vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, Aoratix, Ribot, manoslykos, gigelis78, PsykieG, lagoudakis, vasim, bloodlessz

Twitter

ovale e-liquids

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 15, 2012, 22:36 »
Παιδιά, νομίζω ότι ξεφεύγουμε.
Οι τιμές των υγρών είναι μεγάλο θέμα, αλλά είναι... άλλο θέμα.
Στο θέμα μας, παρακαλώ.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #151 στις: Δεκεμβρίου 15, 2012, 23:03 »
ok. spectrum. Συγγνώμη γιά το off .  Απλά κατέθεσα την γνώμη μου αλλά μάλλον σε λάθος νήμα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 11, 2013, 22:26 »
Δεν υπήρξα ποτέ φίλος των γεύσεων φρούτου στα ατμιστικά υγρά όμως βρίσκω εξαιρετικά εθιστική την φράουλα της Ovale  :yes: 
Με καλό χτύπημα ακόμα και στα 9 mg/ml. Συνδυάζεται άψογα με βάσεις μεγαλύτερης περιεκτικότητας για ακόμα μεγαλύτερη απόλαυση.

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 12, 2013, 01:30 »
Πολύ καλό επίσης και το βερίκοκο τους :thumbup_move_2:

Αποσυνδεδεμένος giannis ovale

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 03:13 »
παιδια καπνιζω αρκετο καιρο τα ta ovale σε elips c εκτο οτι ειναι πολυ καλα κατα την γνωμη εως εξαιρετικα κανουνε οικονομια στον ατμοπιητη να φανταστητε οτι με 10 ωρεσ ατμισμα πανω κατω κραταει ο ατμοποιτη ενα μηνα και βαλε τα αγαπημενα μου ειναι η φραουλα και το old tabaco

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 03:29 »
Καπνιζω..;;;;;;;; :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 12:00 »
Anathema οι περισσοτεροι ατμιστες (η αυτοι που ειναι μικρο διαστημα στο χωρο) ακομα καπνιστες θεωρουν πως ειναι.Σου λεει ηλεκτρονικο τσιγαρο αρα ηλεκτρονικο καπνισμα.Αρα καπνιστης ακομα.
Απ την αλλη το ατμισμα ειναι εναλλακτικος τροπος καπνισματος.
Απ αυτη την πλευρα δεν ειναι και τοσο λαθος η λεξη "καπνισμα".Ισως να κανει και καλο σε ορισμενους να συνεχιζουν να νιωθουν και να λενε πως ειναι "καπνιστες".Ψυχολογικοι λογοι εξαρτησης καθαρα.


 ;)

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 25, 2013, 12:15 »
Πολύ σωστά και συμφωνώ μαζί σου ! Μετά απο ένα χρόνο ατμιστης ακόμη μου ξεφεύγει καμια φορά και μένα και λέω ας καπνισω....

Κάνουμε και λίγο χιουμορακι όμως να το χαρούμε όσοι πλέον ατμιζουμε και δεν καπνιζουμε

Το σχόλιο έγινε φιλικά με χιουμοριστική διάθεση ! :D

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #158 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 15:20 »
Παιδια εχετε δοκιμασει το cubano supreme και το Avanna? Τι εντυπωσεις εχετε; Με ενδιαφερουν πολυ οι γευσεις πουρου και το ψαχνω

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Katia_m

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #159 στις: Μαρτίου 01, 2013, 23:39 »
Η φράουλα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!! :respect:


Το old tobacco ενώ το λατρεύω στο elips c, δεν μ´ αρέσει σε κανέναν άλλο ατμοποιητή ( ούτε σε ego μπαταρία με ego c ατμοποιητή)  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #160 στις: Μαρτίου 02, 2013, 05:24 »
H γεύση φράουλα είναι όντως πολύ καλή. Διαβάζοντας κάποια προηγούμενα σχόλια θα έλεγα απλά ότι δεν θυμίζει πούρο το Avana. Καθόλου θα έλεγα. Το cubano supreme δεν είναι της Ovale.

Αποσυνδεδεμένος katsignik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #161 στις: Μαρτίου 02, 2013, 09:04 »
Και γω αυτή την εβδομάδα δοκίμασα την φράουλα και βασικά την αγόρασα για να την κάνω δώρο αλλά τελικά την κράτησα για μένα.
Δε φανταζόμουνα ότι θα μου άρεσε και μάλιστα περισσότερο από κάποια καπνικά που ήταν λογική επιλογή. Δεν έχω προλάβει να δοκιμάσω άλλα υγρά από την εν λόγω εταιρεία αλλά αυτό ίσως μου έκατσε στο λαιμό πολύ καλύτερα από άλλα. Ίσως να είναι η αίσθηση μου επειδή μου άρεσε αλλά όπως διαβάζω όλα στο θέμα υγρών είναι υποκειμενικά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #162 στις: Ιουνίου 06, 2013, 14:13 »
Έπεσε και μένα στα χεράκια μου το περιβόητο Old Tobacco, με 9mg νικοτίνη. Το δοκίμασα σε Τ3 με αρκετό παίξιμο στα βολτ.

Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση, ήταν η PG του. Μου στέγνωσε τη γλώσσα κυριολεκτικά. Το άρωμά του όμορφο και ιδιαίτερο, και δεν ξέρω αν έτυχε και σε άλλους, αλλά στην εισπνοή και στον ατμό στη μύτη, εντόπισα κάτι νότες από Lukumi! Αρκετά τσιγαρίσιο, που κατά τη γνώμη μου προσπαθεί να μιμηθεί την πολυπλοκότητα ενός καλού και ώριμου καπνού πίπας, σαν τον φρέσκο Capstan στο μεταλικό τετράγωνο κουτί, αλλά χωρίς να τα καταφέρνει ιδιαίτερα.

Το δεύτερο που μου κίνησε το ενδιαφέρον, ήταν το ότι κάποια εποχή (και σήμερα ακόμη) γινόταν χαμός με το συγκεκριμένο, και όποιον ρωτούσες το εκθείαζε. Και δεν μπορούσα να καταλάβω το λόγο. Λίγο μετά βέβαια, μου ήρθε στα χείλη η ατάκα που χρησιμοποιώ συχνά όταν έχει να κάνει με υγρά και έχει να κάνει με το πόσο υποκειμενική είναι η γεύση.

Καλό υγρό, με σώμα και ιδιαίτερο άρωμα, που σαφώς θα μπορούσε να είναι καλύτερο. Μεγάλο μείον για μένα, η τόση PG, δεν ευχαριστιέμαι ιδιαίτερα όταν το υγρό μου στεγνώνει το στόμα! Απ' την άλλη, αν το έφτιαχναν με πολλή VG , μπορεί να μην ατμιζόταν με τίποτα! Δεν με ξετρέλλανε, και δεν έφτασε τις προσδοκίες που είχα ακούγοντας οπαδούς του συγκεκριμένου. Θα το άτμιζα ευχάριστα βέβαια, και όλη μέρα αλλά δεν μου βγάζει το αίσθημα του στυλ "πωωωωω ρε πράμααααα" που μου βγάζουν άλλα υγρά. Του έδωσα 6/10 με τα κριτήρια μου, το οποίο κάλλιστα θα πλησίαζε το 8/10 αν δεν μου στέγνωνε το στόμα :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:

Κάποια στιγμή ελπίζω να βρω την ευκαιρία να δοκιμάσω και τα υπόλοιπα της σειράς!

Αποσυνδεδεμένος Ηλιας34

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 24, 2013, 16:51 »
Σημερα πηρα το avana-strong tobacco..ατμιζω παρεα με ενα βαζο φραπε,και καταληγω στο εξης συμπερασμα:
 Γλενταει ολα τα υγρα μεχρι στιγμης που εχω κανει!!μπραβο στην ovale!!

Αποσυνδεδεμένος Ηλιας34

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ovale e-liquids
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 30, 2013, 15:37 »
πηρα και το capuccino soft taste tobacco.2 στα δυο λοιπον για την ovale,εξαιρετικο ατμισμα δεν κουραζει καθολου και πολυ ιδιαιτερο.
Δεν ξερω αλλα μετα απο την ovale ο πηχης εχει ανεβει παρα πολυ ψηλα για μενα,μοναδικα υγρα για απαιτητικους ατμιστες θα ελεγα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310382 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12966 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123846 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias