vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, lidbab, Triadaffy, manoslykos, Tem

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #345 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:12 »

Λοιπον προχθες πηγα σε ενα φιλο που γιορταζε και ολοι τους καπνιζανε.
Μετα απο δυο ποτα αναψα ενα τσιγαρο, οχι επειδη μου ελειπε, απλως απο περιεργεια.

Το καπνισα ολοκληρο, και μετα για την υπολοιπη νυχτα γυρισα στον EgoT με το αγαπημενο μου υγρο.
Περιτο βεβαια να πω οτι μολις γυρισα σπιτι βρωμουσα ολοκληρος τσιγαριλα, και ηταν τοσο εντονη η μυρωδια που μου ερχοταν να κανω εμμετο, με χαλασε.

Δεν θα πω "δεν το ξανακανω" η αλλα τετοια βαρυγδουπα, αν τυχει θα ξανακαπνισω, αλλα το σημαντικο για μενα ειναι οτι δεν μου λειπει, και δεν τραβαω ζορι να ξανακαπνισω.

Αποσυνδεδεμένος Teodor

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο τις 10 Δεκεμβριου 2011
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #346 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:16 »
Εχψ ξαναγραψει εδω οταν πρωτοεγινα μελος, γραφω και τωρα, μετα απο 43 μερες για reference και εμψυχωση των νεων μελων.....

43 μερες μετα λοιπον, με υγρο DIY (80% PG - 20% VG), περικετικοτητας σε νικοτινη γυρω στα 15mg/ml και σταθερα Giant 1.6.....

Καμμια απολυτως επιθυμια για κανονικο τσιγαρο......δε "ζοριζομαι" καθολου ουτε βιολογικα ουτε ψυχολογικα!

;)

Αποσυνδεδεμένος Kris

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω κάποια να μ’αγαπήσει για τα λεφτά της... ツ
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #347 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:45 »

Θοδωρή  :thumpup:

Στις 86 μέρες και ακόμα καμία επιθυμία για κ.τ. !

και όπως λέει και η κυρία Δεσποινα Βανδή:

Μου 'χεις περάσει δεν νιώθω άλλο πόνο
μου 'χεις τελειώσει απλά σ' ενημερώνω
Πέρασα δύσκολα αλλά όλα είναι θέμα χρόνου τελικά
και τώρα να 'μαι σχεδόν δεν σε θυμάμαι...


 ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #348 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 12:57 »
Εδώ και 4 μήνες που ατμίζω έχω καταλάβει ότι όσο περισσότερο ζορίζω τον εαυτό μου να πετάξει το κτ τόσο περισσότερο λυσσάει για κτ.
Γι αυτό ένα πράγμα έχω να πω. Αν κάποιος θέλει να καπνίσει πραγματικά, ας καπνίσει, όμως ας κρατήσει και το ητ να του δώσει την ευκαιρία του.
Πραγματικά, αυτή τη στιγμή δεν μου λείπει καθόλου το κτ, αν και έχω την καβάτζα μου σε ένα ντουλάπι και αν ποτέ το ανάψω στα μισά του το πετάω γιατί μετανιώνω που το άναψα από την πρώτη τζούρα.
Δεν χρειάζεται ζόρισμα, ούτε να ανοίγουμε πόλεμο με κάτι που όλοι μας για αρκετά χρόνια κάναμε (και αγαπούσαμε που το κάναμε).
Σιγά σιγά συνηθίζουμε και χωρίς ζόρι και δάκρυα αρχίζουμε να το αποστρεφόμαστε.

Πολυ σωστα. Ενας βασικός νόμος της ψυχολογίας λέει : resistance leads to persistence ( η μεταφραση στα Ελληνικα δεν αποδιδει σωστα τη φραση). Ουσιαστικά αυτο που συμβαινει ειναι πως οταν προσπαθουμε να αντισταθουμε ή να αλλαξουμε κάτι , αυτο επιστρεφει πιο ισχυρο.  Το ιδιο συμβαινει και με το τσιγαρο. Ο μονος τροπος να απαλλαγουμε ειναι απλα να το αφησουμε να υπαρχει. Αυτο δε σημαινει να το αγνοήσουμε . Το να αγνοείς κάτι στην πραγματικότητα είναι μια μορφή αντίστασης. Γι αυτο, ο καλυτερος τροπος να κοψεις το τσιγαρο δεν ειναι να εξαφανισεις ολα τα πακετα από το σπιτι αλλα αντίθετα , να εχεις πακέτα παντου, ακόμη και στο αυτοκινητο, και να δουλεψεις επανω στην αποφαση σου συνειδητα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2012, 17:58 από Humphrey »

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #349 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:00 »
δεν μου κάνει αίσθηση πια το κτ...στις 27 Ιανουαρίου κλεινω μήνα χωρίς δεν το θέλω δεν το έχω αναγκη καμία επιθυμία.

εχθές το βράδυ με μεγάλη παρέα βγήκαμε έξω πήγαμε σε γνωστό φαγάδικο στο Χαλάνδρι που όλοι κάπνιζαν κτ..ήμουν ο μόνος ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ με ητ
ότι είχα αγοράσει το πρωι άλλον έναν iMist  με 1300 μπαταρία απο zerobacco που το έβγαλα για test drive και άτμιζα μηλαράκι χα χα χα...με κοιταζαν όλοι καλα καλα το ντουμάνι που έβγαζα  :laugh1:
Επιδόρπιο δεν έφαγα μιας και είχα τη μιλόπητά μου έτοιμη απο το σπίτι (να είσαι καλα Καλιτέχνηηηηηη  :thumpup:)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #350 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:09 »
Όταν κάτι μέσα σου κάνει κλικ ? Τέλος εύκολο για το κτ!!!!!!!!!!!!  Όταν υπάρχουν τόσα καλά ητ στην αγορά κ ενα τρομερά καλό φόρουμ όπως το δικό μας? Τίποτα δεν είναι δύσκολο!!!  8) 8) 8) 8) Είναι εύκολο να διαγράψεις κάτι!!! Φτάνει να το έχεις πάρει απόφαση!
Το κτ δεν είναι δυνατότερο από έναν άνθρωπο με θέληση!  ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #351 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:11 »
Χρόνια σου Πολλά!!!!!!

Πρέπει να  μην φοβάσαι να αποχωριστείς μια συνήθεια που μόνο κακό τελικά κάνει ναι?
Πολλές φορές λέμε "Ναι" από φόβο κ όχι από εξάρτηση....... Εάν έχεις κάποιο καλό ητ δλδ που σε καλύπτει κ καλά υγρά τότε νομίζω ότι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα μελλοντικά!!!  :) :) Μπορείς να πείς όχι !!!! Πίστεψε με μπορείς!!  :) Θα πείς όχι στο κτ όταν μέσα σου πιστέψεις ότι αυτό δεν υπάρχει για σένα!!  Αυτό έκανα εγώ από την πρώτη στιγμή που άγγιξα το ητ!!! Με πολύ θέληση κ λίγη προσπάθεια θα τα καταφέρεις!!!
συμφωνω με χιλιαααααααααα..... :thumpup: :thumpup: :thumpup:.

Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #352 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:14 »
πιστευω οτι αν το δεις ψυχαναγκαστικα ειναι χαμενο το παιχνιδι απο χερι,πρεπει να αφησεις το η.τ. να σε κερδισει και οχι να αγωνιζεσαι να κοψεις το κ.τ. ,ατμιζω 4,5 μηνες δεν εκρυψα κανενα πακετο αρχικα ηξερα οτι εχω και τσιγαρα σπιτι μου ,καπνιζα 2,3 την ημερα το πρωτο μηνα στη συνεχεια 1 ανα 5-6 μερες ,μεχρι που σιγα-σιγα το ξεχασα τελειως ,πριν 20 μερες πεταξα συνηδειτα οτι τσιγαρο  και καπνο ειχα γιατι οσες φορες μου ηρθε η ιδεα να καπνισω μολις αναβα μου ερχοταν μια αηδια στο στομα και το εσβηνα. συμπερασματικα αν καποια στιγμη μας ερθει η επιθυμια να καπνισουμε δε χαθηκε ο κοσμος αν κανουμε και δυο τζουρες ,πιστευω ειναι χειροτερο να δημιουργουμε ενα μπαμπουλα στο μυαλο μας του τυπου  <επιθυμια για τσιγαρο>

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #353 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:14 »
Όταν κάτι μέσα σου κάνει κλικ ? Τέλος εύκολο για το κτ!!!!!!!!!!!!  Όταν υπάρχουν τόσα καλά ητ στην αγορά κ ενα τρομερά καλό φόρουμ όπως το δικό μας? Τίποτα δεν είναι δύσκολο!!!  8) 8) 8) 8) Είναι εύκολο να διαγράψεις κάτι!!! Φτάνει να το έχεις πάρει απόφαση!
Το κτ δεν είναι δυνατότερο από έναν άνθρωπο με θέληση!  ;) ;) ;)

θαθελα να σ ακουσω να το λες μολις κοψεις και το ητ  :)
κι αν εχεις αρκετη θεληση δεν χρειαζεσαι το ητ για να το κοψεις

Αποσυνδεδεμένος Στράτος

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #354 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:18 »
20 Γεναρη εκλεισα 3 μηνες........ειμαι καθαρος χωρις καμμοια παρασπονδία.......μια δυο φορες μου ηρθε η επιθυμια να καπνισω, αλλα ......φτου.......κακα............κρατηθηκα......

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #355 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:22 »
@ jimkaldi



Ναι ήξερα ότι κάποιος θα έρθει κ θα μου το πεί αυτό μια μέρα κ χαίρομαι που είσαι εσυ κ ας  μην σε γνωρίζω ναι?  :)
 Ποιά η απάντηση μου σε αυτό που είπες? Λοιπόν το ητ το λατρεύω κ όσο δεν μου προκαλεί πρόβλημα στην υγεία μου θα ατμίζω γνωρίζοντας με αλήθεια στην ψυχή ότι κ αυτό είναι μια εξάρτηση που όμως δεν με τρομάζει (ακόμα κ ίσως κ ποτέ?) όπως το κτ!!!!!!

Εχω μείνει αρκετές ώρες δίχως ητ κ ήμουν μια νορμάλ γυναίκα.....(νορμάλ κατά τα δικά μου κριτίρια.... :laugh1:) Δίχως κτ? δεν θυμάμαι να έμεινα ποτέ κ όταν τότε ξύπνησα από αμνησία .....(ατύχημα) ζήτησα κτ!!! κ όταν δεν το έφεραν? τράβηξα τους ορούς.... κ πήγα να το πάρω εγώ!!!!!! Άρα? κάνω κάτι μα το κάνω με απόλαυση κ το κυριότερο είναι ότι δεν με έχει γονατίσει η συνήθεια-εξάρτηση που να λέω αν δεν ατμίσω? θα τα σπάσω όλα εδώ μέσα ναι?  ;) ;) Ίσως αργότερα θελήσω να το σταματήσω κ το άτμισμα.....ίσως λέω ναι? Αυτή τη στιγμή προσπαθώ να μειώσω την νικοτίνη  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #356 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:29 »
θαθελα να σ ακουσω να το λες μολις κοψεις και το ητ  :)
κι αν εχεις αρκετη θεληση δεν χρειαζεσαι το ητ για να το κοψεις
Εδώ θα πώ ότι για να ανέβεις πάνω  η να κατέβεις ενα σκαλί  κάτω .......... σίγουρα πρέπει να πατήσεις στο σκαλί ανάμεσά τους φίλε μου ναι? δεν γίνεται κ στο λέω εγώ αυτό να ανέβεις με άλλον τρόπο  όταν απλά έχεις μάθει όχι να πετάς...........

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #357 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:37 »
κι αν εχεις αρκετη θεληση δεν χρειαζεσαι το ητ για να το κοψεις

παντως εγω και δεν εχω την θεληση, ουτε καν την επιθυμια να το κοψω! Αν κανω το τσιγαρο ειτε κτ ειτε ητ μπαμπουλα το χασαμε το κορμι. Εμενα μαρεσει που το καπνισμα ξαναεγινε απολαυση! και μενω εκει! με φλωρεξ!

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #358 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:41 »
εισαι ισαι ενα βημα πριν απ το κομπολοι ....
αν βγει και το η.κομπολοι για ναχεις να παιζεις καθαρισες  ;D

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #359 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 13:43 »
Ξέρεις ότι ένας άνθρωπος είναι "δυνατός" όταν παραδέχεται τις αδυναμίες του ναι?  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 201 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208038 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174968 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix