vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

375 επισκέπτες, 8 χρήστες
Joskoil, Jorge, lagoudakis, Silent Baze, aalex, dkostas, Milarepa, Xxristos

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1440 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 00:18 »
διαβασα το θεμα για ασφαλεια σε μπαταριοθηκες.θελω να ρωτησω εγω που χρησιμοποιω μπαταρια egoc της alter,ειμαι ασφαλης?
θελω να πω οτι ουτε τρυπες διαφυγης εχουν αυτες οι μπαταριες,ουτε τι τυπο μπαταριας χρησιμοποιουν μπορουμε να δουμε.εχουν ακουστει ατυχηματα και σε τετοια η.τ?

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1441 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 00:18 »
καλησπερα,ηθελα να ρωτησω κατι κλασικο πιστευω...ποσα v ειναι μια  ego 650 ποσα η 900 και ποσα η 1100 μπαταρια?εγω εχω μια ego 650 και σημερα δοκιμασα μια 900 ψηλοαφορτιστη κιολας και ηταν αλλη φαση...
μεσα στο forum σε ενα απο τα πολλα θυμαμαι οτι η 650 ειναι περιπου 3,κατι αν θυμαμαι καλα αλλα δεν ξερω καθολου για τις υπολοιπες
ειναι αναλογα φιλε μου την μπαταρια...διαβασε λιγο αυτο και θα καταλαβεις...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1248.msg473671.html#msg473671

το οτι μεγαλωνει το μεγεθος απο 650 σε 1100 ειναι μονο στην ωρα που κραταει η μπαταρια δλδ?εγω νομιζα οτι παιζουν και vo μεγαλυτερα...τοτε θα εφταιγε που η δικια μου ειναι μαιμου μπαταρια ego ενω αυτη που δοκιμασα ego t ovale...
εδω εχεις δικιο...τα mAh της μπαταριας παιζουν ρολο μονο στην διαρκεια και οχι στην δυναμη...

διαβασα το θεμα για ασφαλεια σε μπαταριοθηκες.θελω να ρωτησω εγω που χρησιμοποιω μπαταρια egoc της alter,ειμαι ασφαλης?
θελω να πω οτι ουτε τρυπες διαφυγης εχουν αυτες οι μπαταριες,ουτε τι τυπο μπαταριας χρησιμοποιουν μπορουμε να δουμε.εχουν ακουστει ατυχηματα και σε τετοια η.τ?
επειδη οπως λενε καποιοι μια εικονα χιλιες λεξεις δες στο βιντεο και μπορεις να κρινεις... (βεβαια δεν σου λεω σον και καλα να μην προσεχεις αλλα οσο ναναι...)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xGnMxvdV2ik&feature=plcp[/youtube]
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 25, 2012, 00:27 από Mulder »

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1442 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 22:31 »
Γνωρίζει κάποιος που θα βρώ μπαταρίες 14250 3v protected από Ελλάδα (ακόμα καλύτερα Θεσσαλονίκη).

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1443 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 23:17 »
Αν δεις στο google εχει e-shops κατα κανόνα ηλεκτρονικών εξαρτημάτων που διαθέτουν 14250 μπαταρίες

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1444 στις: Οκτωβρίου 25, 2012, 23:21 »
Kάνε μια ερώτηση σ' αυτόν: www.acdcshop.gr γιατί φέρνει "περίεργες" μπαταρίες...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1445 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 13:40 »
Εχω μια ego-c upgrade passthrough και βλέπω οταν ειναι φορτισμένη οτι το μπροστά φωτάκι σβήνει οταν ομως πατάω να ατμήσω αυτο ξανα ανάβει.Αρα μάλλον δεν παίρνει απευθείας απο τη usb αλλα απο τη μπαταριά και στην συνέχεια επαναφορτίζει οτι έχασε.Οποτε μάλλον έχουμε μικροφόρτιση σε κάθε τζούρα.
Και η ερώτηση ειναι τι να προτιμήσω απο τα δυο για τη μακροζωία της μπαταρίας;
Μικροφόρτιση ή επαναφόρτιση;

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1446 στις: Οκτωβρίου 29, 2012, 21:24 »
Εχω μια ego-c upgrade passthrough και βλέπω οταν ειναι φορτισμένη οτι το μπροστά φωτάκι σβήνει οταν ομως πατάω να ατμήσω αυτο ξανα ανάβει.Αρα μάλλον δεν παίρνει απευθείας απο τη usb αλλα απο τη μπαταριά και στην συνέχεια επαναφορτίζει οτι έχασε.Οποτε μάλλον έχουμε μικροφόρτιση σε κάθε τζούρα.
Και η ερώτηση ειναι τι να προτιμήσω απο τα δυο για τη μακροζωία της μπαταρίας;
Μικροφόρτιση ή επαναφόρτιση;


Eτσι λειτουργούν όλες οι μπαταρίες που διαθέτουν passthrough. Ή καλύτερα, τα passthrough που διαθέτουν εσωτερικές μπαταρίες.
Αυτός είναι ο λόγος που είναι ασφαλείς για σύνδεση απευθείας με υπολογιστή, σε αντίθεση με τα σκέτα passthrough άνευ εσωτερικών μπαταριών, που θέλουν σύνδεση με μετασχηματιστή 5βολτο επιτοίχιο.
Το καλώδιο usb αναπληρώνει το ρεύμα που ξοδεύεις ατμίζοντας.


Τι είναι καλύτερο;
Καλύτερο είναι να απολαμβάνεις το άτμισμα.
Κι αυτό σε εγκο μπαταρία το εξασφαλίζεις με ένα passthrough που κρατάει πάντα φορτισμένη την εσωτερική μπαταρία και τα βολτ εκεί που τα θέλεις.
Τώρα... αν η μπαταρία σου θα έχει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής έτσι ή αν τη χρησιμοποιείς με τον παραδοσιακό τρόπο...
θα σου έλεγα καταρχήν, να εμπιστευτείς την ποιοτητα τζοιτεκ ότι θα βγάλεις αρκετούς μήνες μαζί της.
Κατά δεύτερον, θα σου πω από προσωπική εμπειρία ότι η πιο μακρόβια μπαταρία μου ήταν η μοναδική passthrough από τις 7 που είχα ως τώρα, η οποία δούλεψε τουλάχιστον διπλάσιο χρόνο από τις άλλες πριν παροπλιστεί (σ΄αυτήν έδωσα σύνταξη, στις υπόλοιπες έκανα κηδεία) 

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1447 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 07:49 »
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Οποτε με μικροφόρτιση δεν έχουμε πρόβλημα αποτι καταλαβαίνω.
Δεν με ενδιαφέρει να αντέξει παραπάνω απο το κανονικό  απλά δεν θέλω και να τις βγάλω τα ματια πριν έρθει η ώρα της.
Να σαι καλά.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1448 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 07:59 »
Από το συντονισμό:
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν αγορές από το εξωτερικό μεταφέρθηκαν εδώ


Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1449 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 21:59 »
Θέλω να αγοράσω μια μπαταρία για τις ''εξόδους'' μου, και έχω καταλήξει να πάρω μια joyetech 650mah ego-c upgrade. Όσοι από εσάς έχετε χρησιμοποιήσει μπαταρίες ego από joyetech, θεωρείτε ότι κρατάει πιο σταθερή την απόδοση της μέχρι να αδειάσει από ότι μια οποιαδήποτε no name μπαταρία; Επίσης, είναι όντως και πιο ποιοτική στην βαφή της; (δυο no name 650 που έχω με έχουν κουράσει, διότι μετά από χρήση περίπου δύο μηνών με περιστασιακή καθημερινή χρήση, η απόδοση τους πέφτει, σταδιακά μεν, αλλά αισθητά. Επίσης, η βαφή τους... άστα να πάνε... σαν να έχουν πιτυρίδα ή ξηροδερμία....)


Χρησιμοποιώ σταθερά crystal CE4+ V3 στα 2.4 ....

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1450 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 22:06 »
παρε μια ego vv 650mah ή μια twist 650mah !!!

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1451 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 22:10 »
Θα πάρω μια VV ή Twist ego σίγουρα (για το σπίτι), αλλά για ''έξοδο'' τη βρίσκω λίγο μεγάλη...

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1452 στις: Οκτωβρίου 30, 2012, 22:11 »
η 650 μια χαρα ειναι..

ε τοτε κανα 2 μινι αν βρισκεις την 650 μεγαλη!!!

Αποσυνδεδεμένος makos

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1453 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 01:15 »
Οι efest imr έχουν κάποια διαφορά στην ποιότητα (για χρήση σε provari) απο τις aw? Οι efest imr δεν είναι προστασίας ή κάνω λάθος..

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1454 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 01:17 »
imr = ασφαλους χημειας (οπως και οι aw)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 279007 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:56
από Xxristos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207162 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173390 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311057 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124015 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93110 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias