vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 8 χρήστες
dvelev, manoslykos, tibolaso, Buliwyf, Milarepa, bloodlessz, lemon78, Geraki

Twitter

Kayfun V5 by Svoemesto

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #345 στις: Μαΐου 28, 2016, 20:18 »
Εγώ παρατηρώ πως ενώ παραδοσιακά έκανα cloud vaping και dripping, με τον Kayfun 5 με βρίσκω να επιλέγω την μικρή ρύθμιση αέρα και να απολαμβάνω ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ γεύση,
συνεχίζοντας τις πνευμονικές μου (απλά με ελάχιστα παρατεταμένη διάρκεια τζούρας).
Αυτή η γεύση που δίνει απλόχερα μου έχει πάρει το μυαλό και αρχίζω και βλέπω με άλλο μάτι τις σφιχτές τζούρες. ;)

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #346 στις: Μαΐου 28, 2016, 21:10 »
Για αυτό το λόγο έγραψα ότι στην πρώτη τρύπα του αέρα ότι
1.8mm τρύπα του αέρα είναι αρκετά σφιχτή
σε σημείο να θυμίζει τζούρα από στριφτό τσιγάρο."
Τώρα αν σε κάποιους η πρώτη τρύπα του αέρα μοιάζει
με τον kayfun lite+ είναι δικιά τους άποψη
και ίσως αυτό το ατμιστικό αποτέλεσμα να τους βγάζει.
Δεν νομίζω να είναι παραπληροφόρηση αλλά κατάθεση
από το αποτέλεσμα που παίρνουν.

Οκ, αυτο το "αρκετα σφιχτη" πρεπει να το αναθεωρησεις :)
1.8mm ειναι λιγο πριν τις πνευμονικες ;)
1.1 εως maximum 1.4mm (και παλι πολυ ειναι) παλευεται  
Εγω ομως διαβασα επισημα απο Svoemesto, και οχι τιποτα αλλο, κανει και τον γυρο του κοσμου αυτη η δηλωση : οτι ειναι σαν klf+
(επαναλαμβανω: συγκριση με ατμοποιητη που εχει και αυτος ρυθμιση αερα)
Ε μετα πως να μην ξεραθω στα γελια ;D
Εξου και η γρηγορη ανταποκριση της εταιριας για update με πιο σφιχτη τζουρα...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 21:16 από periptero »

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #347 στις: Μαΐου 28, 2016, 21:23 »
Ακόμα δεν κατάφερα να τον πάρω ελπίζω να γίνει σύντομα αλλά με αυτά που διαβάζω για διαρροές, σφιχτή ή όχι τζούρα το να το άλλο  είχα σκάσει να τον στήσω. Σήμερα τον δανειστικα για κάποιες ώρες και έπεσε το αγαπημένο καυφουνοειδες στήσιμο μου , διάμετρο 2 κανθαλ 0.28 περίπου στα 1.6Ω με fiber freak. Διαρροές μηδέν , γεύση λίγο πάνω από τον  ΚF3 μάλλον και επιτέλους πανεύκολη απροβληματιστη ρύθμιση αέρα σε μια λατρεμένη σειρά ατμοποιητων.Υλικα κατασκευής και ποιότητα όπως μας έχει συνηθίσει SvoeMesto άψογα. Θα τον πάρω τις επόμενες μέρες 100% όχι ότι δεν αλλά μετά την δοκιμή πειστικα ακόμη περισσότερο. Το μόνο που με στεναχωρεί είναι ότι ίσως είναι ο τελευταίος του είδους του με μεγάλο τανκ , σίγουρα όλη αυτή η ιστορία θα φρενάρει την φοβερή εξέλιξη που παρακολουθησα από την αρχή της από  αυτή την φανταστική  εταιρεία.

Στάλθηκε από το GT-P5200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος hondasapien

  • **
  • 344
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #348 στις: Μαΐου 28, 2016, 21:30 »
Οκ, αυτο το "αρκετα σφιχτη" πρεπει να το αναθεωρησεις :)
Δεν έχω να αναθεωρήσω τίποτα γιατί για τα δικά μου γούστα
η 1.8mm τρύπα του αέρα είναι αρκετά σφιχτή.
Όπως και εγώ δεν μπορώ να σου πω να αναθεωρήσεις
την δικιά σου άποψη ότι η 1.8mm τρύπα του αέρα είναι αεράτη.
Ο κάθε ατμιστής βλέπει διαφορετικά την γευσή, τον αέρα, την ποιότητα κ.α.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #349 στις: Μαΐου 28, 2016, 21:57 »
[justify]@periptero, καλησπέρα.[/justify]
[justify]Ξέρεις, έχει γούστο να μπαίνει κάποιος σ' ένα φόρουμ και ν' ανταλλάσσει ατάκες. Αν θέλεις τη δική μου γνώμη και μόνο θα σου πω πως όχι δεν πειράχτηκα και δεν θίχτηκα, όμως δεν είδα και σοβαρή απάντηση στην ανάρτησή σου παρά μόνο εξυπνακίστικο ύφος χωρίς καμία ουσία.[/justify]

[justify]Αφού θέλεις επίσης ν' απαντήσω και στα επόμενα θα πω γρήγορα γρήγορα: κι εγώ είμαι της σφιχτής τζούρας, λέει κάτι αυτό; όχι αγαπητέ μου, δεν λέει τίποτα. Ο v5 για εσένα είναι ξεκάθαρο μάρκετιγκ και καμία σχέση δεν έχει με σφιχτές τζούρες. [/justify]

[justify]Η παρουσίαση ήταν αντιγραφή όπως λες, o v5 είναι κάτι που όχι απλά δεν σε καλύπτει αλλά λέει και ψέματα, δεν τον έχεις και συνεχίζεις μία συζήτηση που όπως λες δεν έχεις και καμία διάθεση αντιπαράθεσης. Εδώ τι ν' απαντήσω; [/justify]

[justify]Εδώ απαντήσαμε όλοι οι φίλοι χωρίς ίχνος ψέματος, και ασφαλώς ένα φόρουμ είναι για ανταλλαγή πληροφοριών και απόψεων. Πού με βλέπεις αντίθετο; [/justify]

Και μέσα σε όλα αυτά τα χαριτωμένα τι προτείνω; θες πραγματικά να σου πω; Θα παρεξηγηθείς.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 28, 2016, 22:33 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος LemurVoice

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #350 στις: Μαΐου 29, 2016, 00:50 »
Η "γρήγορη" "ανταπόκριση" του Svoemesto για update ring σφιχτής τζούρας ως αιτιολόγηση λανθασμένης επιλογής δακτυλίου αέρα, είναι αυθαίρετο συμπέρασμα χωρίς να στηρίζεται πουθενά φίλε periptero.
Η φάση θυμίζει συζητήσεις για το iPhone σε τεχνολογικά φόρουμ: Εκφέρουν άποψη και το κράζουν όσοι δεν το έχουν, και όσοι το έχουν απλά το χαίρονται.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2016, 00:58 από LemurVoice »

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #351 στις: Μαΐου 29, 2016, 01:37 »
Να πω και εγώ την άποψή μου λοιπόν μετά από μερικές μέρες συμβίωσης με τον V5.
Είναι ένας ατμοποιήτης με εξαιρετική ποιότητα  κατασκευής και με την αξιοπιστία που προσφέρει ο svoe.Δεν είχα κανένα απολύτως θέμα με διαρροές και η ρύθμιση υγρών δουλεύει πολύ καλά. Από γεύση είναι αρκετά καλός , με πολύ ντουμάνι και πίνει γρήγορα τα υγρά.
Για τα γούστα μου είναι αρκετά αεράτος και δεν νομίζω πως μπορεί να συγκριθεί η τζουρα του με τις τσιγαρίσιες του kayfun lp ή του eviva για παράδειγμα. Αυτό δεν νομίζω πως είναι υποκειμενικό αλλά δεδομένο. Δεν θα πω σε κάποιον που θέλει τσιγαρίσιες να μην τον πάρει , αφού ο καθένας έχει άλλα στάνταρ στο τι θεωρεί αεράτο και τι όχι. Όποιος όμως έχει στο μυαλό και είναι fan για τις σφιχτές τζουρες του kf lp , τότε σίγουρα δεν.

Στάλθηκε από το SM-G925F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #352 στις: Μαΐου 29, 2016, 01:39 »
Μιας και είχα την ατυχία  (ή την τύχη? ) να έχει εξαντληθει στα δυο μαγαζια που πήγα να τον αγοράσω σήμερα, αν μπορεί κάποιος φίλος που γνωρίζει να απαντήσει :

Εδω και δυο χρόνια ατμιζω με καυφουν λαιτ πλας με τη βιδα αέρα να εφάπτεται αρχικα στο ντεκ και στη συνέχεια τη βιδωνω μια με δυο στροφές ποιο μέσα.
Αυτο μου δίνει τη σφιχτη τσιγαρισια τζούρα που θέλω.

Θα μου φανεί αερατος ο καυφουν 5?
Διαβάζοντας τις διαφορές αποψεις και συγκρισεις στο ποστ δοκιμασα τον λαιτ χωρις τη βιδα αέρα και δε μου άρεσε, ήταν πολυ αερατος.

Το ιδιο και ο καυφουν 4,δεν μπόρεσα να τα βρω με τον αέρα, μου φαίνονταν πολύ αερατος.

Αν έχει κάποιο λαιτ και 5 ας μας πει τη γνώμη του για τον αέρα συγκρινοντας τον λιτε με τη βιδα να εφάπτεται στο ντεκ και τον 5 στην πρώτη τρύπα.

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #353 στις: Μαΐου 29, 2016, 01:48 »
Στην ιδια ρυθμιση ατμιζω κ γω με τους KL+ οποτε μπορω να σου πω με σιγουρια οτι θα σου φανει αερατος...

Στην πιο μικρη τρυπα ο 5 ειναι σαν τον KL+ χωρις καθολου βιδα κ λιγο πιο αερατος ακομη

Αποσυνδεδεμένος hiroshi

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #354 στις: Μαΐου 29, 2016, 03:52 »
+1 και απο μενα.Εχω δοκιμασει για 3 μερες ενα δανεικό  ΚL+  και ατμιζα εχοντας βγαλει τη βιδα του αερα.Βεβαια ηταν ο five pawns που εχει στενο drip tip.
O KF5 που εχω εδω και μια βδομαδα,μου φαινεται  πιο αερατος ακομα και στην μικροτερη τρυπα.Για τα δικα μου γουστα,δεν ειναι αρνητικο αυτο.Σε καθε περιπτωση,καλυτερα να τον δοκιμασεις.Νομιζω καποια απ τα μαγαζια που τον πουλανε,το εχουν διαθεσιμο για δοκιμη

Αποσυνδεδεμένος niknith

  • **
  • 184
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #355 στις: Μαΐου 29, 2016, 08:37 »
Διαπιστωνω λοιπον οτι 1.8mm διαμετρος ειναι οπως ο squape R στην 4η θεση.... ενω εγω θελω στην 2η.
Βαζω για δοκιμη στην 4η θεση τον αερα, για να ξαναθυμηθω πως ειναι. Και διαπιστωνω οτι ειναι πολυυυυ αερατη.Οντως ακομα πιο αερατη και απο klf+ χωρις καν το βιδακι του αερα επανω.



δεν εχει καμια σχεση η 4η τρυπα του squape r(s) με την πρωτη του kayfun 5 και ας ειναι ιδια η διαμετρος.ειναι πολυ πιο σφιχτη του kayfun.τους εχω και τους 2 και το βλεπω.


Αποσυνδεδεμένος Zizik

  • **
  • 143
  • Φύλο: Άντρας
  • Smurfer
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #356 στις: Μαΐου 29, 2016, 09:41 »

δεν εχει καμια σχεση η 4η τρυπα του squape r(s) με την πρωτη του kayfun 5 και ας ειναι ιδια η διαμετρος.ειναι πολυ πιο σφιχτη του kayfun.τους εχω και τους 2 και το βλεπω.
Η πρώτη τρύπα του 5 είναι για 'μένα ίδια με την τέταρτη του Rs με ίδια στενά επιστόμια, αφού και του Rs και του 5 είναι φρικτά και δεν κάνουν ούτε για μία τζούρα.
Είναι ακριβώς η τζούρα που προτιμώ.

Αποσυνδεδεμένος kongeorge

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #357 στις: Μαΐου 29, 2016, 09:44 »
Μία πρόταση μπορείτε να βάλετε ένα καλαμάκι στην κεντρική τρύπα του v5 σφίγγει κατά πολύ ή τζούρα. Υπαρχουνν καλαμάκια στενά. Απλά Σαν δοκιμή. Τι να περιμένετε από το. K5
Μπαίνει ακριβώς δύο τζούρες τράβηξα και το έβγαλα Δεν έχω τον 5 για να σας δείξω φωτο. Το δοκιμάζετε με δική σας ευθύνη!

Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #358 στις: Μαΐου 29, 2016, 10:59 »
Θα πρότεινα στους συνατμιστές που προτιμούν σφιχτές τζούρες στύλ lite plus να περιμένουν μέχρι ο Σβογιεμέστα να βγάλει το φθηνό ανταλακτικό που λέει ότι θα τον κάνει κανονικό τσιγαρίσιο. Προσωπικά επειδή βλέπω μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα, μεγαλύτερη καμπάνα και μεγάλες τρύπες σε σχέση με τους παλιότερους αναρωτιέμαι τι θα περιέχει το κιτ/ανταλλακτικό. Νέο build deck, καμπάνα ρυθμιστή αέρα;  

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun V5 by Svoemesto
« Απάντηση #359 στις: Μαΐου 29, 2016, 12:43 »
Παιδιά μία ευθύνη την έχει και ο κατασκευαστής για να λέμε την αλήθεια. Δημιούργησε ο ίδιος προσδοκίες όταν στην παρουσίαση λέει ότι ή πρώτη θέση είναι lite+ . Εάν τον παρουσίαζε σαν τον πρώτο αεράτο kayfun δεν νομίζω να έλεγε κανείς κάτι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 40 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207801 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173861 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312473 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13635 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix