vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Milarepa, bakoulini, lemon78

Twitter

ESCO-E1 (διαιρούμενος τύπου C4+)

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
ESCO-E1 (διαιρούμενος τύπου C4+)
« στις: Μαΐου 19, 2012, 00:28 »
Παρεληφθει το μεσημερι
Πρωτη εντυπωση πιο αερατη τζουρα απο τον ce4
Το Vmax δειχνει 2.9ohm
Ικανοποιητικοτατo ντουμανι
Γευση πιο κατω απο ce4
Πιο κρυος ατμος απο τον ce4 (μαλλον λογω μεταλλικου Drip,που εβαλα εγω)
Eυκολος στην συναρμολογηση για αλλαγη υγρου
Mηδενικη διαρροη,
Καλη εως πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης
Με το vmax δουλευεται πολυ χαμηλα (αν σηκωσεις - καμενο)
Με τυπου e-go ουδεν προβλημα :thumpup:

Περι καταναλωσης αυριο περισσοτερα


==========================================

Από το συντονισμό:
Εδώ στο πρώτο μήνυμα του θέματος θα μπαίνουν παραθέσεις ή παραπομπές με link (για εύκολη εύρεση), από αξιόλογες παρουσιάσεις ή χρήσιμα μηνύματα που βρίσκονται σκόρπια μέσα στο παρόν θέμα ή και σε άλλα σχετικά θέματα. Με ένα κλικ πάνω τους θα οδηγείστε στο ανάλογο μήνυμα.


ESCO E1
Εταιρία: Esco
Τύπος:Διαιρούμενος Clearomiser, ατμοποιητής ενσωματωμένος σε δεξαμενή η οποία λύνεται και μπορεί να αντικατασταθεί το σύστημα αντίστασης - φιτιλιού (πωλούνται έτοιμα ανταλλακτικά).
Σπείρωμα ένωσης με την μπαταρία: Ego
Μέτρηση αντίστασης: 2,0-2,4  ή  2,4-2,8 Ohm
Παραλλαγές έκδοσης:
Άλλες εμπορικές ονομασίες:


Θάλαμος ατμοποίησης: Σιλικονένιο κουπάκι σφηνωμένο σε μεταλλικό πυρήνα
Θέση θαλάμου ατμοποίησης: Πάνω
Τροφοδοσία θαλάμου ατμοποίησης: Οι άκρες των φιτιλιών εξέχουν στη δεξαμενή και τροφοδοτούνται με υγρό.

Αποθήκη υγρού: Πλαστική δεξαμενή
Χωρητικότητα σε υγρό: 1,8 ml
Τρόπος αναπλήρωσης υγρού: Απευθείας με μπουκαλάκι. Η τρύπα έκχυσης του υγρού είναι αρκετά μεγάλη ακόμα και για μπουκαλάκια με φαρδιά μύτη.
Επιστόμιο: Πλαστικό ή μεταλλικό, ανάλογα την προσφορά

Δυνατότητες επισκευής: Είναι διαιρούμενος και η δεξαμενή λύνεται εύκολα (βιδωτή) ώστε να αντικατασταθεί το σύστημα της φιτιλοαντίστασης. Πωλούνται έτοιμα ανταλλακτικά. Στην εικόνα είναι αυτό που λέει "Atomizer cylinder" ενώ μπορεί να το βρείτε και ως "Atomizer head".
Θερμοκρασία ατμού: Χλιαρή προς ζεστή
Άλλες πληροφορίες: Έχει έρθει στην Ελλάδα από αρκετά ελληνικά καταστήματα.


Πιθανά προβλήματα: Σε μακρόσυρτες συνεχόμενες τζούρες, καίει αρκετά το πάνω μεταλλικό δαχτυλιδάκι του τανκ επειδή είναι πολύ κοντά στην αντίσταση. Γι' αυτό στις πρώτες παρτίδες ξεκόλλαγαν τα δαχτυλίδια από τα τανκ. Για ασφάλεια μην το ξεβιδώσετε για γέμισμα την ώρα που είναι ζεστό.
Έρχεται με ένα επιπλέον φυτιλάκι "στον αέρα" πάνω από την φιτιλοαντίσταση, το οποίο μπουκώνει λίγο την τροφοδοσία, και μπορεί να φέρει καμένο σε σκέτη vg. Με βγαλμένο το επιπλέον φυτιλάκι, δουλεύει άψογα με σκέτη vg και βελτιώνει και την γεύση.

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2012, 04:35 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 19, 2012, 01:26 »
Εχουν ανοιχτει δυο θεματα, ενα αυτο εδω κι ενα δευτερο σε κατηγορια-νημα επαγγελματία, γι αυτο μεταφερω εδω αυτα που μερικώς ειπα εκει σε συνεχεια συζητησης (γιατι μου πηραν δωρο εναν Ε1 σημερα απο αλλο καταστημα και θεωρω ακομψο να συζητω προβληματα στο νημα του ανθρωπου, που μπορει να οφειλονται και σε φουρνια αλλης παρτιδας).

Αισθητικα, ο διαφανης με το driptipάκι της αρεσκειας μας, ειναι κουκλι και φοριεται σε οποιαδποτε μπαταρία - mod οποιουδηποτε χρωματος - βαζεις το καταλληλο driptipάκι και κομποζαρει αψογα.

Οταν δουλευει σωστα, ντουμανι πολυ, χτυπημα και γευση ικανοποιητικα.

Δυστυχως το σωμα της αντιστασης, παταει με ενα σιλικονακι σε μια βαση, υποτιθεται οτι "σφηνωνει" εκει, αλλά δεν... με αποτελεσμα οταν τον ανοιγεις για να γεμισεις, να ριχνεις υγρο, να κουνιεται το σωμα και να τρεχει υγρο στην βαση, και μετα αντε τραβα μισο τανκ τζουρες μεχρι να στρωσει.
Επαναλαμβανω, οταν στρωσει ειναι θαυμα. Ελπιζω να επεσα σε ελλατωματικη παρτιδα ή κομματι (τοχω τοχω αυτο τις τελευταιες μερες), θα ηθελα ο Ποσειδωνας και ο Αχιλλεας να αναφερουν αν, οταν τον ανοιγουν, το σωμα σφηνωνει καλά στην βαση, ή "παιζει" οπως σε εμενα.

Σορυ για την ποιοτητα, κινητο...

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 19, 2012, 01:36 »
Αυτο που ειπες για το νημα του επαγγελματια ειναι πολυ σωστο :respect: :respect: :respect:
Εγω αν και το εχω ωρες, το ανοιξα εν μερει για να τον πλυνω και να αλλαξω υγρο.
Δεν απεσπασα τον κεντρικο αξονα,αλλα μαλλον αυτο θα γινει σημερα Σαββατο :laugh1: :laugh1:
Ο κεντρικος αξονας ειναι αρκετα ''σφιχτος'' μεσα στη βαση
Ειδομεν :D

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 19, 2012, 01:46 »
φιλτατε πολυκρατη με την βαση εχω και εγω αρκετα προβληματα..με το παραμικρο κουνημα..κυριως κατα τον εφοδιασμο εχω διακοπη λειτουργιας...αναγκαζομαι να κουναω τον πυρηνα μεχρι να βρω παλι επαφη...βεβαια εγω τον εχω ανοιξει- βελτιωσει...
και μαλιστα σημερα που μου ανοιξε το τανκ στο τσαντακι κοπηκε και το καλωδιακι της πλαστικης βασης που κανει επαφη με τον θετικο της αντιστασης...μικρο το κακο διοτι μου τριγυρναει στο μυαλο απο χτες να φτιαξω ενα καλυτερο και ποιο στοιβαρο χρησιμοποιοντας σιρμα χωρις αντισταση...υστερα απο το σημερινο πρεπει να το φτιαξω οπωσδηποτε...
το μεγαλυτερο προβλημα ειναι αυτο που λεγαμε στο θεμα του χρηστου για τις διαροες οπως και το θεμα του κουμπωματος του τανκ

@εφτιαξα καινουργιο καλωδιακι πολου...με σιρμα χωρις αντισταση..
εβγαλα το μεταλακι της πλαστικης βασης και το καινουργιο σιρμα το επιασα εκει
τη φλατζα που εχει ο πυρηνας την εβγαλα εξω...εφαπτει το τελειωμα του πλαστικου τανκ με το δαχτυλιδι..αισθητικα δεν ενοχλει...αντιθετα θα ελεγα ειναι ομορφο... διαρροή καμια μεχρι στιγμης...ουτε ιχνη υγρασιας...το τανκ ομως δυστηχως κουνιεται με λιγο πιεση....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2012, 02:36 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 23, 2012, 14:34 »
Φαντάζομαι δεν είμαι ο μόνος που μου στείλαν mail με τα updates του 'ESCO-E1'... τους πέτυχα και στο skype και σε γενικές γραμμές μου είπε για τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Ε3..

1. E3 is an upgrade clearomizer which have similar appearance of CE4 + clearomzier
2. Clearomizer head easy be changed, replaceable atomizer head
3. Compatible with all ego battery as well as E2 battery
4. 1.8ml e liquid volume


από εγγύηση.... 3months for spare parts , 6 months for whole set

τιμές που μου έδωσε....

if total 50pcs , E1 we offer $2.8 , E2 $2.8   
if total 100pcs , E2 we offer $2.7 , E3 we offer $3.8


και τα μεταφορικά

50pcs shipping by DHL is $31
[12:49:10 μμ] Sam: 100pcs shipping by DHL is $42.1



Οπτικά ο Ε3 είναι ίδιος με τον Ε1 (απλά μου είπε ότι είναι η βελτιωμένη έκδοση), μου ήρθε φωτο από Ε2...

Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 23, 2012, 14:39 »
Σαν βιταμίνες κάτι δηλαδή !! Ε1 , Ε2 , Ε3 κ.ο.κ  :)) :))
Τελικά αν τους τσεκάρουμε και μπορεί να στείλει δείγματα, θα είναι για το καλό του συνόλου :yes:

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 23, 2012, 14:43 »
ψιλο off-topic, αλλά....  επειδή είμαι άσχετος με την όλη ιστορία σχετικά με αποστολή δειγμάτων... μπορεί να της ζητήσει κάποιος κάτι τέτοιο? με τι "όρους και προϋποθέσεις"? υπάρχει κάτι σαν πλαφόν, π.χ. ζητάει κάποιος 2-3 κομμάτια και αν βγουν καλά, τότε "υποχρεούται" να παραγγείλει 50-100 κομμάτια? από την άλλη, πως διασφαλίζονται από Κίνα μεριά, μιας και η παραγγελία είναι ιδιώτη, ότι δεν θα καβαντζάρει αυτά τα 2-3 κομμάτια και μετά μην τον είδατε?

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 23, 2012, 14:52 »
Δείγματα θα στείλει σε κάποιον που αγοράζει από εκεί συχνά.

Εμένα που δεν έχω ψωνίσει ποτέ από εκεί δεν πρόκειται να μου στείλει δείγματα.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 23, 2012, 15:02 »
περιμενετε ...ενδεχεται να πεσει καλυτερη παντεντα στην αγορα....χωρισ προβληματα στιριξης που ειπωθηκαν απο φιλους.....
καντε υπομονη και ερχεται κατι καλο.......Ε ΠΟΣΕΙΔΩΝΑ?




ακομα και ενα πενταχρονο θα μπορει να πλενει,να καθαριζει, η και γιατι οχι να τον επισκευαζει!!!!!!
ειμαστε σε αναμονη και περιμενουμε να ενημερωσουμε ολους τους συνατμιστες εδω.
απλα κοιταμε να μην πεσουμε σε λουμπα. αλλα κατα 99% τα νεα θα ειναι ευχαριστα.
επειδη βγηκαμε λιγο οφ-τοπικ θα ενημερωσουμε νεο νημα μολις ειμαστε ετοιμοι ολους σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 03, 2012, 01:44 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 23, 2012, 15:22 »
Παιδιά του φόρουμ. :))

Είδα σήμερα που η vapormania διαφημίζει τον esco 1 ο οποίος όπως λέει μόλις παρελήφθη.

Τον είδατε?
Είναι ο ίδιος για τον οποίο μιλάμε εδώ.

Δεν ξέρω πως αντιγράφω το νήμα εδώ. :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #10 στις: Μαΐου 23, 2012, 15:25 »
οποιος ερθει σημερα στη συναντηση θα τον εχω μαζι μου ...τον Ε1
θα δειτε σοβαρα κατασκευαστικα προβληματα που εμενα με απογοητευσαν σε μεγαλο βαθμο...
2 μερες τον δουλεψα και μετα ντουλαπι!!!!

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #11 στις: Μαΐου 23, 2012, 16:10 »
Θα τον εχω κι εγω μαζι, και Ποσειδωνα θα σε εκπληξω, γιατι τα προβληματα του δικου μου θα ειναι διαφορετικα απ του δικου σου, θα κανουμε κοντρες ποιος εχει τα καλυτερα προβληματα!  ;D

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #12 στις: Μαΐου 24, 2012, 14:49 »

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #13 στις: Μαΐου 31, 2012, 22:02 »
E1
Πληρως και ΟΧΙ μερικως Επισκευασιμος

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: 'ESCO-E1 (διαιρουμενος τυπου C4+)
« Απάντηση #14 στις: Μαΐου 31, 2012, 22:06 »
και Τελικα
σεταρισμενος σαν τον ce4 (η φυτιλοαντισταση)

Διαρροη Μηδενικη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 69 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 101 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13680 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124516 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93441 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix