vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 4 χρήστες
tasos1976, infernity, bloodlessz, camber

Twitter

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 23:37 »

Παντως μου κανει εντυπωση που κανενα απο τα παιδια που εκαναν την επισημη δοκιμη,αλλα ουτε και κανεις απο οσους το δοκιμασαν εκτος,δεν επισημαναν αυτη τη "μεταλλικη γευση" η οποια σε μενα ηταν πολυ εντονη και ακρως ενοχλητικη.

Οχι..παρα την αλλοιωμενη γεση οπως παρατηρησες κι εσυ..μεταλλικη γευση δεν ειχα...στα 2 τουλαχιστον που εχω δοκιμασει ως τωρα...και εβαλα δευτερο απο περιεργεια..(να δω μηπως αλλαξει κατι στη γευση...αλλα μπα :thumpdown:)γιατι το πρωτο καρτο ακομα καλα κραττει..σκυλι!!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #61 στις: Οκτωβρίου 25, 2011, 23:43 »
sidirena, σ΄ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες. Θέλω να πιστεύω κι εγώ ότι τα σχόλια ήταν κυρίως πειράγματα, εκτός από 1-2 που λυπάμαι κι εγώ αν ξέφυγαν από τα όρια.
Ελπίζω να οδεύει προς λύση το οικογενειακό πρόβλημα που σε απασχολεί.
Προσωπικά, βρήκα εξίσου χρήσιμο το δικό σου review, ακριβώς επειδή το δικό σου μυαλό είναι "καθαρό" και ανεπηρέαστο από πολλές ατμιστικές εμπειρίες και παράλληλα ατμίζεις αρκετά και με μπόλικη νικοτίνη, πράγμα που σημαίνει ότι δεν θεωρείς καλό κατι, επειδή απλά σου στέλνει ατμό στο στόμα.
Με προβλημάτισε αυτό που είπες για τη μεταλλική γεύση, γιατί θα ήθελα να δοκιμάσω τους κάρτο του στο δικό μου υβριδικό, από το οποιο πλέον έχω κρατήσει μόνο τις μπαταρίες. 
Να είσαι καλά

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #62 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 00:08 »
Nα πω την αληθεια,εχω μπει σε σκεψεις σχετικα με τους καρτο του mini&more.
Απο οτι διαβασα σε προηγουμενα σχολια,με συμβατους καρτο απο αλλη εταιρεια,ολοι ειχαν καλες εντυπωσεις.Ισως αξιζει μια προσπαθεια γιατι οπως ειπα το ντουμανι του ειναι πολυ καλο,το χτυπημα επισης και οι συγκεκριμενοι καρτο πραγματικα "σκυλια".
Να επεσα σε ελλατωματικη παρτιδα δεν νομιζω,γιατι τους δοκιμασα ολους.
Κατι αλλο που δεν ανεφερα και σκεφτηκα τωρα,ας μου απαντησει καποιος πιο εμπειρος,αυτη η "μεταλλικη γευση",υπαρχει περιπτωση να ειναι απο την επαφη του στοματος κατευθειαν επανω στο μεταλλικο καρτο? :hmmm:
Βεβαια αυτο δεν δικαιολογει την αλλοιωση της γευσης του υγρου και την περιεργη "πλαστικιλα",αλλα λεω μηπως με καποιο φιλτρακι,drip(αν το λεω καλα) σωζοτανε καπως ::)

Αποσυνδεδεμένος saxo_29

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS #937 & Iatty, GG Stealth #568, GGTB...
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #63 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 00:11 »
Ευχομαι αυτο να εχει γινει μαθημα και να καταλαβουμε ολοι οτι καποιες φορες ειναι καλυτερο να μασας παρα να μιλας ( ισως να ατμιζεις παρα να μιλας), μιας και μερικοι εχουμε αναλαβει τον ρολο "judge, jury  executioner"
Εγω προσωπικα λυπαμε και ζητω συγνωμη εαν ειπα κατι που να εθιξε την sidirena.


Οσο για το "καψιμο στα χειλι που αναφερει η sidirena το ειχα περιγραψει το αρχικο μου review και χρησημοποιησα drip-tip. Τωρα την πλαστικιλα στα carto το αντιμετοποισα και εγω, αλλα διαπιστωσα οτι βγαζοντας το λευκο πλαστικο καπακι απο το carto και βαζοντας το drip-tip, την επομενη μερα η πλαστικιλα ειχε εξαφανιστει.


Φιλικα
Κωστας

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2011, 00:22 από saxo_29 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 00:58 »
..................Κατι αλλο που δεν ανεφερα και σκεφτηκα τωρα,ας μου απαντησει καποιος πιο εμπειρος,αυτη η "μεταλλική γεύση",υπάρχει περίπτωση να είναι απο την επαφή του στοματος κατευθειαν επανω στο μεταλλικο καρτο? :hmmm:
Βεβαια αυτο δεν δικαιολογει την αλλοιωση της γευσης του υγρου και την περιεργη "πλαστικιλα",αλλα λεω μηπως με καποιο φιλτρακι,drip(αν το λεω καλα) σωζοτανε καπως ::)

Εχω χρησιμοποιήσει πολλά τέτοια cartomizers , άλλης εταιρείας όμως , και μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι σε όλα αυτά η "μεταλλική γεύση" ήταν πραγματικά άγνωστη έννοια. Πιθανολογώ ότι φταίει , όπως αναφέρεις και εσύ , η απευθείας επαφή του στόματος με το μεταλλικό κάρτο. Αυτά που έχω χρησιμοποιήσει έχουν αυτοκόλλητη ταινία με αποτέλεσμα να μην υπάρχει επαφή με το μεταλλικό σώμα του carto. Σε κάποιο μάλιστα είχα αφαιρέσει δοκιμαστικά την ταινία αυτή και μπορώ να πώ με απόλυτη βεβαιότητα ότι δεν μου άρεσε η αίσθηση της επαφής με το μεταλλικό. Με drip tip κατεβάζεις σίγουρα την θερμότητα του εισπνεόμενου ατμού.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:07 »
Sidirena, εύχομαι καλή έκβαση στο πρόβλημά σου.
Ευχαριστούμε για τις εντυπώσεις σου.
Για τις φωτογραφίες δεν πειράζει. Εξάλλου έχουμε ήδη αρκετό φωτογραφικό υλικό από τα άλλα παιδιά που έλαβαν μέρος στη δοκιμή.
Καλή συνέχεια και μακριά από το κ.τ. Δεν υπάρχει λόγος. Τα 24 mg που ατμίζεις σε καλύπτουν άνετα. Το να γευτείς την πίσσα των κ.τ. δεν πρόκειται να βοηθήσει σε κάτι.
Καλή συνέχεια και συγχώρεσε κάποιους που σκέφτηκαν άσχημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 26, 2011, 14:31 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:10 »
Μεγαλο συγνωμη εκ μερους μου :( :( :(
 :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:14 »
Μεγαλο συγνωμη εκ μερους μου :( :( :(
 :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat: :respect_hat:

Συγχωρεμενος.. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:15 »
Καλησπερα κι απο μενα.

Το επομενο βημα ηταν να γεμισω το καρτο με υγρο,εγω χρησιμοποιω το το tobacco της nobacco plan "b" με νικοτινη 24mg.
O τροπος που επελεξα να το γεμισω,ψαχνοντας λιγο στο ιντερνετ,ηταν αφου εβγαλα με ενα αιχμηρο αντικειμενο το πλαστικο καπακι του καρτο,γεμισα με υγρο το προστατευτικο διαφανες καλυμα του καρτο και το βυθισα σιγα-σιγα εκει,ωσπου το απορροφησε ολο.
Γεια σου sidirena . Με τον τρόπο που γέμισες το καρτό , δεν μπήκε υγρό μέσα στη τρύπα ;

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:21 »
Εσενα Tem σου εφερνε αυτη την "πλαστικιλα" που λεω?Απ'οτι διαβασα και ο saxo ειχε αυτο το προβλημα και με την τοποθετηση του drip-tip διορθωθηκε το προβλημα.
Με βαζετε σε περιεργεια να αγορασω drip-tip μονο για να μου φυγει η ιδεα.Αυτα τα πουλανε σε ολα τα μαγαζια με αναλωσιμα η.τ?Πρεπει να ειναι για το συγκεκριμενο μοντελο η υπαρχουν καποια που κανουν σε ολα τα μινι?

Και επειδη οσο εγραφα ειδα τα καινουργια μηνυματα,να επανελθω για τελευταια φορα και να πω οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα,no hard feelings :)
Ολοι εχουμε σοβαροτερα πραγματα να ασχοληθουμεν απο αυτο,με την κατηφεια και την επιφυλακτικοτητα για το απο που θα "μας ερθει" που μας εχουνε κανει να αισθανομαστε,παψαμε πια να να ειμαστε καλοπροαιρετοι,ολοι κοιταμε ολους με μισο ματι...οποτε μπορω να καταλαβω τον τροπο σκεψης μερικων.
Ειναι ενα απ'τα παρελκομενα της "χρυσης εποχης" που ζουμε.
Ας το σταματησουμε εδω και ας συνεχισουμε να ασχολουμαστε με το mini&more. ;)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:27 »
Σωστά.
Όσο για το μέταλλο στα χείλη, μπορείς να βάλεις και κάτι πρόχειρα για δοκιμή γύρω από το carto στο σημείο που ακουμπάει στα χείλη. π.χ. ένα χαρτάκι τυλιγμένο ή μια χαρτοταινία και να δοκιμάσεις μερικές τζούρες. Αν δεν νιώθεις μέταλλο αλλά γεύση χαρτιού, πάει να πει ότι με ένα εξτρά επιστόμιο δε θα υπάρχει πρόβλημα.

Μερικοί είναι πιο ευαίσθητοι σε κάποιες γεύσεις. Ξέρω κάποιον που δεν μπορεί να πιει αναψυκτικά από αλουμινένια κουτάκια γιατί γεύεται το μέταλλο όταν ακουμπάει τα χείλη πάνω στο στόμιο. Με καλαμάκι δεν έχει πρόβλημα.  :))

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:36 »
Atmos μπορει να εχεις δικιο και να εχω "ευαισθησια" στην αισθηση του μεταλλου,οπωσδηποτε θα δοκιμασω να ατμισω με drip-tip,αυριο κιολας θα παρω γιατι με εχει φαει η περιεργεια,θα βγαλω και το πλαστικο καπακι του καρτο να δω τι γευση θα εχει και χωρις αυτο.
Οσον αφορα τον τροπο γεμισματος,παρακατω σας τον δειχνω και φωτογραφικα(μετα κοπων και βασανων :)))
Για τον Αντρεα που με ρωτησε αν ετσι μπαινει υγρο στην τρυπα,η απαντηση ειναι καταφατικη,αλλα λιγο που το εψαξα,δεν ειδα να αναφερουν οτι ειναι προβλημα αυτο.Εννοειται οτι φυσαμε καλα και σκουπιζουμε πριν ατμισουμε ;)






Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:42 »
Σ'ευχαριστώ sidirena .

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:45 »
Εάν το drip-tip είναι 510 έχω να σου δώσω, μην πας να αγοράσεις, μόνο για δοκιμή.
Το θέμα είναι να τα βρούμε στην απόσταση. :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος sidirena

  • *
  • 23
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #74 στις: Οκτωβρίου 26, 2011, 01:49 »
Νασαι καλα,ειναι σαν να μου το εδωσες :thumpup:
Θα παρω βρε,δεν νομιζω να ειναι τοσο ακριβα...η μηπως ειναι? ???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 61 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207785 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173839 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1400 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro