vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

113 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, tibolaso, Milarepa, vasim, Buliwyf, manoslykos, djfloor, ZoeM

Twitter

ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 08:52 »
Τοσες μερες δεν εγραψα τιποτα... ακολουθησα την συμβουλη σας να περιμενω να ερθει και μετα να ρωτησω...
οντως ειχατε δικιο... μου ηρθε την παρασκευη απλα το παρελαβα πριν λιγο...
agorasa (το τσιγαρο 401 ''2μπαταριες auto-1 ατομ'' , φορτιστη τοιχου, usb , 5 φιλτρα no,m,l,h ) αυτα απο το κουτι του τσιγαρου...
επιπλεον 3 ατομ , 1 pashtrough , 1 ppc , 10 κενα φιλτρα , 50 ml υγρα - tab high10ml , menthol medium 10ml, dunhill medium 30 ml) αυτα...

λοιπον διαβασα το μmanual αλλα δεν αναφερει τι να κανω με την μπαταρια και το ppc...λοιπον..
ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΓΡΑΨΑ ΠΡΩΤΑ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΜΙΑ ΧΑΖΟΜΑΡΑ...εβαλα και φωτο να δειτε...

1)η μπαταρια ειναι φορτισμενη? να την χρησιμοποιησω κατευθειαν? η να την φορτισω πρωτα 8 ωρες???
2)Τto ppc πατησα το κουμπακι του και ειδα οτι εχει 3 γραμμες μπαταρια(απο τις 6 που εχει)...τι να κανω να το φορτισω και αυτο? η ειναι ετοιμο?
3)το passthrough μπορω να το χρησιμοποιησω κατευθειαν... γι αυτο ειμαι σιγουρος...  :)) :)) :)) :))
giati οταν τραβαω τζουρα ακουγεται ενα ζζζζζσσσσ!!! ?? ετσι γινεται κανονικα???

και το ποιο σημαντικο.... ΤΣΙΓΑΡΟ ΤΕΛΟΟΟΟΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ........!!!!!!!!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ........ ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

και οι φωτο.....

http://img11.imageshack.us/i/dsc04411j.jpg/
http://img39.imageshack.us/i/dsc04409gp.jpg/
http://img62.imageshack.us/i/dsc04407u.jpg/

συγνωμη αλλα προσπαθησα να τις βαλω απο πανω με την εισαγωγη αλλα δεν εμπαιναν.....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2010, 10:37 από AchisaeL »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 09:23 »
καλοάτμιστο λοιπόν Αχιλλέα.
Το passthrough εννοείται ότι το χρησιμοποιείς άμεσα. Οι μπαταρίες ακόμα και αν δεν είναι πλήρως φορτισμένες μπορούν να χρησιμοποιηθούν κανονικά. Ωστόσο εφόσον έχεις το passthrough και είσαι μπροστά στον υπολογιστή, χρησιμοποίησε αυτό και βάλε παράλληλα τις μπαταρίες να φορτίζουν. Δεν χρειάζεται να τις φορτίσεις 8 ώρες. Αρκεί η κανονική φόρτιση. Φόρτισε επίσης κανονικά και το ppc.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 09:52 »
ευχαριστω tem...
να τις φορτισω αν και εχουν ηδη μπαταρια?μ οκ....\
τις εβαλα ηδη... σε 8 ωρες θα τις βγαλω ...ακομα και αν το λαμπακι ειναι πρασσινο....και το ppc...
οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες.....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2010, 10:50 από AchisaeL »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:04 »
ευχαριστω tem...
να τις φορτισω αν και εχουν ηδη μπαταρια?μ οκ....\
τις εβαλα ηδη... σε 8 ωρες θα τις βγαλω ...ακομα και αν το λαμπακι ειναι πρασσινο....και το ppc...
οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες.....
επαναλαμβάνω ότι δεν είναι απαραίτητη η 8ωρη φόρτιση

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:06 »
το ιδιο ισχυει και για το ppc ...? 2 ωρες???
λεω 8ωρη γιατι καπου εδω μεσα διαβασα οτι η πρωτη φορτιση πρεπει να ειναι 8 ωρες...το πρασσινο λαμπακι εχει αναψει ηδη στην μια ωρα... τι να κανω να την βγαλω στις 2 ωρες? τοσο δεν ειναι η κανονικη φορτιση???

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:24 »
Η 8ωρη φόρτιση είναι για τις μπαταρίες του 510. Για το δικό σου, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και έτσι.
Εγω πάντως θα το άφηνα για λίγο παραπάνω (2 ώρες)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:25 »
Η 8ωρη φόρτιση είναι για τις μπαταρίες του 510. Για το δικό σου, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και έτσι.
Εγω πάντως θα το άφηνα για λίγο παραπάνω (2 ώρες)


οκ... 2ωρες θα το αφησω...
το ppc ??? ξερει καποιος???

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:26 »
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΤΜΙΣΜΑΤΑ.....ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ 5000 ΜΗΝΥΜΑΤΑ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:28 »

οκ... 2ωρες θα το αφησω...
το ppc ??? ξερει καποιος???

Το ppc άστο μέχρι να φορτίσει πλήρως.

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:28 »
ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΤΜΙΣΜΑΤΑ.....ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΑ 5000 ΜΗΝΥΜΑΤΑ :thumpup:

δεν με ενδιαφερουν τα 5000 μηνυματα... αυτο που με ενδιαφερει ειναι να μου λυνονται οι αποριες...
και ευτυχως υπαρχουν ατομα που μου τις λυνουν αμεσως... :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:32 »
με την αγορά που έκανες (starter kit+ατομάιζερ+φίλτρα+υγρά+passthrough+ppc κλπ), έπεσες με την μία στα "βαθιά", οπότε σύντομα θα είσαι εσύ αυτός που θα λύνει απορίες άλλων!  ;)

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:34 »
με την αγορά που έκανες (starter kit+ατομάιζερ+φίλτρα+υγρά+passthrough+ppc κλπ), έπεσες με την μία στα "βαθιά", οπότε σύντομα θα είσαι εσύ αυτός που θα λύνει απορίες άλλων!  ;)

κοιτα undertaker μακαρι....αλλα δυσκολο  :-[ :-[ :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ηθελα να παρω και αλλα ...αλλα συγκρατηθηκα και ειπα...σιγα σιγα... εχω χρονο να δοκιμασω αυτα και βλεπω...κυριως τα υγρα...
πιστευω εκανα καλα... :yes: :yes:

διαβασα σχεδον ολα τα αρθρα του forum...
κατι εμαθα...τουλαχιστον πηρα μια ιδεα με το τι παιζει....
ελπιζω να τα παω καλα και να μην ξαναβαλω ΚΤ στο στομα μου.... ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #12 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:46 »
Καλοάτμιστο achis!

Μην αγχώνεσαι με τη φόρτιση οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουν μνήμη οπότε όπως και άλλοι σου απάντησαν δεν είναι ανάγκη να τις φορτίσεις για 12ωρα κτλ.
Επίσης και τα pcc μπαταρία λιθίου έχουν εσωτερικά (τουλάχιστον το δικό μου του black line) οπότε δεν χαμπαριάζουν πολύ.

Βέβαια έχε υπόψιν ότι όλα τα εξαρτήματα του η.τ. αργά ή γρήγορα χαλάνε οπότε φρόντιζε να έχεις επαρκή ανταλλακτικά για παν ενδεχόμενο...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #13 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:49 »
Καλοάτμιστο achis!

Μην αγχώνεσαι με τη φόρτιση οι μπαταρίες λιθίου δεν έχουν μνήμη οπότε όπως και άλλοι σου απάντησαν δεν είναι ανάγκη να τις φορτίσεις για 12ωρα κτλ.
Επίσης και τα pcc μπαταρία λιθίου έχουν εσωτερικά (τουλάχιστον το δικό μου του black line) οπότε δεν χαμπαριάζουν πολύ.

Βέβαια έχε υπόψιν ότι όλα τα εξαρτήματα του η.τ. αργά ή γρήγορα χαλάνε οπότε φρόντιζε να έχεις επαρκή ανταλλακτικά για παν ενδεχόμενο...


το εχω υποψιν αυτο που λες...
οσο για το αγχος ειναι το αγχος του αρχαριου... τι να κανω ...πως???? απλα απο φοβο μην κανω καμια βλακεια....και  :wall: :wall: :wall: :eyesplash: :eyesplash: :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: ΗΡΘΕ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ ΜΟΥ... ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ...
« Απάντηση #14 στις: Φεβρουαρίου 22, 2010, 11:50 »
καλά..... αυτά να μου τα ξαναπείς σε 2-3 βδομάδες!  :))
Όλοι όταν πήραμε το πρώτο μας ΗΤ στο χέρι, το κοιτάζαμε με δέος κάνοντας "αααααα... τι'ν τουτο;"  :laugh1:

Καλά έκανες πάντως που δεν ξανοίχτηκες περεταίρω. Για αρχή είσαι καλυμμένος.

Τώρα αυτό που χρειάζεσαι είναι υπομονή και επιμονή, μέχρι να μάθεις τα "χούγια" του ΗΤ σου, και να δεις και πως εφαρμόζονται στην πράξη όλα όσα εχεις διαβάσει εδώ μέσα.

Αντε, και με το καλό!  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 236 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94555 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix