vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

516 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tazz, manoslykos, Jorge, dkostas, ZoeM

Twitter

Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα

Αποσυνδεδεμένος pitspanos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • γινομαστε ολο και πιο πολλοι!!!
    • η μακεδονια ηταν,ειναι και θα ειναι ελληνικη
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #30 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 16:49 »
ανοιξα ενα carto της nobacco για hybrid και ενα ακριβως ιδιο απο εξωτερικο που λειπει απο πανω η φιρμα της nobacco.πιστευω οτι για να βγει γευση καμμενου δεν ευθυνεται μονο ο πολυεστερας.απ τη στιγμη που το φιτιλι καιγεται τοσο πολυ ωστε οταν το ανοιξα κ το επιασα στα χερια μου αυτο διαλυθηκε στα δαχτυλα μου.αρα κ το φιτιλι δεν ευθυνεται κ για το καμμενο?

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 16:51 »
Απο οτι ξερω και το καινουργιο φυτιλι ετσι ευκολα διαλυεται στο χερι.

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #32 στις: Νοεμβρίου 11, 2011, 17:26 »
Καμμένο θα πάρεις όταν δεν θα έχει υγρό το κάρτο. Η αντίσταση θα δουλεύει και δε θα υπάρχει πανω στο φυτίλι υγρό για ατμοποίηση. Αυτό συμβαίνει υπό φυσιολογικές συνθήκες όταν το κάρτο δεν είναι προβληματικό
Επίσης καμμένο μπορείς να πάρεις αν από κακή κατασκευή η αντίσταση ακουμπάει πάνω στο πανάκι ή στο καλαμάκι που είναι γύρω από την αντίσταση και το φυτίλι

Αποσυνδεδεμένος pitspanos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • γινομαστε ολο και πιο πολλοι!!!
    • η μακεδονια ηταν,ειναι και θα ειναι ελληνικη
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 19:10 »
φιλε πετρα δεν κατηγορω το η.τ. ουτε καποια εταιρια.απλα για μενα τα carto κοντευουνε πλεον να γινουνε ασυμφορα κ ειναι και κουραστικο καθε λιγο κ λιγακι να παραγγελνω.κ ενας ακομα λογος βασικος ειναι οτι οταν χαλασουνε μπορει να ειναι κ γεματα.οποτε το να πεταξω ενα καρτο με 2-3 ml δεν ειναι κ οτι καλυτερο.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #34 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 19:34 »
Φίλε πέτρα? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #35 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 19:42 »
Μη δίνεις σημασία, Μπιλάκος.
Μάλλον έχω μέρες να ξυριστώ.  :)) :)) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pitspanos

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
  • γινομαστε ολο και πιο πολλοι!!!
    • η μακεδονια ηταν,ειναι και θα ειναι ελληνικη
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #36 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 19:49 »
χαχαχα!!!φιλη petra ηθελα να πω!!!δεν το χα δει..

Αποσυνδεδεμένος ninjamousegr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #37 στις: Νοεμβρίου 12, 2011, 19:55 »
παιδιά διαβάζω συνέχεια για επισκευάσιμα cartomizer - atomizer. Που μπορώ να αγοράσω? Ενδιαφέρομαι για το Ego-t και hybrid. Φυσικά θα πρέπει να προμηθευτώ και φιτίλι καθώς και αντίσταση. Πού όλα αυτά? (Ρωτάω εδώ μιας και αναφέρετε πολύ συχνά το θέμα των επισκεύασιμων).


Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Κώστας.


Απ'την συντονιστική ομάδα:
Επειδή στο παρόν νήμα είναι off topic, μπορείς να κάνεις την ερώτησή σου εδώ,
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3438.0.html αφού διαβάσεις το σχετικό θέμα.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2011, 22:41 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #38 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 11:14 »
Θα ήθελα να μου πείτε αν κάνω κάτι λάθος...
2 ημερών είναι και οι δυο και ήταν πλήρως "λαδωμένοι" όταν κάηκαν...
Όσο για κουμπί ούτε λόγος (Hybrid)
Τι και αν δοκίμασα να ρουφάω ήρεμα και να το αφήνω να ξεκουράζετε ανά μισάωρο...
Το μόνο που έχω να πω είναι πως η μυρωδιά και η γεύση του καμένου συνθετικού είναι εμετική!
Αν το γυρίσω σε TANK γλιτώνω το πρόβλημα?????

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 16:43 »
Εγω φιλε εχω να σου προτεινω το εξης.
Οτιδηποτε ειναι καρτομιζερ μολις εχεις υποψια καμενου
(και δεν οφειλεται βεβαιως σε αναπληρωση υγρου)
ΠΕΤΑΜΑ αμεσως και αντικατασταση με καινουριο :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 28, 2011, 22:13 »
Αγαπητέ Zeus, δε βλέπω να κάνεις κάτι λάθος. Μάλλον έπεσες στις συνηθισμένες αστοχίες υλικού των hybrid. Ο ένας κρατάει 10 μέρες, ο άλλος 1. Τα πέρασα κι εγώ, άλλαξα τύπο κάρτο και βρήκα την υγειά μου. Δικιά σου απόφαση είναι αν θα εξακολουθήσεις να το παλεύεις ή θα ψαχτείς για κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 10:20 »
Petra συμφωνείς δηλαδή με την αλλαγή σε ego-t ή ego-c κρατώντας την μπαταρία του Hybrid ?

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 10:39 »
Δεν έχω  δοκιμάσει ούτε το t ούτε το c. Για το τ είχα διαβάσει σχετικά νήματα και με φόβισαν οι διαρροές. Τώρα, αν βάλεις αντάπτορα 510 στην αυτόματη 901 και πάνω ατμο ή τανκ από 510, μπορεί να λειτουργήσει σωστά, μπορεί και όχι. Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις, αλλά είναι λίγο τσιμπημένη η τιμή του. Εγώ δεν το τόλμησα, αυτό που κάνω είναι να δοκιμάζω ότι καρτο βγει για το σπείρωμα των 901, με προτίμηση στα μικρού μεγέθους οικονομικά μοντέλα.
Υπάρχει ατμοποιητής 901, όχι στη νομπάκο, σε άλλα μαγαζιά, θα βρεις το σχετικό νήμα στην κατηγορία ατμοποιητές 901/808, ίσως να αξίζει τον κόπο μια δοκιμή.

Το σύνδρομο του hybrid το λέω, γιατί έχει καεί η τσέπη μου από μεγάλης χωρητικότητας ακριβούς κάρτο, που τους πέταγα σαν σύριγγες μιας χρήσης. 
Βλέπω βέβαια, ότι - ενώ υπάρχουν μοντέλα - τα μαγαζιά δεν τα φέρνουν, στρέφοντας τον καταναλωτή σε ego και συμβατά.

Αποσυνδεδεμένος Zeus

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • FRUIT UP!
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 10:47 »
Την δοκιμή με τον adapter θα την κάνω μου έχει κολλήσει... Έχω ακούσει άτομα με tank να τους κρατάει 20 μέρες... και μιλάμε για hardcore χρήση!
Τώρα γι' αυτό που λες δεν είμαι ποτέ αρνητικός στης προτάσεις. Έχεις κάποιο link από αυτά που αγοράζεις εσύ να μου δώσεις; Πόσο σε βγάζουν περίπου;

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 29, 2011, 10:48 »
Όσες φορές δοκίμασα κάτι με αντάπτορα ΠΑΝΤΑ είχα μειωμένη απόδοση.

Μια δοκιμή που μπορούμε να κάνουμε είναι η εξής:

Παίρνουμε μια μπαταρία πχ ego και βάζουμε πάνω έναν άτμο/κάρτο και ατμίζουμε.
Πάνω στην ίδια μπαταρία βάζουμε αντάπτορα 510->ego και ατμίζουμε με τον ίδιο άτμο/κάρτο.
Συγκρίνουμε την απόδοση και βγάζουμε συμπεράσματα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 17 8319 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:56
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180601 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33961 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536225 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237442 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 583 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136127 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085319 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35411 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10239 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12