vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 4 χρήστες
lounik, manoslykos, camber, Jorge

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #645 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 09:37 »
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις!  :)  Ψάχνομαι μόνη μου και η μόνη βοήθεια που έχω είναι ότι διαβάζω από το forum σας και πολύ το χαίρομαι!!!


ΩΩΩΩ.... ναι, θα περιμένω πλέον μια βδομαδούλα. Με εξαίρεση τη δοκιμή που .... δε μου γλυτώνει!!!


Θα ρωτήσω και κάτι ακόμη μήπως γνωρίζει κανείς:
Έχω γεύσεις που δε μου είχαν πολυαρέσει και τις είχα αφήσει στην άκρη. Θέλω να τις φτιάξω τώρα μην πάνε χαμένες, αλλά ... λήγουν!!!! (Απίστευτο κι όμως! Η αλήθεια είναι ότι είχαν σύντομη λήξη από όταν τις πήρα). Να τις κάνω να τις ατμίσω ή θα πάει χαμένη και η βάση; Πρέπει να τις πετάξω, ή απλά δε θα είναι και τόσο έντονη η γεύση και δεν τρέχει και τίποτα;;; Οι βάσεις που έχω είναι ... φρέσκιες!!! (φρέσκο πράμα)!!!


Αν κάποιος ξέρει, σας παρακαλώ πείτε μου. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #646 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 09:49 »
Το να κάνεις τα ληγμένα αρώματα και να τα ατμίσεις, νομίζω ότι κανένας από εδώ δεν θα έπρεπε να πάρει την ευθύνη και να σου πει πχ "έλα μωρέ εντάξει είναι άτμισέ τα, δεν θα πάθεις τίποτα".


Θα σου πω τη δική μου εμπειρία όμως. "Κάνω ληγμένα"  :tongue_smilie:  εδώ και 2-3 μήνες και προσωπικά δεν με έχουν πειράξει. Αυτό όμως είναι καθαρά δική σου απόφαση. :yes:


Αν οποιαδήποτε στιγμή νοιώσεις "κάπως", κόψε τα ληγμένα!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #647 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 10:10 »
Δεν παθαινουν τιποτε τα αρωματα, εχω και ατμιζω αρωματα απο τον Νοεμβρη του 2011.
Και οταν τα αγορασα δεν ηταν και εκεινης της μερας.
Εως τωρα δεν αλλαξε τιποτε, ουτε η γευση τους ειναι διαφορετικη.
Γενικα τα αρωματα δεν εχουν ημερομηνια ληξης αλλα ειναι υποχρεωτικο να βαζουν
οι παραγωγοι και γιατι υποκριτικα μας προστατευει το κρατος και βεβαια συμφερει και
τους ιδιους, γιατι αγοραζουμε φρεσκα πετωντας τα παλια, κανοντας τους τζιρο.

 :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #648 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 10:26 »
Βρε παιδιά, τα άτιμα, τα αγόρασα και 3 μήνες μετά έληγαν!!! Κουφό;
Αν απλά αποδυναμώνεται το άρωμά τους δε με πειράζει. Τα συστατικά τους όμως αν χαλάνε, εκεί υπάρχει θέμα...
Αλλά με βλέπω να κάνω... ληγμένα. Ίσως μου κάνει και καλό... σε μένα ... όλα πιθανά!!!
Με ηρεμεί η σκέψη ότι δε θα κάνω μόνο εγώ ληγμένα.... Παρέα στα ληγμένα ήθελα δηλαδή... ΧΑΧΑΧΑΑΑΑ!!!!

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #649 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 11:19 »
Έχει αναφερθεί στο θέμα και ο Καλλιτέχνης... δεν υπάρχει πρόβλημα για τουλάχιστον 6 μήνες από την ημερομηνία λήξης. Δεν τίθεται θέμα αλλίωσης ή χαλάσματος με τέτοιο τρόπο ώστε να είναι επικίνδυνα. Δέν μουχλιάζουν, δεν σκουλικιάζουν, δεν ξινίζουν...
Το μόνο πρόβλημα που μπορεί να υπάρχει είναι να υποβαθμίζεται η  ποιότητα του αρώματος γευστικά...

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #650 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 13:38 »
ΟΚ Σ' ευχαριστώ... Είναι η απάντηση που έψαχνα. Και σαν απάντηση και ακριβώς αυτό που ήθελα να ακούσω. :)



Παρακαλείσθε να μην χρησιμοποιείτε το κουμπί "παράθεση" όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2013, 14:56 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #651 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 15:41 »
Μιας και ηρθε ο QS-Plan να παρει απο την προσφορα των υγρων after-8 και επειδη παινεψε πολυ τα φρουτενια ειπα να δοκιμασω μερικες σταγονες απο Lemango Loop...........παρτυ φρουτενιων γευσεων οπως ειπε και ο Κωστας :yes:

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #652 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 16:32 »
Να ευχαριστήσω τον Γιάννη για όλα!!! μακάρι να είχα και άλλο χρόνο ή να ήμουν σε καλύτερη κατάσταση να έμενα κι'άλλο!!!

Θα συμφωνήσω με τον Νίκο πιο πάνω... υπάρχουν αρκετές όπου φορές μπαίνουν ημερομηνίες υποχρεωτικά εκ του Νόμου, ακόμη κι όταν δεν έχει νόημα... ακόμη και για το μέλι βλέπουμε να υπάρχουν ημερομηνίες λήξης...

έχω ατμίσει κι εγώ κάτι ξεχασμένα αρώματα τα οποία είχαν λήξει... το μόνο που είχα παρατηρήσει ήταν αυτό που ανέφερε ο slammer... λιγότερη ένταση στο άρωμα... αλλά απ΄την άλλη μπορεί να είναι και αυθυποβολή...

Αποσυνδεδεμένος mars76

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #653 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 16:48 »
Να πω κι εγώ δημόσια ένα μεγάλο ευχαριστώ στο Γιάννη για την προσφορά και τη φιλοξενία του!!

Αφήνω βέβαια το smokey banana να ωριμάσει 2-3 μέρες ακόμα πριν πέσω με τα μούτρα κι ως τότε απολαμβάνω το apple days που έπεσε στα χέρια μου από συμφορουμίτη.

Παρ ότι δεν με συγκινούν τα φρουτένια υγρά, το apple days μπορώ να το ατμίζω μέρα νύχτα! Κι απ όσα διάβασα κάτι τέτοιο βλέπω να γίνεται και με το smokey banana


Αποσυνδεδεμένος XPIRE

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #654 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 16:56 »
Δυο Μπράβο από μένα!
Ένα Μπράβο στον Γιάννη, για την πρωτοβουλία του να μοιράσει τα δείγματα στους Θεσσαλονικείς συνφορουμίτες/συνατμιστές.
Ένα μπράβο και στον Avalon-Γιώργο για τα δείγματα που έστειλε στα καρντάσια εδώ στα Βόρεια...
Συνοδεύτηκε η διαδικασία παραλαβής από την εξαιρετική παρέα του Γιάννη και φυσικά καφές και μπόλικος ατμός!!!
Πάντα τετοια!

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #655 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 18:12 »
Ρε παιδιά γιατί δεν μου βγάζει το sample pack στη σελίδα ?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #656 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 18:40 »
Μάλλον το έβγαλαν από επιλογή...

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #657 στις: Ιανουαρίου 30, 2013, 18:50 »
Μια ώρα πριν το έβλεπα όμως....

Τέλος πάντων, έκανα την παραγγελία μου και το έγραψα στα σχόλια... Θα δούμε πως θα εξελιχθεί το πράμα....

Μόλις πήρα απάντηση.. Τελείωε το στοκ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2013, 19:51 από DaemonaS »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #658 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 11:29 »
Επανέρχομαι μετά από 3 ημερες ωρίμανσης αλλά και χρήσης των αρωμάτων που πήρα....
Κατ'αρχήν είμαι σίγουρος ότι για τα δικά μου γούστα οι προτινόμενες αναλογίες είναι κάπως δυνατές.... σε βαθμό που μου αλλιώνουν την γεύση γενικώς ( ίσως να έχω συνηθίσει σε ελαφρώς αρωματισμένα υγρά πχ. FA/Atmos στα 3-4%).


Πρωτο συμπερασμα : Η "κοινή βάση" των καπνικών κυριαρχεί σε όλα τα αρώματα.... όλα βασικά μυρίζουν Smoke!
Από τα 4 αρωματα που πήρα (Arcadian, Smoke, Smokey Cherry, Jack), μου αρέσει πιο πολύ...


το Arcadian Symptoms, ενα καπνικό υγρό με όξινη επίγευση εσπεριδοειδούς (ίσως λεμονιού ή κάτι άλλου) και άλλα πιο σύνθετα αρώματα που "ακούγονται" στο background. Προσωπικά μου άρεσε πολύ... αποτέλεσε την έκπληξη του πακέτου καθώς το έβαλα μόνο και μόνο για να συμπληρώσω την παραγγελία...


Ενα άλλο άρωμα που μου άρεσε επίσης είναι το Jack. Εξαιρετική επίγευση μελιού... κυριαρχεί η γλυκιά αισθηση χωρίς να είναι γλυκό στην πραγματικότητα. Νομίζω ότι αν απομονώσει κανεις το άρωμα του μελιού, πρόκειται για το καλύτερο "μέλι" που έχει ατμίσει κανείς...


Αν και είμαι οπαδός των γεύσεων Cherry, το Smokey Cherry είναι μια άλλη αποψη για την συγκεκριμένη γεύση. Πρόκειται για ένα στιφό κεράσι που παραπέμπει σε Βύσσινο η Κεράσι "του βορρά" (όσοι έχουν δοκιμάσει γερμανικό γλυκό με κεράσια θα καταλάβουν τι εννοώ... μόνο γλυκό δεν είναι). Στο συγκεκριμένο βέβαια υγρό, το κεράσι είναι μια μικρή νότα στην επίγευση, δεν κυριαρχεί ουτε κάν βρίσκεται στο πρώτο πλάνο... Δεν μπορώ να πώ ότι περίμενα αυτό ακριβώς. Για να δυναμώσω λίγο το κεράσι και να το φέρω λίγο πιο μπροστά, πρόσθεσα λίγες σταγόνες από το "γλυκό κεράσι" του Atmos. Πράγματι μου αρέσει έτσι πολύ περισσότερο...


Άφησα τελευταίο το Smoke... το οποίο μου φαίνεται ότι είναι η καπνική γεύση όλων ΣΚΕΤΗ. Για τα δικά μου γούστα και στην αναλογία που προτίνεται μου φαίνεται πολύ σκληρό.... Ίσως η μεγάλη αποχή μου από το τσιγάρο να με οδηγεί σε αυτό. Κατα τα άλλα πρόκειται για ένα ξηρό καπνικό άρωμα που πολύ πιθανό να αρέσει σε νέους ατμιστές... Σε σχέση με το Tribeca, θα έλεγα ότι μοιάζει αρκετά, με τη διαφορά ότι αυτό ατμίζεται άνετα ενώ το tribeca με τίποτα... :wall:


Συμπέρασμα: Πολύ καλά και προτότυπα αρώματα... σίγουρα θα δοκιμάσω κι άλλα, πρός το παρόν θα απολαμβάνω το Arcadian και το Jack, καθώς και το "τροποποιημένο" Cherry...


ΥΓ: Συνήθως μεχρι σήμερα ατμίζω Dark Vapur FA και Cherry AtmosLab είτε το καθένα σκέτο είτε σε κάποια μίξη μεταξύ τους ανάλογα τα γούστα

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #659 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 12:11 »
Καλησπερες    :bye:
Ρε συνατμιστες-ριες αυτη η πολυαναμενομενη γευση απο το καρνεσιον που ειναι?Στο site τους δε μπορω να βρω τιποτα πανω σε αυτο... :( :( Γνωριζει κανενας φιλος τι γινεται?? :hmmm:

Μετα απο σχεδον 22 μερες το smokey caramel ειναι πολυ καλυτερο απο πριν..Οκ για μενα θελει τελικα καπου στο μηνα να ωριμασει αλλα ειναι πολυ καλο υγρο :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66860 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94217 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix