vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 10 χρήστες
Blackwolf, Doubt, Harris, dkostas, JohnDag, filikos4, Parolos, manoslykos, gigelis78, Jorge

Twitter

RSST Genesis atomizer by Smoktech

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1320 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 01:59 »
Κωστη,μηπως εχεις κατι σαν καψημο στο λαιμο ;;;
Οχι κατι που να σε ενοχλει,αλλα εστω και στο ελαχιστο να εχεις κατι τετοιο,ειναι hot spot.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1321 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 02:06 »
Επιπλεον, δοκιμασε να χαμηλωσεις λιγο τα watt.
Οι genesis δεν ειναι kayfun. Αν το σεταρισμα ειναι σωστο, αποδιδουν πολυ καλα στα 9-12w.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 02:53 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1322 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 02:16 »
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις - προτάσεις.

Δεν έχω κανένα ίχνος καψίματος πουθενά  :)

Με τα λιγότερα βατ, δεν άλλαξε κάτι... ???

Θα αλλάξω το σύρμα και θα βάλω το ίδιο που χρησιμοποιώ στον Kayfun. Αν συνεχίσει η ίδια κατάσταση, θα δοκιμάσω με mesh από άλλο κατάστημα. Αν δεν υπάρξει αποτέλεσμα, θα δοκιμάσω να τον πουλήσω  :))

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1323 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 10:42 »
Κώστα σε σχέση με άλλους meshάτους , πως σου φαίνεται ο RSST ;

Αποσυνδεδεμένος Paschal

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1324 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 15:07 »
325 mesh 35 x50,0.6 ribbon 1.2 ohm στα 17 watt πολύ καλή γεύση και ντουμάνι.
Σύρματα και mesh μόνο από εδώ: http://www.vape-atomizer-mesh.com

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1325 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 16:27 »
Κώστα σε σχέση με άλλους meshάτους , πως σου φαίνεται ο RSST ;

Αν απευθύνεσαι σε μένα, δεν έχω άποψη διότι πρώτη φορά ασχολούμαι με το mesh και ο RSST είναι ο πρώτος του είδους που αγόρασα και ακόμη προσπαθώ να τον κάνω να δουλέψει σωστά..... :wall: :))

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1326 στις: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 17:05 »
Ναι Κώστα, σε σένα απευθύνομαι  :)
Ο λόγος που ρώτησα είναι επειδή - αν και είσαι παλιός ατμιστής - μου δημιουργήθηκε η εντύπωση από την περιγραφή ότι δεν είχες χρησιμοποιήσει άλλον άτμο με mesh. Επίσης επειδή ο RSST είναι ο ποιο εύκολος genesis , η πιθανότητα να τον έχει στήσει λάθος είναι μηδαμινή (αν και υπάρχουν και κάτι άτιμα κρυφά hot spots που αλοιώνουν άσχημα την γεύση :yes: ).
Επειδή εγώ το μεγαλύτερο διάστημα που ατμίζω ήμουν με μεσάτους (ο RSST ήταν ο πρώτος μου), όταν πήγα σε φυτιλάτους είχα την αντίθετη άποψη, ότι δλδ η γεύση ήταν πολύ έντονη, "μπουχτιστική" έως και αφύσικη  :))
Τώρα με καθημερινή πλέον χρήση φυτιλάτων και πολύ περιστασιακή των μεσάτων, έχω αυτή την αίσθηση της υποτονικής/ "μουντής" γεύσης από τους μεσάτους.
ΟΜΩΣ, διαφορετική γεύση παίρνουμε από δύο ίδιους άτμο, με ίδιο στήσιμο κτλ., πόσο περισσότερο από άτμο διαφορετικής τεχνολογίας... Θέλω να πω...μην συγκρίνεις άμεσα τις γεύσεις μόνο υπό την σκοπιά της έντασης.
Η αίσθηση που μου έχει μείνει από τους τύπου genesis είναι ότι η γεύση τους είναι ποιο "αναλογική" (όπως είχε πει ένας συνατμιστής), ποιο στρογγυλεμένη , ποιο δεμένη και ποιο φυσιολογική θα έλεγα. Ενώ οι φυτιλάτοι έχουν μεγαλύτερη ένταση και με ποιο πολλές κορυφές. Δεν μπορώ να το περιγράψω καλύτερα.
Μπορώ βέβαια , τα αγαπημένα μου αρώματα να τα απολαύσω και λίγο διαφορετικά , με μία παραλλαγή , αμτίζοντας σε έναν genesis αντί του καθημερινού φυτιλάτου. Αν επιμείνεις στην χρήση, ίσως δεις ότι στο ίδιο υγρό, άλλα στοιχεία διακρίνεις σε έναν φυτιλάτο και άλλα σε έναν genesis. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ένα υγρό το οποίο έλεγε "καραμέλα βουτ. και μέντα" και κατάλαβα ότι είχε πολύ μέντα όταν το άτμισα σε ένα genesis. Aκόμα και σήμερα έχω κάποια συγκεκριμένα υγρά τα οποία τα βρίσκω πολύ καλύτερα σε έναν genesis.

ΥΓ, Το αγαπημένο μου στήσιμο στον RSST ήταν με 400άρι mesh, 3,5 X 3,5, 4σπ. με 0.20 περίπου 1.8ohm. Εναλλακτικά τα ίδια αλλά με ribbon 0.3X0.1.

Αυτά τα ολίγα και καλή συνέχεια  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 03, 2014, 18:10 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1327 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2014, 02:31 »
Σε συνέχεια των προηγούμενων προβληματισμών, έχω να πω οτι τελικά όπως έχει ειπωθεί ο RSST αγαπάει "κάποια" υγρά....

Ήρθε ένας φίλος που ατμίζει μόνο με AGA για να ελέγξει το set up μου. Το βρήκε σωστό και δοκίμασε στη συνέχεια το Maxx blend της Inawera στον RSST και στον Kayfun 3.1. Συμφώνησε μαζί μου για την χειρότερη γεύση στον RSST.
Στη συνέχεια για να είμαστε σίγουροι, έστησε αυτός μια νέα αντίσταση και με καθαρό ατμοποιητή δοκίμασε σκέτη βάση και έκανε σύγκριση με τον AGA. Βρήκε τη γεύση διαφορετική, ούτε καλύτερη ούτε χειρότερη, διαφορετική.

Έπειτα είπα να αφήσω το Maxx blend και να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Το μανταρίνι της Atmoslab ήταν η επιλογή, αφού στον Kayfun η γεύση του θύμιζε πορτοκάλι, παρά μανταρίνι. Εδώ λοιπόν, στον RSST ήταν μανταρίνι  :tongue_smilie: και μάλιστα χωρίς κουκούτσια..... ::)   Πολύ καλή η γεύση σ' αυτήν την περίπτωση. Άρα ναί, με βάση το προσωπικό μας γούστο, κάποια αρώματα αναδεικνύονται στο φυτίλι και κάποια στο mesh.

Ευχαριστώ όλους όσους ενδιαφέρθηκαν για την επίλυση του προβλήματός μου και φυσικά όλους όσους γράφοντας σ' αυτό το νήμα, με βοήθησαν να κάνω με την πρώτη το σωστό στήσιμο.


ΥΓ Ο RSST τελικά δεν πωλείται, ατμίζεται και απολαμβάνεται  ;) :))

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1328 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 16:10 »

 :bye:  τον εχει φερει κανεις Ελλαδα η ακομα ?
 κ κατι αλλο .. θα παιζει σωστα με single coil ?

http://www.youtube.com/watch?v=cB3aqerQlU0&list=UUCq6t_X29S8NIuIvq59DHIg

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1329 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 16:27 »
Με μονη δε θα ειναι και ότι καλύτερο , λόγο της διπλής τρύπας αέρα , που αν καταλαβα σωστά ειναι υποχρεωτικά ανοιχτές και οι δυο. Αν υπάρχει τρόπος να κλείσει η μια εκ των δυο , τοτε θα εισαι μια χαρά .

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1330 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2014, 20:59 »
Καντο οπως ο Αnathema............:



Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1331 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2014, 02:24 »
Το μανταρίνι της Atmoslab για τα γούστα μου αποδώθηκε σωστά στον RSST, σε μες δηλαδή καλύτερα από το φυτίλι.

Έλα όμως που ο RSST pyrex είχε αντίθετη άποψη.... :( Φάνηκε να μην το γουστάρει.... :dontknow: .... Το πλαστικό που ντύνει τον κεντρικό άξονα στο εσωτερικό του τανκ, θύμωσε... Άρχισε να φουσκώνει επικίνδυνα..... Όμως δεν έσπασε, δεν ράγισε, τουλάχιστον ακόμη....

Άρα όσοι έχετε τον συγκεκριμένο, καλύτερα αποφύγετε το συγκεκριμένο άρωμα.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάπου ως ανταλλακτικό το συγκεκριμένο κομμάτι....  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1332 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2014, 16:25 »
τελικα πηρα τον κλασικο RSST ,, με το πρωτο setup πεταει στα 14W , 1.3Ω  ,0.25 kanthal 4σπ, mesh400, PVG50/50 :thumpup:


ανοιξα κ την τρυπα της καμπανας 2mm και κατι.... τελεια αποδοση σε χρονο ντε-τε !!






Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1333 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 22:15 »
..η καμπάνα κουμπώνει πολύ χαλαρά , δεν ξέρω αν είναι σε κάποια κομμάτια η σε όλους έτσι ...  με το παραμικρό μπορεί να φύγει ...υπάρχει καμία λύση ? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: RSST Genesis atomizer by Smoktech
« Απάντηση #1334 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2014, 22:24 »
αλλαξε το  ο ring !  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64225 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173340 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 310943 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1396 207080 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:27
από gstamatos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1810 278955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 21:25
από antiklitos140
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93091 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias