vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 8 χρήστες
arxiloxos, Tem, Milarepa, djfloor, Buliwyf, face7off, ipomonias, Jorge

Twitter

Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!

Αποσυνδεδεμένος member10a

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:17 »
Να γράψω και εγώ την εμπειρία μου από το ego-c. Αναβάθμισα το ego-t σε ego-c. Με τη πρώτη χρήση το ego-c άρχισε τις διαρροές. Διαβάζοντας εδώ αλλάζω την τάπα με μία λαστιχένια τρυπώντας την με μία οδοντογλυφίδα αλλά οι διαρροές δεν σταμάτησαν. Αλλάζω το επιστόμιο και βάζω ένα από το ego-t που είχα και το θα΄ύμα έγινε. Οι διαρροές σταμάτησαν και δουλεύει απροβλημάτιστα εδώ και τρεις μέρες. Πολύ καλή γεύση και πολύ καλό χτύπημα. Το μόνο ότι μου φαίνεται να καταναλώνει πολύ υγρό ή το έχω κάνει πιπίλα και δεν το κατάλαβα...

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 14:08 »
πιο επιστομιο λες?η ενοεις πλαστικο φιλτρακι?τελοςσπαντων να σου πω οτι εγω πλεον χρησιμοποιω οποιο πλαστικο φιλτρακι νανε με πλαστικη ταπα ειτε ετοιμη τρυπιμενη ειτε τη τρυπαω εγω με ενα λεπτο κατσβιδακι και αφαιρω το πλαστικο κομματι της τρυπας δεν γεμιζω την αμπουλα μεχρι πανω και εδω και μια εβδομαδα δεν εχω καμια σταγονα στην μπαταρια και το υγρο μεστο φιλτρακι το τελιωνω πληρως. ειμαι ακομη με το πρωτο ατμοποιητη απο τις 30/12 τον οποιο τον συντηρω κα8ε εβδομαδα και ειναι παλι σαν καινουριος.
Ολα εχουν να κανουν με τη σωστη ροη του υγρου και το πως ατμιζουμε ,εν ολιγοις καλη συντηρηση(dry burning,βρασιμο,καρφιτσα,στεγνωμα ,καψιμο φυτιλιου κτλ) και οχι πολυ δυνατες τζουρες λες και ρουφαμε απο αναπνευστηρα!
Καλη σου μερα φιλε!!

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 14:47 »
Να γράψω και εγώ την εμπειρία μου από το ego-c. Αναβάθμισα το ego-t σε ego-c. Με τη πρώτη χρήση το ego-c άρχισε τις διαρροές. Διαβάζοντας εδώ αλλάζω την τάπα με μία λαστιχένια τρυπώντας την με μία οδοντογλυφίδα αλλά οι διαρροές δεν σταμάτησαν. Αλλάζω το επιστόμιο και βάζω ένα από το ego-t που είχα και το θα΄ύμα έγινε. Οι διαρροές σταμάτησαν και δουλεύει απροβλημάτιστα εδώ και τρεις μέρες. Πολύ καλή γεύση και πολύ καλό χτύπημα. Το μόνο ότι μου φαίνεται να καταναλώνει πολύ υγρό ή το έχω κάνει πιπίλα και δεν το κατάλαβα...
εγω εδω και 3 μερες που πηρα τον C δεν εχω καμια διαροη.καταναλωνει οντως πολυ υγρο αλλα ναι το εχω κανει πιπιλα :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος stergios25

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 15:08 »
εγω δεν έχω καταλάβει to dry burn το κάνουμε για να στεγνώσουμε την αντίσταση η αφου στεγνώσει?

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:00 »
εγω δεν βλεπω καμια διαφορα στην καταναλωση  σε ολα μου τα υγρα τα ιδια μλ εκανα και με αλλους τα ιδια κανω και με τον c ,dry burning kanoume gia na kα8αρισει η αντισταση απο τα καταλοιπα της καυσης του υγρου γιαυτο και μαυριζει και οσο πιο μεγαλη καταναλωση τοσο και περισσοτερη μαυριλα,με ενα λεπτο κατσαβιδακι 3υσε την αντιστασουλα απο τα αποκαιδια για να τη κα8αρισεις και μετα 3εκινα μεχρι να αρχιζει να κοκινιζει αμεσως και πλεον δεν ακουγετε τιποτα εκει εχει κα8αρισει και μπορεις να τη βρασεις μετα με λιγο νερο και κοκα για να φυγει εντελως αυτη η δυσωσμια του καμενου ,αφου τη στεγνωσεις καλα ρι3ε μια 2 σταγονιτσες πανω της και εισαι ετοιμος,εγω κανω ενα dry burning thn εβδομαδα πιστευω κανει καλο και ειναι 8εμα υγειηνης δεν ειναι ωραιο να ατμιζεις απο καταμαυρη αντισταση γνωμη μου παντα!!
Να προσ8εσω οτι εχω κανει τοσα dry burnings και δεν εχω δει εδω και 20 μερες πτωση στην αντισταση τα ιδια ντουμανια βγαζω με εναν που εχει βαλει καινουρια κεφαλη το λεω διοτι πολλοι φιλοι εχουν ego-c kai παρακολου8ω

Αποσυνδεδεμένος gmel

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:21 »
Έχει συμβεί σε κάποιο άλλον ;
Σε 7 μέρες κάηκαν και οι 5 ατμοποιητες από EGO C.
Ειμαι καπνιστης στο ΗΤ τρεις μηνες  και έχω σχετική εμπειρία , τα φιλτρακια δεν τα άφηνα ποτέ να αδειάσουν στο 1/3 τα ξαναγέμιζα , πρόβλημα διαρροών βέβαια δεν είχα μιας και χρησιμοποιούσα τάπες σιλικόνης
Μήπως κυκλοφόρησε καμιά ελαττωματική παρτίδα ή καίγονται εύκολα και άπλα εγώ
με τον τρόπο που καπνίζω ( Πιπίλα) τα έκαψα.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 16:34 »
εχω ενα κολλητο που ειναι ηχοληπτης και ειναι συνεχεια πανω απο τη κονσολα και εχει το η.τ τσιγαρο πιπιλα για να καταλαβεις εμενα η μπαταρια η χιλιαρα μου κραταει χαλαρα μια μερα αυτος κυκλοφορει παντα με 2 γεμισμενες μαζι του,οποιον ατμοποιητη και να επερνε μετα απο 5 μερες του εβγαζε γευση καμενου ακομη και σε ενα w στις 6 μερες η αντισταση τα χε παι3ει δεν εβγαζε καλο ντουμανι,τωρα αγορασε και αυτοq c 8α δουμε πως 8α παει διοτι αμα πατας παρατεταμενα το κουμπι για 10 δευτερολεπτα δεν νομιζω να αντε3ει και πολυ ο c

Αποσυνδεδεμένος Misirlou

  • *
  • 78
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 15:48 »
.......με ενα λεπτο κατσαβιδακι 3υσε την αντιστασουλα απο τα αποκαιδια για να τη κα8αρισεις και μετα 3εκινα μεχρι να αρχιζει να κοκινιζει αμεσως και πλεον δεν ακουγετε τιποτα εκει εχει κα8αρισει και μπορεις να τη βρασεις μετα με λιγο νερο και κοκα για να φυγει εντελως αυτη η δυσωσμια του καμενου ,αφου τη στεγνωσεις καλα ρι3ε μια 2 σταγονιτσες πανω της και εισαι ετοιμος,εγω κανω ενα dry burning thn εβδομαδα......


Τι είν' τούτα;!?  8)
Αυτά πρέπει να κάνουμε; Ήμαρτον!
Εδώ δε βράζω αυγό ή γάλα, θα βράσω το EGO C; .....
Πωπωωωω, πώς θα τα κάνουμε όλα αυτά καλέ;
Να το βράσω αν είναι έτσι το σύστημα!

Μήπως πρέπει να ανοίξει κανα μαγαζάκι καθαριστήριο ή ΚΤΕΟ ΗΤ;
Λέω, τώρα...
 :D

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 16:11 »
Και γω μακαρόνια με πουμαρο ήξερα μόνο να φτιάχνω !!!!!!!!!! :D
Ελα οι πρώτες 100 μέρες είναι δύσκολες μετα στρώνει το πράγμα, ξεκίνα με

•   Χαρτοπετσέτες ,χαρτί ρολό, χαρτομάντιλα σε ημερήσια βάση
•   Οδοντόκρεμες παραπάνω και LISTERINE
•   Τσίχλες διάφορες για ( κακοσμία του στόματος )
•   Οινόπνευμα καθαρό (πολύ ακριβό 19€ νομίζω) κάθε μήνα
•   Οξυζενέ
•   Αποσταγμένο νερό wfi
•   Φυτίλια αντιστασεις
•   Και και και πολλά άλλα :)

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 16:41 »
εγω δεν έχω καταλάβει to dry burn το κάνουμε για να στεγνώσουμε την αντίσταση η αφου στεγνώσει?
Αυτή η μέθοδος γίνεται, για να καθαρίσουμε την αντίσταση και το φυτίλι που έχει μέσα απο τα κατάλοιπα των υγρών που χρησιμοποιούμε.
Αυτό το κάνουμε ανά εβδομάδα περίπου.
Ρε παιδιά για όλα αυτά που ρωτάτε, έχουν δοθεί απαντήσεις. Ψάχνετε και λίγο ...


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5305.msg197048.html#msg197048

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 03:57 »

Τι είν' τούτα;!?  8)
Αυτά πρέπει να κάνουμε; Ήμαρτον!
Εδώ δε βράζω αυγό ή γάλα, θα βράσω το EGO C; .....
Πωπωωωω, πώς θα τα κάνουμε όλα αυτά καλέ;
Να το βράσω αν είναι έτσι το σύστημα!

Μήπως πρέπει να ανοίξει κανα μαγαζάκι καθαριστήριο ή ΚΤΕΟ ΗΤ;
Λέω, τώρα...
 :D
Χαχα :D πολύ πλάκα έχεις Μισιρλού :)) Με μια πρώτη ματιά φαίνονται όντως πολύπλοκα. Δεν είναι τίποτα όμως, πίστεψέ με. Ούτε πυρηνική φυσική είναι ούτε υψηλή τεχνολογία! Όλοι-ες παραξενευτήκαμε στην αρχή αλλά τα καταφέραμε. Κι αφού τα καταφέραμε οι υπόλοιποι-ες θα μπορέσεις κι εσύ ;)

ΥΓ: πάντως το ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΕΠΙΣΚΕΥΩΝ Η.Τ, δεν είναι άσχημη ιδέα :hmmm: Με τη σημερινή κρίση, δεν θα μου έκανε εντύπωση να το έβλεπα κι αυτό :respect: (δεδομένου ότι ράφτες, μοδίστρες και τσαγκάρηδες κάνουν τρελές δουλειές).

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 11:33 »
Να γράψω και εγώ την εμπειρία μου από το ego-c. Αναβάθμισα το ego-t σε ego-c. Με τη πρώτη χρήση το ego-c άρχισε τις διαρροές. Διαβάζοντας εδώ αλλάζω την τάπα με μία λαστιχένια τρυπώντας την με μία οδοντογλυφίδα αλλά οι διαρροές δεν σταμάτησαν. Αλλάζω το επιστόμιο και βάζω ένα από το ego-t που είχα και το θα΄ύμα έγινε. Οι διαρροές σταμάτησαν και δουλεύει απροβλημάτιστα εδώ και τρεις μέρες. Πολύ καλή γεύση και πολύ καλό χτύπημα. Το μόνο ότι μου φαίνεται να καταναλώνει πολύ υγρό ή το έχω κάνει πιπίλα και δεν το κατάλαβα...
Θα συμφωνήσω κι εγώ.Πολύ καλή γεύση και πολύ καλό χτύπημα :yes:Μπορώ να πω εφάμιλλο ή και καλύτερο από typeB LR και dual coil.Όμως κι εγώ παρατήρησα ότι καταναλώνει αρκετό υγρό και δεν είμαι όλη μέρα με το ητ στο στόμα :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 11:42 »
...Όμως κι εγώ παρατήρησα ότι καταναλώνει αρκετό υγρό και δεν είμαι όλη μέρα με το ητ στο στόμα...

Και έλεγα ιδέα μου είναι ότι καταναλώνει αρκετό υγρό; Ούτε εγώ είμαι όλη μέρα με το Η.Τ. στο στόμα αλλά τα 4-5 ml την ημέρα μου τα τρώει άνετα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 11:59 »
Όποτε έχω βάλει σιλικονάτη τάπα (που έχω ήδη ανοίξει τρύπα), βγάζει καμμένο. Τέλος αυτές!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 12:01 »
το ιδιο εχω παθει και εγω...
και μαλιστα εχει γεμισει η αγορα με σιλικονουχες..οι πλαστικες δυσευρετες..τουλαχιστον εδω σαλαμινα..
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 03, 2012, 12:40 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34583 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557039 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181643 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8840 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60483 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz