vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

538 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, Tem, Jorge, kosktaxi

Twitter

Ατμοπιοητης Tanco c

Αποσυνδεδεμένος starcctv

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTB-ORION-BULLI ELITE-LAVA TUBE-A2-T-M SS-CE4
Ατμοπιοητης Tanco c
« στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 14:28 »
παιδια εχει κανεις καμια γνωμη για τον ατμοποιητη Tanco c ?
δεχεται καμια επεμβαση ή επισκευη ?
http://www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=816&cat_name=%C1%F4%EC%EF%F0%EF%E9%E7%F4%DD%F2
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2012, 15:12 από starcctv »

Αποσυνδεδεμένος bluegreen

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 14:46 »
Τον έχω εγώ και τον δουλεύω καμιά βδομάδα πολύ καλός για τα λεφτά του είναι κάτι μεταξύ IMIST και ego-c . Έχει ποιο αεράτη τζούρα  από ego-t,  η μόνη επισκευή που παίρνει είναι αλλαγή φυτιλιού, η αντίσταση του είναι καλοφτιαγμένη με αρκετό φυτίλι ενδιάμεσα. Το μόνο που του έχω κάνει είναι πλύσιμο με ζεστό νερό και dry burning (μετά από δοκιμές πολλών διαφορετικών υγρών την ίδια μέρα) και έγινε καινούργιος . Και το βασικότερο ούτε ίχνος τρεξίματος υγρού.

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #2 στις: Απριλίου 26, 2012, 15:33 »
Mια χαρά ατμοποιητής είναι....
Μόνο μερικές παρατηρήσεις προς όσους τον προτιμήσουν:
να είστε σχολαστικοί ΠΡΙΝ την πρώτη χρήση όσοι τον επιλέξετε!
Τον χρησιμοποιώ εναλλακτικά με τον ΑηΜίστ εδώ και 3-4 μέρες, χωρίς να χρειαστεί να κάνω καμία επέμβαση ακόμη.
Προσοχή, γιατί η αντίστασή του αν και μεγάλη, δεν χρειάζεται πολλά Volts για να λειτουργεί σωστά. Μην σας ξεγελάσει και νομίσετε ότι στα 5 Volts ας πούμε είναι καλά....... Μετά τα 4.2, θα σας προβληματίσει η απόδοση της γεύσης του.
Νομίζω ότι αποδίδει πολύ καλά τις καπνικές γεύσεις και η τζούρα του εμένα προσωπικά με ικανοποιεί πλήρως σε ένταση.
Η παραγωγή ατμού στα 4-4.2 Volt, είναι μια χαρά σε αυτόν που δουλεύω, αντίστοιχη με του eGoC

AYTA

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #3 στις: Απριλίου 26, 2012, 16:08 »
Αυτός είναι σαν τον C μόνο που η βάση με τον ατμοποιητή/καρφάκι είναι ένα τεμάχιο? (Δεν φαίνεται καλά στην φωτο...)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #4 στις: Απριλίου 26, 2012, 16:32 »
Ναι, αλλά ο ατμοποιητής (κεφαλή) έχει το μέγεθος του eGoT και δεν είναι τόσο μικρός όσο η κεφαλή του eGoC. Στο συνολικό του μέγεθος (κάτι που πιθανώς επίσης δεν φαίνεται στις φωτό) είναι περίπου 1.5 χιλιοστό ΠΙΟ ΚΟΝΤΟΣ από τον eGoT.
Επιπλέον να προσθέσω εδώ, ότι η εφαρμογή είναι συνολικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ. Δεν υπάρχει αυτές τις μέρες Η ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ διαρροή.
Θα επανέλθω για τα περαιτέρω μετά από το άνοιγμα που θα μπορώ να μιλήσω και για αντίσταση κλπ, αφού πρώτα πέσει η απόδοσή του. Σημειωτέον, ότι dry-burning ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ αν ΔΕΝ αφαιρέσω το φιτίλι με τον δίσκο-καρφί του, κάτι που μου φαίνεται παιχνιδάκι (εμπειρικά το λέω, αφού ακόμα δεν έχω καταφύγει όπως προείπα σε καμία επέμβαση). Προς στιγμήν, είμαι ακόμα στο στάδιο plug 'n' play.

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 07, 2012, 15:01 »
παιδια να ρωτησω κατι.. παρηγγειλα http://egotube.gr/tanco.html και τελικα μου ηρθε μονο ενα πραγμα σαν καπακι απο στυλο που στην αλλη ακρη βιδωνει σε μπαταρια ego..
τι το κανω

Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 07, 2012, 15:22 »
Τι θες να πεις δεν έχει ατμο μέσα? βάλε στη μπαταρία eGo βιδώνοντας και τράβηξε το καπάκι,
βάλε το tank και είσαι έτοιμος  :)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 07, 2012, 15:32 »
Όχι GP.... ΔΕΝ είναι έτοιμος, χρειάζεται και tank τύπου Α.
Πάντως ο δικός μου, συνεχίζει να παίζει πολύ καλά!!

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 07, 2012, 15:37 »
αυτο δεν εχω βρει ακομα πως ανοιγει το καπακι χωρις να το σπασω..

ειπαμε αυτος επισκευαζεται? δεν τον βλεπω να ανοιγει πολυ ευκολα.. εστω να καθαριζει

PS ok το βρηκα νομιζα πως ανοιγει το πανω μερος

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ατμοπιοητης Tanco c
« Απάντηση #9 στις: Μαΐου 23, 2012, 12:39 »
Eίχα γράψει σε προηγούμενο post, ότι θα δω μελλοντικά τι μπορεί να γίνει με τον εν λόγω ατμοποιητή και τυχόν μικροεπεμβάσεις που μπορούν να γίνουν από τον χρήστη.
Ξεκαθαρίζω και πάλι λοιπόν, ότι ο ένας που δουλεύω ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ να παίζει κανονικά (βέβαια με τις παραδοχές που ανέφερα παραπάνω, δλδ ΟΧΙ σε λιγότερα από 4 Volt κλπ)
Από χτες λοιπόν, ατμίζω με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή με τη μέθοδο του dripping και πραγματικά μπορώ να πω ότι με έχει εκπλήξει ευχάριστα.

Για να γίνει αυτό, χρειαζόταν να κάνω κάποια ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ πραγματάκια, τα οποία και περιγράφω παρακάτω:

1. Ξεβιδώνουμε μεταλλικό περίβλημα του tank.

2. Αφαιρούμε με προσοχή τον δίσκο με το καρφάκι-φιτίλι από τη βάση.

3. Αφαιρούμε την πλαστική ή σιλικονούχα τάπα από ένα tank eGo-Τ ή χρησιμοποιούμε κάτι άλλο που να ταιριάζει.

4. Προσαρτούμε το tank στο μεταλλικό περίβλημα.

5. Στάζουμε πάνω στην αντίσταση το υγρό της επιλογής-αρεσκείας μας.

6. Βιδώνουμε το περίβλημα και ατμίζουμε.

Εγώ προτιμώ να επαναλαμβάνω τα 1, 5 και 6.
Εναλλακτικά, μπορούμε να κάνουμε το ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ του 4, το 5, το 4 και είμαστε έτοιμοι.

ΑΥΤΑ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 113 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8821 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538224 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60450 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1520 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16708 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz