vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 7 χρήστες
Buliwyf, Tazz, dvelev, thebull, ΨΗΛΟΣ, Milarepa, Jorge

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #585 στις: Μαρτίου 11, 2012, 19:53 »
απλα φιλε ωμεγα αν δεις απο την αρχη του νηματος οι πεσισσοτεροι το προβλημα το εχουν με το αλκοολ η τον καφε......
απο κει και περα σιγουρα ειναι υποκειμενικο  ;)

αυτό οφείλεται σε καθαρή συνήθεια του εγκεφάλου και των νέων ερεθισμάτων που δέχεται. Κάτι του λείπει. Του λείπει η θύμιση των τοξινών και της πίσσας, του καμμένου χαρτιού.
Εμείς είμαστε οι άρχοντες του εγκεφάλου μας όμως. Εμείς καθοδηγούμε τη σκέψη , την επιθυμία. Βοηθάμε τον εγκέφαλό μας να ξεχάσει την μίξη αυτή.
Να σας θυμίσω το μέχρι που μπορούν να φτάσουν οι ναρκομανείς λόγω συνήθειας και οργανικής πλέον ανάγκης? Δεν πέθαναν όμως όλοι από τα ναρκωτικά. Κάτι έκαναν. Τι ? Πίστεψαν στον εαυτό τους και στη δύναμη της θέλησης.

Ε λοιπόν βρίσκω αστείο πλέον με το ΗΤ να μην κόψουμε το ΚΤ. (η συνήθεια του να βγάζουμε ατμό από το στόμα μένει και το ναρκωτικό νικοτίνη επίσης).
Όλα τα άλλα είναι απλά να 'χαμε να λέγαμε. ???
Καλα, κατσε μετα το σεξ να γεμισεις οδυσσεα και να ελπιζεις και οτι θα δουλεψει, και μετα τα λεμε αν το αλκοολ και ο καφες ειναι το προβλημα  :laugh1:
Εμένα φρόντισε η οικονομική κρίση να ξεπεράσω αυτές τις συνήθειες... :)) :))

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #586 στις: Μαρτίου 11, 2012, 19:58 »
Ίσως και όσο περισσότερο γουστάρεις την ατμομηχανή σου...
Εκεί δικαιολογείται εν μέρει το γκατζετάδικο της υπόθεσης...

Συμφωνώ μ'αυτό.
Βρίσκω ότι η ενασχόληση με μοντς-επισκευάσιμους αντιστοιχεί με την περιποίηση-καθάρισμα μιας πίπας καπνού και όλη αυτή η διαδικασία σε "δένει" με τη συσκευή και ταυτόχρονα σε απομακρύνει από την μηχανική κίνηση του ανάμματος-καπνίσματος κ.τ.

Βέβαια όταν η επιθυμία για κ.τ εμφανίζεται κυρίως σε παρέα, θα πρέπει να έχεις προμήθειες (ατμο, μπαταρίες, υγρά) και το η.τ. πιπίλα, για να μην υποκύψεις... 

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #587 στις: Μαρτίου 11, 2012, 19:59 »
Eγω εδω και 2 μηνες βραχος......τον τελευταιο καιρο ειδικα οταν ειμαι για τσιπουρα αρχιζει και με τρβαει πολυ για κτ :hmmm: :hmmm:ισως επειδη ολοι στην παρεα ειναι στο κτ.............. :-\
κάνε κουράγιο και ξεκίνα να ψήνεις την παρέα σου για η.τ. μην ξαναπέσεις όμως στην παγίδα του κ.τ. :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #588 στις: Μαρτίου 11, 2012, 20:00 »
Βέβαια όταν η επιθυμία για κ.τ εμφανίζεται κυρίως σε παρέα, θα πρέπει να έχεις προμήθειες (ατμο, μπαταρίες, υγρά) και το η.τ. πιπίλα, για να μην υποκύψεις... 
Χτύπα μια εικοσάρα νικοτίνη εκείνη τη δύσκολη στιγμή στα 10 Watts και θα σου φύγουν όλες οι επιθυμίες για ΚΤ.
Δώσε και λίγο στους κανίζοντες και θα σου το ζητάνε συνέχεια.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #589 στις: Μαρτίου 11, 2012, 20:01 »

Εμείς είμαστε οι άρχοντες του εγκεφάλου μας όμως. Εμείς καθοδηγούμε τη σκέψη , την επιθυμία. Βοηθάμε τον εγκέφαλό μας να ξεχάσει την μίξη αυτή.


Στο μυαλο μας ειναι να μεινουμε μακρια απο το κτ
πλεον μου προκαλει αηδια ακομα και η μυρωδια του

Δοκιμασα 2 φορες να παρω μια τζουρα,οχι να το καπνισω ολοκληρο,και ηταν αθλιοτατη η γεση στο στομα

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #590 στις: Μαρτίου 11, 2012, 20:03 »
Το λέω, γιατί ακριβώς στα DIY οι περιεκτικότητες σε νικοτίνη παίζουν...
ελάχιστα μεν, αλλά η διαφορά φαίνεται κάποιες φορές.

Μάλλον, στην αρχή, πρέπει να φτιάχνουμε τα δικά μας υγρά με κάπως περισσότερη νικοτίνη από αυτήν που έχουμε συνηθίσει στα έτοιμα...
εψαξα και βρηκα ενα μπουκαλακι με λιγο υγρο 11αρι 80-20 και κανω ντριπικ αυτο οκ,δεν νομιζω ναναι ιδεα μου  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #591 στις: Μαρτίου 11, 2012, 20:06 »
To σωστό dripping έτσι και αλλιώς , είναι ο άρχοντας της ανάδειξης γεύσης των υγρών. Δεν συνίσταται σε ατμιστές σκέτης pg ή vg όμως διότι δεν θα καταλάβουν κάτι διαφορετικό από ένα απλό carto ή atomizer και θα είναι με ένα μπουκαλάκι ανα χείρας.
Don't drip N drive !

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #592 στις: Μαρτίου 11, 2012, 20:13 »
To σωστό dripping έτσι και αλλιώς , είναι ο άρχοντας της ανάδειξης γεύσης των υγρών. Δεν συνίσταται σε ατμιστές σκέτης pg ή vg όμως διότι δεν θα καταλάβουν κάτι διαφορετικό από ένα απλό carto ή atomizer και θα είναι με ένα μπουκαλάκι ανα χείρας.
Don't drip N drive !
καλυτερα με μπουκαλια ανα χειρας παρα καπνο και αναπτηρα  :laugh1: θα το παλεψω που θα μου παει  :yes:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #593 στις: Μαρτίου 11, 2012, 20:14 »
Χτύπα μια εικοσάρα νικοτίνη εκείνη τη δύσκολη στιγμή στα 10 Watts και θα σου φύγουν όλες οι επιθυμίες για ΚΤ.
Δώσε και λίγο στους κανίζοντες και θα σου το ζητάνε συνέχεια.. :thumpup:

Μάλλον αυτή είναι η λύση για εκείνη τη στιγμή.
Μέχρι να απασχοληθεί ο εγκέφαλος με κάτι άλλο, να το ξεχάσει, και τέρμα η επιθυμία για ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #594 στις: Μαρτίου 11, 2012, 20:24 »
Μάλλον αυτή είναι η λύση για εκείνη τη στιγμή.
Μέχρι να απασχοληθεί ο εγκέφαλος με κάτι άλλο, να το ξεχάσει, και τέρμα η επιθυμία για ΚΤ.
δεν εχω το .......νο  :wall: :wall: με εφαγε το διαβασμα vg και λιγο νικοτινι   :))  ταχω ολα κατω απο 11 μπορει και κατω απο 9αρι αφου βαριεμαι να μετραω καλα να παθω  :yes: αυριο 18αρα

Αποσυνδεδεμένος Nyxteridas

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #595 στις: Μαρτίου 12, 2012, 02:34 »
Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι,επειδή βλέπω πως οι περισσότεροι γράφετε για επιθυμία ύστερα απο αρκετή περίοδο χρήσης η.τ.
Εγώ,όπως έχω ξαναγράψει,ήμουν καπνιστής σε 3,5-4 πακέτα την ημέρα.Το η.τ. το ξεκίνησα την Τρίτη που μας πέρασε ούτε καν ως βοήθημα όμως.Να κάνω δηλαδή λίγο κανονικό και λίγο ηλεκτρονικό.Ατμίζω μόνο.Λοιπόν πραγματικά χωρίς ίχνος υπερβολής,ούτε για να κάνω την οποιαδήποτε "εντύπωση" κτλ αλλά απο την Πέμπτη ειδικά και μετά το κ.τ. μέσα στο σπίτι-επειδή κάνει ο πατέρας μου-μου βρωμάει κυριολεκτικά!Μου βρωμάει όταν βγαίνω για καφέ,όταν πάω σε άλλο σπίτι και γενικότερα το οσφρίζομαι εντελώς διαφορετικά,πολύ αρνητικά πλέον είτε στην ατμόσφαιρα είτε σε ρούχα.
 Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν και όσοι γράφετε για επιθυμίες κανονικού τσιγάρου,είχατε την ίδια εντύπωση γι'αυτό στις αρχές του ηλεκτρονικού,όπως αυτήν που περιέγραψα πιο πάνω.Δηλαδή η άτιμη η επιθυμία είναι κάτι σαν "άγραφος κανόνας" οτι κάποια στιγμή θα έρθει;

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #596 στις: Μαρτίου 12, 2012, 02:39 »
Κανονας δεν υπαρχει - ο καθενας λεει την εμπειρια του.
Η επιθυμια ειναι ψυχολογικη ενω το αν βρωμαει πλεον το τσιγαρο ειναι θεμα οσφρησης και βελτιωσης αυτης.
Μην υποτιμας τη δυναμη της συνηθειας τοσων χρονων και θα εχεις ενα ακομα οπλο για να δωσεις πιο
αποτελεσματικα τον αγωνα για μια καλυτερη ζωη χωρις κτ .

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #597 στις: Μαρτίου 12, 2012, 02:39 »
Πολλοι μιλανε για το κρισιμο σημειο των 3 μηνων.
Εκει τρωγεσαι να ξανακαπνισεις.
Αλλα πιστευω οτι αν ατμιζεις μεχρι τοτε θα εχεις κατασταλλαξει σε υγρα και τσιγαρο ωστε να το απολαμβανεις χωρις να περναει απ το μυαλο σου το κτ.

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #598 στις: Μαρτίου 12, 2012, 02:41 »
Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν και όσοι γράφετε για επιθυμίες κανονικού τσιγάρου,είχατε την ίδια εντύπωση γι'αυτό στις αρχές του ηλεκτρονικού,όπως αυτήν που περιέγραψα πιο πάνω.Δηλαδή η άτιμη η επιθυμία είναι κάτι σαν "άγραφος κανόνας" οτι κάποια στιγμή θα έρθει;
Να σου πω πως εμένα από την πρώτη στιγμή αφενός δεν μου 'λειψε το κ.τ. ( 6 μήνες έχω κλείσει ατμίζοντας ) και αφετέρου όσον αφορά τις οσμές που λες έχω ακριβώς τις ίδιες αντιδράσεις.
Όπου πάω και μυρίζω τσιγάρο που 'ρχετε να "βγάλω τα έντερα" μου !

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #599 στις: Μαρτίου 12, 2012, 02:43 »
Όσον αφορά εμένα, έτσι ακριβώς είναι, όπως τα γράφεις, Nyxteridas.
Ο ενθουσιασμός της αρχής είναι μεγάλος σύμμαχος.
Και αυτό είναι υπέρ σου.

Γιατί την πατάμε;
1) ο δολοφόνος γυρνά στον τόπο του εγκλήματος
2) δοκιμάζουμε ΚΤ μόνο και μόνο για να το ξεφτυλίσουμε
3) μετά από κάποιους μήνες καθαρίζουν τα πνευμόνια, που αντέχουν μάλλον μια γενναία δόση

Μυστικό αντιμετώπισης:
Ένα τσιγάρο δεν βλάπτει...
Μερικά ΚΤ μαζεμένα, όμως... κάτι ξυπνούν.
Ας τα αποφύγουμε.
Κι ας μην πούμε ποτέ ότι νικήσαμε το ΚΤ.
Να το φοβόμαστε... μακριά από εμάς!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1055 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1482 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1098 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70519 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro