vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 11 χρήστες
Tem, billythekid, grag, maprix, Jorge, Kliman, Lazy Dog, tibolaso, Chris66, lounik, Milarepa

Twitter

Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 00:21 »
Το πλεγμα που εχει μεσα πρεπει να ειναι το ιδιο που χρησιμοποιητε για τα φυτιλια του ego-t για να προσαρμοστει πανω στην γεφυρα. Υπαρχεί καποιος ευκολος τροπος να λυσουμε ενα ego-t?  Η μονο με σβουρα?

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 00:34 »
Εγω δεν εβγαλα ακρη με αυτο το πλεγμα, εκτος αν εκει που προσπαθουσα να τον  χτυπησω για να βγει το παρασυμπιεσα και το κανα τζίβα! Αλλα δεν μπορω να το κανω τιποτα! Δεν μου πολυφαίνεται το ιδιο πλεον.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 00:37 »
Το πλεγμα που εχει μεσα πρεπει να ειναι το ιδιο που χρησιμοποιητε για τα φυτιλια του ego-t για να προσαρμοστει πανω στην γεφυρα. Υπαρχεί καποιος ευκολος τροπος να λυσουμε ενα ego-t?  Η μονο με σβουρα?
Oχι , δεν χρειάζεται κάποιο ειδικό εργαλείο

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 00:44 »
Εγω δεν εβγαλα ακρη με αυτο το πλεγμα, εκτος αν εκει που προσπαθουσα να τον  χτυπησω για να βγει το παρασυμπιεσα και το κανα τζίβα! Αλλα δεν μπορω να το κανω τιποτα! Δεν μου πολυφαίνεται το ιδιο πλεον.
O τροπος που το εβγαλες? Γιατι και αυτο με ενδιαφερει.. (επειδη δεν εχω πολλα εργαλεια σπιτι μου. Εχει ο φιλος μου εναν καμενο ego-t και θελω να το παρω).
Ειναι κανεις που να καταφερε να φτιαξει πετυχιμενη βαση για φυτιλι μ'αυτο το πλεγμα?
Oχι , δεν χρειάζεται κάποιο ειδικό εργαλείο
Πως?  :'(

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 00:48 »
Εγω ψάχνοντας, το χτύπησα λίγο απ τη μεριά του κοννέκτορα να ξεκολλήσει και μετα απ την αναάποδη για αν βγει! Υπ οψιν θα χρειαστείς κάτι σαν καρυδάκι, ή σαν  σόκετ που βαζεις μύτες κατσαβιδιών για να χωράει μεσα τον κοννεκτορα για να το χτυπήσεις

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 00:55 »
ενα μακρυ κατσαβιδι θελει με λεπτη μυτη και μολις το ζορισεις στο πλαϊ που εχει τα κενα, βγαινει το δισκακι που εχει και το φυτιλι, το πλεγμα βγαινει πολυ ευκολα απο εκει και μπορεις να το πιασεις με ενα τσιμπιδακι.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 01:09 »
Εγω ψάχνοντας, το χτύπησα λίγο απ τη μεριά του κοννέκτορα να ξεκολλήσει και μετα απ την αναάποδη για αν βγει! Υπ οψιν θα χρειαστείς κάτι σαν καρυδάκι, ή σαν  σόκετ που βαζεις μύτες κατσαβιδιών για να χωράει μεσα τον κοννεκτορα για να το χτυπήσεις
To μαρκαρισμένο με πρασινο δεν καταλαβα?

ενα μακρυ κατσαβιδι θελει με λεπτη μυτη και μολις το ζορισεις στο πλαϊ που εχει τα κενα, βγαινει το δισκακι που εχει και το φυτιλι, το πλεγμα βγαινει πολυ ευκολα απο εκει και μπορεις να το πιασεις με ενα τσιμπιδακι.
Το πιανω ετσι απλα με τσιμπιδακι και τραβωντας το βγαινει ευκολα? Δεν καταστρεφετε ή σκιζετε?

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 01:18 »
αμα εισαι τρυφερος  ;) μαζι του δεν θα παθει τιποτα, ειναι τυλιγμενο απαλα γυρω απο το φυτιλι και ξεχωριζουν ευκολα. απαλες κινησεις λοιπον..

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 01:34 »
Ασε εγω έλεγα πως να διαλύσεις τελείως τον ατομάιζερ γιατι το δικο μου το χα στουμπώσει και δεν τραβιόταν με τιποτα το πλεγμα!

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 26, 2011, 01:52 »
αμα εισαι τρυφερος  ;) μαζι του δεν θα παθει τιποτα, ειναι τυλιγμενο απαλα γυρω απο το φυτιλι και ξεχωριζουν ευκολα. απαλες κινησεις λοιπον..
Ωραια οταν θα μου δωσει ο φιλος τον ατμο θα δοκιμασω.
Και κανει για τα φυτιλια δοκιμασμενα?

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:26 »
Τα καταφερα :) !!!
Εχωσα ενα τσιμπιδακι και το γραπωσα απο το κεραμικο και τα πλαινα (απ'τα πλαινα το εχωσα οσο πιο βαθια μπορουσα) και το τραβηξα ολο μαζι εξω. Πρωτα εσκισα και την αντισταση δεν ξερω αν κραταει κοντρα..
Βγηκε ολο αυτο το κομματι που εχω με κοκκινο..Το πλεγμα ξετιλυγετε μετα ευκολα αν βρεις την αρχη.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:34 »
 :hmmm: :hmmm: :hmmm: τωρα ή εγω δεν καταλαβα σωστα αυτο που ρωτουσες ή απλα επρεπε να μας πεις οτι ηθελες να κανεις βιδες εναν ατμο.. (ζωη σε λογου μας  :laugh1: )

παντως εγω εννοουσα το πλεγμα που συγκρατει το φυτιλακι..

Αποσυνδεδεμένος m.a.x.

  • ***
  • 710
  • Φύλο: Άντρας
  • το ΠΑΟΚίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:37 »
βάζετε ένα μυτοτσίμπιδο και κουνάτε λίγο δεξιά αριστερά μέχρι να αποκολληθεί.

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 23:54 »
:hmmm: :hmmm: :hmmm: τωρα ή εγω δεν καταλαβα σωστα αυτο που ρωτουσες ή απλα επρεπε να μας πεις οτι ηθελες να κανεις βιδες εναν ατμο.. (ζωη σε λογου μας  :laugh1: )

παντως εγω εννοουσα το πλεγμα που συγκρατει το φυτιλακι..
Ναι πλεγμα ηθελα αλλα οχι αυτο που ενοουσες :)! Το ηθελα για να προσαρμοσω φυτιλι.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πως αφαιρούμε το μεταλλικό πλέγμα απο Ego-t?
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 00:30 »
βρε καλο μου παιδι γιατι δυσκολευομαστε τοσο να συννενοηθουμε? :idiot1:
για να βαλεις πλεγμα γυρω απο το φυτιλακι στο ego δεν χρειαζεται να ρημαξεις τον ατμοποιητη.. :laugh1:
εσυ εκτος απο το δισκακι με το καρφακι του εβγαλες και τα εντοσθια του αμοιρου...  :eyesplash:
τωρα ετσι που τον εκανες δεν ειμαι και πολυ σιγουρη αν θα καταφερεις να τον συναρμολογησεις..(και να δουλεψει..)
εγω το εκανα οπως στο περιεγραψα και τωρα δουλευει σαν καινουργιος..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557036 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8838 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60480 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238781 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1561 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139300 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz