vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, lagoudakis, tibolaso, Buliwyf, dvelev, Kostik1982, ZoeM

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος aithra72

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1320 στις: Φεβρουαρίου 01, 2013, 11:46 »
ευχαριστω πολυ για την οποια βοηθεια .η  vg παραγει περισσοτερο ατμο η εχει να κανει και με τον ατμοποιητη το ego t δεν το προτιμησα γιατι δεν βγαζει πολυ ατμο .η ovale εβγαλε ενα καινουργιο με ποιο φτηνο ατμοποιητη δεν το εχω δοκιμασει ομως.παντως μου παει σχεδον 3 μηνες και η μπαταρια αντεχει ενα χρονο οποτε ειναι καλα

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1321 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 09:59 »
Η γνώμη μου είναι ότι με vg έχεις πιο πολύ ατμό, αλλά πιο γλυκιά γεύση (χάνεις λίγο από την γεύση) και πιο "ελαφρύ" για το λαιμό. Όσο πιο πολύ pg προσθέτεις μέσα, τόσο πιο καθαρή γεύση έχεις και πιο έντονο χτύπημα.
Εγώ είναι ο λόγος που άρχισα το ψάξιμο με τα diy (do it yourself). Επειδή τα έτοιμα με αρκετή pg μου ήταν λίγο σκληρά στο λαιμό, αλλά αυτά με πολύ vg τα ένιωθα υπερβολικά ... ελαφρά (ψάχνω να βρω πως να σου το περιγράψω). Πολύ σαν ... αέρας να πω; Έχανε πολύ το χτύπημα. Νομίζω είναι ο καλύτερος όρος αυτό το τελευταίο.
Θα σου πρότεινα 1) κόψε το κτ γιατί πολύ πιθανό αυτό σου κάνει το βήχα.
2)Σκέψου να ψαχτείς λίγο με diy και να βρεις το ιδανικό για σένα ποσοστό pg/vg.
3) Ανέβα έστω για λίγες μέρες σε νικοτίνη (θα σε βοηθήσει να μη σκέφτεσαι τόσο το κτ). Δε χρειάζεται να το πας από 9 σε 18. Μπορείς αναμιγνύοντάς τα να ξεκινήσεις από άνοδο έστω κατά 2. (πχ από 9 δοκίμασε 11) και βλέπεις αναλόγος.
4)Χρησιμοποίησε για κανά 2 μέρες απλές καραμελίτσες λαιμού (πχ στρεψίλς) για να ανακουφίσεις λίγο το λαιμό σου. Σε συνδυασμό με το κόψιμο του κτ θα νιώσεις πιστεύω αμέσως ΟΚ.
Ελπίζω να βοήθησα. Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα το προσθέσω.
Εντωμεταξύ, πώς τα πας; Γράψε μας, τα καταφέρνεις;
Και κάτι off, πως και πήρες το ego t; Το ego c έχει πολύ λιγότερα έξοδα ατμοποιητή. Σκέψου να το μετατρέψεις ίσως αργότερα. (μια γνώμη μου μόνο είναι αυτό)
Καλή δύναμη. Πέτα το ρημάδι το κτ...

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1322 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 10:19 »
Παιδια, νομίζω ότι η παράλληλη χρήση η.τ-κ.τ είναι βασανιστική. Το έκανα ένα διάστημα και ήταν απελπισία... Το μυαλό μου ήταν συνέχεια στο πακέτο κι έβλεπα το η.τ ερασιτεχνικά, δε μπορούσα να του δώσω την ευκαιρία του και να το αγαπήσω για να με αγαπήσει κι αυτό. Δεν έμπαινα στη διαδικασία να μάθω, να ψάξω, να ρωτήσω τί είναι αυτό που με ενοχλεί και πώς στο καλό θα το διορθώσω, ποιες οι ατμιστικές επιλογές για μένα, για να με βολεύουν και να με διευκολύνουν στην καθημερινότητά μου. Δε λέει και τα δύο μαζί. Όσο υπάρχει το πακέτο, δε μπαίνεις στη διαδικασία να πάρεις το "αλλο" μαζί σου και σιγά σιγά χάνεται η μπάλα.

Πολλά μπορεί να φταίνε για τον πονόλαιμο, αλλά η ουσία του θέματος δεν είναι εκεί. Σκέφτομαι τον εαυτό μου, αν μου συνέβαινε αυτό όταν έκανα υγρό virginia και νόμιζα ότι όλα τα virginia αφού έχουν το ίδιο όνομα είναι ίδια και άρα είναι χαζοί οι άλλοι που τα παίρνουν ακριβά,ενώ εγώ τα έβρισκα φτηνά, μάλλον δε θα ήξερα τί παίζει για να μπορώ να αντιμετωπίσω το οτιδήποτε και απλά θα απέρριπτα το η.τ γιατί θα θεωρούσα ότι ναι μεν καλό αλλά όχι για μένα γιατί με πειράζει.

(λέει ο "ειδήμων" που ατμίζει με μπαταρία i want  :)) )

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1323 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 05:06 »
Kι εμένα μου πονάει ο λαμός και βήχω. Είμαι με 4ρα νικοτίνη και σκέτο vg. Χτύπημα νοιώθω αρκετό. Δεν ξέρω αν φταίει το ότι την νικοτίνη την πήρα από έτοιμο natura που μου έδωσαν και το αραίωσα; Με τα κτ είχα μεγάλο πρόβλημα με τον λαιμό και τους πνεύμονες, παρά το ότι ήταν πολύ ελαφρά, παίζει να μου έμεινε από'κει και να ψάχνομαι τζάμπα με υγρά;

Επίσης, σήμερα περίμενα στην στάση και κάπνιζαν γύρω μου και μου ήρθε να ξεράσω σχεδόν και από τότε θέλω κτ. Έχει πάρει φωτιά το ητ και έχω πλακώσει τα τυροπιτάκια της μαμάς και δεν μου φεύγει. Αντίθετα, όσο σκέφτομαι γιατί δεν πρέπει να πάρω, θέλω περισσότερο. Μέχρι και στον εαυτό μου πάω κόντρα. :wall:

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1324 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 06:43 »
Παιχνίδι του μυαλού είναι. Τώρα θα δείξεις στον εαυτό σου ποιός κάνει κουμάντο.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1325 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 06:58 »
Παιδια, νομίζω ότι η παράλληλη χρήση η.τ-κ.τ είναι βασανιστική. Το έκανα ένα διάστημα και ήταν απελπισία... Το μυαλό μου ήταν συνέχεια στο πακέτο κι έβλεπα το η.τ ερασιτεχνικά, δε μπορούσα να του δώσω την ευκαιρία του και να το αγαπήσω για να με αγαπήσει κι αυτό. Δεν έμπαινα στη διαδικασία να μάθω, να ψάξω, να ρωτήσω τί είναι αυτό που με ενοχλεί και πώς στο καλό θα το διορθώσω, ποιες οι ατμιστικές επιλογές για μένα, για να με βολεύουν και να με διευκολύνουν στην καθημερινότητά μου. Δε λέει και τα δύο μαζί. Όσο υπάρχει το πακέτο, δε μπαίνεις στη διαδικασία να πάρεις το "αλλο" μαζί σου και σιγά σιγά χάνεται η μπάλα.

Πολλά μπορεί να φταίνε για τον πονόλαιμο, αλλά η ουσία του θέματος δεν είναι εκεί. Σκέφτομαι τον εαυτό μου, αν μου συνέβαινε αυτό όταν έκανα υγρό virginia και νόμιζα ότι όλα τα virginia αφού έχουν το ίδιο όνομα είναι ίδια και άρα είναι χαζοί οι άλλοι που τα παίρνουν ακριβά,ενώ εγώ τα έβρισκα φτηνά, μάλλον δε θα ήξερα τί παίζει για να μπορώ να αντιμετωπίσω το οτιδήποτε και απλά θα απέρριπτα το η.τ γιατί θα θεωρούσα ότι ναι μεν καλό αλλά όχι για μένα γιατί με πειράζει.
(λέει ο "ειδήμων" που ατμίζει με μπαταρία i want  :)) )


Πιστεύω μία ειλικρινή και πολύ αληθινή τοποθέτηση από την  Ιωάννα. :yes: Μπράβο και γραπτως Ιωάννα. :thumpup:
Και Ιωάννα ποτέ μη σου περνάει από το μυαλό ότι η i want δεν είναι καλή μπαταρία.Είναι και πολύ καλή μάλιστα. :yes:

Εγώ άρχισα την ατμιστική μου πορεία με απλές μπαταρίες ego και την τερμάτισε με επιτυχία 100% το Νοέμβριο του 2012 με τις ίδιες απλές μπαταρίες ego,οι οποίες για μένα είναι το καλίτερο και ακριβότερο μοντ του κόσμου.

Να είσαι και και να δείχνης περήφανη για την i want σου. :bye: :bye: :bye: :bye:   

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1326 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 14:41 »
Πριν λίγο κατέβηκα μετά από πολύ πολύ καιρό να δοκιμάσω να ανάψω ένα τσιγάρο. Είναι ένα τεστάκι που κάνω κάθε 2-3 μήνες. Απορώ πραγματικά πως ήμουν τόσο εθισμένος σε αυτή την τρισάθλια αηδία. Ούτε την πρώτη τζουρα δεν ολοκλήρωσα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1327 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 14:48 »
Στέλιο και η δοκιμή είναι αμαρτία. :yes: :yes: :yes:

Και αν σου άρεσε και συνέχιζες τι θα γινόταν. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1328 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 14:56 »
@papoys ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, είσαι παράδειγμα προς μίμηση.Φυσικά και δεν ντρέπομαι για τη μπαταριούλα μου, απλά όσο διαβάζω εδώ μέσα τόσο μου δημιουργούνται πλασματικές ανάγκες!Ό,τι παθαίνουν οι φοιτητές της ιατρικής, που όσο διαβάζουν για αρρώστιες βλέπουν επάνω τους συμπτώματα, ε, έτσι κι εμένα ξαφνικά δε μου αρέσει η απόδοση της μπαταρίας μου που πέφτει, τη θέλω σταθερή μέχρι την εκφόρτιση κ.ο.κ.Πανάθεμά με! :))
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 08, 2013, 15:01 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1329 στις: Φεβρουαρίου 08, 2013, 14:59 »
Παππού αισθάνομαι τόσο σίγουρος για τον εαυτό μου, που και να το έκανα ολόκληρο, το πισωγύρισμα σε αυτό δεν παίζει...

Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1330 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:00 »
Εδω κ μια βδομάδα+ 2 μερες ατμιστής κ απ την τρίτη μέρα αν δε κάνω λάθος μυρισα τσιγάρο κ αηδίασα!
Τη μόνη στιγμή που είπα οτι ίσως μετά να θέλω κ.τ ήταν τη Κυριακή που εγκαινίασα ενα κεμπαμπτζίδικο εδω στο πειραιά κ πήρα μια μερίδα κ 2 μπύρες αλλα έβαλα τον γίγαντα με το καπνικό αφοτου έφαγα κ στάνιαρα!!!
Εχω μεγάλη δύναμη αυθυποβολής κ δε πρόκειται να ξαναβάλω κ.τ στο στόμα μου ωστόσο δε ξέρω για το η.τ αν καταφέρω να το κόψω κ αυτό κάποτε μιας κ τα αρώματα με παραπέμπουν παρα πολυ σε ναργιλε πράγμα που μ αρέσει πάρα πολύ μιας κ είμαι Αιγυπτιώτης στη καταγωγή κ έχουμε ιδιαίτερη αδυναμία στο ναργιλέ!!!  ;D

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1331 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:09 »
Διανύοντας πλέον την έκτη εβδομάδα ατμίσματος, δεν θέλω ούτε να το δω ούτε να το μυρίσω....την πρώτη εβδομάδα όμως έκανα και δυο κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos_Ptol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1332 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:13 »
Εδω κ μια βδομάδα+ 2 μερες ατμιστής κ απ την τρίτη μέρα αν δε κάνω λάθος μυρισα τσιγάρο κ αηδίασα!
Τη μόνη στιγμή που είπα οτι ίσως μετά να θέλω κ.τ ήταν τη Κυριακή που εγκαινίασα ενα κεμπαμπτζίδικο εδω στο πειραιά κ πήρα μια μερίδα κ 2 μπύρες αλλα έβαλα τον γίγαντα με το καπνικό αφοτου έφαγα κ στάνιαρα!!!
Εχω μεγάλη δύναμη αυθυποβολής κ δε πρόκειται να ξαναβάλω κ.τ στο στόμα μου ωστόσο δε ξέρω για το η.τ αν καταφέρω να το κόψω κ αυτό κάποτε μιας κ τα αρώματα με παραπέμπουν παρα πολυ σε ναργιλε πράγμα που μ αρέσει πάρα πολύ μιας κ είμαι Αιγυπτιώτης στη καταγωγή κ έχουμε ιδιαίτερη αδυναμία στο ναργιλέ!!!  ;D

Κοβεις μονο την νικοτινη κ εχεις εναν ναργιλε τσεπης :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1333 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:16 »
Πριν λίγο κατέβηκα μετά από πολύ πολύ καιρό να δοκιμάσω να ανάψω ένα τσιγάρο. Είναι ένα τεστάκι που κάνω κάθε 2-3 μήνες. Απορώ πραγματικά πως ήμουν τόσο εθισμένος σε αυτή την τρισάθλια αηδία. Ούτε την πρώτη τζουρα δεν ολοκλήρωσα.

ουτε απο περιεργεια φιλε μου δεν χρειαζεται καλα ειμαστε με τα εργαλεια μας και ατμιζουμε  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:



Αποσυνδεδεμένος Manos009

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
  • Η μουσική μου!!! facebook.com/atzem.kiourdi
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1334 στις: Φεβρουαρίου 09, 2013, 23:24 »

Κοβεις μονο την νικοτινη κ εχεις εναν ναργιλε τσεπης :tongue_smilie:

Ελπίζω να μη βγω τελείως off topic!
Φίλε μου στα μέρη μου (Αιγυπτιώτης) ο ναργιλές είναι "mazag" που σημαίνει "διάθεση" δλδ είναι η ολη διαδικασία το στήσιμο το τσαί (στην αίγυπτο πινουν τσαι αντί για καφέ) είναι το λεγόμενο άραγμα!!! Φιλοσοφία ολόκληρη  ;) ωστόσο δε θα με χάλαγε καθόλου για το πρωινό καφέ να εχω ενα ναργιλέ τσέπης όπως λες! :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19929 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106897 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24022 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro