vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

63 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, tibolaso, Buliwyf

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #510 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:10 »
Νομιζω πως γινεται μια παρανοηση με τα υγρα της Nobacco.
Αν διαβασεις το μπουκαλακι θα δεις οτι η PG ειναι >70% (μεγαλυτερο απο 70%) και η VG <5% (μικροτερο του 5%).
Τα υπολοιπα ειναι αρωμα, γλυκαντικα, και λοιπα προσθετα.
Επειδη χρησιμοποιω και υγρα nobacco δεν βλεπω κατι τετοιο ( link )
Σου ειναι ευκολο να ανεβασεις μια φωτογραφια μπουκαλιου που να γραφει αυτα;

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #511 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:18 »
Μιλουσα για την σειρα Nobacco e-liquids και οχι για την σειρα Mystique.

http://www.nobacco.gr/category.asp?catid=470
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2012, 22:26 από nikoshat »

Αποσυνδεδεμένος dallia

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #512 στις: Μαρτίου 01, 2012, 22:41 »
Ατμίζω από 20 Δεκεμβρίου! Μου έχει έρθει πάρα πολλές φορές η επιθυμία για κ.τ. τις περισσότερες όμως το καταπολεμώ ατμίζοντας μανιωδώς!! Τις λίγες φορές που έχω ανάψει , το έχω σβήσει σχεδόν επιτόπου! Μου προκαλεί αμέσως μια αηδία και μια απαίσια γεύση! Αυτό ήταν κυρίως τον πρώτο μήνα που ξεκίνησα. Τώρα είμαι πιο συγκρατημένη σε αυτήν μου την επιθυμία! Είχα συνηθίσει σε κάποια μέρη που πήγαινα να κάνω ένα κ.τ. ( έτσι το είχα στο μυαλό μου!!) αλλά τώρα ενώ πάω με αυτήν την σκέψη, ποτέ δεν ανάβω!!

Επίσης μια φορά πήγα σε καφετέρια και ξέμεινα η χαζή από μπαταρία!  :wall: Είχα ξεχάσει να φορτίσω την μια μπαταρία και η άλλη μου τέλειωσε σχεδόν αμέσως που κάτσαμε!  :eyesplash: Έκανα 4 ή 5 κ.τ. η γεύση μου και η διάθεση μου ήταν πολύ χάλια!!  :'( Από τότε φροντίζω να έχω πάντα τις μπαταρίες μου γεμάτες!!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #513 στις: Μαρτίου 02, 2012, 00:44 »

Θα σου προτεινα να εχεις τουλαχιστον 3 μπαταριες.
Μια πανω στην συσκευη, μια φορτισμενη στην τσεπη για backup, και μια να φορτιζει στο σπιτι.
Επισης, παντα εναν καινουριο ατμοποιητη, και ενα φιλτρακι στην τσεπη.

Πιστεψε με δεν θα ηθελες καμμια μερα να πατησεις το κουμπι και να μην δουλευει το μαραφετι επειδη καηκε η αντισταση του, οπως επισης δεν θα ηθελες να σου πεσει καμμια μερα κατω και να σπασει το φιλτρακι.

Των φρονιμων τα παιδια....  ;)

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #514 στις: Μαρτίου 02, 2012, 01:35 »
νομζω χανουμε το μετρο.. "τουλαχιστον 3 μπαταριες" ? Δηλ μπορει και 4 ?
παιδια, ας μην ξεχναμε οτι το ητ ειναι απλα μια μεθοδος απαλλαγης απο το κτ και τιποτε παραπανω. Αν υπερασχολουμαστε μαζι του και το φορτωνουμε με υγρα μπαταριες ατμοποιητες κλπ του δινουμε μεγαλυτερη σημασία και αξια απο οση πραγματικά εχει
Δυο μπαταριες ειναι υπεραρκετες, μια σε χρηση και μια στο κουτακι της , απλα να θυμομαστε να την εχουμε παντα φορτισμενη. Τα  παραπανω ειναι κατα τη γνωμη μου υπερβολικα

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #515 στις: Μαρτίου 02, 2012, 02:26 »
νομζω χανουμε το μετρο.. "τουλαχιστον 3 μπαταριες" ? Δηλ μπορει και 4 ?

Ελπιζω να μη σου συμβει ποτε αυτο που συνεβει σε μενα.
Αλλα αν σου συμβει ειμαι βεβαιος οτι θα αναθεωρησεις, φιλτατε Humphrey.

Στο κατω κατω ολοι μας εδω μεσα μαθαινουμε απο τις εμπειριες των αλλων, ετσι δεν ειναι ?


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #516 στις: Μαρτίου 02, 2012, 02:51 »
νομζω χανουμε το μετρο.. "τουλαχιστον 3 μπαταριες" ? Δηλ μπορει και 4 ?
παιδια, ας μην ξεχναμε οτι το ητ ειναι απλα μια μεθοδος απαλλαγης απο το κτ και τιποτε παραπανω. Αν υπερασχολουμαστε μαζι του και το φορτωνουμε με υγρα μπαταριες ατμοποιητες κλπ του δινουμε μεγαλυτερη σημασία και αξια απο οση πραγματικά εχει
Δυο μπαταριες ειναι υπεραρκετες, μια σε χρηση και μια στο κουτακι της , απλα να θυμομαστε να την εχουμε παντα φορτισμενη. Τα  παραπανω ειναι κατα τη γνωμη μου υπερβολικα
Φίλε Humphrey θα διαφωνήσω και στα δύο. Ο σκοπός και ο τρόπος χρήσης που προτείνεις σε εκφράζει μεν, αλλά όχι απαραίτητα τους άλλους.
Το ΗΤ δεν είναι απαραίτητα μια μέθοδος απαλλαγής από το τσιγάρο για χρήση σε περιορισμένο χρονικό ορίζοντα. Πολλοί το θεωρούν μόνιμο τρόπο καπνίσματος και... βλέπουμε.
Επί του πρακτικού: αν βολεύεσαι με 2 μπαταρίες και δεν χρειάζεσαι 3, πολύ ωραία. Δεν αποτελούν οι δικές μας ανάγκες και συνήθειες το μέτρο ορθής χρήσης του ΗΤ. Πέρασα με 2 μπαταρίες ενάμιση μήνα. Κάποιες φορές βρέθηκα σε πολύ δύσκολη θέση. Τώρα που έχω 3 είναι η πρώτη φορά που νιώθω ασφαλής από αυτονομία -και πιστεύω πως καλές θα ήταν οι 4. Δεν θέλω 15 να τις συλλέγω! Θέλω απλώς να είμαι αυτάρκης σύμφωνα με τη χρήση που κάνω.

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #517 στις: Μαρτίου 02, 2012, 04:13 »
Έτσι είναι... Το άγχος πως τέλειωσε η μπαταρία και η άλλη ακόμα δεν έχει φορτίσει (ναι, το έπαθα!) με έκανε να καπνίζω ενδιάμεσα κι έτσι έχω πλέον 6 μπαταρίες...
Τις  4 (650αρες) και τη 1 (1100)  τις τελειώνω στο 24ωρο.
Τη 1 την έχω πάντα εφεδρική, για ώρα ανάγκης.

Εεεε, πάθος ήταν το ΚΤ, πάθος (γευστικό) έγινε και το ΗΤ .
 :-[ :-[ :-[
 :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος basouli

  • *
  • 28
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #518 στις: Μαρτίου 04, 2012, 20:24 »
μου ελειπε μερικες φορες αλλα σημερα εκανα μια δοκιμη για να δω πως θα μου ερθει σε γευση το κ / τ και μονο που δεν εκανα εμετο , ηταν πολυ αηδιαστικο !!! οπως καταλαβατε το πεταξα αμεσως και δεν το ξανα θελω και εκανα 2 πακετα την μερα με το κ/τ !!!  :)) τωρα κανω 20ml σε 5 μερες με το η/τ  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #519 στις: Μαρτίου 04, 2012, 21:32 »
Εγώ κανω κανενα κτ που και που, λόγω διάθεσης ή περιβάλλοντος. Πλέον όμως, ούτε το έχω αναγκη ούτε το απολαμβάνω ιδιαιτερα.  Βέβαια έχω περασει πενθημερα χωρις καθολου κτ στον ενάμιση μηνα που ατμίζω.
Δεν βρισκω το λογο γιατι μπορει να θεωρειται κακό αυτό.
Εγώ πάντως σιγουρα θα κάνω καναδυο την εβδομάδα τουλάχιστον, εκτός κι αν βγάλουν THC σε υγρό ατμίσματος!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος elly

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE e-smoking!!!!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #520 στις: Μαρτίου 04, 2012, 22:53 »
είμαι ατμίστρια εδω και 2,5 μήνες περιπου και ενω στην αρχη τουλαχιστον δεν ειχα ιδιαιτερη επιθυμία για κ/τ και γενικα πλεον μου φερνει αποστροφη μονο και η μυρωδια του, ωστοσο τις τελευταιες 2 εβδομαδες εχω εντονη την επιθυμια να καπνισω εστω και ενα κ/τ και ιδιαιτερα αυτες μερες το σκεφτομαι συχνα αν και γνωριζω καλα οτι δεν προκειται να παρατησω τωρα την προσπαθεια να διακοψω αυτη την σιχαμερη συνηθεια.. μου φαινεται ομως οτι το η/τ δεν μου καλυπτει την καθημερινη αναγκη μου για νικοτινη αν και καταναλωνω 3 tank 18mlgr νικοτινης το καθενα τη μερα... αλλα παλι μπορει να ειναι απλα η ιδεα μου και να εχει να κανει αποκλειστικα και μονο με τη διαθεση μου τον τελευτευταιο καιρο.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος LadyP

  • *
  • 64
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πες μου τι ατμιζεις να σου πω ποιος εισαι.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #521 στις: Μαρτίου 04, 2012, 22:55 »
2,5 μηνες πιστευω ειναι αρκετος καιρος μακρυα απο κ.τ οποτε κριμα ειναι να τα πισογυρισεις τωρα.. ισωσ να πρεπει αυτες τις μερες που η ψυχολογικη σου κατασταση ειναι ετσι να ανεβασεις κ αλλο το επιπεδο της νικοτινης η να παρεις διαφορετικο υγρο.

Αποσυνδεδεμένος elly

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE e-smoking!!!!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #522 στις: Μαρτίου 04, 2012, 23:06 »
στην αρχη εκανα το freedom τις halo το 12αρι γιατι μου αρεσε περισσοτερο στη γευση απο το 18αρι αλλα πλεον κανω μονο το tribecca 18mlgr αλλα ουτε αυτο με καλυπτει ουτε με γευσεις φρουτων που εχω δοκιμασει! το κακο ειναι οτι πλεον το εχω σαν πιπιλα το η/τ και αυτο με φερνει σε καπως.. αβολη θεση.. μεχρι ποσα mlgr νικοτινης φτανει στα υγρα , εκανα ενα 25 πακετο κανονικο winston.

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #523 στις: Μαρτίου 04, 2012, 23:17 »
Η γνώμη μου είναι επειδή ήδη ατμίζεις πολύ νικοτίνη να μην την αυξήσεις. Δοκίμασε να καπνίσεις, εάν αισθάνεσαι την ανάγκη. Μετά από τόσο καιρό αποχής το πιο πιθανό είναι οτι δεν θα μπορέσεις να κάνεις πάνω από 2-3 τζούρες. Θα το σιχαθείς ακόμη περισσότερο. Βγάλε το "πρέπει" από τη σκέψη σου. Κινήσου στην απομάκρυνση από το κ.τ. όπως εσύ νοιώθεις καλύτερα, χωρίς "πρέπει". Είναι αρκετοί εδώ που κατά καιρούς καπνίζουν κανένα τσιγαράκι και μετά πάλι η.τ. Το θέμα πιστεύω είναι να απομακρυνθείς όσο γίνεται περισσότερο. Έστω κι ένα τσιγάρο λιγότερο, κέρδος είναι. Δεν σε υποχρεώνει κανένας να το σταματήσεις τώρα, σε 1 μήνα, 2 κλπ. Ο καθένας έχει τον τρόπο του και τις αντοχές του. Κι εγώ στην αρχή κάπνιζα 10, μετά 6, μετά 2, μετά κανένα. Αν κάποιος μου έλεγε "πρέπει" θα τα είχα παρατήσει. Αν τελικά αποφασίσεις να ανεβάσεις νικοτίνη, μην ανεβάσεις πάνω από 24 και με το παραμικρό σύμπτωμα διέκοψε αμέσως και χαμήλωσε. Το πόσο φτάνουν σε νικοτίνη άστο γιατί είσαι επικίνδυνη  :laugh1:  :laugh1: Δοκίμασε ίσως και άλλον ατμοποιητή για πιο δυνατό χτύπημα (δεν ξέρω βέβαια τι έχεις). Εγώ χρησιμοποιώ giant 1.6 (όχι τον s) και είμαι ικανοποιημένος (αυτά είναι υποκειμενικά βέβαια).

Αποσυνδεδεμένος elly

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
  • LOVE e-smoking!!!!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #524 στις: Μαρτίου 04, 2012, 23:32 »
 εγω εχω ατμοποιητη ενα BIANSI IMIST και η/τ το want της nobacco.. δεν ξερω πολλα απο αυτα.. :dontknow: οτι μου προτειναν δεν το πολυψαχνω κιολας να σου πω την αληθεια.. εχεις να μου προτεινεις καποια γευση που να ειναι πιο κοντα σε κανονικο τσιγαρο?? ετσι ωστε να μην αυξησω νικοτινη..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192246 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1106956 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 178970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1127 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 287948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro