vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

230 επισκέπτες, 5 χρήστες
john67, dkostas, angelosdes, sentinelba, paiktaras

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4575 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 18:37 »
Μα με το που το πατας αναποδα να ανοιξει δε σε αφηνει να σηκωσεις αλλο τη βαση επανω δεν εχεις περιθωριο.
Δεν αντιλεγω ομως γιατι τα οσα πειραματα εγιναν με αδειο ατμοποιητη..

Πιο πολυ την επεμβαση τη θελω να αλλαξω ενα βαμβακι και να συνεχισω οχι να ξαναστρωσω βαμβακια γιατι αυτο πλεον οντως στις V2 βασεις δε χρειαζετε, δυσκολα θα φυγει απ τη θεση του.

Αλλα για ενα βαμβακι να πρεπει να αδειασω υγρα μου φαινετε πως οκ πηρα μια ευκολια να γεμιζω στο φτερο απο πανω αλλα χανω καπου αλλου.

Οταν ερθει η ωρα του pheno θα δω τη συμβιωση θα εχουμε με το νεο τανκ, αλλιως ξαναμπαινει το παλιο καλο μεταλικο κουστουμι του zest..

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4576 στις: Δεκεμβρίου 16, 2017, 19:24 »
Όπως τον έχεις πατημένο με το πάνω χείλος της καμινάδας "πρόσωπο" με την επάνω επίπεδη επιφάνεια του τανκ, βάλε το νύχι σου να κοντράρει σε μία από τις εγκοπές της καμινάδας (εκεί που μπαίνει το drip tip), για να μην γυρίζει η καμπάνα και με περιστροφή της βάσης την ξεβιδώνεις. Αφήνεις το τανκ/καμπάνα ανάποδα στο τραπέζι και ασχολείσαι με το deck. Μετά (όταν τελειώσεις με τις διορθώσεις), εκεί που είναι αφημένο το τανκ, ακουμπάς μέσα του το deck, έχοντας πρώτα ευθυγραμμίσει τις τυφλές τρύπες του deck να πέσουν στις τρύπες αέρα του airflow. Ανασηκώνεις τώρα το τανκ και βάζεις πάλι το νύχι κόντρα σε μια εγκοπή της καμινάδας, όπως προηγουμένως. Αρχίζεις να βιδώνεις τη βάση. Αν την έχεις ήδη ευθυγραμμίσει σωστά (φρόντισε να μπει επίπεδα μέσα στο δαχτυλίδι το airflow), θα αρχίσει να πιάνει σωστά στα πάσα της καμπάνας. Μόλις πιάσει μία στροφή, βάζεις το drip tip στην καμινάδα, κρατώντας κόντρα την βάση (όχι το τανκ!!!). Βιδώνεις την καμινάδα με το drip tip, κρατώντας το deck. Αν δεν γλιστράει απαλά το βίδωμα, γυρίζεις αριστερόστροφα το drip tip να ξεβιδώσει λίγο η καμινάδα και μόλις νιώσεις το "κλικ" του ταιριάσματος των πάσων, αρχίζεις και βιδώνεις. Θα πάει μέχρι τέρμα το βίδωμα αμέσως.
Θέλει εκπαίδευση. Κι εμένα εδώ μέσα μου το έμαθαν τα παιδιά.       

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4577 στις: Δεκεμβρίου 18, 2017, 23:39 »
Εν αναμονη των νεων δημιουργιων του Gus το φαινομενο επεστρεψε στον πολο του μοντ μου.
15 βατ σφιχτοτζουρικης ευτυχιας το τελευταιο διημερο λοιπον για να ξαναθυμηθω γιατι αρχισα αυτο το ταξιδι με τους επισκευασιμους αρκετο καιρο πριν...
Να εισαι καλα Gus-και εμεις σε θεση να απολαμβανουμε αυτα που προσφερουν τα "παιδια" σου (παλιοτερα και μελλοντικα) για πολυ, πολυ καιρο ακομα...

Αποσυνδεδεμένος PATIS

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4578 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 09:34 »
Ξέρει κανείς για την γεύση των νέων ατμοποιητων σε σχέση με τους ήδη υπαρχοντες Phenomenon? 

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4579 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 10:28 »
Έχουν κυκλοφορήσει έστω σαν preview για να είναι γνωστή η απόδοση γεύσης;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4580 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 14:07 »
Μόνο να υποθέσουμε μπορούμε.

Αν όμως λάβουμε υπόψιν το "δεδικασμένο" που έχει θέσει ο κατασκευαστής, οι προσδοκίες είναι υπέρ του δέοντος...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4581 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 14:16 »
Νόμισα ότι κάποιος τον έχει δοκιμάσει. Οκ, στην αναμονή...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4582 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 17:13 »
[justify]Όπως τα λέει ο κύριος Διαχειριστής, μάλιστα, προσωπικά, θα πω χωρίς ίχνος δισταγμού, (για μένα πάντα), είναι ίσως ο μοναδικός κατασκευαστής που θα σου δώσει γεύση και στις τσέπες. Όπως μου αρέσει να το λέω: πας ακόμα και στα τυφλά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Σταύρος 63

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
  • Τό γάρ περισσά πράσσειν ούκ έχει νούν ούδένα
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4583 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 17:37 »
Τον xr που δοκίμασα λίγο από τον Μάριο στο μαγαζί ειχε μέσα το lemon tart ,η πρώτη κουβέντα μου ήταν "ρε συ σαν το lemon tart είναι αυτό αλλά με λεμόνι". Το λεμόνι ερχόταν έντονο ευδιακριτο σε ισορροπία με την τάρτα, συνήθως εγώ το ψάχνω να το βρω, ίσως φταίνε οι γευστικοί κάλυκες μου.Δεν είδα τι στήσιμο είχε κάνει ο Μάριος ίσως να παίζει κ αυτό τον ρόλο του,αν όμως έχουν καταφέρει στον xr να τονίζουν κ να αναλύουν τα " δευτέρα αρώματα"αυτά που είναι πιο πίσω τότε μας βλέπω για έξοδα!

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4584 στις: Δεκεμβρίου 20, 2017, 17:59 »
Αναμένω πως και πως τις καινούργιες δημιουργίες του Gus (..ιδίως τον αεράτο).

Ο unfollow v2 ήταν - είναι, ο αγαπημένος μου ..και υπ' αριθμ ένα γευσάτος ατμοποιητής που έχω δοκιμάσει (..αλλά θα τον ήθελα λίγο ποιό αεράτο).

Με κάποιες πληροφορίες που έφτασαν στα αυτιά μου  ..πρώτα θα βγεί ο τσιγαρίσιος (..κοντά στο τέλος του χρόνου) ..και μετά ο "αυτός που περιμένω"!!


Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4585 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 11:38 »
[justify][member=9983]Varaderum[/member], καλημέρα. Από εχθές που σε διάβασα ήθελα να πω κι εγώ κάτι ελάχιστο επάνω σε όσα λες. Ειλικρινά το πιστεύω, και χωρίς καμία πρόθεση ώστε να βλογάμε άνετοι τα γένια μας, πως η περίπτωση GUS δεν μοιάζει με καμία άλλη περίπτωση. Σε πάρα πολλά σχετικά νήματα θα πούμε πολλά και διάφορα, πολλά θα είναι ίσως και υπερεκτιμημένα, όμως εδώ είναι κάτι συγκεκριμένο (για μένα πάντα μιλάω ως χρήστης). Δεν μπορώ να ξεχωρίσω τον unfollow, κι αυτό γιατί οι εκπλήξεις και τα γευστικά χτυπήματα ήταν πάντα απανωτά. Ελάχιστο προσωπικό παράδειγμα, όταν είχα ανακαλύψει το Black Flag Risen (F.P.), όταν πολλοί είχαν ήδη κατεβάσει λίτρα, ε, μέσα σε Phenomenon έκλαψα. Βάζω Γάλλους στον momentus και πλάνταξα. Κάπου ενδιάμεσα ήρθαν παλαιότερα καθάρματα και μου γνώρισαν την Εστία, (και δεν το λέω τάχα για την ιδιαιτερότητα ή το βαθμό δυσκολίας του συγκεκριμένου επισκευάσιμου), ε, ολοκληρώθηκα ως άντρας..., και οι τύποι απλώς τόνιζαν “και τα καλύτερα δεν τα πρόλαβες...”, και δεν θα βγάλω άχνα για τις rda επιλογές που προσωπικά έχασα. [/justify]

[justify]Θέλω να πω δηλαδή πως για μένα ο άνθρωπος είναι κλασικό παράδειγμα ευφυίας. Εδώ επιλέγεις ένα και μόνο επιστόμιο από GUS και ανακαλύπτεις ξανά το άτμισμα, είναι τόσο καλοσχεδιασμένες οι επιλογές που έχουμε που τουλάχιστον εγώ δεν μπορώ να ξεχωρίσω τίποτα από GUS. Γι’ αυτό εξάλλου και ποτέ δεν είχα άγχος με τις όποιες επιλογές. [/justify]



Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4586 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 11:45 »
Θα διαφωνήσω μονάχα σε ένα σημείο Joe. Όσον αφορά το άγχος...

Ε δεν γίνεται, ρε φίλε, να παρουσιάζονται δυο - δυο αυτά τα πράγματα. Έχουμε κι ένα παιδί να θρέψουμε. Το είπα και ησύχασα...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4587 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 11:51 »
[justify]Χαχα, αλήθεια λέω αγαπητέ Κώστα, προσωπικά δεν θα τρέξω στο μπαμ, ούτε καμία μετοχή έχω..., όσες φορές έτυχε να δω κάτι, προσπάθησα να μην λέω ψέματα σε μένα ή στον όποιο φίλο θα έπεφτε επάνω και στη δική μου γνώμη. Εδώ όμως μιλάμε για σταθερή απόδοση κορυφής, πλάι και σε άλλους γίγαντες. Δεν ξέρω πώς να το πω διαφορετικά. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4588 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 12:02 »
Τον XR ετυχε να τον δοκιμασω κ εγω στα παιδια, μου τον εδωσε ο Μαριος με το lemon tart.
Δεν ειχα δικιμασει ποτε momentus για να δω διαφορα στον αερα γι αυτο κ ρωτησα πιο πισω αν καποιος που δοκιμασε xr να μας πει ποιος ειναι πιο αερατος, o momentus ειπωθηκε..
Παντως για την ιστορια οντως ατμιζε παρα πολυ ομορφα με "μπουκωμα γευσης".

Δε νομιζω να εφτιαχαν κατι διαφορετικο τα παιδια εκει απο αυτα που μας εχουν μαθει.

Το μονο που καταλαβα παντως ειναι οτι θα ειναι πιο κοντος απο τον κανονικο pheno, με επιφυλαξη πιο ψηλος απο τον tiny, κατι το ενδιαμεσο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2017, 12:16 από Ntinlanden »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #4589 στις: Δεκεμβρίου 21, 2017, 12:03 »
Εγώ πάντως το πλάνο δεν το αλλάζω, απλά το συμπληρώνω:

Μια βάση zest τις επόμενες μέρες. Μετά τις γιορτές διαβάζω τις δικές σας κριτικές, ψήνομαι σαν το κάστανο μιας και λεφτά δεν θα υπάρχουν και εν τέλει κατά Φεβρουάριο - Μάρτιο μεριά βλέπουμε ποιον από τους δύο. 

Αν είχα τις μετοχές που λες δεν θα είχε και νόημα. Θυμάμαι όταν ασχολιόμουν ενεργά με μουσική την χαρά του να βρίσκεις ένα καλό δίσκο και να τον ακούς ολημερίς. Όταν έγινε η επέλαση των Mp3 πλέον δεν προλάβαινες να ακούσεις τίποτα.

Γι' αυτό καλύτερα χωρίς πολλά πολλά. Νομίζω το πλάνο είναι καλό. Θα δείξει. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12807 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123676 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:15
από Chris66
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1809 278507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 22:29
από Antiprosopos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 63908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92941 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3903 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1129 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos