vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

204 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Jorge, stavax, TasMan, Lefty, yorgoss, zalaros

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #435 στις: Απριλίου 12, 2015, 21:40 »
Στο τελος βήχας ... Με πολυ χτύπημα ...
Το γουρλωμα των ματιών ολα τα λεφτά  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #436 στις: Απριλίου 12, 2015, 21:43 »
Από το βελούδο στο γαϊδουρινό χτύπημα με το ίδιο σετάπ!!! :))

Τί να πω!!!

Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #437 στις: Απριλίου 12, 2015, 21:45 »
demkoni ΔΩΣΕ ΠΟΝΟ!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2015, 22:04 από Dr Salonius »

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #438 στις: Απριλίου 12, 2015, 21:48 »
Περίεργο φαινόμενο ......

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #439 στις: Απριλίου 12, 2015, 23:48 »
Ειλικριαν τωρα εχω διαβασει ολο το νημα στην κυριολεξια και εχω τρελαθει...Συγνωμη για το πρηξιμο αλλα πραγματικα δεν νιωθω καθολου χτυπημα....και κανω 12αρα νικοτινη..!!!!εχω βαλει ψηλα την αντισταση,την εχω βαλει τερμα κατω,ο αερας στη μιση τρυπα και παλι τιποτα... :wall: :wall:

Με παραξενευει γτ στο μαγαζι που τον δοκιμασα το χτυπημα ηταν κομπλε για τα γουστα μου με 4αρα νικοτινη κιολας...!!!!Ας μου πει καποιος που εχει και τις 2 καμπανες αν υπαρχει διαφορα για να μν κανω καποια τζαμπα αγορα...Στην τελικη με βλεπω να πηγαινω στον Κωστα και Μαριο να μου κλεισουν την μια τρυπα της βασης.... :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Ευχαριστω και παλι συγνωμη για το πρηξιμο....

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #440 στις: Απριλίου 13, 2015, 00:08 »
Μήπως μπορείς να βάλεις μια φωτό του σετάπ?

Τί σετάπ έχεις και πως τον δουλεύεις (volt watt)?, τί ντριπ τιπ έχεις?, δοκίμασες μισή τρύπα μόνο ανοιχτή?, με ποιά καμπάνα είσαι? τί μοντ έχεις?

Edit:
Οκ στην προηγούμενη σελίδα γράφεις κάποια πράγματα γθα το σετάπ...

Αποσυνδεδεμένος Dr Salonius

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #441 στις: Απριλίου 13, 2015, 01:52 »
Ειλικριαν τωρα εχω διαβασει ολο το νημα στην κυριολεξια και εχω τρελαθει...Συγνωμη για το πρηξιμο αλλα πραγματικα δεν νιωθω καθολου χτυπημα....και κανω 12αρα νικοτινη..!!!!εχω βαλει ψηλα την αντισταση,την εχω βαλει τερμα κατω,ο αερας στη μιση τρυπα και παλι τιποτα... :wall: :wall:

Με παραξενευει γτ στο μαγαζι που τον δοκιμασα το χτυπημα ηταν κομπλε για τα γουστα μου με 4αρα νικοτινη κιολας...!!!!Ας μου πει καποιος που εχει και τις 2 καμπανες αν υπαρχει διαφορα για να μν κανω καποια τζαμπα αγορα...Στην τελικη με βλεπω να πηγαινω στον Κωστα και Μαριο να μου κλεισουν την μια τρυπα της βασης.... :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Ευχαριστω και παλι συγνωμη για το πρηξιμο....
Φίλε Γιάννη,η διαφορά στο χτυπημα ανάμεσα στις 2 καμπάνες ειναι πάρα πολύ μικρή,γενικά οι διαφορες στην αποδοση χρησιμοποιόντας την μία ή την αλλη καμπάνα ειναι αμελητέες,όπως ειπα και εγώ και αλλα μέλη αρκετές σελίδες πιο πάνω,το μεγάλο ατού του ατμοποιητή ειναι η καταπληκτική γευση που σου δίνει,αλλά και το χτυπημα και η ποιότητα του ατμού ειναι εξαιρετικά!!! Εάν εχεις συνηθισει να ατμίζεις με  RDA ατμοποιητή κάνοντας  Dripping τότε είναι φυσικό να μην νοιωθεις αυτά που λέμε γιατι οι dripper's σου δίνουν και πιο ζεστή τζούρα και ισως πιο δυνατο χτυπημα.Αν ομως χρησιμοποιείς ατμοποιητή τύπου Kayfun,τότε καλά θα κάνεις να πας μια βόλτα απο τα παιδιά γιατι ειμαι σχεδόν σίγουρος οτι κατι δεν κάνεις σωστά...
Και μην ζητάς συνέχεια συγνώμη,δεν πρήζεις κανέναν.Αυτός ειναι ο ρόλος του φόρουμ,να μοιραζόμαστε τις ατμιστικές μας εμπειρίες και γνώσεις  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 13, 2015, 02:04 από Dr Salonius »

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #442 στις: Απριλίου 13, 2015, 14:35 »
Χρησιμοποιουσα eviva με κεραμικο σε μορφη τανκ...Το ιδιο υγρο και στον phenomenon....Ο eviva εχει πιο ζεστο ατμο λογω κεραμικου και ισως αυξανει κατα καποιο τροπο το χτυπημα...Ενω στον phenomenon o ατμος ειναι πιο κρυος...Απλα εχω συνηθισει τον eviva απ οτi φαινεται και με βλεπω να χρησιμοποιω υγρο με περισσοτερη νικοτινη στον phenomenon...Η αληθεια ειναι οτι εχω παθει μια πορωση με τον phenomenon λογω γευσης και βελουδινου ατμου...Ο τροπος που ρουφαει ειναι απεριγρπατος...Πιστευω οτι εχω τους 2 καλυτερους ατμοποιητες της αγορας....Απλα πρεπει να βρω τη χρυση τομη για το χτυπημα που ζηταω...Θα δοκιμασω και twisted και θα ξαναγραψω...Ευχαριστω....

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #443 στις: Απριλίου 13, 2015, 14:44 »
Το Air Flow Control του Phenomenon είναι φαινόμενο!!!  :thumpup:
Μεγάλη ευκολία, από τερμα σφιχτή τζούρα σε τερμα ανοιχτή (όσο ανοιχτή είναι βεβαια στον Lite, προσωπικά θα προτιμούσα περισσότερο) και όλα τα ενδιάμεσα με τόση ανεση και ταχύτητα!!!!
Respect GUS !  :respect:




Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #444 στις: Απριλίου 13, 2015, 17:49 »
 :happy_roll_01: :happy_roll_01: :happy_roll_01:

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #445 στις: Απριλίου 13, 2015, 18:48 »
Καθε μερα, εννοειται οτι αλλάζω στησιματα για δοκιμές!  :yes:
Χθες εβαλα παραπανω βαμβακι απ'ότι τις προηγουμενες φορές και στο γέμισμα από πάνω είχα τις συμπεριφορές που αναφεραν και φιλοι παραπανω. Λίγο υγρό από τις τρυπες του αερα, μόνο στην αρχή, μετα το γεμισμα.
Αρα λιγότερο βαμβακι, ίσα να καλύπτει το ντεκ...
Είναι πάντως απίστευτο πόσο λίγο βαμβακι θελει σε σχέση με άλλους ατμοποιητές...
Ειμαι περίεργος πως εκανε ο Lux 3mm διάμετρο...πρεπει να επεσε πολύ κουρεμα μετα...πάνω από 2.5 δεν εχω δοκιμασει ακόμα.
Τελος και η καμπάνα που μπορεί να ρυθμιστεί είναι μεγάλη ευκολία...αναλόγως των υγρων που βαζεις και του στησιματος που εχεις κανει...


Αποσυνδεδεμένος pany

  • ***
  • 606
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #446 στις: Απριλίου 13, 2015, 18:55 »
Το Sixteen drip tip βολεύει ή είναι πολύ μικρό? Αντί αυτού σκέφτομαι για το LL1, τι λέτε?


http://gus-mod.gr/zencart_gus/index.php?main_page=product_info&cPath=4_29&products_id=89


Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #447 στις: Απριλίου 13, 2015, 19:14 »
Εμενα το Sixteen με εχει βολεψει. Αλλοι το θεωρουν μικρο.
Εσυ αποφασιζεις φιλε μου

Αποσυνδεδεμένος SPY DAG

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #448 στις: Απριλίου 13, 2015, 22:34 »
Οταν το ξαπλωνετε καθετα εχετε θεμα διαροων?Εγω ειχα και βαζωντας βαμβακι μυτη στα αυλακια καθετα ειναι καλυτερα.Οπως και να εχει οταν τραβας τσουρα τα ξεχνας ολα :)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #449 στις: Απριλίου 13, 2015, 22:49 »
Θέματα διαρροών με τον Zest κανένα... Στην αρχή μόνο μέχρι να τον μάθω είχα και μόνο κατά το γέμισμα από τις πάνω τρυπούλες, αλλά με τις οδηγίες των παιδιών για το γέμισμα από τις πάνω τρυπούλες πάει και αυτό. (Κλείσιμο καμπάνας και μετά κλείσιμο του ντριπ τιπ με το δάχτυλο).

Με το ολόσωμο τανκάκι όμως έχω κάποιο ζήτημα. Χάνω 5-6 καλές σταγόνες από την εισαγωγή του αέρα, αλλά όταν μπει το πάνω δαχτυλίδι και μετά όλα είναι οκ. Το "κακό" είναι οτι το ολόσωμο τανκάκι γεμίζει μόνο από τις πάνω τρυπούλες.

Προφανώς κάτι συμβαίνει με την υποπίεση, και γι αυτό όταν αλλάξω βαμβάκι θα σετάρω με βαμβάκι ΚΑΙ στα κανάλια εισόδου του υγρού στην καμπάνα... Μπορεί να υπάρχει ζήτημα όμως γιατί η βάση είναι τροποποιημένη. Εγώ τη λέω Full Air τη βάση. ;D Οπότε και γι αυτό να υπάρχει ζήτημα με την υποπίεση.

Όπως και να έχει θα γράψω για το αποτέλεσμα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278613 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15603 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos