vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, manoslykos, azzazel, infernity, white varadero

Twitter

Συζητήσεις για ατομάιζερ 510 και 901

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 22:27 »
Κανένας μας δεν θα πρέπει όχι μόνο να μην  ντρεπεται να κάνει χρήση της εγγύησης αλλά να την  "ξεζουμίσει" κιόλας.
Μας πιάνει το φιλότιμο δηλαδή επειδή οι εταιρείες κάνουν αυτό που πρέπει και υπόσχονται να κάνουν?
Θα τον αλλάξω τον ατμοποιητή και τη μπαταρία όσες φορές χρειαστεί και για όσο με καλύπτει η εγγύηση.
Όταν φτάσουν να πουλιούνται 1-2 ευρώ ΚΑΙ με εγγύηση τουλάχιστον DOA, τότε το συζητάμε.
Εδώ σε άλλα προϊόντα (άσχετα με το ΗΤ) μαλώνεις με την εταιρεία που προσπαθεί να αποφύγει τις ευθύνες της όσον αφορά την εγγύησή τους κι εδώ που μου προσφέρεται απλόχερα θα με πιάσει το "φιλότιμο"? Τα ακριβοπληρώνω έτσι κι αλλιώς. Και πολύ καλά κάνει η Nobacco - όπως θα έπρεπε να κάνει η κάθε nobacco - που παρακαλάει να τα αντικαταστήσει.
Για σοβαρευτείτε!! :)

Εάν μπορείς να το κάνεις τότε είναι καλά.
Εμένα με πιάνουν οι ντροπές μου, το φιλότιμο, βαριέμαι το ταχυδρομείο κτλ...
Τους χαλασμένους/μπουκωμένους ατμοποιητές τους στέλνεις πάλι πίσω ή όχι?

Με 3.78 € που μου κοστίζουν οι 901 αυτή τη στιγμή λόγω του χαμηλού δολαρίου τους παραγγέλνω δέκα δέκα...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 22:42 »
Νταξ, θεωρητικά μιλώντας τα λέω αυτά. Στην πράξη θα δούμε πως θα πάει.

Παράθεση
Τους χαλασμένους/μπουκωμένους ατμοποιητές τους στέλνεις πάλι πίσω ή όχι?
Δεν ξέρω, δεν μου έχει τύχει ακόμα.

Παράθεση
Εμένα με πιάνουν οι ντροπές μου, το φιλότιμο, βαριέμαι το ταχυδρομείο κτλ...
Αν δεν πρέπει να επιστρέψω τον χαλασμένο ή είναι 1-2 ευρώ τα μεταφορικά επιστροφής του χαλασμένου ή  είναι πληρωμένα από την εταιρεία, δε με χαλάει καθόλου.

Παράθεση
Με 3.78 € που μου κοστίζουν οι 901 αυτή τη στιγμή λόγω του χαμηλού δολαρίου τους παραγγέλνω δέκα δέκα...  :laugh1:
Θέλοντας να δοκιμάσω και το 901 έχω ήδη παραγγείλει κι εγώ απο heaven 4 ατμο και βλέπουμε

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 23:37 »
Καλή η ιδέα σου αλλά βλέπω το πρόβλημα ότι τα φιλτράκια του 510 είναι πολύ πιο μικρά από του 901.
Το ότι βγάζει το φιλτράκι του 901 λίγο υγρό οφείλεται στα συγκεκριμένα φιλτράκια, που τα γεμίζεις πολύ.
Θέλει απλώς να του πάρεις τον αέρα.
Τα τελευταία πάντως που παράγγειλα από την bestecig είναι πολύ καλά και δεν βγάζουν υγρό καθόλου.

Εννοείς πιο μικρά σε χωρητικότητα υγρού Κώστα;
Πράγματι αυτό είναι αλήθεια, το 901 χωράει περισσότερο.
Θα ακούσω τη συμβουλή σου πάντως ως πιο παλιό στο 901 και θα παραγγείλω φιλτράκια  και από αλλού, εκτός T.W.
Iσως φταίνε τα συγκεκριμένα φιλτράκια….

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 23:37 »
Τους χαλασμένους/μπουκωμένους ατμοποιητές τους στέλνεις πάλι πίσω ή όχι?

Αυτο πες το ξαναπες το...Εμενα προσωπικα δεν μου χει κρατησει ατμο πανω απο 5 μερες. Μπουκωνουν κι οτι καθαρισμο κι αν τους κανω, δεν αλλαζει τπτ. Ουτε και μπορω να πηγαινω καθε λιγο και λιγακι στον καθε αντιπροσωπο για να τους αλλαξω. Καλυτερα να τους πληρωνεις 4-5 ευρω κι οσο κρατησουν, παρα 12-13 ευρω και με 6 μηνες ή 1 ετος εγγυηση  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 23:40 »
Εμενα προσωπικα δεν μου χει κρατησει ατμο πανω απο 5 μερες.

Το 5 μέρες μου φαίνεται κάπως λίγο.
Εμένα μου κρατάνε περίπου 10 με 15 ημέρες.
Πάντως μετά από μία εβδομάδα αρχίζει και πέφτει σιγά σιγά η απόδοσή τους.
Ίσως εσύ να το θεωρείς ότι αυτό ήταν, ενώ εγώ να το παλεύω ακόμη κάποιες μέρες.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 12, 2009, 23:43 »
Εννοείς πιο μικρά σε χωρητικότητα υγρού Κώστα;
Πράγματι αυτό είναι αλήθεια, το 901 χωράει περισσότερο.
Θα ακούσω τη συμβουλή σου πάντως ως πιο παλιό στο 901 και θα παραγγείλω φιλτράκια  και από αλλού, εκτός T.W.
Iσως φταίνε τα συγκεκριμένα φιλτράκια….

Ίσως να φταίνε.
Πάντως και γω παλιότερα και ιδιαίτερα με τα φιλτράκια του Wayne εάν τα παραγέμιζα είχα υγρό στο στόμα.
Τώρα πια το έχω πολύ σπάνια επειδή μάλλον έμαθα τα χούγια τους.
Με λίγη χρήση πιστέυω ότι και σε σένα το ίδιο θα γίνει.
Πάντως εάν είσαι με το 510 φιλτράκι ικανοποιημένος και σου φτάνει το μικρό τους μέγεθος χρησιμοποίησέ τα.

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 00:18 »
Πάντως εάν είσαι με το 510 φιλτράκι ικανοποιημένος και σου φτάνει το μικρό τους μέγεθος χρησιμοποίησέ τα.

Έχει υπολογίσει διαφορά σε χρόνο ατμίσματος μεταξύ των 2 αυτών φίλτρων, 901 και 510,  όταν είναι γεμάτα;
Ξέρω ότι ατμίζεις πολύ, ατμίζω κι εγώ πολύ οπότε θα καταλάβω τις αναλογίες.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 01:34 »
Μπορεί να κάνω λάθος αλλά η ποιότητα του πολυεστέρα στα φιλτράκια του 901 μου φαίνεται διαφορετική από αυτή των BL (510) και 401 (έχω δει μόνο τα μικρά φιλτράκια). Των 901 δείχνει να είναι πιο μαλακός. Όσο για το πρόβλημα με το υγρό, να πω πως το έπαθα κι εγώ πολύ πρόσφατα. Πήρα από την T.W. μερικά καινούργια φίλτρα την περασμένη εβδομάδα και μολίς δοκίμασα το πρώτο μου ήρθε υγρό στο στόμα. Το έβγαλα και πρόσεξα ότι τα φιλτράκια έχουν μια μικρή αλλαγή. Δεν είναι πια δύο κομμάτια (μαύρο εξωτερικό με ένα μικρότερο σκούρο καφέ "ποτηράκι" μέσα), αλλά ένα. Με τα παλιά πολλές φορές το παράκανα (σε σημείο να ακούω τον ατμ να κάνει μπουρμπουλήθρες) και σπάνια θα μου ερχόταν υγρό (απλά μπούκωνε ο ατμ και δεν έβγαζε σχεδόν τίποτα). Στα καινούργια έχω την εντύπωση πως συμβαίνει πιο εύκολα.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Συζητήσεις για ατομάιζερ 510 και 901
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 01:36 »
Θα παρακαλέσω, πριν δημοσιεύσετε μια απάντηση ή ένα σχόλιο να κοιτάζετε ακόμη μια φορά τον τίτλο του θέματος.
Μιας και ξεφύγαμε τόσο πολύ, πλέον δεν διορθώνονταν το θέμα οπότε διόρθωσα τον τίτλο.
Τώρα συνεχίστε...  ;D

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πρώτη φορά με 901 ατομάιζερ
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 13, 2009, 02:51 »
Το 5 μέρες μου φαίνεται κάπως λίγο.
Εμένα μου κρατάνε περίπου 10 με 15 ημέρες.
Πάντως μετά από μία εβδομάδα αρχίζει και πέφτει σιγά σιγά η απόδοσή τους.
Ίσως εσύ να το θεωρείς ότι αυτό ήταν, ενώ εγώ να το παλεύω ακόμη κάποιες μέρες.

Οι ατμο 510 τοσο μου κρατησανε. Μετα τις 5 μερες μπουκωνανε και ηταν σαν να ατμιζω αερα κοπανιστο. Χοντρικα φτανω ομως τις 1200 τζουρες την μερα. Ειλικρινα προσπαθησα να το παλεψω αλλα αν δεν αισθανεσαι και τπτ στο στομα τι να το κανεις... Δοκιμαζω τωρα τους evo. Ισως ειμαι πιο τυχερος με αυτους :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2009, 05:26 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Συζητήσεις για ατομάιζερ 510 και 901
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 15, 2009, 22:10 »
Το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα με το 901 είναι ότι μου ερχόταν υγρό στο στόμα.
Αυτό το έλυσα βάζοντας φιλτράκι 510 και τώρα δουλεύει υπέροχα.

Τελικά αυτό το πρόβλημα το είχα σε 2 από τα 10 φιλτράκια που παράγγειλα. Όλα από T.W.
Τα υπόλοιπα δουλεύουν σπουδαία, απορροφούν καλά το υγρό και το εξαντλούν όλο.
Και δεν στάζουν καθόλου.
Εξακολουθώ βέβαια να προτιμώ τα 510 φιλτράκια στο 901 αλλά καθαρά για λόγους ...ανατομίας! :)
Του 901 είναι λεπτό στην άκρη οπότε αναγκάζομαι να βρίσκω τη σωστή θέση στο στόμα.
Του 510 είναι στρογγυλά οπότε το βάζω όπως θέλω...

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Συζητήσεις για ατομάιζερ 510 και 901
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 17, 2009, 02:24 »
Το 901 φιλτρακι ειναι μεγαλυτερο σε μεγεθος απο το 510? Συνεχιζεις ακομα και εχεις καλη εικονα για τους 901 ατμο;

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Συζητήσεις για ατομάιζερ 510 και 901
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 17, 2009, 02:28 »
Το 901 φιλτρακι ειναι μεγαλυτερο σε μεγεθος απο το 510? Συνεχιζεις ακομα και εχεις καλη εικονα για τους 901 ατμο;
Ναι το 901 είναι μεγαλύτερο, χωράει περισσότερο υγρό.
Με το 901 τα πάω περίφημα 6 μέρες τώρα. Τη γεύση δεν τη φτάνει το 510.
Και το σημαντικότερο είναι ότι δεν υπάρχει ποτέ γεύση καμένου.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Συζητήσεις για ατομάιζερ 510 και 901
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 17, 2009, 04:01 »
Χμμμ σε καμια βδομαδα θα τους εχω κι εγω. Αν και μαλλον ειμαι...περιπτωση  ::)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Συζητήσεις για ατομάιζερ 510 και 901
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 17, 2009, 09:01 »
Εντελώς πληροφοριακά,στη nobacco στέλνεις πίσω το χαλασμένο ατόμ, χωρίς έξοδα απόστολής.Και όταν έρχεται η στιγμή που θέλω να κάνω μια παραγγελία είτε για υγρά είτε για κάτι άλλο τους λέω ότι θέλω και ένα ατόμ με την εγγύηση,οπότε την ημέρα που φτάνει η παραγγελία στα χέρια μου με το ίδιο courier δίνω και το χαλασμένο ατόμ πίσω.
Στους 4 μήνες που ατμίζω έχω πάρει 7 ατόμ από nobacco,2 τους διέλυσα τελείως οπότε δεν ήταν για επιστροφή,1 τον έχασα,στους υπόλοιπους 4 χρησιμοποιώ πλέον την εγγύση με τον τρόπο που είπα παραπάνω.
Στην αρχή ντρεπόμουνα πάρα πολύ αλλά στην πορεία,όταν κατάλαβα ότι ένα ατόμ δεν είναι σταθερό σαν κατασκευή ,αποφάσισα να χρησιμοποιήσω την εγγύηση,μιας και σχεδόν όλα τα υπόλοιπα τα αγοράζω αποκλειστικά από εκεί.
Θεωρώ ότι γνωρίζουν τι γίνεται με τους ατόμ. και γιαυτό υπάρχει και η εγγύηση.
Παρόλα αυτά και εγώ θα ήθελα πάρα πολύ να κοστίζουν από 5 ευρώ και κάτω έτσι να παίρνω 2 το μήνα και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο,ούτε επιστροφή ούτε μακροχρόνια εγγύηση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 187 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124924 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4234 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix