vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 10 χρήστες
Tem, FaniFox, JohnDag, gama, dkostas, Doubt, Tazz, manoslykos, Jorge, aalex

Twitter

Nextiny Genesis Atomizer by VWM

Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 18:44 »
@Ntinlanden - 10 κομμάτια συνολο και δεν υπήρχε καμία έκπτωση

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 09, 2015, 23:18 »
Xωρις να ειμαι σιγουρος 100% δεν ηταν μονο 10 κομματια η λιστα.


Ειχε ανοιξει μια προγραμματισμενη λιστα κανονικα (δε θυμαμαι αριθμο τεμαχιων) κ αφου εκλεισε, ανακοινωθηκε ακομη
μια (δε ξερω αν ηταν κ παραπανω) εξτρα.


Απλα δε βγηκε με χρονομετρο οπως στην αρχικη, οποτε θα πρεπε να εισαι standby.


Ουτε εγω δικαιολογω τις κινησεις του κατασκευαστη φιλτατε SpSp. Κουβεντα κανουμε.   :thumpup:


@netsplit
Ναι, δικιο εχεις.. γενικευση εκανα.. αντε να βγαλεις ακρη τι ειναι high end, για ποιον ειναι κτλ κτλ..
Ή καλυτερα ποιος οριζει το high end.


Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 06:39 »
Κατανοητό, μπορείς βέβαια να μπεις στην σελίδα του στο FB το οποίο αναφέρει ξεκάθαρα τα 10 κομμάτια σε παρένθεση αλλά και ανακοίνωσε και τους 10 ΝΙΚΙΤΕΣ, θα τρελαθώ, μιλάμε για ανήκουστα πράγματα.


Γ Τ Π !!!

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 17:20 »
ανήκουστα για την Ελλαδα.γιατι στο εξωτερικο παιζει πολυ καιρο αυτο...μην κοιτας που εδω παιζουν ποσοτητες και πας και το βλεπεις απο κοντα..


Στο facebook παιζει γερο αλισβερίσι..


να φανταστεις πουλανε έναντι 100-200 ευρω την θεση μιας λιστας,παιζουν κληρωσεις μιας θεσης για το ποσο των 30 ευρω και βαλε.


που να δεις και κατι τρελα χειροποιητα μοντακια...


hi end ονομαζουμε κατι που δεν μπορουμε να το βρουμε ουτε αν πληρωσουμε τα 3πλα λεφτα.με λιγα λογια limited edition.φυσικα αυτο συνεπαγεται με την ποιοτητα,την κενοτομια,και την φημη.
δεν ταυτίζετε με τον ορο των electronics...οπως λεμε εχω ενα hi end ηχοσυστημα.


υπαρχουν σελιδες στο facebook που πρεπει να σε βαλει μεσα καποιο πολυ αξιοπιστο ατομο και πουλανε τα τρελα boxaκια και ατμο σε εξωφρενικες τιμες απο 600 μεχρι και 5Κ εχω δει...

Φυσικα δεν μας αρεσει αλλα αυτο το παιχνιδι παιζει και δεν μας αναγκάζει κανεις να το ακολουθησουμε. :thumpup:








Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 16, 2015, 19:35 »
Με όλο το σεβασμό το τι παίζει το γνωρίζω πάρα πολύ καλά, είμαι εμπορικός και κατανοώ απόλυτα, malossi με όλο το σεβασμό hi end δεν είναι κάτι περιορισμένο δηλαδή για λόγου χάρη η τσαντούλες LV που το πουγκί έχει 2,000 ευρώ είναι σε περιορισμένα κομμάτια?, ΟΧΙ δεν είναι. Το είναι περιορισμένο είναι της μόδας τώρα τελευταία για τους δήθεν κατασκευαστές που δεν έχουν μια και παρακαλάνε να βγάλουν παραγωγή 50 κομμάτια, ΕΛΕΟΣ πια!!! Και όλο αυτό γιατί πολύ απλά έχει μεγαλώσει η αγορά η συγκεκριμένη και κατσαρίδα να βγει να ατμίσει θα πουλήσει.


Ξαναλέω τον οχετό τον έβγαλα και συνεχίζω γιατί εξ αρχής δεν ανέφερε το κομμάτια που θα έβγαζε παρά μόνο τελευταία στιγμή. Είναι απαράδεκτο εκ μέρους του


Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:02 »
τωρα τι συγκρίνεις ρε Σπυρο...ο οίκος louis vuitton οπως και αλλοι ειναι μεγαθήρια...εδω μιλάμε για ενα δυο ατομα ...που ειναι υπεύθυνα για τον σχεδιασμο,την παραγωγη το πακεταρισμα κλπ κλπ.


τεσπα Αυτη η λογικη παιζει ειτε μας αρεσει ειτε οχι.απλα την απορρίπτουμε και παμε παρακατω.
αλλο ο γενικος ορος hi end και αλλος ο ορος στο ατμισμα...και εγω δεν τον καταλαβαινα αλλα θέλοντας και μη τον αποδέχομαι.


και τελος να πω,αλλο ο εμπορικος κοσμος και αλλο ο custom...



Αποσυνδεδεμένος SpSP

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 17, 2015, 15:45 »
Αδελφέ εννοείς custom το είμαι ένας και τα κάνω όλα γιατί custom made είναι κάτι κατα παραγγελία και απ όσο ξέρω η λίστα δεν είνια κατα παραγγελία
Τεσπα, σε φιλώ

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 24, 2015, 13:13 »
Μολις παρελαβα τον δικο μου... ;D





Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 00:01 »
 ;)
0,25 κάνθαλ Α1












Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 01:02 »
Τι φλιπα έχει να πέσει πάλι.. Το βλέπω στα 4-5 κατοστάρικα άνετα αν αναλογιστείς ότι ο ng έπιανε τουλάχιστον τα διπλά από την αρχική!

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 03:00 »
Όπως είπε και ο netsplit, το hi end προϊόν είναι συνυφασμένο με την εξαιρετική ποιότητα.
Για το συγκεκριμένο....
hi end ως προς τα υλικά; 304 SS και polycarbonate; Χωρίς σχόλια.
hi end ως προς την καινοτομία; Το έχουμε ξαναδεί.
hi end ως προς τον τρόπο προώθησης; Αυτό ίσως.





Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 11:19 »
Άντε πάλι τα ίδια! Το πρόβλημα ποιο είναι? Αν δικαιούται να χαρακτηριστεί hi end ή όχι με βάση την ποιότητα των υλικών?
Μα κι ο netsplit παραπάνω προσδιόρισε ως hi end κομμάτια τον Τηλέμαχο, το Φαινόμενο κ.λπ. Κι αυτά όμως από 304 και 303 ss είναι με πολυκαρβονικά τανκάκια :hmmm:
Ως προς την καινοτομία πάλι, όταν βγάζει η apple ένα hi end κινητό και μετά βγάζει κι η samsung κάτι παρόμοιο, το δεύτερο δεν είναι hi end επειδή το ξαναείδαμε?
Ο τρόπος προώθησης-διάθεσης, αποτελεί κριτήριο για να χαρακτηριστεί το οποιοδήποτε προιόν hi end?

Αυτό που έχω παρατηρήσει, κάθε φορά που διαβάζω απαξιωτικά σχόλια για ελληνικά ατμιστικά προϊόντα, είναι ότι αυτό που μας χαλάει τελικά, είναι ότι για διάφορους λόγους, δεν μπορούμε να έχουμε πρόσβαση εμείς σ' αυτά κι έτσι τα υποτιμούμε, ενώ αν τα έχουμε τα αποθεώνουμε!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:11 »
Η γνωμη μου πανω στο θεμα  << κορυφαιο προϊον >>.
Δεν χρειαζεται φυσικα να συμφωνισει κανεις μαζι μου .


Κορυφαιο προϊον , ειναι αυτο που εχει την ανωτερη αποδοση απο καθε αλλο.


Αν λοιπον ο Nextiny ειναι ο ατμ/της που  εχει την ανωτερη αποδοση απο ολους τους αλλους , ειναι το κορυφαιο προϊον.


Το θεμα της τιμης δεν παιζει ρολο.
Αν εμενα αυτο που μου αρεσει εχει 5 € και αυτο που εχει 1000 € , δεν μπορω ουτε να το βλεπω , τοτε δεν ειναι κορυφαιο , αλλα τελευταιο.... :tongue_smilie:


Και μη μου πειτε τωρα οτι η γενικη εικονα ή για γνωμες των πολλων....
Σημασια εχει τι μου αρεσει εμανα και ποιος ατμ/της - μοντ μου εκατσε καλα.


Αυτο που μου εκατσε καλα , αυτο ειναι και το hi end ή high end ή hi bay goodbay....... :confused1: ...και ολα τα αλλα ξενόφερτα επιφωνηματα .............. :tongue_smilie:




Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:39 »
Το "high end" σε ένα ατμοποιητή, έχει τόση βαρύτητα και αξία όσο το "premium" στα υγρά αναπλήρωσης..
Ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια και δεν είναι καθόλου αντικειμενικά, ούτε και θα έπρεπε να είναι στην τελική.
Ο κριτής είναι ο ουρανίσκος του καθένα άσχετα αν ενα προϊόν είναι φτιαγμένο από ατσάλι 316l, χρυσό 24 καράτια ή ανακυκλωμένο χαρτόκουτο.

Και για να μην το πάμε μακριά χωρίς λόγο, στην συγκεκριμένη περίπτωση ο tiny είναι απλά μια μικρότερη έκδοση του μεγάλου του αδερφού. Ότι είχε να αποδείξει ο ng το απέδειξε και όσοι τον λατρέψανε θα λατρέψουν και τον tiny.
Τα υπόλοιπα, τιμολογιακή πολιτική/τρόπος προώθησης κλπ, καθορίζονται από την ζήτηση του προϊόντος και την στρατηγική μάρκετινγκ που ακολουθεί ο εκάστοτε κατασκευαστής. Ουδεμία σχέση έχουν με την ποιότητα του προϊόντος ή την απόδοση του σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nextiny Genesis Atomizer by VWM
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:09 »
Αν τα υλικά κατασκευής ενός ατμοποιητή είναι δευτερευούσης σημασίας, δεδομένου ότι υπάρχει κάποια εξέλιξη και έχουν ξεπεραστεί από τον ανταγωνισμό είναι μια κουβέντα που γίνεται συνεχώς, τουλάχιστον εδώ μέσα, και δε νομίζω ότι πρέπει να σχολιαστεί περαιτέρω.


Η εποχή που κυκλοφόρησε ο Τηλέμαχος, ο Φαινόμενο κτλ, ως προς τα υλικά τους και σε συνδυασμό με τις καινοτομίες που προσέφεραν δε νομίζω ότι αποτελούν καλό παράδειγμα για σύγκριση με τον συγκεκριμένο.


Όπως, πιστεύω, ότι είναι ατυχές παράδειγμα και η σύγκριση με άλλες τεχνολογικές συσκευές (πχ τηλέφωνα) όταν αυτές έχουν έστω και κάτι παραπάνω να προσφέρουν ή κάτι διαφορετικό (πχ λειτουργικό σύστημα, διαφορετικές οθόνες επεξεργαστές, τιμή κτλ).


Όταν ένα ατμιστικό προϊόν είναι Ελληνικό δε σημαίνει αυτόματα ότι είναι και καλό. Και επιτέλους πρέπει να μάθουμε να ξεχωρίζουμε τι πραγματικά δυσφημεί τα Ελληνικά προϊόντα ή ποια μαρκετίστικα κόλπα τα δυσφημούν γιατί δεν μπορώ, εκ των πραγμάτων, να συγκρίνω τις μεθόδους διάθεσης των κατασκευαστών του Τηλέμαχου ή του Φαινόμενο με αυτόν εδώ.


Άλλωστε 3 χρόνια τώρα με αυτά τα Ελληνικά προϊόντα ατμίζω και οργίζομαι όταν βλέπω να μπαίνουν "στο ίδιο τσουβάλι" με άλλα Ελληνικά μόνο και μόνο για θέμα μάρκετιν.


Τέλος αν κατάλαβε κάποιος από τα γραφόμενά μου, αν έχω ή δεν έχω πρόσβαση σε κάποια προϊόντα, και άρα αν από αυτό και μόνο προέρχεται η συγκεκριμένη αντίδρασή μου, τι να πω....

[/size][size=78%]   [/size]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8342 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180661 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33983 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59805 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237517 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15688 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136148 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35423 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12