vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος antreas700

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1380 στις: Μαρτίου 04, 2013, 18:44 »
εγω καποιες φορες στη δουλεια παρασυρομαι και κανω κανενα κ.τ. οταν ειμαι σπιτι κ σαββατοκυριακα δεν μ ερχετε επυθυμια για καπνισμα η αληθεια πεθυμω τν συνηθεια κ οχι το καπνισμα πεθυμω το στριψιμο  το αναμα το καψιμο του τσιγαρου οσο για την γυεση πλεον δεν με ελκιει μπορω να πω πως πλεον με αποθει θα το παλεψω παντως να το σταματησω τελειως πριν 4-5 μηνες καταφερα και το σταματησα για αναμιση μηνα και το καπνισμα κ το ατμισμα και μετα για μ... χωρις λογο ξαναξεκινησα το τσιγαρο κ για να το ξανασταματησω ξανα επεστρεψα στο ηλεκτρικο

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1381 στις: Μαρτίου 04, 2013, 19:02 »
Αν μου ρθει επιθυμια για κ.τ. απλά ντριπαρω λιγο el toro cigarillos 18mg και εξαφανιζεται στη στιγμη. ;)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1382 στις: Μαρτίου 04, 2013, 19:11 »
Πορτοκάλια , καραμέλες και μπισκότα εδώ και 1.5 χρόνο και καμμία επιθυμία για τσιγάρο 8) :cigar: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1383 στις: Μαρτίου 04, 2013, 20:59 »
δεν σας κανω την αγια,αχ αμαρτησα
για μια νυχτα παρανομη,αχ καπνισα :laugh1: :laugh1: :laugh1:

προχθες βγηκα σε ενα μπατσελορ παρτυ.ειχα τον eternity και το vamo. ατμιζα,ατμιζα ωσπου βλεπω διπλα μου το σακουλακι με τον καπνο....δειλα δειλα αρχισα να στριβω...εκανα 2 τελικα,ηθελα κατι βαρυ εκεινη την ωρα και με το ατμιζμα δεν καταλαβαινα τιποτα,αερας!
την επομενη μερα ομως μου ερχοταν μια αιδια,ενας κομπος στο λαιμο,ενα μπουκωμα  :shock_sick_02:!μετα απο τοσο καιρο που ειχα να κανω,το σιγουρο ειναι οτι δεν θα το ξανα επιχειρησω :nope:

Μου τα χάλασες τώρα ...
Εσύ που έδινες συμβουλές ? υπέπεσες σε τέτοιο παράπτωμα ?

Όσοι είστε επιρρεπείς σε τέτοιου είδους ζαβολιές να έχετε μαζί σας κανέναν μικρό Dripper με El Toro Puros να τραβάτε 5-6 τζούρες να ισιώνετε κορμί και λαιμό σαν καμηλοπάρδαλη και θα σας φύγει η διάθεση για οτιδήποτε άλλο .  Εκτός από ένα !!! ;)

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1384 στις: Μαρτίου 04, 2013, 22:51 »
μισό στριφτό...και ήταν ωραίο.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1385 στις: Μαρτίου 05, 2013, 00:00 »
kritikos727 δεν θα το ξανα κανω ,ηδη το μετανιωσα την επομενη το πρωι,που αισθανομουν ακομα την αιδια :heat:. μμμ δεν εχω δοκιμασει το el toro, θα τσιμπισω ενα 18αρι για τετοιες στιγμες αδυναμιας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1386 στις: Μαρτίου 05, 2013, 00:07 »
Καλησπέρα παιδιά, να πω και εγω υην εμπειρία μου, έχουμε
4 μαρτη και ατμιζω απο 14φλεβαρη χωρις να καπνισω ουτε μια τζουρα.
Μου κανει εντύπωση διαβάζοντας και απο αλλα παιδια πως γίνεται με την μια να αλλάζεις χωρις να σου λείπει.
Εννοείται οτι είδα διάφορες στον οργανισμό μου απο την Τρίτη μερα. Εννοείτε οτι ολα μυρίζουν πιο έντονα, και μάλιστα είχα ξεκινήσει το ατμισμα 2 μερες πριν τις 14 μονο που την πρωτη μερα είχα κανει 5κτ το πρωί και την δεύτερη 1, και ήταν τόσο άλλη η γεύση του κτ, και ήταν τόσο καινούριο το ήτ που είπα, αμάν!! Κανένα δεν μου κανει αλλα τι κάνουμε τωρα; Και έτσι διάλεξε το ήτ και συνέχισα και ενω και εγω είχα θέματα με ατμοποιητες υγρα φαρυγγιτιδες κτλ,, συνέχισα και έλεγα τέλεια δεν μου λείπει καθόλου.
Αλλα ενω εχω και εγω δύναμη , και λέω οτι ολα ειναι στο μυαλό,
Μάλλον υποτίμηση την στέρηση απο διαφορα ίσως που περιέχει το κτ πέρα της νικοτινης που ξεκίνησα με 9 και μιξεις με χαμηλότερη.
Αλλα τις τελευταίες μέρες νοιώθω αισθήματα κενού και θλίψης.. Περίεργα .. Οχι τα κλασσικά τα στεναχωρα λόγο προβλημάτων εποχής η τελοσπαντων οτι περνάει σε φάσεις ο άνθρωπος. Βέβαια ενω τα εχω, δεν σκέφτομαι να καπνισω γιατι είδα οτι ειναι όμορφα χωρις κτ. Με
Ανησυχεί βέβαια το γεγονός οτι η συνήθεια απλα άντικατασταθηκε με
Κάτι που ειναι σε πειραματικό στάδιο.
Και τωρα πια εχω πάρει και ενα ωραίο υγρο χωριά νικοτίνη για τις ωρες που ατμιζω πιπιλα και άχρηστα και με ζαλίσει η νικοτίνη η με φέρνει συμπτώματα όπως του καφε. Και
Εχω και τα πιο βαριά μου για μετα φαγητό καφε κτλ.
Αναρωτιέμαι αν καταφέρω να ατμιζω μηδενικά, ποσο βλάβερο ειναι αυτο; Είμαι απο τους ανθρώπους που μου αρέσει ή διαδικασία αυτη... Δέν μπορω να με
Φανταστώ με τσίχλα μπύρα σε μπαρ... Ουτε για πλάκα.. :)

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1387 στις: Μαρτίου 05, 2013, 02:39 »
krystallia δε μπορει να σου πει καποιος με βεβαιοτητα κατα ποσο βλαβερο ειναι.
Συμφωνα με τις βελτιωσεις που εχω δει στην υγεια μου αλλα και απο τα λεγομενα των υπολοιπων μελων που πανω κατω εχουν τις ιδιες βελτιωσεις με κανουν να πιστευω πως ειναι κατα πολυ λιγοτερο βλαβερο απο το κ.τ. και θα συνεχισω ετσι οσο κι αν ακουω συνεχεια για υγρο στους πνευμονες και τετοια.Προτιμω υγρο στους πνευμονες παρα καρκινο.. :))






Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1388 στις: Μαρτίου 05, 2013, 05:21 »
...Με Ανησυχεί βέβαια το γεγονός οτι η συνήθεια απλα άντικατασταθηκε με κάτι που ειναι σε πειραματικό στάδιο...

Ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.seeht.org/index.php/compare

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1389 στις: Μαρτίου 05, 2013, 09:50 »
εγω καποιες φορες στη δουλεια παρασυρομαι και κανω κανενα κ.τ. οταν ειμαι σπιτι κ σαββατοκυριακα δεν μ ερχετε επυθυμια για καπνισμα η αληθεια πεθυμω τν συνηθεια κ οχι το καπνισμα πεθυμω το στριψιμο  το αναμα το καψιμο του τσιγαρου οσο για την γυεση πλεον δεν με ελκιει μπορω να πω πως πλεον με αποθει θα το παλεψω παντως να το σταματησω τελειως πριν 4-5 μηνες καταφερα και το σταματησα για αναμιση μηνα και το καπνισμα κ το ατμισμα και μετα για μ... χωρις λογο ξαναξεκινησα το τσιγαρο κ για να το ξανασταματησω ξανα επεστρεψα στο ηλεκτρικο


Φίλε, αυτό (με τη δουλειά και την τράκα) πρόσεξέ το πολύ... Θέλω να μεταφέρω την εμπειρία μου ....
Εγώ δεν έκανα ούτε μια τζούρα κτ για πολλούς μήνες. Ητ στο μηδέν, επίσης για πολλούς μήνες.
Μια δύσκολη στιγμή σε συνδυασμό με περιβάλλον καπνιστών που ξαφνικά άρχισα να βρίσκομαι συνέχεια (πριν δεν ήταν τόσο πολύ) και πήρα αυτό το ένα που λές κι εσύ στην αρχή.....
1) Κόντεψα να το ξαναρχίσω.....
2) Από τότε, είναι που συνηθίζω τη μυρωδιά όταν είμαι συνέχεια σε καπνό και μετά από κάποια στιγμή θέλω κτ. Όπως σας έγραψα και πιο πάνω τέτοιες στιγμές παιδεύομαι....
Είδες κι εσύ, όπως γράφεις, χωρίς λόγο (ουσιαστικά χωρίς να το καταλάβεις) το ξαναξεκίνησες...
Εγώ μετάνιωσα πολύ για εκείνα τα κτ που είχα πάρει κι έκανα τότε..... Παιδεύομαι τώρα.....
Μη βιάζεσαι να κόψεις το ητ. Και συμβουλή - γνώμη μου, πρόσεξε αυτά τα λίγα κτ που κάνεις τράκα.... είναι πολύ ύπουλα..... κατ' εμένα τουλάχιστο.... έτσι αποδείχθηκε.

Αποσυνδεδεμένος Krystallia

  • *
  • 24
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1390 στις: Μαρτίου 05, 2013, 09:57 »
krystallia δε μπορει να σου πει καποιος με βεβαιοτητα κατα ποσο βλαβερο ειναι.
Συμφωνα με τις βελτιωσεις που εχω δει στην υγεια μου αλλα και απο τα λεγομενα των υπολοιπων μελων που πανω κατω εχουν τις ιδιες βελτιωσεις με κανουν να πιστευω πως ειναι κατα πολυ λιγοτερο βλαβερο απο το κ.τ. και θα συνεχισω ετσι οσο κι αν ακουω συνεχεια για υγρο στους πνευμονες και τετοια.Προτιμω υγρο στους πνευμονες παρα καρκινο.. :))

Συμφωνώ , και εγω για τους ίδιους λόγους το ξεκίνησα και το συνεχίζω.
Ελπίζω να μην με παρεξηγητε, δεν είμαι κατα ουτε ομως και σίγουρη , γιατι το πιο σίγουρο ειναι η μη αντικατάσταση, πιο πολυ ίσως μιλούσα στον εαυτό μου σε σχέση με τις εξαρτήσεις.
Πάντως για κάποιον που δεν μπορεί να το κόψει εντελώς υο κτ.
Το η.τ ειναι απο οτι φαίνεται η πιο λιγότερο βλάβερη συνήθεια :)

Ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.seeht.org/index.php/compare

Καλημέρα zacharis

Την εχω διαβάσει και εγω την λίστα και φυσικα ειναι σχεδόν ανακουφίστικη.

Αλλα δεν σημαίνει οτι και το ητ δεν μπορεί να εχει τα επικίνδυνα του.
Αλλο βάζω γλυκερινη στα χέρια και άλλο την ατμιζω και υην φίλτραρω μεσα απο τα πνευμονία, ουσιαστικά στεναχωριεμαι που ακόμα κανένας γιατρός η χημικός δεν εχει επίσημα ασχοληθεί με αυτο, όχι ενας, πολλοί.
Μετα αντιστάσεις, ποιότητα μετάλλων, πολυεστερες κτλ.
Ουσιαστικά , επειδη μου αρέσει πολυ το ατμισμα, θα ήθελα να ειναι πολυ ασφαλές ώστε να μπορω να το χρησιμοποιω χωρις ενοχές.

Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ Παρακαλώ, πατήστε τροποποιηση για να συμπληρώσετε το προηγούμενο μήνυμά σας
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 05, 2013, 10:32 από petra »

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1391 στις: Μαρτίου 05, 2013, 10:06 »
Βασικα επειδη εδω και 5 μερες που εχω κοψει το κ.τ, καποιοι φιλοι με εχουν βομβαρδισει με links στα οποια ολο και κατι αρνητικο θα διαβασω για το η.τ. Απο μαρτυριες του τυπου "η θεια μου πηγε να παθει μεγαλο στραπατσο με αυτη την παπατζα γιατι της εκανε κακο σε συνδιασμο με καποια φαρμακευτικη αγωγη που παιρνει", σε αλλους οτι εκανε αιμορραγιες απο τα ουλα και αλλου διαβασα απλες εικασιες.
Εγω εχω να πω οτι αν φοβασαι για κατι, συνεχισε κανονικα το η.τ και απλα κανε τακτικες εξετασεις (πνευμονολογο). Αν δεις οποιαδηποτε αλλαγη/επιβαρυνση απλα κοφτο. Αν ολα ομως πηγαινουν καλα.... :thumpup:
Εκει θα δεις ποια ειναι η αληθεια, αυτο πιστευω εγω και αυτο προκειται να κανω προσωπικα.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1392 στις: Μαρτίου 05, 2013, 12:17 »
Οι αιμοραγια των ουλων εχει να κανει καθαρα με την διακοπη του καπνισματος.Καμια σχεση με η.τ..Μετα απο κανα μηνα σταματαει.
Εχει αναφερθει αρκετες φορες.
Επειδη εχεις μονο 5 μερες στο η.τ. μην σε τρομαξει αν σε καποια στιγμη (κανα μηνα) αρχισει κατι τετοιο.Θα περασει.








Αποσυνδεδεμένος Red Led

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • To be a rock and not to roll
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1393 στις: Μαρτίου 05, 2013, 13:44 »
Στα 32 χρόνια  που υπήρξα καπνιστής Κ.Τ δεν είδα τίποτα καλό από αυτό. Τα τελευταία χρόνια δε, εάν δεν χρησιμοποιούσα καθημερινώς σπρευ για την μύτη, λόγο ιγμορίτιδας και σε συνδυασμό με τον καπνό του τσιγάρου δεν μπορούσα να κοιμηθώ, πράγμα που εξαφανίστηκε με την χρήση του Η.Τ


Ο πρωινός, αλλά και γενικά ο βήχας έχει εξαφανισθεί . Λαχάνιασμα τέλος.


Θα τράβαγε κανείς τζούρες από εξάτμιση αυτοκινήτου ;


Θα έπαιρνε ανάσες κάποιος πάνω από το μπουρί τις σόμπας ;


Αναρωτιέμαι πως μπορείτε να σκέπτεστε κάποιοι ακόμα το Κ.Τ, δεν διαφέρει και πολύ από τα δυο παραπάνω .

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1394 στις: Μαρτίου 05, 2013, 16:00 »
Ειχα κι εγω αυτο με την αιμοραγια των ουλων και οπως λεει και ο smoka ειναι απο διακοπη τσιγαρου και οχι απο το ητ. Αυτη τουλαχιστον ειναι και η γνωμη του οδοντογιατρου που με εξετασε.

Στάλθηκε από το GT-P1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21087 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282002 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125062 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93751 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix