vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, dkostas, manoslykos, sakissalonika, Jorge, camber

Twitter

Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 21:31 »
Επειδή οι ατμοποιητές eGo-T χρειάζονται μια σχετική συντήρηση (καθάρισμα,φύσημα, dry burn κλπ.) προτείνω ανεπιφύλακτα οποιοδήποτε πακέτο με Cartomizer (κατα προτίμηση μεγάλης χωρητικότητας) και μπαταρίες 900άρες. Οι cartomizers ειναι απλοι στην χρήση και στο γέμισμα,δεν χρειάζονται ιδιαίτερη συντήρηση και είναι αισθητά πιο φτηνοί απο τους eGo-T... Μια άλλη καλή εναλλακτική θα ήταν κάτι σε W ...

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 23:36 »
Ποιον ατμοποιητή να πάρω? Την ερώτηση την έχω κάνει στον εαυτό μου 100 φορές και όσο περνά ο καιρός παίρνω και διαφορετικές απαντήσεις... και εγώ νέος είμαι στο άτμισμα... ένας μήνας και κάτι... ξεκίνησα με ego-t και ξέκοψα από το κ.τ. αλλά είχα μικρο διαρροές και ήταν ακριβός, πέρασα σε dual coil carto (giant) και με εξέπληξε η τζούρα και ο ατμός αλλά δεν είχα τις ίδιες γεύσεις με το ego-t, στη συνέχεια ego-f που εντάξει, δεν είχε διαρροές, είχε ντουμάνι, αλλά η γεύση.... τσιγαρίσια έβαζες, τσάι σου ερχότανε.... και αυτός με βόλεψε όμως, γιατί πάντα τον είχα γεμάτο στο κουτάκι, να με περιμένει.... τώρα δοκιμάζω i-mist που έχει πολύ καλές προοπτικές και ίσως μετά από λίγο καιρό ποιος ξέρει ποιον άλλο θα δοκιμάσω....

Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι υπομονή και όρεξη να έχεις.... συσκευή που να τα έχει όλα σε ένα δεν υπάρχει (ακόμα)... άσε που πολλές φορές ο καθένας μας ζητάει ή ρίχνει βάρος σε διαφορετικά πράγματα... για άλλον είναι η γεύση, άλλος θέλει ντουμάνια και άλλος ευκολία... άλλος σκέφτεται μακροβιότητα...

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 23:44 »
Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση.. :hmmm:πολυ δυσκολο να απαντηθεί  :hmmm:με λιγα λογια ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΜΑΤΑ

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 23:57 »
εγω θα προτινα ego-c εχω μεινη πολυ ικανοποιημενος εχει βαστηξη πανο απο μηνα κ ... συνεχιζει
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2012, 23:59 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kd66

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:19 »
Tην ιδια ερωτηση εκανα σε ενα φιλο πολυ εμπειρο στο Η.Τ. και μου απαντησε πως ο συγκεκριμενος ατμοποιητης με συνεχομενη χρηση αντεχει εως 6 μηνες ....
http://www.avidvaper.com/hh-357-cisco-spec-hybrid-901-atomizer/
ετσι δικαολογειται και η τιμη του!

Αποσυνδεδεμένος chdimis

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 02:11 »
Το ίδιο πρόβλημα έχω κι έγω. Ατμίζω εδώ και ενάμιση μήνα κι έχω ξοδέψει περι τα 100€+ σε ατμοποιητές μόνο εκτός αυτούς του βασικού πακέτου. Ο τελευταίος κράτησε 2 μέρες.
Πήρα το EGO-T με τους 2 ατμο και μετά για φθηνότερο κόστος (ντεμεκ) πήρα μούφα για ego-c και τους μικρούς ατμοποιητές που έχουν από ovale (μόνο αυτό υπάρχει στην περιοχή μου). Καλό ατμό καλή γεύση αλλά διάρκεια για τα γκράβαρα. Πάνω από βδομάδα δεν μου έχει βγάλει τίποτα.Σκέυτομαι να δώσω 10€ την επόμενη φορά για να πάρω το Titan DCT το μικρό. Αν δεν δω χαίρι και μ αυτό παίρνω το Holborn το μεγάλο & 2 Rizla μαύρα όπως έκανα εδώ και 15 χρόνια και να πάει να...
Σώνε μ έσπασε τα νεύρα.Αν είχα υλικά θα προσπαθούσα να διορθώσω και αυτούς που έχω (ασχολούμαι με ηλεκτρονικά 25 χρόνια) αλλά που να τα βρεις και δεν έχω καμία διάθεση για παραπάνω έξοδα.

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 02:26 »
Πάρε ένα τανκάκι (ο Craven έφτιαξε ένα πολύ όμορφο), αγόρασε και αυτούς http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1078&products_id=7615
και κάνε τους λογαριασμούς σου μετά σε σύγκριση με τα prince που αναφέρεις
Ή, αφού πιάνουν και τα χέρια σου αγόρασε ένα επισκευάσιμο και νομίζω πως έφτασες στο λιμάνι προορισμού

Αποσυνδεδεμένος iceberg

  • **
  • 223
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 02:35 »
Εναν επισκευάσιμο για τις μπαταρίες που ήδη έχετε και τέλος. Έχει δίκιο ο sirkonsta. Πολύ καλύτερη απόδοση και ξεχνάτε τα κάθε είδους μαγαζάκια, τους υπέροχους πωλητές τους και τα αμφιβόλου ποιότητας προϊόντα τους!

Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 05:03 »
Καλησπέρα και απο μένα, σκέφτομαι να αγοράσω το EGO-C starter kit απο την eastTime.
θεωρείται πως είναι καλή επιλογή;
(είναι η πρώτη μου επαφή με το ΗΤ)

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 05:10 »
θα σου πρότεινα τον W είναι πολύ πιο απροβλημάτιστος για νέο χρηστη.Όχι πως ο C δεν είναι καλός

Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 05:43 »
Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση σας, πιθανών θα αναφέρεσται στις διαρροές υγρού. Το έχω στα υπόψη μου.
Γνωρίζετε αν τα προιόντα του εν λόγω site είναι αντάξια των ελληνικών site;

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 07:07 »
θα σου πρότεινα τον W είναι πολύ πιο απροβλημάτιστος για νέο χρηστη.Όχι πως ο C δεν είναι καλός

Συμφωνώ φίλε Σαλονικέ ότι για έναν νέο ατμιστή ο W είναι πολύ καλός

Επειδή και εγώ είμαι νέος ατμιστής (35 ημέρες) πιστεύω ότι είμαι τυχερός που ο w ήταν ο πρώτος μου.

Τον έχω 35 μέρες και ατμίζει ακόμα.Βέβαια τελευταία δεν ατμίζει τόσο καλά και μάλλον θα τον αλλάξω.Αλλά μετά από 35 μέρες πιστεύω ότι έβγαλε τα λεφτάτου. ;D

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:17 »
καθαρισετον κ ;)αι θα ειναι σαν καινουργιος

Αποσυνδεδεμένος crypton

  • ***
  • 987
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 15:21 »
εμενα παντως ρε παιδια απο του εμποριου ο ego t type b lr απο ivape μου ειχε κρατησει κανα μηνα και μου ειχε κανει μεγαλη εντυπωση, μετα απο λυσιμο και απλο πλυσιμο σε ζεστο νερο συνεχισε ακομη να δουλευει για 15 ημερες και τον εχω στην καβατζα για καμια δυσκολη.

Αποσυνδεδεμένος striftos

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής που να αντέχει στο χρόνο και στην χρηση..
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 17:21 »
Καλησπέρα και απο μένα, σκέφτομαι να αγοράσω το EGO-C starter kit απο την eastTime.
θεωρείται πως είναι καλή επιλογή;
(είναι η πρώτη μου επαφή με το ΗΤ)

Θα συμφωνήσω με τον xiroxiyo το W είναι η καλύτερη επιλογή για νέο χρήστη.  Πέραν από θέματα διαρροών που ανέφερες (και το W έχει τα θεματάκια του), έχει πολύ καλύτερη απόδοση γεύσης από την σειρά T, έχει περισσότερο και πιο ζεστό ατμό, χωράει περισσότερο υγρό, και έχει φθηνά ανταλλακτικά :)  ααα! να μην ξεχάσω και τα καπάκια μεγάλο συν αν το βάζεις στη τσέπη σου!!  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180510 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8298 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33928 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536029 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59741 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237326 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15481 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136100 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12