vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 5 χρήστες
ΒΑΓΓΟς, Jorge, manoslykos, treloneritis, infernity

Twitter

Παρθενο atomizer

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Παρθενο atomizer
« στις: Οκτωβρίου 24, 2009, 04:48 »
Αγορασατε 1 atomizer και το δοκιμαζετε...
Αν το ατμισετε χωρις υγρο , βγαζει ατμο ?
Μετα την 1η τζουρα ...βρισκετε διαφορες σε σχεση με αλλο ιδιου τυπου ?

Προβληματιζομαι για νεα ατομαιζερ που μου φαινονται χρησιμοποιημενα
Ποια ειναι η εμπειρια σας ?

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 24, 2009, 05:03 »
Εχω μια υποψια οτι μπορει να συμβαινει κι αυτο. Γιατι αραγε μου τυχαινουν ατμο που ειναι τιγκα σε...εργοστασιακο καταλοιπο και αλλα να ειναι εντελως 'στεγνα'; Σε ερωτηση μου, μου ειπανε και καλα οτι εχει καταλοιπο απο υγρο που χρησιμοποιειται για να διατηρειται το atomizer. Αν ηταν ετσι ομως, γιατι αλλα εχουν κι αλλα δεν εχουν. Πολυ φοβαμαι, οτι οσα επιστρεφονται, τα 'ποτιζουν' με καποιο ειδικο υγρο και τα ξαναπουλανε. Αναφερομαι σε εκτος Ελλαδας περιπτωσεις.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 24, 2009, 17:26 »
Εγω δεν αποκλειω τα ελληνικα ....ολα παιζουν

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 10:28 »
Εχω μια υποψια οτι μπορει να συμβαινει κι αυτο. Γιατι αραγε μου τυχαινουν ατμο που ειναι τιγκα σε...εργοστασιακο καταλοιπο και αλλα να ειναι εντελως 'στεγνα'; Σε ερωτηση μου, μου ειπανε και καλα οτι εχει καταλοιπο απο υγρο που χρησιμοποιειται για να διατηρειται το atomizer. Αν ηταν ετσι ομως, γιατι αλλα εχουν κι αλλα δεν εχουν. Πολυ φοβαμαι, οτι οσα επιστρεφονται, τα 'ποτιζουν' με καποιο ειδικο υγρο και τα ξαναπουλανε. Αναφερομαι σε εκτος Ελλαδας περιπτωσεις.

Εμένα χρησιμοποιημένος ατμοποιητής δεν μου ήρθε ποτέ.
Και αμφιβάλλω να γίνεται κάτι τέτοιο.

Ο λόγος που σε κάποιους έχει παραπάνω εργοστασιακό υγρό από κάποιους άλλους μπορεί να είναι ότι στον καθένα μπορεί να έχει πέσει διαφορετική ποσότητα και κάποιοι άλλοι να ήταν πιο πολύ καιρό στο "ράφι" πριν πωληθούν.
Και ας μην ξεχνάμε ότι έτσι κι αλλιώς οι διακυμάνσεις στην ποιότητα είναι μεγάλες.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2009, 15:01 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος o_kakos_mayros_lykos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 11:41 »
καλημερα σε ολους..να ρωτησω αυτο το εργοστασιακο υγρο που λετε ειναι βλαβερο?Αγοραζοντας δλδ εναν καινουριο ατμοποιητη βαζω το δικο μου υγρο και μολις αυτο το ατμισω μου ερχετε μια αλλη γευση με πολυ ντουμανι...αυτο ποσο βλαβερο μπορει να ειναι και αν ναι πως μπορω να το αποφυγω?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 11:53 »
Δε μοιαζει βλαβερο , εμενα μου μοιαζει για σκετη PG χωρις αρωμα
οι ειδικοι τι λενε ?

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 13:42 »
Δε μοιαζει βλαβερο , εμενα μου μοιαζει για σκετη PG χωρις αρωμα
οι ειδικοι τι λενε ?

Ετσι οπως τα λες ειναι. Τουλαχιστον ετσι μας λενε και εμας. Σε οσες αναφορες εχω ψαξει, λενε οτι προκειται για e-liquid οσο πιο αοσμο γινεται και περιεχεται απλα και μονο για να μην ξεραθει ο ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 14:49 »
Μαστερ Τα πραγματα ειναι απλα και δεν υαρχει καμια ...συνομοσια ξενων και ντοπιων κυκλων.
Τα ατομαιζερ οταν ειναι καινουργια εχουν πανω λιγο υγρο''συντηρησης''..
Αυτο ειναι ολο.. :)
Θυμισου τι εχουμε πει οταν τα πλενουμε με νερο η οινοπνευμα..
Σταζουμε μετα μια δυο σταγονες..

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 28, 2009, 17:57 »
καλημερα σε ολους..να ρωτησω αυτο το εργοστασιακο υγρο που λετε ειναι βλαβερο?Αγοραζοντας δλδ εναν καινουριο ατμοποιητη βαζω το δικο μου υγρο και μολις αυτο το ατμισω μου ερχετε μια αλλη γευση με πολυ ντουμανι...αυτο ποσο βλαβερο μπορει να ειναι και αν ναι πως μπορω να το αποφυγω?

Μπορείς να φυσήξεις δυνατά ώστε να φύγει το πολύ υγρό, μετά λίιιιγο ψήσιμο, στάξιμο μερικές σταγόνες
και ετσι η γεύση του δικού σου υγρού θα έρθει συντομότερα

Αποσυνδεδεμένος spou

  • *
  • 31
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 24, 2009, 17:21 »
καλησπέρα σας,

πήρα το kit της nobacco (prestige) κι ο ένας από τους 2 ατμοποιητής δε λειτουργούσε καθόλου οπότε ζήτησα και μου τον άλλαξαν. Όμως αυτός που μου έστειλαν είχε μια απαίσια μυρωδιά και έτσι ζήτησα και μου το ξανάλλαξαν. Όμως κι αυτός που μου έστειλαν σήμερα μυρίζει και ντρέπομαι να τους ξαναπάρω γιατί τί πιθανότητες υπάρχουν να έχω 3 στις 3 αποτυχίες!!!! Θα νομίσουν ή ότι τους κάνω πλάκα ή ότι είμαι καμιά υποχόνδρια !!!!! Μήπως τελικά είναι φυσιολογικό να μυρίζουν οι καινούριοι ατμοοποιητές???Ο ένας όμως απο τους δύο αρχικούς γιατί δε μύριζε??? Υπάρχει κάποιος τρόπος για να ξεβρωμίσει??? Please advice! :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 24, 2009, 17:27 »
Από ό,τι έχει αναφερθεί από άλλους χρήστες, οι άνθρωποι της Nobacco είναι πολύ εξυπηρετικοί και έχουν δώσει πολλές φορές χρήσιμες συμβουλές από το τηλέφωνο.
Πάρε τους ένα τηλέφωνο και ζήτα βοήθεια. Πιθανώς με τη μέθοδο ερώτησης - απάντησης να βρεθεί τι φταίει και τι μπορείς να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 24, 2009, 17:54 »
όταν λές μυρίζει? Πόση ώρα τον δοκίμασες? Γιατί γενικά, ανάλογα και με την χρήση, την πρώτη ημέρα έχει μια περίεργη μυρωδιά. Το υλικό της γέφυρας είναι ποτισμένο / πασαλειμμένο από την παραγωγή του με ένα υγρό για να διατηρείται. Λογικά αυτό μυρίζει αλλά χάνεται με λίγο χρήση. Δοκίμασε με ένα ουδέτερο σε γεύση υγρό και κανε αρκετές "τζούρες" χωρίς να κατεβάζεις τον καπνό ώστε να μη σου βρωμάει. Αν επιμένει μάλλον είσαι άτυχη  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 25, 2009, 11:14 »
spou, κατά πάσα πιθανότητα είναι αυτό που σου περιγράφει πιο πάνω ο gfiore (αρνούμαι να γράψω το "7" στο nick του!  :laugh1:)...
Αυτό το υγρό μυρίζει, και είναι πράγματι αηδιαστικό στην γεύση. Δώσε του ατμ 2-3 μέρες χρόνο να "στρώσει".

Πάντως, άσχετο, παρότι το υγρό είναι άσχημο, αυτό που έρχεται με τους 801 της TW μου αρέσει σαν γευση!!!  :idiot1:
Να τους ρωτήσω αν πωλείται;;;;  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος gfiore7

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 25, 2009, 12:10 »
συμπληρώνω το 7 μόνος μου  :)) :tongue_smilie: :)) :tongue_smilie:
 και απαντώ πως όντως απο TW 501 που ειχα πάρει και εγώ, όντως υπήρχε διαφορά στη γεύση του "υγρού στρωσίματος" σε σχέση με αυτη των funstore και nobacco. Μάλλιστα υπάρχει και μεγάλη διαφορά στους χρόνους εξάτμισής τους ανα εταιρία.

 Αλλα όχι πως μου άρεσε κιόλας.  :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Παρθενο atomizer
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 25, 2009, 12:11 »
Under καλόοο!!!!!!    :yes:


Για να ξεβρωμίσουν οι ατμ απο το 1ο υγρό, εγώ τους κάνω 10λεπτο μπανάκι με νερόξυδο..Φεύγει κάθε μυρουδιά !!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20759 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312894 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124825 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93597 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix