διαφορά ίσως ότι θα ..σας μίλαγα στον πληθυντικό. :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283237 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67802 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175936 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix