vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

520 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, treloneritis, nuts, manoslykos, Jorge

Twitter

Kraken genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος pefkiotis

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Kraken genesis atomizer
« στις: Απριλίου 03, 2015, 14:15 »
Τον έχω περίπου κάνα τρίμηνο. Θεωρώ ότι είναι ότι καλύτερο σε genesis (και οι genesis ότι καλύτερο σε ατμοποιητές). Στήνεται με μονό η διπλό μες, έχει ρύθμιση αέρα,μονή ή διπλή, βγαίνει εύκολα το γυαλί του να τον καθαρίσεις χωρίς να ξεστήνεις ή να φτιάξεις mc και να τραβήξεις το βαμβάκι από κάτω. Ίσως να έχει περάσει πλέον η μόδα των genesis αλλά θεωρώ ότι είναι σταθερή αξία, έχουν καταπληκτική γεύση που χτυπάνε στα ίσια τους ντρίπερς. Εμένα προσωπικά δε μου έτρεξε ποτέ μιας και έχω πάντα κλειστές τις τρύπες που περισσεύουν. Αν στηθεί σωστά θα ατμίσεις πάρα πολλά ml χωρίς να ασχοληθείς με αλλαγή στα σύρμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2015, 23:22 από pefkiotis »

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #1 στις: Απριλίου 03, 2015, 22:51 »
Genesis και βαμβάκι;Για ποιον λόγο;Mesh και όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 03, 2015, 22:52 »
με το βαμβακι που τον δοκιμασα χαθηκε ολη η γευση !

Αποσυνδεδεμένος pefkiotis

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 03, 2015, 23:18 »
Σωστά. Αλλαγή στο σύρμα ήθελα να πω...

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 05, 2015, 11:35 »
Aπό που συμπεραίνεις ότι δεν είναι στην μόδα?Για εμένα είναι "ιεροσυλία" genesis ατμοποιητή να τον στήνεις με βαμβάκι..τον "χαλάς" κατά την γνώμη μου..ένας καλοστημένος genesis θα σου δώσει γεύση που μετρημένοι "φυτιλάτοι" στα δάχτυλα του ενός χεριού μπορούν να τους "κοντράρουν" σε αυτό.
Στήσε τον με πλέγμα..ok έχει μεγαλύτερη καμπύλη εκμάθησης αλλά θα σε αποζημιώσει και με το παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος pefkiotis

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #5 στις: Απριλίου 08, 2015, 18:02 »
αυτό για τη μόδα το είπα γιατί δε βλέπω κίνηση πλέον και όλοι μιλάνε για Kayfun και τα συναφή τους. Κρίμα πάντως γιατί το mesh δεν έχει καταφέρει να το πιάσει κανένα άλλο υλικό. Ίσως να είναι πιο δύσκολο το αρχικό στήσιμο αλλά όταν το φτιάξεις, περα απο τη γεύση, ξεχνάς και την αλλαγή. Σημείωση οτι το στήνω μόνιμα με ribbon. Πολύ περισσότερο ντουμάνι γεύση και τα χοτ σποτ πάνε περίπατο...
Τη τρύπα που περισσεύει στο deck για το δεύτερο mesh τη κλείνω με ένα κομμάτι από καλαμάκι από σουβλάκι. Το κρατάω χρόνια αυτή τη πατέντα από τον rsst γιατί ποτέ δε με βόλεψαν οι σιλικονένιες ταπίτσες για τη τρύπα τροφοδοσίας
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 08, 2015, 18:37 από pefkiotis »

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #6 στις: Απριλίου 08, 2015, 22:01 »
Εδώ μπορεί να μην έχει "κίνηση" αλλά αλλού και ειδικά στο εξωτερικό η "μόδα" καλά κρατεί..εβδομάδα παρά εβδομάδα σκάει μύτη κάποιος καινούριος.
Πχ Το τελευταίο διάστημα γίνεται ένας "χαμός" για τον NextGen (τον οποίο έχω) και είναι και ελληνικής κατασκευής.
Το ήξερες?? ;)

Αποσυνδεδεμένος pefkiotis

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #7 στις: Απριλίου 08, 2015, 23:28 »
Μόλις τον είδα. Πολύ περίεργος. Δεν ανοίγεις ενα καινούργιο νήμα να μας ενημερώσεις κιόλας αφού τον έχεις;

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #8 στις: Απριλίου 08, 2015, 23:45 »
Απλά δουλεύει με υποπίεση δεν είναι περίεργος.

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #9 στις: Απριλίου 09, 2015, 02:02 »
Χαμός για 20-30 άτομα εντός Ελλάδας είναι λίγο λάθος η λέξη.Χαμός ειναι προτιμότερο να πουμε οτι έχει γίνει παγκοσμίως με τον RSST αξίας 30 ευρώ τότε που βγήκε.Ας ευλογήσουμε τα γένια μας όμως.Ναι,είναι καλός ο ατμοποιητής που αναφέρεις και σαφώς ακριβός.Τον kraken αν καταφέρεις στο στήσιμο, οπου δεν είναι και τίποτα το φοβερό,είσαι αξιοπρεπέστατος απο θέμα γευσης αλλα και εμφάνισης.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #10 στις: Απριλίου 09, 2015, 09:31 »
Knomax να ξεκινήσω νήμα ; και ακολουθείς από κάτω με τα εξαιρετικά βοηθήματα σου ;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #11 στις: Απριλίου 09, 2015, 13:50 »




Ξεκινα εσυ και εδω ειμαστε εμεις.....Ηθελα να ξεκινήσω εγω το νημα , αλλα δεν το εχω με τις φωτογραφιες....σκετη απογοήτευση θα ηταν ....... οποτε .......

spyros1

Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #12 στις: Απριλίου 24, 2015, 07:52 »
Kαλημέρα σε όλους.
Τoν Kraken τον έχω μονο 3 ημέρες.
Δεν πίστευα ότι  η παρέα μας θα ήταν τόσο γεμάτη...
Ωραία εμφάνιση, πρακτική κατασκευή, καλή απόδοση γεύσης, έυκολο στήσιμο (με την προυπόθεση οτι πρέπει να έχεις ασχοληθεί λίγο με την κατασκευή αντιστάσεων αλλά  και  να δεις πως τον στήνουν - video).
Λάθη θα υπάρξουν εκτός και ειστε τόσο τυχεροί, όμως μην τα παρατήσετε, αξίζει να ξαναπροσπαθήσετε.... :angry_orange: .... :confused1: .... :eyesplash: .... :yes:
Πιστέυω ότι με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή θα κάνω καιρό παρέα. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #13 στις: Απριλίου 24, 2015, 08:47 »
Καλημέρα κι από μένα!!!

Τον έχω τον Kraken εδώ και 4-5 μήνες (ήταν ο δεύτερος άτμος μου  ::) )

και τον στήνω συνέχεια με βαμβάκι.  :-\

Δεν τόλμησα :-[   ποτέ να τον στήσω με mesh ως κανονικός GENESIS γιατί φοβάμαι
την διαδικασία προετοιμασίας του mesh.

Σε λίγες μέρες  :thumpup: έρχεται από FT ο δεύτερος, τον οποίο ΟΦΕΙΛΩ να στήσω όπως του αξίζει

και θα έχω και την καλύτερη σύγκριση πλέον με τους δύο Kraken.

Οπότε, αναμένεται ανάλογη αναφορά!!!  :) :)

Αποσυνδεδεμένος pefkiotis

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kraken genesis atomizer
« Απάντηση #14 στις: Απριλίου 24, 2015, 15:52 »
Κάνε και μια δοκιμή με mesh. Δεν είναι και τόσο δύσκολο. Το φτιάχνεις μια φορά και μετά μια φορά τη βδομάδα το πολύ αλλαγή μόνο την αντίσταση..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8363 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34003 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237595 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15766 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085361 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10285 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12