vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

528 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, Jorge, th3ofilos, FaniFox

Twitter

Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #15 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 17:04 »
πλάκα κάνω ρε seb μην το παίρνεις στα σοβαρά ;) .Αν και νέος όπως λές τους έχω κάνει και γω τα μπανάκια τους με καθαρό οινόπνευμα και βραστό νερό και έχουν δουλέψει.
Και εγώ πλάκα κάνω ρε συμπολίτη και οπαδέ της ομάδος μου άλλα ο φίλος συνατμιστης που ρώτησε μπορεί να του πέρασε απο το μυαλό ότι τον δουλεύουμε για αυτο το διευκρίνισα με αφορμή την πάσα που μου έδωσες. ;) Και κάτι άλλο που ανακάλυψα από λάθος.Προχθές ξέχασα εναν LR 510 στο τζιν μου με αποτέλεσμα να πλυθεί στους 90 βαθμούς στο πλυντήριο με προπλυση και κυρίως πλύση και μετά να μπει στο στεγνωτήριο.....και  να σου πω οτι οχι μονο δεν έπαθε τίποτα  αλλά δούλευε καλύτερα από πριν  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #16 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 17:11 »
σωστόόςς. :))
Βρε λες να τους βάζω και εγώ στο πλυντήριο;; 8) 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:29 από tsiv »

Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #17 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 17:41 »
Αν θες ακολουθεις τα παρακατω και για τους δυο ατμο.Παρε ενα μπρικι και βαλε λιγο νερο,μολις βρασει πετα τους μεσα για δυο λεπτα περιπου.Βγαλτους και φυσα τους καλα απο την μερια που βαζεις το  φιλτρακι.Στην συνεχεια ριξε επανω στις γεφυρες των ατμο 5 σταγονες του υγρου που χρησιμοποιεις και αστους για κανενα 10λεπτο.Μετα δοκιμασε τους.Αν η συμπεριφορα τους ειναι ιδια τοτε θες καινουργιους  :yes:

Έχω κάνει τη διαδικασία και έριξα τις 5 σταγόνες στους ατμο.
Φαντάζομαι ότι η σωστή θέση του περίμενε των 10 λεπτών θα είναι με τη γέφυρα (εκεί που μπαίνει το φιλτράκι) προς τα πάνω ε;

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #18 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 17:52 »
Έχω κάνει τη διαδικασία και έριξα τις 5 σταγόνες στους ατμο.
Φαντάζομαι ότι η σωστή θέση του περίμενε των 10 λεπτών θα είναι με τη γέφυρα (εκεί που μπαίνει το φιλτράκι) προς τα πάνω ε;
Οχι γιατι το υγρο θα φυγει απο κατω.Καλυτερα  στα πλαγια για να μπορεσει το υγρο να ποτισει ολο το φιτιλι

Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #19 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 17:59 »
Ο ένας μάλλον πέθανε.
Ο άλλος ισως και να σώθηκε.
Σας ευχαριστώ όλους παίδες.
Να στε καλάααα
Τα ξαναλέμε

Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #20 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 18:26 »
Παράθεση
Και κάτι άλλο που ανακάλυψα από λάθος.Προχθές ξέχασα εναν LR 510 στο τζιν μου με αποτέλεσμα να πλυθεί στους 90 βαθμούς στο πλυντήριο με προπλυση και κυρίως πλύση και μετά να μπει στο στεγνωτήριο.....και  να σου πω οτι οχι μονο δεν έπαθε τίποτα  αλλά δούλευε καλύτερα από πριν  (Image removed from quote.) (Image removed from quote.)
Αλλο και τουτο πάλι, άλλοι βάζουν ελίτσα, άλλοι λεμόνι κι άλλοι βάζουν ατμοποιητές στο ποτό τους !  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Το έχω κάνει κι εγώ κουμπάρε με δυχτάκι στο πλυντήριο, κάτι 401 απεβίωσαν αλλά οι υπόλοιποι δούλεψαν μια χαρά !

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #21 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 18:46 »
abet & seb τι απορρυπαντικό βάζετε?  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #22 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 18:49 »
Αυτό ετοιμαζόμουν να ρωτήσω κι εγώ :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:29 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #23 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 18:52 »
zoobion από τα header του tcp μάλλον για μπλε και πράσινους κόκκους το βλέπω :lotpot:

Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #24 στις: Δεκεμβρίου 06, 2010, 20:53 »
Και εγώ πλάκα κάνω ρε συμπολίτη και οπαδέ της ομάδος μου άλλα ο φίλος συνατμιστης που ρώτησε μπορεί να του πέρασε απο το μυαλό ότι τον δουλεύουμε για αυτο το διευκρίνισα με αφορμή την πάσα που μου έδωσες. ;) Και κάτι άλλο που ανακάλυψα από λάθος.Προχθές ξέχασα εναν LR 510 στο τζιν μου με αποτέλεσμα να πλυθεί στους 90 βαθμούς στο πλυντήριο με προπλυση και κυρίως πλύση και μετά να μπει στο στεγνωτήριο.....και  να σου πω οτι οχι μονο δεν έπαθε τίποτα  αλλά δούλευε καλύτερα από πριν  :laugh1: :laugh1:

To πιασα το χιούμορ σας βρε αγόρια...
:))Don't worry

Αποσυνδεδεμένος boom

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #25 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:16 »
γεια σας,ειμαι νεο μελος..ειδα το προβλ. με τους ατμοποιητες..ατμιζω εδω κ 20 μερες και πηγαινοερχομαι συνεχεια με τους χαλασμενους -ελλατωματικους ατμοποιητες..ο ενας δεν τραβαει πολυ ατμο.ο αλλος καηκε. ο καινουριος που πηρα χτες κιολας ..σημερα βγαζει πολυ λιγο ατμο.νευριασα! εχω το i -want.πηρα τηλ τον τεχνικο..μου ειπε οτι θα μου στειλει 2 νεους ατμοποιητες αυριο σπιτι..ομως την αλλη εβδομαδα θα κυκλοφορησει νεος ατμοποιητης συγκεκριμενα για το i-want και οτι θα κραταει 1 μηνα,θα γεμιζει 2 φορες τον μηνα με υγρο και θα τραβαει παρα πολυ ατμο.εξελιγμενος και καινουριος.
ο τεχνικος ηδη τον χρησιμοποιει..εφοσον ειναι εκει στην nobacco και εχει αυτο το προνομιο..δοκιμαστικά τον χρησιμοποιει τωρα και λεει ειναι τελειος!την αλλη εβδομαδα θα προμηθευσουν τα σημεια πωλησης με τους νεους ατμοποιητες..μου ειπε να κανω υπομονη..
εχω ομως μια απορια..αν επαιρνα το nobacco που ειναι με σφουγγαρακι μηπως δεν θα ειχα τετοια προβληματα με ατμοποιητες?γιατι ενας φιλος που εχει αυτο με το σφουγγαρακι ατμιζει υπεροχα κ ανετα..ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΛΑΙΜΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΥΦΗΓΜΑ..
ποια η γνωμη σας??μηπως να αγορασω κανα η.τ. με σφουγγαρακι? και να αφησω το i-want στην ακρη?? 

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #26 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:25 »
θα κραταει 1 μηνα,θα γεμιζει 2 φορες τον μηνα με υγρο και θα τραβαει παρα πολυ ατμο.ε
αυτός δεν πρέπει να έχει τανκ.Κουβά θέλει για να γεμίζεις μόνο 2 φορές τον μήνα  :)) ..μάλλον κάτι δεν κατάλαβες καλά φίλε μου

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #27 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:30 »
Φαντάζομαι ότι πλάκα κάνεις. Θα γεμίζει 2 φορές το μήνα υγρο!!  :laugh1: :laugh1: :respect: :respect:
Δηλαδή, με μέση κατανάλωση 3 μλ την ημέρα Χ 15 ημέρες, ορός νοσοκομείου θα είναι το τανκ του;;

Πάρε τους 2 που θα σου στείλουν κι αν δε σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα, επέλεξε 2-3 εμπορικά μοντέλα κάρτο ή άτμο, πάρε από 1-2 κομμάτια και δοκίμασέ τα να δεις ποιο σου πάει καλύτερα.
Η νομπάκο έχει το giant και σε άλλες εταιρίες θα βρεις 501d, clearomizer, smokymizer. Αλλες επιλογές είναι τα κλασικά ego-t (με αμπούλα) και ego w, αλλά νομίζω ότι έρχονται ακριβότερα. Δυστυχώς, για κάθε έναν που θα σου πει τι είναι καλύτερο, μπορεί να βγει άλλος ένας δυσαρεστημένος, οπότε πρέπει να διαλέξεις μόνος σου τι σου πάει. ΠΟλλοί χρήστες μάλιστα,καταλήγουν σε 2-3 μοντέλα και τα χρησιμοποιούν εναλλάξ.

Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #28 στις: Δεκεμβρίου 02, 2011, 14:57 »
πηγαινοερχομαι συνεχεια με τους χαλασμενους -ελλατωματικους ατμοποιητες..ο ενας δεν τραβαει πολυ ατμο.ο αλλος καηκε. ο καινουριος που πηρα χτες κιολας ..σημερα βγαζει πολυ λιγο ατμο.νευριασα!

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1079&products_id=7804
Δώσε παραγγελία καμιά πενηνταριά από αυτούς, τζάμπα τους έχουν,  και ξένοιασε για μερικούς μήνες... ;)
6 ευρω μεταφορικα μονο, πιο φτηνα απο το να αγορασεις 1 carto απο Ελληνικο μαγαζι... :)

Αποσυνδεδεμένος claire

  • 2
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πρόβλημα μάλλον με τους ατμοποιητές
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 16:57 »
Ηλεκτροατμιστες καλησπερα ..!!

Εχω μια απορια....ατμιζω την ιδια γευση με το ιδιο επιπεδο mg νκτ σε 2 ατμοποιητες...το 1ο υγρο ηταν vg και το 2ο ηταν 80/20 pg/vg ..ο 1os ατμοποιητης μου κρατησε 1 μηνα και ο 2ος μου κρατησε 10 μερες με πολλα ζορια...H απορια μου ειναι αν εππηρεαζει το υγρο αναπληρωσης την ζωη του ατμοποιητη

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα ..!! :D :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180683 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33996 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536402 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59817 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35432 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10278 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12