vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 2 χρήστες
tibolaso, Buliwyf

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1020 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:45 »
Α και τι? πρέπει να μην κοιμηθείς γι αυτό
Όλα για έμενα παίζονται στα υγρά αν βρεις καπνικό είσαι καλά και στην αίσθηση που σου δίνει το τσιγάρο όταν το κρατάς όταν ρουφάς και άλλα πολλά
Εγώ δεν μετάνιωσα για τίποτα στην ζωή μου όταν δοκίμασα πρώτα να το κάνω
Με 2-3 τσιγάρα την εβδομάδα δεν πιστεύω διότι όταν έμεινα χωρίς Η.Τ 2 μέρες μου έλειψε όσο δεν μου είχε λήψη το κανονικό για μια εβδομάδα όταν δεν κάπνιζα λόγου εγχείρισης διάφραγμα που είχα κάνει

Έτσι και αλλιώς όταν κάπνιζα ήμουνα γύρο στα 5-7 τσιγάρα την ήμερα από τότε που το άρχισα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1021 στις: Αυγούστου 01, 2012, 23:54 »
Mήπως έχουμε ξεφύγει λίγο;
Μέλος κάνει ποστ όπου υμνεί το κ.τ. και πέφτουν βροχή τα μπράβο;

Νομίζω ότι αρχίσαμε όλοι το άτμισμα γιατί ακριβώς ΔΕΝ θεωρούσαμε πλέον φίλο το κ.τ.

Από κει και πέρα, οι όποιες παρεκτροπές δεν βλέπω γιατί πρέπει να είναι προτροπή για επευφημίες του κ.τ.

Θα παρακαλούσα επίσης να παραμείνουμε στο θέμα μας, που δεν είναι οι ενδεικνυόμενες περιεκτικότητες νικοτίνης για τον steam, ούτε οι αστεϊσμοί για τα marlboro. Κάποια μηνύματα διαφράφηκαν

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1022 στις: Αυγούστου 02, 2012, 00:22 »
Petra ετσι οπως το αντιλαμβανομαι εγω τα bravo δεν ηταν για την εξυμνηση του τσιγάρου αλλα για το οτι ο φιλος μας μοιραστηκε με θαρρος και ευθυτητα την αδυναμια του σε αυτο σε μια δυσκολη χρονική στιγμη.


Κακός συντονισμός θαρρω.

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1023 στις: Αυγούστου 02, 2012, 00:28 »
οπως + να χει εγω πιστευω οτι ο φιλος θα ξαναγυρισει στο η.τ. Το κανονικο δεν εχει ντουμανι κ ο συγκεκριμενος ειναι αρρωστος με αυτο :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος porto13

  • **
  • 363
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1024 στις: Αυγούστου 02, 2012, 00:34 »
Ρε Θάνο δεν μας κυνηγά κανένας αράπης ο χάρος μας κυνηγα όταν καπνίζουμε και εντάξει εμάς τους 60αριδες αλλά κυνηγα και τους νεότερους !!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1025 στις: Αυγούστου 02, 2012, 00:40 »
οπως + να χει εγω πιστευω οτι ο φιλος θα ξαναγυρισει στο η.τ. Το κανονικο δεν εχει ντουμανι κ ο συγκεκριμενος ειναι αρρωστος με αυτο :thumpup:

Εγώ δεν έτυχε να τον γνωρίσω έβλεπα όμως στο φόρουμ αρκετές εγγραφές του :thumpup: :thumpup:

Θα συμφωνήσω με τον συνατμιστή Discordia ότι θα γυρίσει και πάλι στο η,τ, γιατί πως να το κάνουμε δεν μπορεί μετά από αγώνα 6 μηνών να τα
παρατήσει και να πάνε όλα χαμένα.

Εξάλλου εδώ δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτε να αρχίσουμε ναπετάμε πέτρες (σόρυ πέτρα δεν το λέω για σένα :bye: ) ο ένας στο άλλο χωρίς να
υπάρχει αιτία.

Αυτά και αποσύρομαι λόγω ηλικίας για. :nani: :nani: :nani: :nani:

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1026 στις: Αυγούστου 02, 2012, 01:49 »
Αγαπητη μου Petra ,  η απαγορευση σε συνδυασμο με αυστηροτητα , ετσι τουλαχιστον εχει δειξει η ιστορια , το μονο που καταφερνει ειναι να μετατρεψει μια αηδια σε "απαγορευμενο καρπο " . Και ολοι γνωριζουμε σε ποιο στομαχι κατεληξε ο απαγορευμενος καρπος  ;)
Και για να παραμεινουμε στο θεμα μας που ειναι η επιθυμια για κτ θα ξαναγραψω την δικη μου εμπειρια .

Απο τον νοεμβριο του 10 μεχρι πριν ενα μηνα ειχα κανει 2 τζουρες κτ τον 2ο μηνα και αλλες δυο τον 4ο μηνα .
Απο τοτε και μεχρι πριν ενα μηνα δεν ειχα καμια επιθυμια για κτ .
Θες η σταδιακη μειωση νικοτινης ( απο 24mg αρχικα σε 8-10 προσφατα ) θες οι καθημερινες δυσκολιες καλης λειτουργιας του ητ , με εκαναν να καπνισω 4 τσιγαρα τον τελευταιο μηνα .
Περιπου ενα τη βδομαδα . τα πρωτα 2 ηταν συμπαθητικα , τα επομενα δυο ηταν ελεεινα !!
Απιστευτη πικρα στο στομα , ντουμανι για γελια και χτυπημα κατω του μετριου...

Ανεβασα και λιγο την νικοτινη και τωρα ειμαι παλι στη φαση που δεν θελω ουτε να το μυρισω.

Βεβαια , καθε οργανισμος λειτουργει και αντιδρα διαφορετικα .
Ο VXR_ZAP αντεδρασε με τον δικο του τροπο και ηθελε να το μοιραστει μαζι μας .
Τα μπραβο δεν ηταν γιατι καπνισε αλλα γιατι μοιραστηκε κατι προσωπικο του μαζι μας .
Και μοιραζοντας το , ηξερε πως ολοι μας λιγο πολυ θα του πουμε δυο λογια και μερικες συμβουλες που ειμαι σιγουρος πως τις ειχε αναγκη .

Αν δεν καναμε σωστα , τοτε καλα εκανες που μας "μαλωσες "

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1027 στις: Αυγούστου 02, 2012, 04:39 »
Aν κάποιος θέλει αφορμή να ξαναρχίσει το κάπνισμα, βέβαια θα τη βρει αυτό είναι σίγουρο.
Όμως σίγουρα υπάρχει κάποιος λόγος που πολύ ευαίσθητοι άνθρωποι αντιμετώπισαν τρομερά προβλήματα (υγείας-οικονομικά-συναισθηματικά-οικογενειακά) και εντούτοις δεν ξανάρχισαν
το τσιγάρο, ενώ άλλοι, με λιγότερες ευαισθησίες, το ξανάρχισαν «για ψίλου πήδημα ».
O λόγος είναι ότι οι πρώτοι δεν «τρωγόντουσαν» να το ξαναρχίσουν. Eίχαν αποδεχτεί τη νέα ζωή τους χωρίς το τσιγάρο. Oι δεύτεροι δεν είχαν πεισθεί ακόμα ότι «αυτό ήθελαν» και νιώθουν στερημένοι.

Πρέπει κάποιος να πάρει απόφαση και να είναι προσηλωμένος σε αυτή, τα υπόλοιπα είναι να μην
θεωρεί πως το χει νικήσει να μην το υποτιμήσει ποτέ ακόμα και αν δεν το χει ανάγκη, γιατί ανάβοντας
ένα τσιγάρο δεν θα είναι μη καπνιστής αλλά καπνιστής και επειδή τη "τέχνη" την κατέχει θα γυρίσει
εκεί που ήταν πριν το κόψει στα 2,3 πακέτα...ΑΝΤΙΟ ΖΩΗ !!!

Αποσυνδεδεμένος kikos7

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1028 στις: Αυγούστου 02, 2012, 12:29 »
Επιθυμία για κ.τ. δεν υπήρξε ποτέ. Και 1-2 φορές που έκανα τσιγάρο τον τελευταίο χρόνο, ακόμα ξεπλένω το στόμα μου.  Αηδία  :))

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1029 στις: Αυγούστου 03, 2012, 16:34 »
Ισως σε αυτους που εχουν πισω τους 2 ή 3 δεκαετιες τσιγαρου θα επρεπε να φαινονται πιο κατανοητα καποια πραγματα.
Η επιθυμια για κ.τ. ειναι πια χαραγμενη στο ψυχοσωματικο. Δεν ειναι ουτε εξαρτηση απο νικοτινη, ουτε συνηθεια κινησης, ουτε "καταφυγιο" στην στραβη, αλλά συνολο ολων.
Εκλεισα χθες (2 Αυγ) 5 μηνες ατμισμα-ακαπνος. Στον ενα μηνα ειχα αναψει ενα κ.τ. απο περιεργεια και τοσβησα κοντευοντας να κανω εμετο στη δευτερη τζουρα. Στους 5 μηνες τωρα, "ησυχος" οτι τοχω ξεπερασει, με επιασα τρεις φορες τις τελευταιες μερες να "ζηλευω" την μυρωδια οταν αναβε τσιγαρο καποιος διπλα μου. Οχι την επομενη μυρωδια (το δηλητηριο), αλλά εκεινη την χαρακτηριστικη καμμενη που εχει μολις αναβει, πριν αρχισει να "βρωμαει". Δεν το "αποζητησα", μου βρωμαει εξ ισου και ξερω τι απαισια γευση θα μου δωσει.. Απλως ...νοσταλγησα, ψυχολογικα, μια συνηθεια-κινηση - και κυριως το αποτελεσμα της - σχεδον σαραντα χρονων. Οι μνημες δεν φευγουν.
Να ειμαστε επιεικεις και να μην πιανουμε απ τα μουτρα οσουν κανουν "γλιστρηματα"...

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1030 στις: Αυγούστου 03, 2012, 20:05 »
Μήπως - λέω μήπως - οι έντονες επικρίσεις υποκρύπτουν ένα είδος "ζήλιας" για εκείνον που "απόλαυσε" το "απαγορευμένο"?  :hmmm:
Εγώ για παράδειγμα το Κ.Τ. ΔΕΝ το θεωρώ ίδια ΑΠΟΛΑΥΣΗ με αυτή που προσφέρει το Η.Τ.
Ούτε καν το ίδιο χτύπημα δεν μου προσφέρει πλέον :yes:
Και όμως... ίσως για να "ξορκίσω" την επιθυμία ή απλά για να επιβεβαιώνω κάπου - κάπου το πόσο ΚΑΛΥΤΕΡΟ σε όλους τους τομείς είναι το Η.Τ. ή ακόμα ίσως και για κάποιο ανεξήγητο λόγο ΤΟ ΘΕΛΩ ΑΚΟΜΑ ίσως, καπνίζω ένα Κ.Τ. που και που, αν και δεν καταφέρνω να το τελειώσω ολόκληρο.
Το σβήνω λίγο μετά από τη μέση (6 άντε 7 ρουφηξιές) και ταυτόχρονα αναρωτιέμαι γιατί το έκανα (όχι από τύψεις να ξεκαθαρίσω, απλά αναρωτιέμαι).
Αυτά.
Κατά τα λοιπά είμαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ σε όλα με το Η.Τ. (από τον 6/2009 παρακαλώ) και μάλιστα τελευταία έκοψα (και πάλι) τα αρώματα.
Μόνο VG 18αρα σκέτη και όλα τέλεια για όσο δεν υπάρχει καμιά κακή είδηση (που αμφιβάλω αν θα υπάρξει)

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1031 στις: Αυγούστου 20, 2012, 02:30 »
ατμιζω σχεδον ενα χρονο αλλα με πιανει να το γυρισω παλι στο κτ σας εχει συμβει :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1032 στις: Αυγούστου 20, 2012, 02:43 »
Φυσικά. Οι παλιές αγάπες δεν ξεχνιούνται.

Θα γυρίσεις όμως και στις πεθερές...

3+ ευρώ Χ πόσα κάθε μέρα...

βρώμα...

σκούρα δόντια...

ονειρεμένο  ;D πρωινό ξύπνημα και ο οβολός στον νιπτήρα...

εφιάλτες με νοσοκομεία...

τι θα βγάλει η ακτινογραφία θώρακος (αυτό δεν το άντεχα)

πονάκια; =  έμφραγμα, κάτι στα πνευμόνια ή "έλα εαυτέ, δεν έχεις τίποτα... "

ακόμα... 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2012, 02:51 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος rdperformance

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ggts-odysseus-pilla-penellope
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1033 στις: Αυγούστου 20, 2012, 02:50 »
καλα τα λες αλλα νιωθω οτι δεν με καλυπτει πια και ενω οι αλλοι λενε να ριξουν την νικοτινη εγω λεω να την ανεβασω :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #1034 στις: Αυγούστου 20, 2012, 02:54 »
Να την ανεβάσεις.
Δεν είμαστε όλοι ίδιοι.
Κι εγώ από τα 16 που ήμουν, πήγα στα 18, εδώ κι ένα μήνα.
Από εκεί που ξεκίνησα...
Πήγα από 18 - 15 -12-16.2 και τώρα πάλι 18.
Λογικό, με τέτοιο άγχος.
Αλλά μέχρι εκεί.  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro