vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Mimhsdr, thanos1071

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1560 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:10 »
Είμαι σίγουρος όσοι κοψαμε μαχαίρι το κτ κ ξεκινησαμε το ήτ,κάτι ψιλονευρακια τα ειχαμε/έχουμε αρα σαφέστατα η δόση της νικοτίνης του ήτ κ μιλάω σε λογικά πλαισια,δεν είναι ισαξια του κτ κ σίγουρα ο οργανισμός μας δεν την παιρνει όπως του κτ.Σαφέστατα κ όλοι μας έχουμε ώρες ώρες την νοσταλγία του κτ (οποίος λέει το αντίθετο κοροιδευει τον εαυτό του) γνώμη μου παντα.Ίσως βέβαια να είναι θέμα συνήθειας σε καπνιζοντες με πολλά χρόνια στην πλάτη τους,κ απλα να μην μας "γεμιζει" γενικός το ήτ,η να πω το γνωστό "όλα είναι στο μυαλό μας"

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1561 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:21 »
τα είπες όλα με 2 λέξεις , όποιος λέει πως δεν του έρχεται η σκέψη ποτέ να ανάψει τσιγάρο απλά κοροϊδεύει τον εαυτό του.. μάλλον όχι κοροϊδεύει απλά κρατάει μια στάση άμυνας με το να πείθει τον εαυτό του πως δεν θέλει...
από τη στιγμή που δεν έχουμε σταματήσει εντελώς τα εισπνεωμενα είναι αναπόφευκτη η επιθυμία
 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1562 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:32 »
Θα συμφωνησω με το θέμα άμυνας το οποίο κ υσχυει κατά μεγαλο ποσοστο,λεγοντας οτι περναω ενα οικογενειακό πρόβλημα κ η επιθυμία για κτ είναι μεγάλη,αλλά το παλευω.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1563 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:35 »
Επιτρεψτε μου να διαφωνησω παιδια εστω κια σε προσωπικο επιπεδο.
Στον πρωτο χρονο ναι μου περνουσε απο το μυαλο και περισσοτερο σε δυσκολες καταστασεις.
Μετα ομως και αφου βοηθησαν καποιοι παραγοντες στον χωρο του ΗΤ που δεν θελω να αναφερω γιατι καποιοι θα το θεωρησουν παροτρυνση ,οχι μονο δεν μου ξανα περασε απο το μυαλο αλλα πλεον μετα απο εξη χρονια με ενοχλει αφανταστα ακομα και η μυρωδια που εχει ο καπνιστης διπλα μου χωρις να καπνιζει.
Οταν δε ερχονται φιλοι στο σπιτι που καπνιζουν εκει μετραω αναποδες ποτε θα φυγουν γιατι απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να αναπνεω την μποχα που δημιουργειται.
Επισης το οτι αφηνω καπου το ΗΤ και περνανε ωρες που δεν το αναζητω σημαινει κατι.
Οταν γυριζω πισω στις παλιες κακες εποχες μου ερχονται εικονες που οταν εμενα το βραδυ με ενα τσιγαρο ετρεχα στο περιπτερο με τα σωβρακα που λεει ο λογος για να εχω το πρωι που θα ξυπνησω.
Ειμια 200% σιγουρος οτι αν γινει κατι και δεν υπαρχει ΗΤ να χρησιμοποιω οτι δεν προκειται να γυρισω στο ΚΤ.
Και θα ρωτησουν καποιοι γιατι δεν το σταματας και αυτο.
Οταν μου απαντησουν γιατι δεν κοβουν τον καφε ολοι και το αλκοολ και τα κοψιδια τοτε θα απαντησω  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:43 από SEB »

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1564 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:37 »
Το νήμα έχει ως αναφορά την επιθυμία του κανονικού τσιγάρου, όπως όλοι μας γνωρίζουμε και όχι τα διάφορα εισπνεόμενα, αργιλέδες, ηλεκτρονικά τσιγάρα κ.α.
Προφανώς το ερώτημα τίθεται στη βάση, του ενώ κάνουμε ηλεκτρονικό τσιγάρο, εάν μας έρχεται η επιθυμία να ΚΑΠΝΙΣΟΥΜΕ τσιγάρο.
Ε λοιπόν ΝΑΙ, δεν μου έρχεται καμία επιθυμία να καπνίζω, γιατί την έχω καταβρεί με το ηλεκτρονικό και τολμώ να πω, πως μου βρωμάει, παρότι υπήρξα καπνιστής πέραν των 30 ετών.
Επίσης, δεν είναι λίγες οι φορές που ξύπνησα στον ύπνο μου από όνειρο-εφιάλτη βλέποντας να στρίβω...
Προφανώς και έχω μια μορφή εξάρτησης, αλλά είμαι σίγουρος ότι δεν έχει να κάνει με την επιθυμία να καπνίσω κανονικό τσιγάρο!

Αποσυνδεδεμένος SR

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1565 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:42 »
Σαφέστατα κ όλοι μας έχουμε ώρες ώρες την νοσταλγία του κτ (οποίος λέει το αντίθετο κοροιδευει τον εαυτό του) γνώμη μου παντα.Ίσως βέβαια να είναι θέμα συνήθειας σε καπνιζοντες με πολλά χρόνια στην πλάτη τους,κ απλα να μην μας "γεμιζει" γενικός το ήτ,η να πω το γνωστό "όλα είναι στο μυαλό μας"

τα είπες όλα με 2 λέξεις , όποιος λέει πως δεν του έρχεται η σκέψη ποτέ να ανάψει τσιγάρο απλά κοροϊδεύει τον εαυτό του.. μάλλον όχι κοροϊδεύει απλά κρατάει μια στάση άμυνας με το να πείθει τον εαυτό του πως δεν θέλει...
από τη στιγμή που δεν έχουμε σταματήσει εντελώς τα εισπνεωμενα είναι αναπόφευκτη η επιθυμία
 

Παιδιά, εγώ θα διαφωνήσω. ΜΠΟΡΕΙΣ να φτάσεις στο σημείο να μην σκέφτεσαι καθόλου το κτ, ενώ χρησιμοποιείς ητ.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1566 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:43 »
Επιτρεψτε μου να διαφωνησω παιδια εστω κια σε προσωπικο επιπεδο.
Στον πρωτο χρονο ναι μου περνουσε απο το μυαλο και περισσοτερο σε δυσκολες καταστασεις.
Μετα ομως και αφου βοηθησαν καποιοι παραγοντες στον χωρο του ΗΤ που δεν θελω να αναφερω γιατι καποιοι θα το θεωρησουν παροτρυνση ,οχι μονο δεν μου ξανα περασε απο το μυαλο αλλα πλεον μετα απο εξη χρονια με ενοχλει αφανταστα ακομα και η μυρωδια που εχει ο καπνιστης διπλα μου χωρις να καπνιζει.
Οταν δε ερχονται φιλοι στο σπιτι που καπνιζουν εκει μετραω αναποδες ποτε θα φυγουν γιατι απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να αναπνεω την μποχα που δημιουργειται.
Επισης το οτι αφηνω καπου το ΗΤ και περνανε ωρες που δεν το αναζητω σημαινει κατι.
Οταν γυριζω πισω στις παλιες κακαες εποχες μου ερχονται εικονες που οταν εμενε το βραδυ με ενα τσιγαρο ετρεχε στο περιπτερο με τα σωβρακα που λεει ο λογος για να εχω το πρωι που θα ξυπνησω.
Ειμια 200% σιγουρος οτι αν γινει κατι και δεν υπαρχει ΗΤ να χρησιμοποιω οτι δεν προκειται να γυρισω στο ΚΤ.
Και θα ρωτησουν καποιοι γιατι δεν το σταματας και αυτο.
Οταν μου απαντησουν γιατι δεν κοβουν τον καφε ολοι και το αλκοολ και τα κοψιδια τοτε θα απαντησω  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

βαγγελη εχουνε βγει κατι κλοβοι γυαλινοι με αποροφητηρα απο πανω για τους καπνιστες ... αν ειχα φραγκα τωρα θα επαιρνα 3-4 να βρισκονται για οταν θα εχω καπνιστες στο σπιτι ... τους βαζεις στο μαγικο κοσμο του υαλοκοσμου

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1567 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:44 »
Το οτι μας βρωμαει το τσιγάρο δεν ΠΑ να πει οτι δεν νοσταλγούμε το κτ,να μου πεις οτι έκανες τζουρα απο κτ κ σε χάλασε,να συμφωνησω.Απο εκεί κ πέρα τα 6 χρόνια είναι πολύς καιρός,έχω δει όμως να ξαναγυρίζουν στο κτ ατομα που το είχαν Κομένο για 10ετια μη σου πω παραπανω,ειτε συνέχισαν με ήτ,ειτε με τπτ απ τα 2.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1568 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:47 »
αποχη δεκαετια με ΗΤ τσιγαρο αποκλειεται  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1569 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:49 »
Κοιτά απόλυτος δεν είμαι,αλλά συμβαίνει σε κάποιο ποσοστο σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1570 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:52 »
Σε κανενα ποσοστο ουτε μικρο γιατι το ΗΤ ειδικα στην Ελλαδα εχει 7 βια 8 χρονια που κυκλοφορει και μαλιστα σε πρωτογονη κατσταση που το μονο που καταφερνε την εποχη εκεινη ηταν να μειωνεις τον αριθμο των ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1571 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:53 »
Κοιτά νομιζω πως εξυπακουετε οτι το ήτ το ξεκίνησαν όταν βγήκε,δεν εννοούσα οτι το καναν 10 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1572 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 11:57 »
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, άπαξ και κάναμε την μλκία και το αρχίσαμε πιτσιρικάδες το κ.τ., πλέον είμαστε πρώην καπνιστές και για πάντα εν δυνάμει καπνιστές. Δεν ξέρεις πότε θα σου πετάξει το παλιόμυαλο την φυτιλιά. Πρέπει να είμαστε κάθε μέρα σε εγρήγορση.
Το ότι το η.τ. βοηθάει, εν το συζητάω, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν πρέπει να έχουμε το νού μας:

"το νου μας ρεμάλια" που έλεγε και ο αείμνηστος Κωνσταντάρας!!!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1573 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 15:34 »
ο φιλος vagskarm τα λεει σωστα για μενα,η δικη μου εμπειρια ειναι οτι δεν ζητησα μεχρι τωρα κ.τ (καπνιστης drum,craven και lucky strike καπνων) αλλα εκανα ενα πειραμα καλο για να δω σε τι σημειο ειμαι,προσπαθησα μετα απο 6 μηνες να δω πως ειναι αν δοκιμασω λοιπον το αποτελεσμα ευτυχως για μενα ηταν καλο,δεν μπορεσα να τραβηξω τριτη τζουρα,μου φανηκε ελεεινα βρωμερο δηλητηριωδες και εξαιρετικα δυσαρεστο στο στομα,πολυ φτωχο,πνιγηρο και ειχα εντονα την αισθηση του να τα βγαλω,σημερα σε κλειστο χωρο με καπνιστες και δεν την παλευα..

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1574 στις: Ιανουαρίου 07, 2015, 19:54 »
Το οτι μας βρωμαει το τσιγάρο δεν ΠΑ να πει οτι δεν νοσταλγούμε το κτ
Δεν είναι κακό πράγμα η νοσταλγία, περάσαμε τα καλύτερα χρόνια μας με ένα τσιγάρο στο χέρι. Η επιθυμία είναι απευκταία.
Νοσταλγώ και το σχολείο, αν μου πεις όμως να ξανακάνω 7ωρα + φροντιστήριο + homework, όχι ευχαριστώ.
"Εξελίχθηκα" και πάμε παρακάτω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4105 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro