vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα

Αποσυνδεδεμένος 99

Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:18 »
Μετά από χρήση μερικών ημερών ενός cartomaizer, από αυτά που κυκλοφόρησαν πρόσφατα στην αγορά με μεγάλη απήχηση και πραγματικά καλή απόδοση, αποφάσισα να το διαλύσω να δω τι γίνεται. Πριν ακόμη αρχίσω να το χρησιμοποιώ είχα την υποψία ότι κάτι τέτοιο θα συνέβαινε και τελικά απλά επιβεβαιώθηκα. Ήταν αναπόφευκτο. Αναφέρομαι στα καμένα υλικά που βρήκα μέσα στο cartomaizer.
Το φωτογράφισα για να σας το δείξω και να σχολιάσω ότι προσωπικά δεν πρόκειται να ξαναβάλω στο στόμα μου τέτοιο πράμα. Καλύτερα να εισπνέω καπνό τσιγάρων παρά πολυεστέρα.
Ορίστε και η φωτογραφία:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:25 »
Αυτη η εικονα παντως φιλε μου για εμενα δεν ειναι συνηθες..Η θα πρεπει να μην αφηνες υγρο
τον ατμοποιητη σου κ να στεγνωνε η πρεπει το χερι σου να ηταν κολλημενο στο κουμπι....
Τοσο καμμενο πρωτη φορα βλεπω...Κ μια λυση ειναι να πας σε τανκ αν νομιζεις οτι σου κανει
κακο ο πολυεστερας!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Drakos

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
  • Ας ήτανε ο πόνος ένα τσιγάρο δρόμος..
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:28 »
Καταλαβαίνω την αντίδραση σου φίλε μου.
Απλά θα σου έλεγα να μην ξαναγυρίσεις στο κ.τ..
Σίγουρα το να εισπνέεις καμένο πολυεστέρα δεν είναι και ότι καλύτερο.
Απλά θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο καλύτερα με τους ατμοποιητές και τότε θα διαπιστώσεις ότι έχεις πολλές μα πολλές εναλλακτικές εκτός από cartomizer.
Αν θέλεις να έχεις τον έλεγχο της κατάστασης στα ''χέρια'' σου θα σου πρότεινα να αγοράσεις έναν επισκευάσιμο ατμοποιητή και τότε δεν θα ξαναδείς αυτές τις εικόνες.. ;)
Από το να εισπνέεις πάντως καπνό τσιγάρων καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις κάτι
που θα το χαρείς μα πάνω απ' όλα θα το ελέγχεις. Τα παιδιά του φόρουμ μπορούν να σε βοηθήσουν
να διαλέξεις αυτό που σου ταιριάζει.

Φιλικά
Κώστας

Αποσυνδεδεμένος 99

Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:33 »
Τανκ χρησιμοποιώ κι έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Απλά πήρα δύο καρτό για δοκιμή. Το περιεργάστηκα, είχα διαβάσει κι εδώ νωρίτερα τον τρόπο λειτουργίας του και ήμουν σίγουρος για το αποτέλεσμα.
Ίσως να μην έκανα απόλυτα σωστή χρήση, όπως επισημαίνεις. Αυτό όμως δεν σημαίνει κάτι. Το ζητούμενο είναι να είμαστε ασφαλείς. Όχι να κινδυνεύουμε με χειρότερες συνέπειες από αυτές του τσιγάρου.
Επίσης, σε καμία περίπτωση δεν γυρίζω στο κάπνισμα. Και ναι οδεύω προς επισκευάσιμο

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 00:35 »
Φίλε μου από την φωτογραφία που παραθέτεις καταλήγω στο συμπέρασμα ότι έχεις κάνει εντελώς λάθος χρήση του κάρτο. Τέτοιο καμμένο πρώτη φορά βλέπω! Απορώ πως άτμιζες!
Προσωπικά χρησιμοποιώ κάρτο κ μόνο. Ποτέ δεν έχω πάρει τέτοιο αποτέλεσμα. Με τον καιρό που το έμαθα πλέον το κάρτο, δεν έχω καν ούτε ίχνη μαυρίλας...

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 01:18 »
Καθοτι νεος δεν μπορω να καταληξω ευκολα σε οποιο συμπερασμα.
Ανεβαζω και την δικη μου φωτο (με οτι απεμεινε, πρωτη φορα ανοιγω... ) του πρωτου μου, που μολις χθες "απεσυρα", για οποια αναλυση.
3 εβδομαδες χρησης. Οχι μονος του, αλλα, οταν τον δουλευα, του εδινα και καταλαβαινε.
Δεν ξερω αν τον δουλευα καλα ή οχι, αλλα με βλεπω να κινουμαι πιο γρηγορα απ'οτι υπολογιζα σε επισκευασιμο.




Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 01:20 »
Μια χαρά σε βρίσκω σχετικά με το χρονικό διάστημα που τον χρησιμοποιείς και το κάψιμο που έχει .
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 02:16 »
Γεια σας παιδιά . Τα cartomizers των φωτογραφιών είναι τα original της αντιπροσωπείας ή είναι αγορασμένα από άλλα sites ;

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 02:18 »
Δεν νομίζω ότι παίζει κανά ιδαίτερο ρόλο ........

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 02:22 »
Δεν νομίζω ότι παίζει κανά ιδαίτερο ρόλο ........
Δηλαδή ή μαμίσια ή από αλλού τα ίδια είναι ;

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 02:28 »
Ναι , άλλωστε με τις ίδιες προδιαγραφές φτιάχνονται .
Απλά η εττικέτα αλλάζει .
Τα ίδια εργοστάσια τα φτιάχνουν .

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 02:37 »
Έχω βαρεθεί να πετάω καρτό γιατί μετά από 3 ημέρες θα είναι μπουκωμένα . Τι βράσιμο , τι στέγνωμα που δοκίμασα το αποτέλεσμα είναι ένα ... πάπαλα .  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 02:55 »
Παιδιά. Τα μεγάλα carto είναι για 10 μέρες το πολύ. Εγώ λέω ακόμα καλύτερα μια βδομάδα. Το έχω πει τόσες φορές. Ακόμα και να δουλεύει σωστά, πετάξτε το. Το κόστος έρχεται στα 50 λεπτά τη μέρα. Τα μικρά, 5 carto κοστίζουν λίγο περισσότερο από ένα μεγάλο. Στις 3 μέρες πετάξτε τα. Το ίδιο έρχεται.
Αυτό ισχύει βέβαια για όσους τους τους αρέσει η λειτουργία και η γεύση των carto. Αν σε κάποιον δεν αρέσουν, δεν τίθεται καν θέμα. Αλλά αν σας ευχαριστεί η λειτουργία τους,  μην τα κρατάτε βδομάδες, ακόμα κι αν λειτουργούν σωστά.

Αν το κρατάτε μέρες επί ημερών και παίρνετε αυτό το αποτέλεσμα που δείχνετε στις φωτογραφίες, δε φταίνει τα καρτομάιζερ.  ::) Δουλέψτε τα 3 μέρες, σωστά γεμισμένα και μετά ανοίξτε τα να δείτε τι λένε. Θα μου πείτε ότι είναι κρίμα να τα πετάξω ενώ είναι πεντακάθαρα. Ναι αλλά δεν μπορείς να είσαι μέσα για να δεις πότε θα καούν!

Και το η.τ. έχει κάποια σταθερά έξοδα όπως το κ.τ. Απλά είναι μικρότερα. Αν θέλετε να εκμηδενίσετε τα έξοδα, πάρτε επισκευάσιμο ατμοποιητή για να αλλάζετε μόνο αντιστάσεις και φιτίλια με μηδενικό κόστος.

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 03:11 »
Παιδιά. Τα μεγάλα carto είναι για 10 μέρες το πολύ. Εγώ λέω ακόμα καλύτερα μια βδομάδα. Το έχω πει τόσες φορές. Ακόμα και να δουλεύει σωστά, πετάξτε το. Το κόστος έρχεται στα 50 λεπτά τη μέρα. Τα μικρά, 5 carto κοστίζουν λίγο περισσότερο από ένα μεγάλο. Στις 3 μέρες πετάξτε τα. Το ίδιο έρχεται.
Αυτό ισχύει βέβαια για όσους τους τους αρέσει η λειτουργία και η γεύση των carto. Αν σε κάποιον δεν αρέσουν, δεν τίθεται καν θέμα. Αλλά αν σας ευχαριστεί η λειτουργία τους,  μην τα κρατάτε βδομάδες, ακόμα κι αν λειτουργούν σωστά.

Αν το κρατάτε μέρες επί ημερών και παίρνετε αυτό το αποτέλεσμα που δείχνετε στις φωτογραφίες, δε φταίνει τα καρτομάιζερ.  ::) Δουλέψτε τα 3 μέρες, σωστά γεμισμένα και μετά ανοίξτε τα να δείτε τι λένε. Θα μου πείτε ότι είναι κρίμα να τα πετάξω ενώ είναι πεντακάθαρα. Ναι αλλά δεν μπορείς να είσαι μέσα για να δεις πότε θα καούν!

Και το η.τ. έχει κάποια σταθερά έξοδα όπως το κ.τ. Απλά είναι μικρότερα. Αν θέλετε να εκμηδενίσετε τα έξοδα, πάρτε επισκευάσιμο ατμοποιητή για να αλλάζετε μόνο αντιστάσεις και φιτίλια με μηδενικό κόστος.
Γεια σου Λευτέρη . Για τα διπλής αντίστασης καρτο πόσες μέρες λες για αλλαγή ;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Εγχείρηση CARTOMIZER– αναμενόμενο αποτέλεσμα
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 23, 2011, 03:19 »
κι αυτά στις 10 μέρες το πολύ. Πάνε περισσότερο αλλά όπως είπα και παραπάνω, πέταμα προληπτικά. Μιλάω για τα μεγάλα (Giant). Τα μικρά 510 κι αυτά στις 3 μέρες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8486 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180917 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34135 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537425 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60041 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238120 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136269 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35577 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10445 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12