vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 3 χρήστες
tasos1976, Jorge, Tem

Twitter

Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:57 »
 :confused1: :hmmm:
Τιτλος..
Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?

Το πλεγμα θα το επαιρνα απο καμμενο ατμο..
O τροπος που το εβγαλες? Γιατι και αυτο με ενδιαφερει.. (επειδη δεν εχω πολλα εργαλεια σπιτι μου. Εχει ο φιλος μου εναν καμενο ego-t και θελω να το παρω).
Ειναι κανεις που να καταφερε να φτιαξει πετυχιμενη βαση για φυτιλι μ'αυτο το πλεγμα?Πως?  :'(
Ειχα φυτιλι και δεν ειχα πλεγμα..  ;D
τωρα ετσι που τον εκανες δεν ειμαι και πολυ σιγουρη αν θα καταφερεις να τον συναρμολογησεις..(και να δουλεψει..)
Ειπαμε KoreYdro ειμαστε νεοι στο σπορ αλλα οχι και ηλιθιοι. :))

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:31 »
ααα μη βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα!
οχι και ηλιθιος απλα ετσι βιδες που τον εκανες δεν ξερω κατα ποσο μπορει στο τραβα τραβα να εγινε καμια ζημια..

για να αλλαξεις φυτιλακι δεν χρειαζοταν ολο αυτο το ξεκοιλιασμα του καημενουλη του ατμο..
αρκουσε να βγαλεις μονο το δισκακι με το καρφακι..μεσα στο καρφακι ειναι και το φυτιλι και γυρω του το πλεγματακι.
ακου τωρα πως εχουν τα πραγματα επειδη την ειχα δει και εγω λιγο κυρος γραναζης και ηθελα να δοκιμασω ποσο επιδεξεια δαχτυλακια εχω  :tongue_smilie:

θελει οπωσδηποτε τσιμπιδακι με πολυ λεπτη μυτη γιατι το φυτιλακι ειναι μικρο και λιγο μαραμενο απο την χρηση και ισως σου διαλυθει (ξερεις να φευγουνε κλωστιτσες οπως εχει χαλαρωσει το στριψιμο)
σε εμενα το πλεγμα βγηκε πολυ ευκολα απο το φυτιλι..σχεδον το αγκαλιαζε και απλα πεταξα το παλιο φυτιλι που ειχε λιγο τα χαλια του (αν και τελικα δεν ειχε καει απο οτι ειδα..απλα απο την 2μηνη χρηση τα επαιξε)
και εβαλα καινουργιο..
αφου λοιπον εκανα τις δοκιμες μου βρηκα μια καλυτερη λυση απο το να παιδευομαι τοσο..
πηρα μια κινεζια ατμο της σειρας παμφθηνο, εβγαλα το δισκο με το καρφακι και απο την κινεζια και απο τον δικο μου τον ατμο και εβαλα το δισκακι της κινεζιας στον δικο μου ατμο. και βουαλα!
ευκολα και γρηγορα!και ουτε τσιμπιδακια ουτε βρωμιες ουτε ταλαιπωρια!

υπαρχει και μια ακομα λυση αν και την λεω με επιφυλαξη γιατι δεν εχω τελειωσει την ερευνα μου..

πανε δωσε 12-13 ευρω και παρε παλι εναν ovale ατμοποιητη και χαλαλι τα λεφτα γιατι με σωστο ατμισμα το παει δυμηνακι ανετα (εκτος στραβης)
μην το πεις ομως σε κανεναν οτι στο ειπα  ::) ::) ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:43 »
Εμενα οι Οβάλε μου κρατησανε δεκα μερες περιπου ΜΕ αλλαγη φυτιλιου και dry burn! Φταίει βεβαια ο τροπος που ατμιζω, αλλα δεν θα τον αλλαξω χαρη της Οβαλε! οποτε προσοχη αν εισθε της πολυ μακροσυρτης τζουρας διαρκειας!

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:50 »
οπως θα ειδες αναφερα "το σωστο τροπο" για να διαφοροποιηθω και βεβαια για αυτο υπαρχουν πολλα ειδη ατμοποιητων για να ικανοποιουνε ολα τα γουστα.
φυσικα και να μην αλλαξεις τον τροπο σου και σιγουρα θα εχεις βρει αυτο που σε βολευει ομως για τους κατοχους
ego που λογικα θα εχουν συνηθισει αυτον τον τροπο ατμισματος, θεωρω τον συγκεκρημενο απλα εγγυηση!
βεβαια αυτο ειναι προσωπικη εκτιμηση καθαρα  :)

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:00 »
Οχι αγαπητη μου νομιζω δεν με καταλαβες παλι. Ο ατμο που χρησιμοποιησα για ξεκιλιασμα οταν ειπα ''καμμενος'' ενοουσα ''finito la musica'' ''dead'' ''δεν δουλευε αλλο'' ''τα εφτυσε''.
Σορρυ αν δεν το εθεσα σωστα :). Η εικονα δεν ειναι δικια μου, την χρησιμοποιησα για να δειξω οτι αφαιρεσα ολο εκεινο το κομματι απ'το οποιο ξετυλιξα το πλεγμα το οποιο θα χρησιμοποιω για να φτιαχνω βασεις για τα φυτιλια.
Συμφωνω παντως πως τελικα ειναι αρκετη ταλαιπωρια η κατασκευη φυτιλιου και το σεταρισμα του.. εγω σκεφτομαι να δοκιμασω cartomizers που μου προτεινε καποιος στο forum.. συγκεκριμενα αυτους http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1076_1078&products_id=7615. Το κοστος ειναι μηδαμινο.


Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:05 »
εγω στο ειπα οτι ειναι μπελας και δεν νομιζω και να αξιζει τον κοπο..
αν θες να μπεις στον κοσμο των καρτο τοτε μιλα με την petra!
σε λιγο θα της δωσουν διπλωμα!ολους τους εχει δοκιμασει και μπορει να σου πει!
απο healthcabin περιμενω απο βδομαδα (ελπιζω..) την παραγγελια μου με αγωνια!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:07 »
προς τους δυό σας: Γιατι δεν δοκιμάζετε iMist? Εγω τον πήρα και ειμαι και πολυ ευχαριστημενος! Πολυ καλη γευση, αεράτη τζουρα που σε αλλους αρεσει και σε αλλους οχι, ΠΟΛΥ ντουμανι ανεξαρτητως υγρων, και λυνεται και το να αλλαξεις φυτιλι δεν ειναι τιποτα και ο ατμο πλενεται πανευκολα

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:27 »
προσωπικα η αερατη τζουρα ειναι το χειροτερο μου.-
και απο την αλλη ειμαι εντελως ικανοποιημενη για να αλλαξω κατι.. ασε που το γυρισα και σε non και
θα την βγαζω πλεον (μαλλον) με vg απο το φαρμακειο wfi και λιγο αρωματακι..
τσαμπα πραμα λεμε! :))

Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:32 »
KoreYdro δεν καταλαβαίνεις τι σου λέει ο άνθρωπος.

Έχει ένα ατμο ego-T που δουλεύει και για να αλλάξει το φυτίλι στο καρφί θέλει πλεγμα γιατί δεν έχει προφανώς αυτό που είχε απο την μάνα του το φυτιλί ή κόπηκε ή ή.

Παίρνει λοιπόν ένα καμένο ατμο (που δεν δουλεύει η αντίσταση) και τον ξεκοιλιάζει για να πάρει απο εκεί το πλέγμα (για αυτόν που δουλεύει).

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 03:35 »
δε φταιει κανεις..εγω φταιω που ασχοληθηκα και ηθελα να βοηθησω.

οσο για σενα θα σου ελεγα τι δεν καταλαβες εσυ αλλα εχε χαρη που ειμαι ακομα σε holiday mood και δεν θελω θλιμενους στη γιορτη μου.

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 14, 2012, 15:12 »
Ανοιξα σημερα εναν οβαλε ατμο να δω πως ειναι.Αυτο το μεταλικο πλεγμα γυρω απο το πλαστικο που ειναι το συρματακι με το φυτιλι παιζει καποιο συγκεκρημενο ρολο?

Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 15, 2012, 00:27 »
πληρως λυμενος ego-t
το δευτερο κοματι απο το τελος,αυτο μετα το πιν του + χωριζεται και αυτο στα 2.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 296 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556977 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8822 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538245 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238720 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1528 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz