vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, stsoulos

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος daglasg3

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4620 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 15:49 »
καλησπερα.εχει δοκιμασει καποιος τον phenotype να μου πει εντυπωσεις

Αποσυνδεδεμένος χολερας

  • **
  • 260
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4621 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 19:43 »
κατά 50 τοις εκατό είναι φαινομενο όποτε καλά ρωτάει.
αλλά και να μην ήτανε τι έγινε δηλαδή.
προιον γκας ειναι και αυτο. :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4622 στις: Δεκεμβρίου 28, 2017, 19:47 »
ωπ ωπ ωπ δικο μου λαθος...

απλα οταν το εψαξα γιατι ειπα μηπως ειναι καποιο τανκ που δεν ξερω μου εβγαλε εναν rda απο αλλιεξπρες καμια σχεση με αυτον που μολις ειδα οτι εβγαλε ο gus οποτε φανταστηκα οτι μπερδευτηκε το παιδι με τον τιτλο...


mybad που λενε και στο χωριο μου :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Alexis7

  • ***
  • 708
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4623 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 17:09 »
Παίδες ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε το πλαστικό τανκ από τον zest(το μικρό ενδιάμεσα)σε σκούρο μαύρο;

Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4624 στις: Δεκεμβρίου 29, 2017, 18:20 »
Παίδες ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε το πλαστικό τανκ από τον zest(το μικρό ενδιάμεσα)σε σκούρο μαύρο;
του kayfun lite plus ψαξε, ταιριαζει

Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4625 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 17:05 »
Περιμένω και γω λοιπόν τους νέους ατμοποιητες για να δω τι θα παρω... 

Αυτιά ανοιχτά λοιπόν και υπομονή!

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4626 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 21:26 »
Κι εκεί που είχαμε πει να κατασταλάξουμε για λίγο στον Kayfun και τον Ares και να πάρουμε και κανένα κλώνο φτηνό για αλλαγή,ερχεται παραμονές πρωτοχρονιάς ο Αγ.Βασίλης.Μαζεύτηκε λοιπον η οικογένεια όλη και αποφάσισαν να μου κάνουν ένα δώρο.Τόσα χρόνια έτρωγαν την ψυχή τους που δεν μπορούσα να κόψω το τσιγάρο και πάνω που το είχαν πάρει απόφαση ότι εγώ απ' αυτό θα πάω,με βλέπουν να κλείνω τρεις μηνες άκαπνος!Η χαρά τους μεγάλη και για δώρο που λέτε,μου λένε πάρε έναν καλό ατμοποιητή ως επιβράβευση αλλά και κίνητρο για να μην γυρίσω ποτέ στο ακατονόμαστο.Από την Παρασκευή το βράδυ έχω διαβάσει σχεδόν όλο το φόρουμ,σας ξέρω πλέον με τα μικρά σας ονόματα(που λέει ο λόγος).Στην αρχή είχα σκοπό να βάλω την κλασσική ερώτηση στο ''Ποιος επισκευάσιμος'' αφού κατέληγα βάσει των αναγκών μου,του ατμιστικού μου προφιλ μπλα,μπλα.Όμως ρε παιδιά σε αυτό το νήμα και για αυτό τον ατμοποιητή εισέπραξα το περισσότερο συναίσθημα απ' όλους τους άλλους (τουλάχιστον σε σχέση με ότι κυκλοφορεί και μπορεί να αγοραστεί αυτή τη στιγμη).Ετσι αφήνω τα αντικειμενικά περί πλήρωσης υγρών,διαρροών,ορινγακίων και επιλέγω το φαινόμενο  ως αυτό που θα μου θυμίζει τους δικούς μου ανθρώπους.Lite ή zest μάλλον λίγη σημασία έχει,ότι μου κάτσει τη στιγμή της παραγγελίας.Καλή χρονιά σε όλους και όλες!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2017, 23:00 από Athanasios »

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4627 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 21:59 »
Καλοατμιστος φιλε...και αν εισεπραξες συναισθημα απο τις περιγραφες, που να δεις τι θα εισπραξεις απο τη συμβιωση σου με το Φαινομενο...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4628 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 22:47 »
Φίλε [member=21404]Athanasios[/member] πραγματικά συγχαίρω την οικογένειά σου φίλε! Και εσένα για την επιλογή σου, θα τον ευχαριστηθείς στα σίγουρα!

Αποσυνδεδεμένος kkiriakos

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
    • truckbody
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4629 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 23:07 »
Όσο περισσότερο ασχοληθείς μαζί του τόσο περισσότερο θα σε αποζημιώση όπιον και να επιλέξεις καλοάτμιστος και καλός όρισες στην παρέα μας 

Αποσυνδεδεμένος jimmy08

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4630 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 23:10 »
Πόσους μήνες θα περιμένουμε δεν ξέρω.....
Με βάση τα όσα διάβασα σε προηγούμενες σελίδες, πιστεύω μέχρι τέλος Γενάρη θα τους έχουμε. 

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4631 στις: Δεκεμβρίου 31, 2017, 23:32 »
...για αυτό τον ατμοποιητή εισέπραξα το περισσότερο συναίσθημα απ' όλους τους άλλους
Αν και το παρακολουθώ, έχω καιρό να γράψω στο νήμα και αυτή η φράση μ' έκανε να επανέλθω στο ξέπνοο της χρονιάς. Κάποτε λοιπόν, όταν έπαιρνα το πρώτο φαινόμενο στα χέρια μου, μου λέει ο Μάριος φεύγοντας, "δώστου αγάπη και θα σε ανταμοίψει". Μου είχε χαραχθεί στο μυαλό εκείνη η κουβέντα, με  είχε παραξενέψει, είχε ηχήσει σχεδόν μεταφυσικά στ' αυτιά μου. Κι όμως, είχε απόλυτο δίκιο και με συντρόφευε καθημερινά σχεδόν δυο χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο τον έχω παραμελήσει, μαθημένος κι εγώ στους αέρηδες της εποχής αλλά όταν θέλω κάτι καθαρά τσιγαρίσιο είναι εκεί, παρών, να μου δώσει την υπέροχη, αθόρυβη τζούρα του και την απαράμιλλη γεύση του.
Για μένα είναι βασιλιάς στους mtl και περιμένω με αγωνία αυτόν τον καινούργιο που ετοιμάζει ο μάστορας.
Καλή χρονιά σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4632 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 00:52 »
Φίλε [member=21404]Athanasios[/member] καλώς να έρθεις στην οικογένεια :) 

Κράτα γερά αυτό που είπε ο Μάριος στον [member=13664]Ribot[/member] γιατί είναι ΠΛΗΡΩΣ ΑΛΗΘΕΙΑ. Είναι ένας ατμοποιητής που πραγματικά είναι ο βασιλιάς των mtl και αν του δώσεις αγάπη (που θα του δώσεις, είμαι σίγουρος) θα σου την επιστρέψει με το παραπάνω.

Χρονιά αλλάξαμε με τον Phenomenon Lite και υγρό Grandmaster SnV και το πρώτο νήμα που γράφω στον νέο χρόνο είναι αυτό. Επιβάλλεται, λοιπόν, οσονούπω να πάω και για μια βάση zest που τόσο καιρό λιγουρεύομαι.

Καλή χρονιά σε όλους!

Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4633 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 18:12 »
Καλησπέρα και καλή χρονιά

Η μόνη επαφή που είχα με τον phenomenon  ήταν πριν κάνα χρόνο με ένα κινεζοκλώνο.

Ο κλώνος ήταν ελαττωματικός, βίδωνε στραβά η καμπάνα, μου έσπασε τα νεύρα, και εγώ έσπασα τον κλώνο.

Θυμάμαι μόνο ότι μετά από καμιά δεκάρια προσπάθειες μου έκανε την τιμή να δουλέψει για καμιά ώρα χωρίς διαρροές και ότι η γεύση του ήταν μακράν η καλύτερη γεύση που έχω δει σε οποιωνδήποτε MTL ατμοποιητή.

Έτσι λέω με τον νέο χρόνο να μου κάνω δώρο ένα γνήσιο.

Διάβασα αρκετά στο θέμα, αλλά η αλήθεια είναι ότι ψιλοχάθηκα.

Υποθέτω ότι αφού θέλω σφιχτή τζούρα τυπου kayfun lite plus ή kayfun prime πάω για τον Zest V2,  σωστά?

Επίσης, αξίζει να πάρω 2 καμπάνες, μια τσιγαρισια και μια γενικής? Εχουν ορατή διαφορά στη γεύση?

Η βάση  με τις υπερύψωμενες που διαβάζω τι πρακτικές διαφορές έχει με την απλή? Ποια περιλαμβάνετε στο κουτί σαν default?

To γέμισμα από πάνω λειτουργεί πρακτικά? Οι τρύπες μου φαίνονται πολύ μικρές οπτικά για να χωράει η μύτη από τα μπουκαλάκια.

Ο νέος που θα κυκλοφορήσει: Innovative flow system, τι είναι τούτο που θα ρυθμίζει τον ατμό? Ξέρει κανείς λεπτομέρειες? Αξίζει την αναμονή?

PhenomenoN XR RBA Atomizer with GUS IFS

GUS IFS (Innovative flow system) is a new smart, yet simple system that gives you the opportunity as a user to control the flow of your steam instantly every time you vape

Και κάνα ελληνικό βιντεάκι με παρουσίαση παίζει? Στο youtube βρίσκω μόνο ιταλικά

Καταλαβαίνω ότι ρωτάω πολλά πρωτοχρονιάτικα, ευχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις.

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4634 στις: Ιανουαρίου 01, 2018, 18:45 »
Γεια σου Νικόλα και χρόνια πολλά.

Εφόσον θες πολύ σφιχτή τζούρα, ναι, πας σε zest. 

Οι δύο καμπάνες έχουν ορατή διαφορά, αφού η καπνική "κόβει" τις περιττές γλυκάδες και κάνει την όλη ατμιστική εμπειρία πιο στυφή. Εγώ θα έλεγα ότι κάνει αποκλειστικά για καπνικά υγρά και μάλιστα για "καθαρά" καπνικά υγρά. Δεν θα έβαζα εκεί (π.χ.) ένα καπνικό γκουρμεδοειδές τύπου Supreme. 

Σαν γενική εικόνα, σκέψου ότι εφόσον έχω και τις δύο καμπάνες, 9/10 περιπτώσεις χρησιμοποιώ την γενική καμπάνα ακόμα και για καπνικά. Την καπνική την επιστρατεύω στα τασάκια μου και σε κάποια άλλα καθαρά καπνικά τύπου Don Cristo. Και να την ξεχάσω, βέβαια, δεν θα πω ότι μου χαλάει η εμπειρία, απλά δεν απογειώνεται όπως με αυτήν.

Αυτό, οπότε καταλαβαίνεις τι παίζει. Δεν είμαι και μέσα στο πορτοφόλι σου για να σου πω αν "αξίζει". Αυτό εσύ θα το κρίνεις.

Το γέμισμα από πάνω λειτουργεί άψογα. Δεν ξέρω ποιες "δύο μικρές τρύπες" έχεις δει, αλλά δεν ισχύουν. Πάνω υπάρχει μία και μόνη μεγάλη τρύπα, στην οποία χωράει ακόμα και το παλιό σταγονόμετρο από τα 30μέλα. Οπότε με γέμισμα από πάνω είσαι μια χαρά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278626 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12905 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123780 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3919 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15606 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos