vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

196 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Jorge, dkostas, th3ofilos, Milarepa, bloodlessz

Twitter

Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: Διάρκεια καρτο
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 01:35 »
 :laugh1: :laugh1: Ετσι ειναι φιλε μου,το πετας σαν αποτσιγαρο ;)


Βρε ατμοβεφα γραψε τι εκανες στο καρτο για να παρει τα πανω του να ξερουν και τα παιδια τον σωστο τροπο. :laugh1: :laugh1: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Διάρκεια καρτο
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 01:37 »
Ελα μωρέ, πώς κάνεις έτσι, τον ξεμπούκωσα με τον υπό πίεση ατμό της χύτρας όταν έβγαλα τη βαλβίδα.
Μην το κάνετε αν έχετε υγρό τσέρι με καπνικό. Δεν ταιριάζει με το άρωμα κοτόσουπας που αποκτάει το κάρτο. Ούτε ξεμπουκώνει καλά.

Σας καληνυχτώ. Πάω να αλλάξω κάρτο.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Διάρκεια καρτο
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 02:25 »
Ελα μωρέ, πώς κάνεις έτσι, τον ξεμπούκωσα με τον υπό πίεση ατμό της χύτρας όταν έβγαλα τη βαλβίδα.
Μην το κάνετε αν έχετε υγρό τσέρι με καπνικό. Δεν ταιριάζει με το άρωμα κοτόσουπας που αποκτάει το κάρτο. Ούτε ξεμπουκώνει καλά.

Σας καληνυχτώ. Πάω να αλλάξω κάρτο.
απο χθες το βραδυ γελαω! μετα τον παστουρμά τωρα σε νεα γευση κοτας! μονο που στη θεση σου
θα εκανα μίξη με.. --->

δεν λες καλα που δεν ειχες κανει ψαροσουπα?  :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :lotpot: :heat:

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 06:32 »
Καρτο Μ&Μ σε αποκλειστικη χρηση γεμιζε-ατμιζε χωρις συντηρηση (φιλτρα λαδια τακακια βαρβολινες!!!) και με 4ml την ημερα 4 ημερες εκαστο.
Καλα ειναι να τ'αφησω?  :))

Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 07:28 »
μετα απο λιτρα υγρου που εχω πιει .αμετρητη καμμενιλα και το χειροτερο εφιαλτικες αναμνησεις πλαστικιλας :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: .GIANT ΚΑΙ ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ.6 μλ τη μερα στη βδομαδα το πεταω ανεξαρτητου αποδοσης και κατι αλλο εχω οικονομια στα υγρα γιατι δε χανω καθολου ουτε απο διαροες ουτε λογο ασχημης γευσης

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 09:20 »
Όταν είναι καλοί από την αρχή, μου κρατάνε πάνω από 10 μέρες.
Χρησιμοποιώ boge και kanger από liberty flights με διάφορα πάσα, τους μαύρους που είχε το funstore και τους M&M.
Στο sparki με την 16340 χωρίς ηλεκτρονικά και σε μπαταρία ego.

Δεν κάνω τελετουργικό γεμίσματος με χαρτοπετσέτα (εκτός από την πρώτη φορά).
Είπαμε, να ατμίζουμε σαν άνθρωποι!
Μόλις δείχνει πως τελειώνει το υγρό (ή και πριν το δείξει), βγάλσιμο drip tip, ρίχνουμε 5-10 σταγόνες και συνεχίζουμε.

Κανένας δεν μου κάηκε. Απλώς πέφτει η απόδοσή τους σε παραγωγή ατμού και - κυρίως - σε θερμοκρασία ατμού. Νομίζω πως αυτός είναι ο καλύτερος δείκτης για την καθαρότητα της αντίστασης.

Σε ένα-δυο στην αρχή έκανα dry burning για να μεγαλώσω την διάρκεια ζωής τους - βασικά επειδή δεν υπάρχουν στην ελλάδα. Από τότε όμως που διάβασα τα αποτελέσματα του third update στην έρευνα της flavourart, αποφάσισα να μην ξανακάνω dry burning.

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 09:26 »
kαι εγω οι boge που χρησημοποιω αν δεν εχουν προβληματα απο την αρχη πανε γυρω στο 10ημερο χωρις κανενα προβλημα, μετα πεφτει η αποδοση κατακορυφα και πανε στα σκουπιδια :yes: δεν με ενοχλει και ιδιαιτερα ομως γιατι η τιμη τους ειναι πολυ καλη οποτε δεν αγχωνεσαι οταν τους πετας :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 09:44 »
Μετα απο τα atomizer Want (πολυ καλη γευση αλλα και αισθηση καμμενου) , τα Ego-t  Α (χωρις γευση και διαρροες) και εγω για cartomizer το κοβω , απλα ενα απο Giant που δοκιμασα δε μου καθησε (ζουφια τζουρα χωρις ιδιαιτερη γευση ) . Τα M&M παιζουν σε EgoT μπαταρια χωρις ανταπτορα?

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 10:02 »
Μετα απο τα atomizer Want (πολυ καλη γευση αλλα και αισθηση καμμενου) , τα Ego-t  Α (χωρις γευση και διαρροες) και εγω για cartomizer το κοβω , απλα ενα απο Giant που δοκιμασα δε μου καθησε (ζουφια τζουρα χωρις ιδιαιτερη γευση ) . Τα M&M παιζουν σε EgoT μπαταρια χωρις ανταπτορα?

όχι έχουν άλλο σπείρωμα
Giant: δεν δοκιμάζεις κι άλλον ένα γιατί από αυτά που γράφεις νομίζω πως έπεσες σε προβληματικό 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 10:10 »
Το είπα κ σε άλλο πόστ ναι? Μερικοί Giant θέλουν τον χρόνο τους!! Εμένα ήθελε 5 μέρες για να στρώσει κ τώρα ατμίζω μια χαρά!!!!

Για τους καρτομάιζερς (Giant)  ένα έχω να πώ........Μεγάλη αγάπη δίχως μίσος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Eoz

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 19:17 »
ΟΚ έχω θέμα, πρέπει να έχω 510 dual coil regular size cartomizers, το θέμα είναι ότι όλα αυτά ήρθαν πακέτο απο Αμερική και έχω ένα θεματάκι με τις επεξηγήσεις και ουσιαστικά έχω μόνο το ίντερνετ παρεάκι. Όλα αυτά μου φάνηκαν κάπως, πρώτον στάζουν και έχω καταπιεί το υγρό της ζωής μου και δεύτερον το καταλαβαίνεις ότι τελείωσε το υγρό όταν αρχίζεις να καίς-καταστρέφεις το βαμβάκι του καρτομάιζερ... Τι παίζει ρε παιδιά κάνω κάτι λάθος??? Στην ουσία με όλη αυτή την φάση έχω καταστρέψει και τους 5 που είχε το κουτί και πάω για καινούργιους, βασικά θα προσπαθήσω να πλύνω και κανέναν αλλά γίνεται μεγάλο μπάχαλο γιατί και αυτό από ένα βιντεάκι το κόπιαρα και μάλλον πάλι θα τα κάνω σκ...τά.... Μπορεί κανένας πιο έμπειρος να συμβουλέψει-βοηθήσει??? Βασικά και το τελευταίο πρόμπλεμ μου είναι ότι βλέπω στα βιντεάκια οι 510 δεν έχουν όλοι το ίδιο μέγεθος άλλοι είναι atomizer άλλοι με tank άλλοι carto... μπήκα και στο φανστόρ να παραγγείλω και εκεί τα βρήκα ακόμα πιο μπερδεμένα.... ΒΟΗΘΕΙΑ ΔΩΣΤΕ ΦΩΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΑΡΤΟ ΚΑΙ ΜΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΓΥΡΙΖΩ ΣΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΜΕ ΣΤΗΝ βδομαδα... και ΔΕΝ ΛΕΕΙ!!!!!

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 19:35 »
Παιδια, το θεμα δεν ειναι ποσο κρατανε, αλλα ποσο διαρκει η σωστη αποδοση τους.

Και αυτο σε καμια περιπτωση με νορμαλ χρηση δεν μπορει να υπερβει τις 7-10 μερες.
Απο κει και περα η αποδοση τους πεφτει αισθητα;)

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 19:37 »
Εγω στη θεση σου θα αγοραζα εναν ανταπτορα 510-901 και ενα σετακι καρτο Μ&Μ και θα ξεχνουσα ολα τα προβληματα.
Οσο για τα 510 dual coil που αναφερεις εμενα προσωπικα δεν μου εκατσαν και τα θεωρω προβληματικα. Βεβαια δεν ηπια ποτε υγρο απο αυτα. Αν εσυ πινεις τοτε πρεπει να προσεξεις πραγματακια οπως κατα το γεμισμα να μην ριχνεις υγρο στο κεντρικο σωληνακι, επισης αν το γεμισεις πολυ θα πρεπει να περιμενεις να στραγγιξει καλα (η και να το βοηθησεις φυσωντας δυο φορες απο την πλευρα που ατμιζουμε πανω σε χαρτι) γιατι αλλιως οτι μενει πεφτει στην μπαταρια και με δυνατη και βαθια τζουρα μπορει να στο ανεβασει. Επισης αυτοι κυκλοφορουν σε πολλες εκδοσεις  LR, NR, HV που εχει να κανει με την αντισταση και τα volt της μπαταριας που δουλευεις. Για παραδειγμα αν παρεις HV και προσπαθησεις να τα δουλεψεις σε EGO μπαταρια τοτε δεν γινεται σωστη ατμοποιηση και σε φρεσκογεμισμενο καρτο θα πιεις υγρο στην προσπαθεια για τζουρα σωστη.
Γιαυτο σου λεω αστα να πανε σταδιαλα. Ανταπτορακι+EGO+Μ&Μ=.......στεγνη ευτυχια. ;)

Αποσυνδεδεμένος zzooii

  • *
  • 90
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Vape, vape, vape! (since 24.11.11)
    • Facebook
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 19:45 »
Καλά, δεν καταλαβαίνω μία! Σορυ για το off topic αλλά δε μπορώ να μη το πω. Εχω ενα Nobacco Giant, οκ ξερω οτι ο ατμοποιητής μου είναι κάρτο (cartomizer σωστά?) κι απο κει και πέρα... απλά τυφλή. Μιλάτε για σπειρώματα ( ή αλλού το είδα αυτό?) για drydumping (?) και η αγνοιά μου με κάνει και γελάω.
Μάλλον χρειάζομαι επειγόντως σεμινάρια.
... εχω τον ίδιο ατμοποιητή σχεδον 4 εβδομάδες και τον γεμίζω μια φορά την ημέρα (μη με ρωτήσετε, δεν ξερω πόσα ml).... θα ζήσω γιατρέ/οί μου? (ούτε καμμένο μυρίζει, ούτε μου ερχεται υγρό στο στόμα και βγάζει και μπόλικο ατμό) Πότε πρέπει να τον αλλάξω?

Αποσυνδεδεμένος Eoz

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καρτομαιζερ: μία σχέση αγάπης-μίσους
« Απάντηση #29 στις: Δεκεμβρίου 19, 2011, 20:10 »
Οκ δεν κατάλαβα και πολλά απλα υπάρχει θέμα γιατί αυτο εγώ το έχω εσωτερικό σε πίπα και δέν ξέρω αν χωράει επίσης είναι πολύ εκνευριστικό όλο αυτό με τα σόρς ρε παιδιά αυτόν τον αντάπτορα τώρα που θα τον βρώ ούτε το όνομα του έχει όύτε τις διαστάσεις εδώ απλά κάρτο δεν μπορώ να βρώ μπαίνω στον φανστ.. και στα καρτο έχει αμπούλες θεέ και κύριε κάρτο με σφουγγαράκι ενσωματωμένο εκτώς και αν εγώ δεν τα καταλαβα σωστά... όσο για το γεμισμα και αυτό βασικό αλλά έχουμε κάτι τις στο φόρουμ με οδηγίες να δώ τι κάνω λάθος??? το καθάρισμα το βίντ??? έχει κανείς να σχολιάσει???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63763 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3877 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43906 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 508 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix