vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

510 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, Jorge, camber, thebull, hlias bax, giorgos1999, manoslykos, gfilip

Twitter

Αga-T V2 Genesis atomizer

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 13:29 »
Τις βίδες τις άλλαξα μόνο και μόνο επειδή δεν είμαι σίγουρος ότι είναι και αυτές ανοξείδωτες οπότε στην άκρη οι μαμά κινεζούλες.
Όσο για τη σιλικονένια τάπα το έκανα και αυτό αλλά είναι πιο εύκολο να πιάσεις κάτι που έχει όγκο παρά κάτι μικρό και διαφανές που χάνεται και πιο εύκολα.
 
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 14:41 »
Αυτο το προβλημα με τα παξιμαδια του κεντρικου πολου το ειχα κι εγω.
Ο λογος πιστευω που δεν γινοταν να βιδωθουν σταθερα ωστε να κρατησουν το συρμα ειναι οτι
οταν βιδωνα τον ατμοποιητη στο provari ο θετικος πολος ανεβαινει 2-3 χιλιοστα πιο ψηλα απο εκει που θα ηθελα να ειναι.
Το σιλικονακι λοιπον που υπαρχει στον πολο κατω απο το τελευταιο παξιμαδι δεν ακουμπα με το εν λογω παξιμαδι
κι ετσι δεν υπαρχει κατι να "κραταει κοντρα" και το παξιμαδι βρισκεται στον αερα.
Αρα βιδωνοντας το 2ο ή το 3ο παξιμαδι γυρνουν ολα μαζι.
Μια λυση ηταν να σηκωσω λιγο πιο ψηλα αυτο το σιλικονακι μεχρι να ακουμπησει το τελευταιο παξιμαδι
και μια αλλη να αλλαξω τα παξιμαδια με του Aga-W που ειναι μεγαλυτερα.


Οσο για την βιδα τροφοδοσιας πιστευω η καλυτερη λυση ειναι μια σιλικονενια ταπα, οπως του Aga-W.
Ειναι πολυ κουραστικο να χρειαζεσαι κατσαβιδι καθε φορα που θες να αναπληρωσεις υγρο.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 15:37 »
Το πρόβλημά σας με το παξιμάδι και τον πόλο δεν το έχω καταλάβει ...
Το πρωί τον έλυσα όλο για πλύσιμο και τον ξανάμονταρα. Αν σφιξεις καλά τα πάντα βιδώνουν όλα (σε εμένα τουλάχιστον έτσι έγινε).
Αφού ο πόλος σου ανέβηκε λίγα χιλιοστά πιο ψηλά και το παξιμάδι δεν ακουμπούσε στο σιλικονακι...γιατί δεν βιδωνες κιαλλο το παξιμάδι να έρθει να σφίξει το σιλικονακι??

Το κάτω παξιμάδι αν το σφιξεις πολύ κάπου σταματάει να γυρίζει..μετά σφίγγεις και το 2ο μέχρι να σταματήσει να γυρίζει και αυτό..μετά βάζεις το 3ο και αφήνεις ένα κενό για το σύρμα..όταν περάσεις το σύρμα σφίγγεις και το 3ο μέχρι να σταματήσει...και έχεις φρακάρει τα πάντα...

Αν κάπου σου μετακινηται ο πόλος στο βιδωμα στο προβαρι,δεν είναι βιδωμενα τέρμα τα παξιμάδια..αυτό που μπορείς να δοκιμάσεις είναι με βιδωμένο στο προβαρι τον ατμο να τεζαρεις όλα τα παξιμάδια και να ξεστριψεις μετά το πάνω για να πιάσει το σύρμα.


Οσο για την βιδα τροφοδοσιας πιστευω η καλυτερη λυση ειναι μια σιλικονενια ταπα, οπως του Aga-W.
Ειναι πολυ κουραστικο να χρειαζεσαι κατσαβιδι καθε φορα που θες να αναπληρωσεις υγρο.

Κράτα μου μια... ;D
Κάπου θα βρεις εσύ... ;)

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 15:40 »
 :nope: :nope: :nope: :nope: τα παξιμάδια γυρίζουν τρελά και ειδικά τα δυο τελευταία γυρίζουν
όλα μαζί προς την ίδια κατεύθυνση και όταν βάζεις το σύρμα ανάμεσα δεν το κρατάνε .....
είναι δύσκολα !!!


ΥΓ. Το κλεισα από ... τώρα  ;)
Nemesis_rds έχεις ΠΜ  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 15:40 »
Δε γινεται αυτο Δημητρη γιατι οταν λεω οτι ανεβαινει ο πολος εννοω οτι εμφανιζεται ενα κομματι του πολου χωρις σπειρωμα
και δεν μπορει να βιδωσει το κατω παξιμαδι μεχρι τη βαση κι ετσι στεκεται στον αερα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 15:46 »

Στο tube υπάρχουν 2 ο-ρινγκς (ένα πάνω και ένα κάτω) άλλαξε τα...ή βρες ένα λίγο πιο χονδρό.αυτό το κομμάτι χωρίς σπείρωμα δεν θα έπρεπε να εμφανίζεται...αφού το κάνει έχει δωθει ένας αέρας που δεν έπρεπε ανάμεσα στο πάνω και το κάτω δαχτυλίδι (τις 2 βάσεις εννοώ) με πιο χονδρό ο-ρινγκ πιστεύω θα το φρακαρεις στο ύψος που πρέπει...

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:23 »
 Το κομμάτι χωρίς σπείρωμα εμφανίζεται στον παλιό AGA-T στον AGA-T+ δεν φαίνεται.
Τουλάχιστον έτσι είναι στους δικούς μου.
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:28 »
Ειδα/σεταρα 3 Aga-T2 χτες.
Στον ενα μονο γινοταν αυτο, το δικο μου, στους αλλους 2 δεν υπηρχε τετοιο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:31 »
Γκαντεμακος....? ;D
Μαζί θα παραγγελνουμε από εδώ και πέρα...αν είναι να έρθει "περίεργο" κομμάτι...να κάθεται σε σένα... :)) :))

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:31 »
Λές να φταίνε τα pyrex :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 16:35 »

Γκαντεμακος....? ;D
Μαζί θα παραγγελνουμε από εδώ και πέρα...αν είναι να έρθει "περίεργο" κομμάτι...να κάθεται σε σένα... :)) :))

Εγω φταιω που σου εδωσα τον καλο.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 17:30 »
Λές να φταίνε τα pyrex :confused1:

 Μιλώντας για pyrex από εκεί που τον παρήγγειλα εγώ τον είχε με το πλαστικό τανκ και πουλούσε ξεχωριστά το γυάλινο τανκ, το παρήγγειλα και αυτό αλλά μόλις ήρθαν διαπίστωσα πως το γυάλινο δεν ταίριαζε ήταν 0,9mm φαρδύτερο από το πλαστικό και όταν του το είπα μου είπε πως θα μου στείλει άλλο που θα ταιριάζει το οποίο και το περιμένω…
Έχει τύχει σε κανέναν άλλο αυτό;
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 17:39 »
Με το πλαστικο τανκ ο ατμοποιητης εχει την ονομασια Aga T+ ενω με το pyrex λεγεται Aga-T v2.
Mε εξαιρεση το υλικο του τανκ δεν εχουν καποια αλλη δαιφορα.


Ο δικος μου ο Aga-T2 ηρθε τανκ που εχει ελαχιστα μικροτερη διαμετρο απο αυτη που θα επρεπε για να εφαρμοζει ακριβως.
Βεβαια αυτο περαν του αισθητικου (που πρεπει να δωσεις πολυ προσοχη για να το προσεξεις) δεν επιρρεαζει καπου ολου, οπως πχ διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 18:03 »
Σορρυ που επεμβαίνω χωρίς να έχω τον ατμο, αλλά αυτό με το κομμάτι χωρίς σπείρωμα που εμφανίζεται με κάνει να σκέφτομαι οτι το center post είναι λίγο πιο κοντό απο οτι θα έπρεπε. Αν δοκιμάσει κάποιος με center post απο w ή παλιό Τ (αν τα σπειρώματα είναι ίδια) ;;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αga-T V2 Genesis atomizer
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 26, 2013, 18:14 »
Καμία άλλη διαφορά δεν έχουν?
Ούτε στην τρύπα για το mesh κτλ?

Οχι, ο Aga-Τ+ και ο Aga-Τ v2 ειναι ολοιδιοι σχεδιαστικα και λειτουργικα με τη διαφορα του υλικου του τανκ.
Μαλιστα υπαρχουν καταστηματα του εξωτερικου που αναφερονται στον Aga-Τ v2 και τον αποκαλουν Aga-Τ+ με πυρεξ,
ενω καποια αλλα χρησιμοποιουν την ονομασια Aga-T2+ για να προσδιορισουν την υπαρξη πυρεξ τανκ.

Υπηρχαν αρχικα 2 ατμοποιητες, ο Aga T κι ο Aga W.
Πριν απο λιγο καιρο κυκλοφορησε η δευτερη εκδοση του Aga-T που αποκαλειται Aga T v2.
Ο Αga T+ που ανεφερα ειναι ο ιδιος ατμοποιητης με τον Aga T v2 με τη μονη διαφορα οτι εχει πλαστικο τανκ (για τον Aga-T+ δεν υπαρχει νημα μιας και ειναι ιδιος με τον Aga-T v2).
Υπαρχουν 3 διαφορετικα νηματα για 3 διαφορετικους ατμοποιητες.
Aga-T
Aga-W
Aga-T v2


Σορρυ που επεμβαίνω χωρίς να έχω τον ατμο, αλλά αυτό με το κομμάτι χωρίς σπείρωμα που εμφανίζεται με κάνει να σκέφτομαι οτι το center post είναι λίγο πιο κοντό απο οτι θα έπρεπε. Αν δοκιμάσει κάποιος με center post απο w ή παλιό Τ (αν τα σπειρώματα είναι ίδια) ;;

Αυτο που λες Κυριακο δεν το δοκιμασα, αλλα με το ματι φαινεται οτι ο κεντρικο πολος του W ειναι λιιιγο πιο κοντος απο του T2.
Αυτη τη στιγμη τους εχω σεταρισμενους και τους δυο και λυπαμαι να τους λυσω για να το δοκιμασω γιατι πετυχαμε τελεια σεταριαματα χτες.  :)
Οταν ερθει η ωρα για καθαρισμα θα κανω τη δοκιμη που λες και μπορει και να πετυχει.

Συγχώνευση μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2013, 22:08 από WileECoyote »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180522 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33929 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536046 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59756 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 575 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15494 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136104 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10209 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12