vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

418 επισκέπτες, 9 χρήστες
I.P, dkostas, Xxristos, manoslykos, nipapa, Jorge, vsotos, tibolaso, dvelev

Twitter

Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Για ποιες μπαταρίες μιλάτε;
Δυο ego τις έχω λιώσει 3 μήνες τις φόρτιζα το λιγότερο μια φορά τη μέρα και τις άφηνα και ολη νύχτα αν χρειαζόταν.
Με τις 18350 είμαι πιο προσεχτικός οταν πάνε στα 3.6V αντε στη χειρότερη 3.5V τις βάζω για φόρτιση και τις βγάζω οταν φορτίσουν δεν τις αφήνω επάνω ολο το βράδυ.


Αποσυνδεδεμένος apVga

Εντωμεταξύ, μόλις πριν λίγες ώρες επιτέλους άδειασε (από 7.30 μμ Σαββάτου) κι έσβησε.

10 δεύτερα υποτίθεται ότι είναι στην hybrid? Νόμιζα 7...

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
 :hmmm:...τα 10 δεύτερα ή 7....ή όσα νάνε .... ισχύουν με φορτίο μόνο  :yes:

Αποσυνδεδεμένος apVga

Με δουλεύει  >:( πάλι αναμμένη τη βρήκα. Σιχτίρ και θέλω να την ταχυδρομήσω για αντικατάσταση  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Φιλε μου δεν προκειται να σβησει αν δεν αδειάσει τελειως.
Ο εσωτερικος διακοπτης που εχει με το κουνημα, θορυβο κτλ δινει εντολη και αναβει.
Ολα τα παραπανω αν μιλαμε για αυτοματη μπαταρια τυπου hybrid

Αποσυνδεδεμένος apVga

Ναι γι'αυτή μιλάμε. Εμ εντελώς τελειωμένη φαινόταν το μεσημέρι, γι'αυτό με τσατάλιασε. Βασικά εντάξει, η ανυπομονησία μου οφείλεται στο ότι είμαι μόνο με ένα m&m από το Σάββατο κι έτσι όπως πάει, μέχρι να το στείλω και να μου έρθει και πίσω η αντικατάσταση, θα κλείσω κοντά βδομάδα. Δεν το 'χω πιπίλα, αλλά και πάλι μια δυσκολία κατά τη διάρκεια της φόρτισης, υπάρχει (με αποτέλεσμα ποτέ να μην περιμένω να γεμίσει στο φουλ) . Σόρρυ για το πρήξιμο  :-[

(χμμ, αρχίζω ν'αναρωτιέμαι αν τελικά τα μη αυτόματα είναι πιο ενδεδειγμένα, παρά το βάσανο να πατάς το κουμπάκι κάθε φορά).

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Η καθε μπαταρια εχει την χαρη της αναλογα τον χρηστη τι τον βολευει.
Αλλοι ειναι μαλωμένοι με το κουμπι γιατι στο τσιγαρο δεν ειχαν :laugh1:
Αλλοι το προτιμουν γιατι δεν τους θυμιζει το τσιγαρο :yes:
Εγω στην θεση σου θα δοκιμαζα την μπαταρια με αλλον ατμοποιητη να δω αν εφταιγε η μπαταρια η ο ατμο?
Γιαστι τα σημαδια της μπαταριας δεν δειχνουν προβλημα.
Προβλημα θα ηταν αν εμενε συνεχεια αναμενη ανεξαρτητα απο τον "εξυπνο " διακοπτη :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος apVga

Μπα, δεν έφταιγε το κάρτο/άτμο. Όταν έγινε η φάση, το άφησα να κρυώσει και επιτόπου μετά το τέσταρα με το M&M μου. Μια χαρά, άτμιζα για 6 ώρες (κι ακόμη το χρησιμοποιώ).

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχουν μπαταρίες π.χ.Nobacco,Ovale,Alter που αποδεδειγμένα δίνουν τάση 4,2V όταν είναι πλήρως φορτισμένες; Αν ναι ποιου μοντέλου;

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Και γω συνηθισμένος από κινητά κλπ, περιμένω να αδειάσει και μετά φορτίζω. Από όταν άρχισα DCT βέβαια, μόλις η μπαταρία πάει 50%, τη φορτίζω γιατί η πτώση της απόδοσης έχει άμεσο αντίκτυπο στο άτμισμα.
Εγώ ακόμα έτσι κάνω :D Έχω διαβάσει ότι δεν παίζει ρόλο στις καινούργιες (λιθίου) ότι δεν υπάρχει το εφέ μνήμης πια, αλλά από συνήθεια τις φορτίζω πλήρως μόνο όταν τελειώσουν τελείως (όπως κάνω και με το κινητό ακόμα :idiot1:).
Δεν ξέρω αν οφείλεται σ' αυτή του είδους φόρτιση, πάντως δεν έχω πετάξει καμία! Από 31 Οκτώβρη που άρχισα το άτμισμα έχω τις δύο 650άρες (ακόμα μου βγάζουν όλη τη μέρα) και τις δύο 1000άρες (αντέχουν ακόμα 2 μέρες). Βέβαια έχει πέσει αισθητά το χτύπημα (σε σχέση με το πως ήταν στις αρχές, γιατί τώρα θέλει περισσότερη ώρα πάτημα και το ντουμάνι είναι μειωμένο) αλλά μέχρι να τις "ξελιγώσω"... θα ατμίζω μ' αυτές :yes:


Για ποιες μπαταρίες μιλάτε;
Δυο ego τις έχω λιώσει 3 μήνες τις φόρτιζα το λιγότερο μια φορά τη μέρα και τις άφηνα και ολη νύχτα αν χρειαζόταν.
Κι εγώ όλη νύχτα τις αφήνω. Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα, καθώς όταν γεμίσουν φαντάζομαι ότι σταματάει η φόρτιση :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
θελει να παρει ενας φιλος για το ego του μπαταρια με lcd 900mah τωρα εχει μια 900αρα αλλα χωρις lcd η 900αρα με την οθονιτσα θα τελειωνει νωριτερα η γενικα εχει καποιο μειον? μηπως πρεπει να απρει την 1100 για να εχει την ιδια αποδοση με την απλη 900αρα?

και κατι ακοαμ η οθονιτσα αυτην ειναι παντα αναμενη η μονο κατα την τζουρα? (εννοω το φωτακι της)

Η 900 mAh είναι σε μέγεθος 2 περίπου εκατοστά μεγαλύτερη από την κανονική. Το led ανάβει όταν πατάς για την τζούρα αλλά το πλεονέκτημα της είναι πως ανα 5 κλικ αλλάζει και γίνεται 3,2 - 3,7 - 4,2 volt

Αποσυνδεδεμένος AchisaeL

  • ****
  • 1291
  • Φύλο: Άντρας
1. δεν το επιασα αυτο με τα βολτ.. τι εννοεις? δεν κλειδωνει με τα 5 κλικ?
2. εχει παραπανω καταναλωση η οχι ξερεις? δλδ εκει που η μια κραταει 10 ωρες με την οθονη κραταει ας πουμε 8?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Κάθε λίγες τζούρες (άρα και πατήματα κουμπιού/κλικ) δείχνει στην οθόνη πόσο έχουν πέσει τα βολτ της μπαταρίας.
Εγώ δεν έχω πάρει αλλά νομίζω πως μια μικρή διαφορά στην κατανάλωση πρέπει να την έχει, γιατί δίνει ρεύμα και στην οθόνη.

Η μπαταρία με led ανα πέντε κλικ αλλάζει volt όπως σου είπα και η απόδοση είναι ανάλογη από το αν δουλεύεις στο κόκκινο-μωβ-μπλε. Η κατανάλωση είναι μεγαλύτερη όταν δουλεύει στο μπλε 4,2 και μειώνεται στο κόκκινο 3,2 volt

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1812 279167 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:06
από gstamatos
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 311309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124075 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93141 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias