vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

514 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, dkostas, costasibiza84, FaniFox, akis91

Twitter

Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #15 στις: Ιουλίου 08, 2012, 03:32 »
MESH vs FITILI 4-0

1ο γκολ: Γεύση
2ο γκολ: Διάρκεια μέχρι να χρειαστεί αλλαγή (μέχρι να χρειαστεί ίσως έχω κόψει ΚΑΙ το άτμισμα)
3ο γκολ: Ευκολία περιτύλιξης σύρματος αντίστασης (λόγω σκληρότητάς του, είναι ντούρο)
4ο γκολ: Υγιεινό (δεν ξεφτά-σμπαραλιάζει)
5ο γκολ: 'Αριστος προσομοιωτής στριφτών τσιγάρων (λόγω που θέλει στρίψιμο και επιπλέον για όσους χρησιμοποιούν rizzla -              να μη ξεχνάμε και την τέχνη)
6ο γκολ: Συνέπεια. Παραμένει ίδιο χρώμα καθ΄ όλη την διάρκεια ζωής του (σε αντίθεση με το φυτίλι και τον michael jackson)

Υ.Γ1   5ο και 6ο γκολ ακυρώθηκαν
Υ.Γ2   Ενώ το MESH είναι δύσκολο να χάσει, ο αγώνας δεν έχει λήξει ακόμα..............
Υ.Γ3   Στην ουσία επανέλαβα αυτά που έχουν ήδη γραφεί αλλά με ποδοσφαιρικούς όρους. Έτσι για αλλαγή.


Σωστόστ  :thumpup:
 :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #16 στις: Ιουλίου 08, 2012, 17:27 »
Εγω θα ρωτησω, κι εσεις βαρατε αν ειναι μεγάλη βλακεια  :-[

Το mesh μπορει να αντικαταστησει το φυτιλι, οχι της τροφοδοσιας απο τανκ, αλλά αυτο στο οποιο τυλιγεται η αντισταση, σε οποιονδηποτε επισκευασιμο? Κι αν ναι, θελει καποιες προδιαγραφες οσον αφορα το ρευμα η τα ωμ η οτι αλλο?

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #17 στις: Ιουλίου 08, 2012, 18:18 »
πολυρκατη γινεται και υπαρχει σχετικο βιντεο στο youtube για τον α2τ ,αλλα ειναι υπρβολικα δυσκολο να πετυχει και δεν ασχοληθηκα πολυ.


αυτο που λετε για τα ρευματα το βρισκω εντελως ακυρο,γιατι τον line ss μου τον ατμιζω αποκλειστικα σε bulli elite  με 14500 μπαταρια και παιζει αψογα!! και τον οδυσσεα μια που μιλαμε για τον Θαναση, δεν τον βλεπω να ατμιζει χωρις βατ...

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #18 στις: Ιουλίου 08, 2012, 18:26 »
Θετικά και μόνο:

1. Απόδοση γεύσης
2. Διάρκεια
3. Χαμηλό κάστος
4. Ευκολία σεταρίσματος

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #19 στις: Ιουλίου 08, 2012, 19:34 »
ΜΑ δε λεει κανεις οτι δεν παιζει αψογα! Απλα μαλλον οντως καποιο ρευμα παει χαμενο στη θερμότητα του πλεγματος. Ισως να ειναι και τοσο λιγο που να μην το καταλαβαινουμε.
Στο οραιον, επαιζα και με ατα δύο και μαλιστα εναλλάξ για μηνες. Ιδιες μπαταρίες ίδια απόδοση και σε μένα.
Πολυκράτη σε αυτό που λές, δεν πιστεύω οτι με τον συνδυασμό και των δύο θα δείς καμμια βελτίωση. Οταν φυτίλι υπάρχει, η τελική γεύση θα είναι αντίστοιχη αυτού, παρά του πλέγματος. με επιφύλαξη.
Εξάλλου είναι ενας τρόπος να κανεις τη ζωή σου εξαιρετικά δύσκολη.
Απ την άλλη θα ηθελα να είχα εναν Οδυσσέα για μια δυο μέρες για να δω με τα ματάκια μου οτι δεν μπορεί να μπεί πλεγμα 325 που ειναι πολύ μαλακότερο αντί για φυτίλι. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 08, 2012, 19:58 »
Αλεξ επειδη τον εχω θα το δοκιμασω. αν και θα ειναι δυσκολο πιστευω βαζοντας το δαχτυλιδι που συγκρατει το επισκευασιμο μερος ,να μη γδαρθει το μες.

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 08, 2012, 21:52 »
ΜΑ δε λεει κανεις οτι δεν παιζει αψογα! Απλα μαλλον οντως καποιο ρευμα παει χαμενο στη θερμότητα του πλεγματος. Ισως να ειναι και τοσο λιγο που να μην το καταλαβαινουμε.
Στο οραιον, επαιζα και με ατα δύο και μαλιστα εναλλάξ για μηνες. Ιδιες μπαταρίες ίδια απόδοση και σε μένα.
Πολυκράτη σε αυτό που λές, δεν πιστεύω οτι με τον συνδυασμό και των δύο θα δείς καμμια βελτίωση. Οταν φυτίλι υπάρχει, η τελική γεύση θα είναι αντίστοιχη αυτού, παρά του πλέγματος. με επιφύλαξη.
Εξάλλου είναι ενας τρόπος να κανεις τη ζωή σου εξαιρετικά δύσκολη.
Απ την άλλη θα ηθελα να είχα εναν Οδυσσέα για μια δυο μέρες για να δω με τα ματάκια μου οτι δεν μπορεί να μπεί πλεγμα 325 που ειναι πολύ μαλακότερο αντί για φυτίλι. :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

στείλε πμ με στοιχεία να σου στείλω έναν  :thumpup:

οι αντιστάσεις Άλεξ είναι συνήθως 3 σ με 0.28 4-6σ με 0.20 - όλες κάτω απο 1,5 ω

στο ecf στο νημα των gg το περιγράφει ωσ mckrinkles method now with mesh , η απλή μέθοδοσ ήτανε με ενα κομματι κεραμεικό nextel 116 και αυτή ή παραλαγή είναι μόνο με mesh, εγώ το δοκίμασα με φυτίλι ενδιάμεσα και έπεξε μία χαρά αλλά δέν είδα τρελλή διαφορά στον όδυ , απλά πιό καλύ γεύση - σε θέμα χτυπήματος νομίζω οτι ο λαιμός μου έχει τσιμενταριστεί πιά και δέν νιώθω χτύπημα με τίποτα  :(

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 27, 2012, 10:07 »
Μετα απο ενα μηνα+ αποκλειστικα με Mesh σε Α2 κατέληξα και παλι στο φυτιλι...οι λογοι ειναι οι εξης....
καλο το Mesh   :thumpup:  ΟΝΤΩΣ σε ντουμανι-γευση ΑΛΛΑ.... θελει τροφοδοσια με μανικα πυροσβεστικης   :laugh1:   :laugh1:   :laugh1: γιατι το Mesh δεν ειναι οπως το φυτιλι που κραταει το υγρο εστω και αν η τροφοδοσια του ειναι σχεδον ανυπαρκτη...Επίσης, παρατήρησα ότι τα υγρα πεζουν ΜΕΓΑΛΟ ρολο...καποια αποδίδουν τα μεγιστα στο Mesh και καποια βγαινουν μουφα σε σχεση με το φυτιλι που παιζουν ΟΛΑ.....παντως οπως και να εχει ΙΣΩΣ στο μελλον ξαναβαλω Mesh.... :bye:   :bye:   :bye:

Αποσυνδεδεμένος stephanos21

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 08, 2012, 15:38 »
Μόνο θετικά βρίσκω στο mesh, κυρίως:
Γεύση και ντουμάνι!
Επίσης νιώθω την μύτη μου να τρέχει λιγότερο, όταν βγάζω τον ατμό από την μύτη.

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 16:15 »
Mονο γευση ατελειωτη εδω και ενα μηνα που ατμιζω με mesh και αποκλειεται
να ξαναγυρισω στο φυτιλι το θεωρω πισωγυρισμα στην γευση παντου
και οσον αφορα το στησιμο του νομιζω οτι αν εχεις καθαρο μυαλο
και ψυχραιμια ειναι πολυ ευκολο ξεχωρα απο την οικονομια που εχεις :) :) :) :) :)
αυτα τα ολιγα .... :bye: :bye: :bye: :bye:  ξεχασα να αναφερω και
για το ντουμανι....

Αποσυνδεδεμένος Knomax

  • ***
  • 619
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 20:17 »
Εχω την εντυπωση οτι αν ασχοληθεις με mesh (χρησιμοποιω και εγω genesis ατμο)..ανεβαινεις <<σκαλι>>
Πας αλλου με την προυποθεση οτι εχεις και υπομονη.
Μου αρεσει η γευση οπως λεει και ο φιλος παραπανω...επισης οτι αλλαζω αντισταση στο 5 λεπτο και ειμαι ετοιμος παλι.
Επισης οτι στα αναλωσιμα ειναι ποιο οικονομικος.
Και οτι οταν καποιος φιλος (νεος ατμιστης) πρωτο βλεπει το mesh και του εξηγεις πως κανεις το set up κανει λες και
του εξηγεις πως κανουμε γενικη επισκευη σε πυρηνικο αντιδρστηρα. :laugh1:
ΥΓ. Ετσι κοιταζα και εγω οταν πρωτο ειδα βιντεο με set up genesis. :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 21:38 »
Όλα τα πράγματα στη ζωή έχουν ''καμπύλη εκμάθησης''
Στο mesh είναι πιό δύσκολη απ' ότι στο φυτίλι :)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 21:48 »
Δεν θα διαφωνησω, αρκει που σε αποζημιωνει το αποτελεσμα  ;)

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 08, 2012, 22:07 »
εγω κολησα με το μες για καιρο,αλλα τωρα μου αρεσει και το φυτιλι εξισου. οσο για ντουμανι και γευση θα πω δυο λεξεις: πηνελοπη-dripper 8)

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Μesh τι μας αρεσει ή δεν μας αρεσει
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 05, 2012, 23:00 »
Τα τελευταία μηνύματα μεταφέρθηκαν στο GENESIS HINTS & TIPS, αφού αφορούν προβλήματα και λύσεις σε σεταπ με mesh.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33992 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237556 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15724 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136158 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12