vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

526 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos, vlasismiriagos

Twitter

Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)

Αποσυνδεδεμένος kotsilaris

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 04, 2015, 00:24 »
πως και παραλαβατε ολοι μαζι ρε παιδια; τοσα χρονια ειναι στην αγορα τα υγρα τωρα τα ανακαλυψατε 'η αλλαξε κατι και δεν το πηρα ειδηση;

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 04, 2015, 09:10 »
 Δες εδώ

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 04, 2015, 13:54 »
Για τους παλιούς, δεν πιστεύω κανείς να ξανα-ανακάλυψε την "Αμερική". Οι περισσότεροι δοκιμάσαμε Natura. Πολλοί απο εμάς στις αρχές, ορκιζόμασταν κιόλας στην αγαπημένη μας γεύση. Με την ατμιστική ωριμότητα, και με τις όλο και περισσότερες επιλογές σε υγρά, το μεγαλύτερο ποσοστό ατμιστών είπε σιγά σιγά και ανεπιστρεπτί by by στα συγκεκριμένα υγρά για πολλούς λόγους. Ούτε η τιμή ούτε η ποσότητα μπόρεσαν να μας κρατήσουν. Τώρα εν έτη 2015, με ξεκαθάρισμα εταιρειών, αντιπροσώπων κλπ, τι πραγματικά μπορεί να αλλάξει, δεν ξερω. Περιμένω να καταλλαγιάσει ο αρχικός κουρνιαχτός των διθυράμβων, διότι όπως όλοι θα προσέξατε, ε...όταν σου χαρίζουν άλογο, δεν το κοιτάς και στο χρώμα, και θα πεις και καμιά κουβέντα παραπάνω για να το παινέψεις. Διότι είναι κομματάκι δύσκολο να είσαι αντικειμενικός με τα δώρα όπως φαίνεται. Πρέπει να είσαι σκληρός και αδέκαστος κριτής, και αυτό λίγοι το έχουν.

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 04, 2015, 14:02 »
Παμε λοιπον για την δευτερη 3αδα υγρων. Οι δοκιμες εγιναν σε Cisco 306,2Ω , μεσα σε grail πανω σε Istick30 , στα 10-11Watts.

ΜAXBORO / Grande Riserva Edition, 9mg/ml
Το πιο γνωστο ισως της εταιρειας. Οταν το 2008 ειχα πρωτοπιασεI ΗΤ, ηταν και το πρωτο υγρο που δοκιμασα. Και στην προσφατη δοκιμη διαπιστωσα οτι ειναι ενα ελαφρυ ηπιο καπνικο που ατμιζεται ολη μερα. Μια ελαφρια γλυκυτητα στην εισπνοη και ενα μαλλον δυνατο χτυπημα,ισως να εχει και περισοτερη PG. Καλο καπνικο , μου αρεσε.


7,5/10

LOST ATLANTIS / Tobacco banana strawberry, 9mg/ml
Η Χαμενη Ατλαντιδα... Ανοιγοντας το μπουκαλακι και μυριζοντας το , μου ηρθε η μπανανα. Οχι εντονη , αλλα ηρθε. Εσταξα τις 8 σταγονες στον ντριπερ και ξεκινησα ... Οπ..Τι πραμα ειναι αυτο... Μια αρμονικη συνυπαρξη μπανανας και φραουλας , με την μπανανα να υπερισχυει και το καπνικο κομματι να το στρογγυλευει. Η φραουλα δυσκολα διακρινεται. Η μυρωδια που αφηνει στο χωρο ειναι θετικη. Πολυ καλο και ευχαριστο υγρο.


8,0/10... ισως και παραπανω
:)

SUNRISE FANTASY / Magic fruity mystery, 9mg/ml
Ανοιγοντας και μυριζοντας το υγρο απο το μπουκαλακι ηρθε η τσιχλοσφουσκα, κατι σε Big Babol. Η πρωτες μια δυο τζουρες  σε δροσιζουν. Συνεχιζοντας το ατμισμα καταλαβα οτι σαν επιγευση ,μενει η φρεσκαδα της μενθολης που περιεχει το υγρο και οχι τα φρουτα, τα οποια τα καταλαβαινεις στην γευση. Αν ελλειπε αυτη η εντονη επιγευση της μενθολης που για τα γουστα μου ειναι κουραστικη ,  ισως να ηταν αρκετα καλυτερο.


6,5/10
Εχοντας παλι ετοιμο ενα καιφουν επελεξα να τον γεμισω με Lost Atlantis, που ατμιζοντας το ολη την επομενη μερα το βρηκα εξαιρετικο.

Τελειωνοντας,να κανω και μια παρατηρηση για την συσκευασια: Παρατηρησα οτι τα γραμματα απο την ετικετα μετα το περασμα λιγων ημερων ξεβαφουν. Αν το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος ας το αναφερει. Μπορει να ετυχε μονο σε εμενα, δεν ξερω.


Ευχαριστω και να αναφερω παλι πως η παραπανω κριτικη ειναι προσωπικη, μιας και η γευση ειναι καθαρα υποκειμενικη.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2015, 20:24 από chief79 »

Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 04, 2015, 14:45 »
Συμφωνώ με Γιώργο f. Οποτε πέρασαν απο τα χερια μου ηταν χάλια. Δεν ζήτησα δειγματα γιατι για καποιον που δεν εχει ανεση οικονομική θα τον βολεψουν. Θα θελα το Manhattan κανα 2 ακομα να τα δοκιμάσω απο αυτα που ακουω, αλλά δεν παίζει  να αγοράσω νατουρα ουτε να τα προτεινω καπου τουλάχιστον για το 2015.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 04, 2015, 15:13 »
 Θα απαντήσω γιατί αφορούν και εμένα αυτά που έγραψες και αυτά που θα πω είναι προσωπικά για εμένα και μόνο γιατί ένιωσα οτι με προσβάλεις.

Για τους παλιούς, δεν πιστεύω κανείς να ξανα-ανακάλυψε την "Αμερική". Οι περισσότεροι δοκιμάσαμε Natura.

 Επειδή εγώ είμαι νέος ατμιστής και είμαι σε διαρκή αναζήτηση γεύσεων και δοκιμών σε υγρά, βάσεις και αρώματα ζήτησα να μου στείλει η εταιρεία, αφού προσφέρθηκε, τα υγρά για να τα δοκιμάσω. Επίσης είπα οτι τα υγρά θα τα δώσω σε άλλους 3 συνατμιστές να τα δοκιμάσουν. Έχω ηδη ξεχωρίσει κάποια υγρά και γεύσεις αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι δεν πρέπει να δοκιμάσω και άλλα.

 
ε...όταν σου χαρίζουν άλογο, δεν το κοιτάς και στο χρώμα, και θα πεις και καμιά κουβέντα παραπάνω για να το παινέψεις. Διότι είναι κομματάκι δύσκολο να είσαι αντικειμενικός με τα δώρα όπως φαίνεται. Πρέπει να είσαι σκληρός και αδέκαστος κριτής, και αυτό λίγοι το έχουν.

 Δεν ζήτησα τίποτα απο την εταιρεία δωρεάν, προσφέρθηκε να μας δώσει κάποια υγρά και για τον λόγο που ανέφερα πιο πάνω δήλωσα ενδιαφέρον. Marketing ή όχι εξυπηρετεί, αμφίδρομα και τις δύο πλευρές. Το να μην γράψω την γνώμη μου για τα υγρά που μου χαρίστηκαν το θεωρώ γαιδουριά εγώ προσωπικά. Παρ'ολα αυτά, κανείς δεν μου έβαλε το μαχαίρι στο λαιμό. Την γνώμη μου την γράφω και για τα υγρά που αγοράζω είτε ειναι ωραία είτε δεν ειναι, αυτό για να υπάρχει ένα είδους αρχείο με γνώμες, όπως αυτό που βρήκα και εγώ όταν γράφτηκα στο φόρουμ, το οποίο βοηθάει να σχηματίσεις μία γενική άποψη για οποιοδήποτε υγρό ή γεύση και το οποίο βοήθησε και εμένα να επιλέξω κάποιες γεύσεις για να ξεκινήσω. Τώρα, επειδή είναι δωρεάν δεν σημαίνει οτι όλα είναι ωραία και είναι πολύ καλύτερα απο άλλα, οτι πάρω απο το υγρό αυτό θα γράψω-προσωπικά σαν Γιώργος-δεν έχω σκοπό να κατευθύνω κανέναν ούτε έχω σχέσεις με την εταιρεία και τους αντιπροσώπους της. Ούτε βαθμολογία έβαλα στα υγρά ούτε είπα οτι είναι τα καλύτερα, μια περιγραφή της γεύσης έκανα για να μπορεί να το δει κάποιος συνατμιστής και να ξέρει τί μπορεί να περιμένει απο το υγρό. Επειδή ένιωσα οτι με χαρακτήρισες τζαμπατζή και αναξιόπιστο με αυτά που έγραψες γι'αυτό απάντησα, προσωπικά πάντα..

 

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 04, 2015, 15:16 »
Φυσικά και δεν ανακαλύψαμε την Αμερική με τα υγρά Natura. Κυκλοφορούν στην αγορά απο το 2011 (ίσως και πιο πρίν).
Ενημερωθήκαμε όμως για τις νέες γεύσεις και τις βάσεις που κυκλοφορούν. Ενημερωθήκαμε για το νέο σύστημα ελέγχου πιστοποίησης και αναλύσεων των υγρών που θα είναι διαθέσιμο σε όλους και ενημερωθήκαμε για την εταιρεία που τα παράγει.
Τα Natura δεν χρειάζονται ''παίνεμα'' ούτε διαφημιστική προώθηση απο εδώ. Έχουν το δικό τους κοινό και όπως φαίνεται με τις δοκιμές και τα review, ανακτούν μερικό απο το ''χαμένο έδαφος'' και την πιττα της αγοράς. Είναι Ελληνικά απο όσα γνωρίζω και στο παρελθόν έκαναν συνεργασίες με FlavourArt κλπ. Αν δεν είναι τόσο trendy και gourmet όσο θα ήθελαν μερικοί, αυτό είναι ένα άλλο θέμα. Προσωπικά μου αρέσει ιδιαίτερα η τιμή τους που είναι προσαρμοσμενη  στα δικά μου δεδομένα και είμαι ικανοποιημένος απο την ποιότητα τους. Θα επανέλθω με εντυπώσεις σε λίγες μέρες αφου δοκιμάσω και τα samples με τις γεύσεις που δεν γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 04, 2015, 15:27 »
Θα αναφέρω την εμπειρία μου με την νέα παρτίδα υγρών της Natura.
Εδώ και καιρό σε πείσμα πολλών που γράφουν το αντίθετο κάνω DIY και με μερικά
αρώματα της Hexocell.
Συγκεκριμένα το RY4 double. Acetyl pyrazine,Strawberry και Banana.
Κάνοντας απευθείας σύγκριση των RY4 D της hexocell και της TPA η ζυγαριά πάει προς το πρώτο.
Η acetyl pyrazine είναι πανομοιότυπη με της TPA τα δε φρούτα θα τα χαρακτήριζα πιο φρουτένια.
Οπότε μόλις είδα πως η Natura άλλαξε προμηθευτή αρωμάτων έψαξα να βρω κάποιο υγρό
από την νέα παρτίδα για να δοκιμάσω δεδομένου ότι η εμπειρία μου από την Hexo ήταν πολύ θετική.
Βρήκα το Manhattan σε 9mg/ml νικοτίνη.
Kayfun lite+, 1.8Ohm, KGD και πάμε.
Πρώτη εντύπωση : μήπως έβαλα κατά λάθος το smoke by after 8 ;
Αλλά πάλι η επίγευση είναι πιο έντονη και η καμμένη ζάχαρη παρούσα.
Ρίχνω μια ματιά σε ένα άδειο μπλε μπουκαλάκι με σταγονόμετρο.
Μπα! δεν είχε γεμίσει από θαύμα.
Γευστική ομοιότητα 90%.
Μόνο η νικοτίνη δεν μου φάνηκε για 9mg/ml (τα υγρά που κάνω είναι 6άρια) πιθανόν διότι στο υγρό υπερτερεί η Γλυκερίνη.
Να επισημάνω πως δεν έχω πάρει τα δωρεάν δείγματα.
Επιφυλάσσομαι να δοκιμάσω και μερικά ακόμη και να σας πω την εμπειρία μου.







Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 04, 2015, 16:41 »
Για τους παλιούς, δεν πιστεύω κανείς να ξανα-ανακάλυψε την "Αμερική". Οι περισσότεροι δοκιμάσαμε Natura. Πολλοί απο εμάς στις αρχές, ορκιζόμασταν κιόλας στην αγαπημένη μας γεύση. Με την ατμιστική ωριμότητα, και με τις όλο και περισσότερες επιλογές σε υγρά, το μεγαλύτερο ποσοστό ατμιστών είπε σιγά σιγά και ανεπιστρεπτί by by στα συγκεκριμένα υγρά για πολλούς λόγους. Ούτε η τιμή ούτε η ποσότητα μπόρεσαν να μας κρατήσουν. Τώρα εν έτη 2015, με ξεκαθάρισμα εταιρειών, αντιπροσώπων κλπ, τι πραγματικά μπορεί να αλλάξει, δεν ξερω. Περιμένω να καταλλαγιάσει ο αρχικός κουρνιαχτός των διθυράμβων, διότι όπως όλοι θα προσέξατε, ε...όταν σου χαρίζουν άλογο, δεν το κοιτάς και στο χρώμα, και θα πεις και καμιά κουβέντα παραπάνω για να το παινέψεις. Διότι είναι κομματάκι δύσκολο να είσαι αντικειμενικός με τα δώρα όπως φαίνεται. Πρέπει να είσαι σκληρός και αδέκαστος κριτής, και αυτό λίγοι το έχουν.

Επειδη εγω ειμαι νεος στο θεμα Natura και ποτε δεν ειχα την ευκαιρια να τα δοκιμασω τα προηγουμενα χρονια,
θα μπορουσες να μου εξηγησεις μερικους απο τους πολλους λογους που ειπατε οι παλιοι "ανεπιστρεπτι bye bye" στα συγκεκριμενα υγρα?
Γιατι εγω πριν απο ενα 6μηνο που ειχα την ευκαιρια να δοκιμασω καμια 20αρια υγρα Hexocell και Natura by Hexocell μου φανηκαν αρκετα αξιολογα και ποιοτικα
και λαμβανοντας υποψη και την τιμη τους (7-8€ τα 30ml) μου φαινονται καλη περιπτωση για εναν νεο ατμιστη που δεν εχει μπει ακομα στο DIY.
Εκτος αυτου παρασκευαζονται σε επωνυμα εργαστηρια με διευθυνση και τηλεφωνο, με χαρτια, πιστοποιησεις και ολα τα κομφορ.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 04, 2015, 18:04 »
Κι εγώ ως "παλιός" δηλώνω πως δεν έχω πει ανεπιστρεπτί bye-bye.
Ο λόγος είναι απλός:
Ποτέ δεν δοκίμασα Natura. Ήταν τόσο θολή η εικόνα στην αγορά που το πράγμα μύριζε κίνδυνο. Δεν θα τα αγόραζα, δεν τα σύστηνα και έγραψα τους προβληματισμούς μου και στο αντίστοιχο νήμα. Τώρα που έχουν πρόσωπο, υπογραφή και κάποιον να ενημερώνει από πίσω... τώρα θα κριθούν ως υγρά από πολλούς που τα απόφευγαν (και όπως ήταν τα πράγματα καλά έκαναν). Τώρα θα δούμε πιο δίκαια πια είναι η Natura -και όχι κάποια "Natura"- και πώς στηρίζει τα προϊόντα της. Οπότε για εμένα το παιχνίδι είναι ανοιχτό και αν τύχει θα το προσεγγίσω με ανοιχτό μυαλό.

Ίσως η χαρά του νέου αποκτήματος ή του δώρου να παίξει κάποιο ρόλο στην περιγραφή των γεύσεων. Ανάλογο και εντονότερο ρόλο παίζει το "όνομα" και η τιμή στα πιο premium υγρά, όπου και σίγουρα επηρεάζει αυτούς που τα περιγράφουν. Άνθρωποι είμαστε, όχι μηχανές, αλλά με το χρόνο όλα παίρνουν τις σωστές διαστάσεις τους.

Αποσυνδεδεμένος tzoust

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 04, 2015, 18:39 »
καλησπερα που μπορω να βρω τα υγρα?σε ποιο site?

Αποσυνδεδεμένος mix8

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 04, 2015, 19:00 »
Καταρχάς  να ευχαριστήσω την  Openprotocol  για το vapemail  γιατί  εδώ στην επαρχία είναι δύσκολο να κάνεις δοκιμές στα υγρά και στις συσκευές , τους εύχομαι  ότι καλύτερο για την επιχείρηση τους.

Δεν είμαι γευσιγνώστης και ούτε μπορώ να αποτυπώσω τις γεύσης με λέξης όπως μερικά άτομα εδώ μέσα, γι’ αυτό θα πω την Πρώτη εντύπωση που μου έκαναν δοκιμάζοντας τα.

BURST OF JOY : Πολλή γλυκιά  γεύση  με μια δροσερή επίγευση δυόσμου,

Καλό ντουμάνι   5/10

SUNRISE FANTASY: Πολύ ωραία τσιχλόφουσκα που σου αφήνει δροσερή αναπνοή,

 καλό ντουμάνι και  χτύπημα  9/10

LONDON RAIN: Καραμέλα βουτύρου κατάλληλο για όλη μέρα, δεν σε μπουκώνει,

καλό ντουμάνι   9/10

NARGHILE APPLE: Με το που ανοίγω το μπουκαλάκι και το μυρίζω μου έρχεται στο μυαλό η μυρωδιά του μάραθου. Στο ατμισμα σου έρχεται η γεύση  του δροσερού μήλου. 6/10

MAXBORO: Το γνωστό καπνικό που εμένα μου θυμίζει το τσάι του βουνού  :idiot1:

8/10.

Έπεται  και συνέχεα…….

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 04, 2015, 20:18 »
Κι εγώ ως "παλιός" δηλώνω πως δεν έχω πει ανεπιστρεπτί bye-bye.
Ο λόγος είναι απλός:
Ποτέ δεν δοκίμασα Natura. Ήταν τόσο θολή η εικόνα στην αγορά που το πράγμα μύριζε κίνδυνο. Δεν θα τα αγόραζα, δεν τα σύστηνα και έγραψα τους προβληματισμούς μου και στο αντίστοιχο νήμα. Τώρα που έχουν πρόσωπο, υπογραφή και κάποιον να ενημερώνει από πίσω... τώρα θα κριθούν ως υγρά από πολλούς που τα απόφευγαν (και όπως ήταν τα πράγματα καλά έκαναν). Τώρα θα δούμε πιο δίκαια πια είναι η Natura -και όχι κάποια "Natura"- και πώς στηρίζει τα προϊόντα της. Οπότε για εμένα το παιχνίδι είναι ανοιχτό και αν τύχει θα το προσεγγίσω με ανοιχτό μυαλό.

Ίσως η χαρά του νέου αποκτήματος ή του δώρου να παίξει κάποιο ρόλο στην περιγραφή των γεύσεων. Ανάλογο και εντονότερο ρόλο παίζει το "όνομα" και η τιμή στα πιο premium υγρά, όπου και σίγουρα επηρεάζει αυτούς που τα περιγράφουν. Άνθρωποι είμαστε, όχι μηχανές, αλλά με το χρόνο όλα παίρνουν τις σωστές διαστάσεις τους.

Εύγε συνατμιστά.
Βρε μη χαλιέσται οι υπόλοιποι, και μη ρωτάτε για απαντήσεις εμένα. Στον μόνο που απάντησα είναι ο προμηθευτής, για να μην ανησυχεί ο άνθρωπος οτι του κάνω "πόλεμο" με δόλο.Εχω κι εγω γνώμη και την εκφέρω. Και δεν ντρέπομαι να την αλλάξω, αναθεωρήσω, ξαναδιατυπώσω.Κι αν δεν μ αρέσει το υγρό που αρέσει σε σένα, τι πειράζει? Κι αν θέλω να το πώ κάποια στιγμή εδώ, τι πειράζει? Κριτική στα υγρά ακόμη δεν έκανα. Στο ιστορικό μας κοίταξα πίσω στον χρόνο, και ίσως να άγγιξα με κριτικό πνεύμα, την κριτική των κριτών. Αλλά όπως είπε και ο φίλτατος παραπάνω..."Άνθρωποι είμαστε, όχι μηχανές"...Συμφωνώ, εγκρίνω κι επαυξάνω!

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 04, 2015, 20:51 »
Παρέλαβα και ευχαριστώ !
Οι δοκιμές θα γίνουν στον KRAKEN με αντίσταση 2.1 ΩΜ και στα 8 Watt .


VIRGINIA: Ωραίο καπνικό γλυκόπιοτο για ολη την ημέρα  με αυτο  το υγρό  ξεκίνησα το ατμισμα και το ατμιζω  ακομα .

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Υγρά NATURA by HEXOCELL (εντυπώσεις)
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 05, 2015, 21:23 »
Οι δοκιμές έγιναν σε lemoμε 1,5 αντίσταση πάνω σε μηχανικό μοντάκι. Αρχικά να πω πως μάρεσε το στόμιο στα μπουκαλάκια γέμιζα τον lemo κατευθείαν χωρίς να κάνω μεταφορές σε σύριγμα ή σε άλλο μπουκαλάκι με βελόνα. Στα περισσότερα αρώματα έκανα 5ml και μπορώ να πω πως σε γενικές γραμμές μου φάνηκαν καθαρά, δεν άφησαν μάκα στην αντίσταση ούτε βρωμιές στο βαμβάκι, αρκετά καθαρά.

Frozenfruits. Αρκετά δροσερό για τα γούστα μου, παρόλα αυτά ήπια γεύση μη-κουραστική φρουτώδες προς όξινα φρούτα, όχι υπερβολικά όμως. Στις ζέστες θα το ξαναβάλω.

Lostatlantis. Πολύ ωραίο, ελαφρύ καπνικό με έντονη μπανάνα και λιγότερο έντονη φράουλα. Σε 2 μέρες το άλλαξα βέβαια γιατί δεν καταλάβαινα πλέον γεύση. Σίγουρα θα το χω στο rotation μου.

Burstofjoy. Κρέμα καραμελέ μου βγάζει η γεύση. Πλούσια γεύση σε γεμίζει χωρίς να κουράζει. Όχι του γούστου μου.

Narghileapple. Μου θύμισε παλιές εποχές που έκανα ναργιλέ το διπλό μήλο της nakhla, όμως είχε παραπάνω γλυκάνισο (αν το λέω σωστά) κατά τη γνώμη μου, που θέλει και καλό καθάρισμα για να φύγει. Με λιγότερο γλυκάνισο θα το έκανα περισσότερο. *Mάραθος είναι μάλλον όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω.*

Liberty. Όχι ιδιαίτερα έντονο άρωμα, σαν να μου βγαλε κάτι σε αλμυρό αφού είχα βγάλει την τζούρα. Δεν μπορώ να καταλάβω ακριβώς τι γίνεται, θα το ξαναδοκιμάσω αργότερα.

Manhattan. Μέτριας έντασης άρωμα και απροσδιόριστη γεύση. Θα του δώσω μια 2η ευκαιρία αργότερα.

SunriseFantasy. Άριστη παρομοίωση της bigbabol, με όση ένταση πρέπει θα έλεγα. Όχι του γούστου μου.

LondonRain. Αν και προσπάθησα και με άλλες εταιρίες η καραμέλα, ειδικά βουτύρου δεν μου ταίριαξε. Ήπιο καπνικό κομμάτι, καλή απόδοση καραμέλας, τώρα σε όσους αρέσει θα το κρίνουν καλύτερα.

FallenEmpire. Δεν μου άρεσε το καπνικό κομμάτι του, είναι από τα καπνικά που μου βγάζουν ποδαρίλα. Επίσης έντονη η παρουσία του φιστικιού.

BabasBounty. Μου φαίνεται ότι τα φρούτα που έχει πλησιάζουν το sunrisefantasyμε ελάχιστη ένταση. Το καπνικό μέρος μάρεσε. Προσωπικά δεν θα το κάνω λόγω του ότι μου βγάζει λίγο την τσιχλόφουσκα και δεν μου κολλάει.

KingsGlory. Και ενώ αρχικά πάει να μοιάσει με το fallenempire, η υπομονή το κάνει να φαίνεται λιγότερο έντονο και πιο πολύ για ποτό έτσι για βραδυνές ώρες. Το καπνικό του μέρος δεν με ενθουσιάζει πολύ αλλά δεν με χαλάει κιόλας σε συνδυασμό με το φιστίκι.

RY4. Το καπνικό κομμάτι του δεν μου άρεσε. Γενικά δεν κατάλαβα γεύση.

RY6. Πιο κλασσικό ry4 από το προηγούμενο, πιο βαρύ και πιο γλυκό.

Maxboroκαι Virginiaδεν έχω δοκιμάσει ακόμα μιας και δεν είναι του γούστου μου, ούτε έχω εμπειρία με άλλα αρώματα για να συγκρίνω.

Γενικά δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα ίσως γιατί 1ον περίμενα περισσότερα πράγματα, 2ον η πλειοψηφία των υγρών ήταν καπνικά και αν και ψάχνω κάποιο καπνικό αυτό τον καιρό δεν έχω και μεγάλη εμπειρία ώστε να τα κρίνω. Ίσως δεν τα πάει πολύ καλά με τα καπνικά και καλύτερα με φρούτα-γλυκά, εκεί τείνω να καταλήξω χωρίς να έχω δοκιμάσει τόσα φρούτα-γλυκά όσα καπνικά.

Στο σχολιασμό που έγραψα για την κάθε γεύση παίζει μεγάλο ρόλο και το γούστο μου στις γεύσεις οπότε μην αποθαρρυνθεί ή ενθαρρυνθεί κάποιος παραπάνω από όσο πρέπει  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8365 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180702 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34007 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536489 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237623 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136167 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085378 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35446 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10291 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12