vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, john67, tibolaso, I.P

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #375 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 18:34 »
εγω αναγκαστηκα να τα κανω και τα δυο τωρα...δυστυχως. παιρνω 5 την μερα μαζι με καθε χαπι γιατι το καπνισμα με προστατευε απο μια ασθενεια μου..
ειναι η πιο αηδιατικη θεραπεια που περνω και μετα τραβαω μεγαλες τζουρες απο τον οδυσσεα για να φτιαξει η γευση...

παντως με αγχωνει μηπως το δω αλλιως μετα απο καποιο καιρο αυτο..
αδερφε η υγεια πανω απ ολα κ το εμαθα κ εγω πλεον καλα αυτο....
αλλα ρε συ ποσο οξυμωρο ακουγεται το οτι σε προστατευε αυτο το παλιοπραμα.....
χωρις ειρωνια, ξερεις, οταν κανουμε πλακα τα γειωνουμε ολα αλλα τα σημαντικα ειναι σοβαρα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #376 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 18:37 »
ελκωδης κολλιτιδα...
δεν ξερουν πως ουτε γιατι αλλα ειναι διαπιστωμενο..

εγω εχω 2 στα 2 που υποτροπιασα με κοψιμο του τσιγαρου.. η 2η ειναι τωρα που κανω η.τ.

λεγεται και ασθενεια των μη καπνιστων..... χαριτωμενα

Αποσυνδεδεμένος Dio13

  • ***
  • 781
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari V1 - DD + A2 ss = \m/ Heavy Rock \m/
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #377 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 18:39 »
φιλε, δυναμη κ θα περασει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #378 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 18:41 »
ευχαριστω Dio αλλα ειναι ψιλοανιατο....
το εχω 15 χρονια τωρα... αλλα ως καπνιστη δεν με ενοχλουσε....

να δω πως θα τα ισορροπισω ολα....

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #379 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 18:59 »
5 τσιγαρα δεν ειναι τραγικο ,,,η δυσκολια παντα ειναι να μεινεις στα 5 ...αλλωστε πριν μερικα χρονια καποιοι γιατροι συστηναν 3-5 τσιγαρα την ημερα αλλα ειναι ο πιο ακαταλληλος χωρος να συζηταμε για τα "καλα" του τσιγαρου  :)
το φορουμ παντως εδω ειναι μια καλη βοηθεια για να σε αποτρεπει να το δεις αλλιως οπως λες

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #380 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 20:50 »
ωραια τα λετε ρε παιδια αλλα δεν υπαρχει καποιος τρελλος σαν εμενα που τα κανει και τα 2?? :idiot1: 1 πακετο καπνο 1 βδομαδα και ητ μαζι.καλο ε?? :bye:

ετσι εξηγειται το nickname  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #381 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 21:02 »
Ατμίζω 9 ημέρες.Παράληλα εκανα και μεχρι 5 κτ την ημερα εκτος απο προχτες που εκανα γυρω στα 8.Εχτες εκανα 3 και σημερα κανενα.
Ελπιζω να μην ξανακανω ποτε.Ατμίζω στα 18 νικοτινη και θα το παω 0.Αλλα η συνηθεια ρουφα-φυσα κατι μου λεει πως δεν θα μου φυγει.Αυτό νομίζω είναι και  η μεγαλύτερη εξαρτηση στο καπνισμα/ατμισμα.

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #382 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 21:20 »
κατσε να φτασουμε στο ο πρωτα ...μετα κανα κομπολοι για το χερι και κανα καλαμακι στο στομα ....
 :)

μια ζωη εξαρτηση τελικα ???:wall:

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #383 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 21:28 »
και εμένα μου έρχεται να καπνίσω :wall: αλλα λεω αντε αστο και σήμερα καπνισα μονο ενα τσιγαρο ενώ μεχρι χθες κάπνιζα 5-6 στριφτά μαζι με το η.τ
το η.τ.  το αρχισα απο 24/11/11
αυτο που μου κάνει εντύπωση ειναι οτι μετα απο 25 και βαλε χρόνια καπνίσματος τωρα μπαίνω σε χωρο που καπνιζουν και μου μυριζει τσιγαριλα ! !

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #384 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 22:35 »
απο τήν πρώτη μέρα που άρχισα το η.τ. δεν έχω πιάσει το καταραμένο στα χέρια μου !!!!
εδώ κ 5 μήνες περίπου !
αν κ αρκετές φορές μου ήρθε ....
τώρα ο καπνός απο το κ.τ. με ενοχλεί αρκετά μπορώ να πω όταν κάποιος κοντά μου καπνίζει

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #385 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 03:09 »
Πολυ σωστα. Ενας βασικός νόμος της ψυχολογίας λέει : resistance leads to persistence ( η μεταφραση στα Ελληνικα δεν αποδιδει σωστα τη φραση). Ουσιαστικά αυτο που συμβαινει ειναι πως οταν προσπαθουμε να αντισταθουμε ή να αλλαξουμε κάτι , αυτο επιστρεφει πιο ισχυρο.  Το ιδιο συμβαινει και με το τσιγαρο. Ο μονος τροπος να απαλλαγουμε ειναι απλα να το αφησουμε να υπαρχει. Αυτο δε σημαινει να το αγνοήσουμε . Το να αγνοείς κάτι στην πραγματικότητα είναι μια μορφή αντίστασης. Γι αυτο, ο καλυτερος τροπος να κοψεις το τσιγαρο δεν ειναι να εξαφανισεις ολα τα πακετα από το σπιτι αλλα αντίθετα , να εχεις πακέτα παντου, ακόμη και στο αυτοκινητο, και να δουλεψεις επανω στην αποφαση σου συνειδητα.

ποσο μα ποσο σωστα αυτα που ειπες...
μισο πακετο σε ενα συρταρι και αλλο μισο σε μια τσαντα ξεχασμενα..ειναι εκει και ομως εγω δεν τα βλεπω..
προσπαθω καθε μερα με την αποφαση μου μεσα στο μυαλο μου και δεν ξεφευγω απο τον στοχο μου συνειδητα.-

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #386 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 10:18 »
Οταν οργανισμός με οργανισμό έχει διαφορά, είναι φυσικό κάποιοι να μπορούν εύκολα να περάσουν από το κ.τ. στο η.τ. και κάποιοι όχι.
Οι πρώτοι είναι τυχεροί. Νομίζω ότι η αγγελική κι εγώ ανήκουμε σ΄αυτή την κατηγορία. Πολύ απλά, μας άρεσε το η.τ. περισσότερο από το κ.τ. κι αυτό έκανε απείρως ευκολότερα τα πράγματα.
Για τους συνατμιστές που ο οργανισμός ή το μυαλό τους δε μπορεί να ξεφύγει εύκολα από το κ.τ. έχω την αίσθηση ότι πολύ πολύ απλά, το κ.τ. εξακολουθεί σε κάποιο επίπεδο να τους αρέσει περισσότερο. ΠΙθανολογώ ότι πιο εύκολα οι συγκεκριμένοι συνατμιστές θα αρχίσουν έναν αέναο κύκλο αναζήτησης της τέλειας μόντας εν μέρει ψάχνοντας για το τέλειο υποκατάστατο, εν μέρει για να πιθαναγκαστούν ότι ανήκουν εδώ, με μας, τους ατμιστές.
Επειδή ανήκω στην άλλη κατηγορία και δεν μπορώ να σας νιώσω 100% το μόνο που μπορώ απο καρδιάς να σας πω, είναι:
Να είστε πάντα δυνατοί και όρθιοι! Να έχετε κουράγιο γιατί δίνετε καθημερινά την ίδια μάχη! Αν καταφέρετε να παραμείνετε μακριά από το κ.τ. θα είστε πολύ περισσότερο νικητές από όλους τους άλλους!
Συμφωνώ Πέτρα μαζί σου!!!!! Να πώ ότι στις αρχές δλδ για έναν περίπου μήνα στην τσάντα μου υπήρχε ενα μισό πακέτο Silk Cut  το οποίο δεν το αποχωριζόμουν από φόβο ίσως? δεν ξέρω ειλικρινά τι ήταν αυτό!!!! Όταν κατάλαβα ότι είχα νικήσει! έτσι απλά όπως το λέω ναι? Τότε πέταξα το πακέτο κ είπα ότι αυτό ήταν το τέλος το δικό μου με το κτ!!!!!!
Ακούγεται εύκολο ναι? Ήταν εύκολο πολύ για μένα  κ εύχομαι για όλους να είναι το ίδιο εύκολο!!!!!!!!!!!!!!  :yes:

Δεν έχει σημασία τελικά αν θα τα καταφέρει κανείς εύκολα..........η δύσκολα  γιατί  ο  δρόμος της προσπάθειας δεν είναι απλά μια ευθεία...
Για μένα αυτή η προσπάθεια να κόψω το κτ ήταν ότι πιο εύκολο έχω κάνει στην ζωή μου που όμως δεν σημαίνει ότι είμαι καλλίτερη από κάποιον που δεν το έχει καταφέρει  ακόμα, γιατί εκεί που βρίσκεται αυτός ήμουν κ εγώ πρίν σκεφτώ να κόψω το κτ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2012, 10:24 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #387 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 10:39 »
Μεγαλυτερη σημασια εχει η προσπαθεια (για ψυχολογικους λογους) απ το ιδιο το αποτελεσμα ακομα κι αν καποιος απλα το μειωσει το κτ εχει κανει ενα σημαντικο βημα

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #388 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 10:44 »
Θα πώ κάτι που έγραψα πριν κ το έσβησα...σημασία έχει να ανέβεις το "βουνό" κ όχι να σκέφτεσαι πόσες μέρες θα σου πάρει....φτάνει να έχεις τα εφόδια κ τον τρόπο ....ναι? Το να μειώσει κανείς το κτ είναι σαν να λές..."πονάω" λίγο......κ δεν ξέρεις αν ο πόνος αυτός θα γίνει μεγαλύτερος όσο περνάει ο "Χρόνος" ........άρα?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #389 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 10:58 »
ποσο μα ποσο σωστα αυτα που ειπες...
μισο πακετο σε ενα συρταρι και αλλο μισο σε μια τσαντα ξεχασμενα..ειναι εκει και ομως εγω δεν τα βλεπω..
προσπαθω καθε μερα με την αποφαση μου μεσα στο μυαλο μου και δεν ξεφευγω απο τον στοχο μου συνειδητα.-

Σκέψου να κάνεις ξαφνικά κ.τ. από πακέτο ανοιχτό εδώ και μήνες... Θα σε στείλει κατευθείαν!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107071 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24082 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70612 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro