vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 5 χρήστες
pirate, Buliwyf, bloodlessz, Tem, manoslykos

Twitter

TECC TITAN 510

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
TECC TITAN 510
« στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 12:59 »
Μετα απο 3 μερες που ατμιζω το νεο μου τσιγαρακι,παραθετω τις πρωτες εντυπωσεις και κριτικες μου


  • Τιμη  £45.98 δηλαδη 52.66 ευρω (συμπεριλαμβανονται και τα μεταφορικα) 9/10
Η τιμή για το πακετο που πηρα που ειναι ενα ολοκληρωμενο πακετο,ειναι παρα πολυ καλη κατα τη γνωμη μου.
Στη συσκευασία περιλαμβανονται:
2 ατομάιζερ, 2 μπαταρίες, 1 φορτιστή,εγχειριδιο χρησης και 10 φιλτρακια,5 high,2 medium,2 low,1 none.Δεν μου αρεσε που η μια μπαταρια ειναι αυτοματη,ενω στο site ανεφερε 2 manual,δεν ξερω αν ειναι λαθος τους ή δεν καταλαβα εγω καλα.
Bonus μαζι με την συσκευασια ενα white e-cig tin  ;D

  • Εμφάνιση 10/10
Tο πηρα σε ασπρο,με το χρυσο κοματι του ατμ. να εχει χαραγμενο 510TITAN.Συνολικο μηκος 11cm ακριβως(με τις μικρες μπαταριες και οχι με τις καινουριες που ειναι μεγαλυτερες).Πολυ ομορφο και κλασατο για τα γουστα μου  8)

  • Ατμοποιητης 9/10
Αν και περιμενα να αργησει λιγο να στρωσει,απο το δευτερο κιολας φιλτρακι που εβαλα το ντουμανι ηταν παρα πολυ,το throat hit εξαιρετικο ακομα και με low που δοκιμασα μια χαρα ηταν,παρολο που συνηθως ατμιζω medium και high.Να πω οτι το ατμισα με τα μαμισια φιλτρακια και απο χθες με τα υγρα της nobacco.Το μονο που βρηκα σαν αρνητικο ειναι ο κλειστος ατμ,που δυσκολευει λιγο στο σταξιμο,μιας και εχω συνηθισει με ανοικτο.

  • Μπαταρίες manual 10/10,auto 7/10
Μολις παρελαβα το πακετο,ατμισα κατευθειαν και μετα μολις τελειωσε η μπαταρια τη φορτισα για 8 ωρες.Η manual ειναι ξεκαθαρα ανωτερη,υπερτερει σε ολα ειδικα στο θεμα παραγωγης ατμου και φυσικα στην ευκολια χρησης.Επισης,μεχρι να τελειωσει η μπαταρια,που με συνεχομενο ατμισμα διαρκει περιπου 1 ωρα(μπορει και περισσοτερο),το ατμισμα ειναι το ιδιο,χωρις να χανει καθολου σε αποδοση.Η auto δεν με εντυπωσιασε καθολου,εχω την εντυπωση πως ειναι η ίδια με του nobacco prestige που ειχα παλαιοτερα,καλη σε γενικες γραμμες ωστοσο υπερευαισθητη.

Σε γενικες γραμμες προκειται για ενα πολυ καλο τσιγαρακι και το προτεινω ανεπιφυλακτα σε αρχαριους και μη ατμιστες.Υπερτερει αλλων ητ που εχω δοκιμασει λογω manual μπαταριας(αυτοος ηταν και ο πρωταρχικος λογος που αποφασισα την αγορα του),αλλα και λογω εμφανισης,αν και καθαρα υποκειμενικο κριτηριο. 

Περισσοτερες εντυπωσεις μου στη συνεχεια   :)




Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 14:40 »
Ωραία παρουσίαση και κριτική, Ανδρέα.
Καιρό είχαμε να δούμε και κάτι "από τας Ευρώπας".  ;D

Αν και κατά τα φαινόμενα, κι εμείς Ευρώπη γινόμαστε σιγά σιγά (στα ηλεκτρονικά τσιγάρα, γιατί τα υπόλοιπα είναι... άστα...)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 18:20 »
με γειά ! καί καλοάτμιστο  :)

μήπως θα έπρεπε σε αυτές τις περιπτώσεις να έχουμε καί το link τού "μαγαζιού"? έτσι για να μην παιδευόμαστε   ;)

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 19:38 »

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 19:58 »
To Titan το είχα πάρει κι'εγω, αλλά σε "κομμάτια". 5 αυτόματες μπαταρίες και 5 μαυρα ατομάιζερ.

Αν είναι τα ίδια.... ετοιμάσου να βγάλεις φουσκάλες στα χέρια Αντρέα!!!  :laugh1:
Το ατομάιζερ του Titan καίει σαν τον δίάολο! Και "τηγανίζει" το υγρό, σε βαθμό που μερικές φορές είτε ατμίζεις camel είτε προφιτερόλ με σιρόπι καραμέλα και κεράσι, το ίδιο θα σου φαίνεται....
Από την άλλη, αν σου κάτσει καλό ατομάιζερ, ακόμα και non υγρό να βάζεις θα εχεις απιστευτα καλό throat hit.....

Οι αυτόματες μπαταρίες είναι ανέκδοτο...

Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 22:48 »
...Οι αυτόματες μπαταρίες είναι ανέκδοτο...
Το άλλο με την αυτόματη μπαταρία το ξέρεις??? :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2009, 23:27 »
 :)) :)) :))
Μεχρι στιγμης παντως ο ατμ. οντως καιει πολυ,εισικα με την manual.Τον εχω δοκιμασει και με το passthrough της nobacco και καιει λιγοτερο,αλλα γιαυτο ισως φταιει και το passthrough που μαλλον εχει χασει αρκετα στην αποδοση.Τωρα οσον αφορα τη γευση,ακομα 2 γευσεις εχω δοκιμασει και ξεχωριζουν σιγουρα μεταξυ τους.Αυτο που ειπες παντως taker για το non ισχυει,αφου με το capuccino εχω throat hit!!Ενταξει δεν συγκρινεται με το hit του medium,αλλα και παλι,εχω με non κι αυτο το θεωρω πολυ σημαντικο  ;D

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 00:56 »
καει καει, αλλα βγαζει εεενα ντουμανι
κι εχει και το χτυπημα του...μουλαριου που εχει πει ο Ubdertaker, που το απολαμβανεις!
Πολυ καλη η κριτικη σου Ανδρεα.
Το κι εγω σε κομματια, 3 μεγαλες μπαταριες και πολλα ατομαιζερ.
Το Τitan νομιζω, απευθυνεται σε heavy πρωην καπνιστες που με το περασμα στο ηλεκτρονικο ατμιζουμε σαν ατμομηχανες.
και το μπλε led στο μαυρο titan ειναι υπεροχο..

Αποσυνδεδεμένος andreas_scorpio

  • **
  • 377
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2009, 16:19 »
Οντος ατμιζουμε σαν ατμομηχανες  :))
Λοιπον μετα απο 9 μηνες ατμισματος,χθες το βραδυ ήταν η πρωτη φορα που βγηκα σε μπαρ και ατμισα ή μαλλον καταφερα να ατμισω
Τα καλα της manual μπαταριας  ;D
Παντως πρεπει να πω πως μεχρι στιγμης το Τitan μου δινει το καλυτερο throat hit στο λαιμο σε σχεση με EVO και Prestige.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 21, 2009, 20:25 »
αύριο κλείνει δύο εβδομάδες.
πανέμορφο platinum με μπλε φωτάκι, πήρα πεντάδα ατομ καί μεγάλες μπαταρίες.

έστρωσε γρήγορα, πολύ ελεύθερος ατομ πού ψήνεις αυγό επάνω του  :))

χτες ο ένας ατομ πέθανε αλλά σήμερα αναστήθηκε καί δουλεύει κανονικά.
όχι! δεν τού έκανα τίποτα. απλά τού είπα ότι θα τον πετάξω καί ... δούλεψε.
είναι αυτό πού λέγαν οί παλαιότεροι "καί ο ατομ φοβέρα θέλει".


Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 22, 2009, 09:00 »
Για να είσαι σίγουρος αν ένα ατομιζέρ έχει καεί μέτρησε με ένα πολύμετρο την αντίστασή του ;)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 22, 2009, 22:06 »
Με το πολύμετρο μπορείς να μετρήσεις όλους τους ατόμ???

Κι αν ναι , που μπορώ να το βρώ.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 22, 2009, 22:12 »
Με το πολύμετρο μπορείς να μετρήσεις όλους τους ατόμ???

Κι αν ναι , που μπορώ να το βρώ.

O μόνος σωστός και σίγουρος τρόπος να δεις εάν ένας ατμοποιητής είναι κατεστραμένος είναι η μέτρηση με πολύμετρο.
Πολύμετρα πουλάνε παντού και μπορείς να βρεις ένα για λιγότερο από 10€.
Π.χ στο LeeRoy, ή στο Ηλεκτρόραμα ή σε οποιοδήποτε άλλο κατάστημα με ηλεκτρικά ή ηλεκτρονικά.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 22, 2009, 22:22 »
Thank you.
Θέλω να μπορώ να δω αν όντως ό ατόμ είναι dead ή όχι!
Κι έτσι να το στέλνω πίσω με σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: TECC TITAN 510
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 22, 2009, 22:56 »
Fairy δες και αυτό το thread http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,640.0.html
Υπάρχει ένα αρχείο pdf που μπορείς να κατεβάσεις και που περιγράφει πώς πρέπει να χειριστείς το πολύμετρο
για να εξακριβώσεις τη βλάβη.
Ο Κύροι Γρανάζηδες του Φόρουμ μπορούν να μας πουν και αν είναι σωστό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro