vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 5 χρήστες
pirate, Buliwyf, bloodlessz, Tem, manoslykos

Twitter

Ατμοποιητές ego-t

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Προβλημα με ατμοποιητες ego-t
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 18:04 »
Οπως το διαβασα μαλλον η μπαταρια σου φταιει....Απο εκει που το αγορασες σου εδωσαν εγγυηση?
Αν οχι θ ελεγα να παρεις μια αλλη μπαταρια...
Οι ατμοποιητές ειναι ετσι κι αλλιώς αναλώσιμα μέρη και εχουν διαρκεια ζωής 10 - 30 μερες μεσο όρο....

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημα με ατμοποιητες ego-t
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 18:06 »
Ο ατμοποιητής είναι αναλώσιμος με την χρήση αχρηστεύεται μπορεί να αντέξει πολύ καιρό ή να την παίξει αμέσως. Οι μπαταρίες σου φορτίζουν σε είκοσι μόνο λεπτά;

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: Προβλημα με ατμοποιητες ego-t
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 18:13 »
καλησπερα; παρε ego-w

και εισε καλα

Αποσυνδεδεμένος Giannis_K

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημα με ατμοποιητες ego-t
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 18:21 »
Ναι οι μπαταριες φορτιζουν πολυ γρηγορα..

Ολα κινεζικα δεν ειναι ρε παιδια?

Πιθανον να φταιει η μπαταρια ναι, δεν αποκλειται.

Αποσυνδεδεμένος Giannis_K

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλημα με ατμοποιητες ego-t
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 20:11 »
θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει τη μαρκα να παρω?

Οπως φαινεται πρεπει να αντικαταστησω τις μπαταριες και τους ατμοποιητες. 45 ευρω πεταμενα δλδ σε ενα μηνα.. :( :(

Μπορει καποιος να μου προτεινει μια μαρκα ego-t που να ειναι αξιοπιστη?

Αποσυνδεδεμένος tsalis

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 12:01 »
Καλημερα.65 μερες εβγαλa με icigarette eGo-T.
Τωρα καθαρισα και τουδυο ατμο με καθαρο οινοπνευμα...Τους φυσηξα,τους στεγνωσα με πιστολακι..Δεν περιμενα πολυ καμια ωρα δεν ειχα υπομονη και εβαλα το ενα και...δουλευει!!!!!!!!!!!!Καλα σας λεω!!!!!!!! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 22:15 »

Εδω και δυο μερες (που αλλαξα ατομποιητη) δεν εχω γευση.
Βρε τι φυτιλια αλλαξα, τι τα κοντινα , τι τα μακρινα, τι dry burning εκανα, τι υγρα αλλαξα...ο ατμοποιητης εκει...σταθερα αναισθητος.

Δεν εχω γευση!

Αρχιζω να πιστευω οτι ειναι θεμα αντιστασης τελικα, μαλλον επεσα σε ελατωματικο κομματι.

Αποσυνδεδεμένος Tsili

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 14:35 »
Ρε παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλάβεις αν ένας ego-t είναι τύπου Α ή Β. Θέλω να πω, μπορείς κάπως να καταλάβεις τι τύπου είναι απλά βλέποντας τον;

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • atmiste giati xanomaste
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 14:53 »
απλα βλεπωντας τους ο τυπουΑ εχει κονικο σχημα ενω ο Β ειναι κυλινδρικος και διχνει καπως μεγαλυτερος απο τον τυπου Α.

Απ: Προβλημα με ατμοποιητες ego-t
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 17:23 »
θα μπορουσε καποιος να μου προτεινει τη μαρκα να παρω?

Οπως φαινεται πρεπει να αντικαταστησω τις μπαταριες και τους ατμοποιητες. 45 ευρω πεταμενα δλδ σε ενα μηνα.. :( :(

Μπορει καποιος να μου προτεινει μια μαρκα ego-t που να ειναι αξιοπιστη?

Alter eGo-T ή Alter eGo-C ή eGo-W
45 € δεν είναι πολλά μπροστά στα 4 € ημερησίως για κ.τ. ( για η.τ. είναι μέτρια)
Βρές μια μπαταρία 650 αρα mah eGo-C και πάρε 5 ατμοποιητές eGo-C Type A για το επόμενο τρίμηνο και τέλος!Σύνολο 45 €  ;)

Αποσυνδεδεμένος mondomio

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #70 στις: Μαρτίου 12, 2012, 10:07 »
Χρησιμοποιώ κοντα 2 μηνες εναλάξ τους ατμοποιητές τύπου Α που πήρα με καινούργιο πακέτο ego-t (noname) και δουλεύουν μια χαρά και καθάρισμα τους κάνω στεγνό μόνο με χαρτοπετσέτα όποτα και αν δω καμια σταγόνα υγρό.
Τι να πώ ίσως να ειναι θέμα τύχης.

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προβλημα με ατμοποιητες ego-t
« Απάντηση #71 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:06 »
Καλησπερα σε ολους!

Ειμαι νεο μελος στο φορουμ και αρχικα να πω μπραβο για την πολυ καλη δουλεια!

Καιρο τωρα σκεφτομουν να παρω ηλεκτρονικο τσιγαρο και με το που γυρισα στην πολη που σπουδαζω (στο portsmouth) το παρήγγειλα αμέσως! Δυστυχως ή ευτυχως, δε μπορεσα να το παρω απο Ελλαδα μιας και συνεφερε πιο πολυ οικονομικα να το παρω απο εδω.

Το πηρα απο αυτο το site:

http://www.simplyeliquid.co.uk/ego-kit/black-ego-kit

Στην αρχη ολα ηταν πολυ καλα! Μου αρεσε η γευση και απο εκει που καπνιζα 30 τσιγαρα την ημερα το εριξα αμεσως στα 3-4. Τον τελευταιο καιρο δε δεν καπνιζα καθολου μιας και δε μου αρεσε πλεον! (Να σημειωσω οτι εγω δεν ξεκινησα το ηλεκτρονικο τσιγαρο για να κοψω το κανονικο. Μου αρεσε να καπνιζω και δε θελω να το κοψω! Απλα εψαχνα μια πιο υγιη λυση!).

(Image removed from quote.)

(Image removed from quote.)


Εβαζα εγω τη μπαταρια να φορτισει, και μετα απο 20 λεπτα, πρασινο λαμπακι! Απο κει και περα βεβαια, η μπαταρια κραταγε καμια μερα. Ισως 20 ωρες. Κατι που γενικα με παραξενεψε.


(Image removed from quote.)


Δε θεωρησα ομως οτι αυτο ειναι καποιο σοβαρο προβλημα. Δεν εδωσα σημασια.

Το μεγαλο προβλημα ομως ηταν οι ατμοποιητες.

Στην αρχη ολα ηταν καλα!
Καπνιζα 3 υγρα. Το RY4, το Malboro και το State Express. Ολα 16 ή 18 mg.

Σε καποια φαση αρχισα να καπνιζω πολυ πλαστικο. Πολυ ασχημη γευση.. Επισης παρατηρησα 2-3 φορες μεσα στην επριοδο αυτου του ενος μηνα που συζηταμε, 3-4 φορες να εχει ψιλολιωση το rubber καπακι που μπαινει πανω στο πιπακι (tank νομιζω το λενε ε?) για να κουμπωνει.

Αλλαζα tanks και για λιγο γινοταν υποφερτο. Μετα παλι τα ιδια. Σε καποια φαση ο ενας απο τους 2 ατμοποιητες καικε. Δλδ, δεν εκανε τπτ. Παταγα, ξαναπαταγα, παγωμενος. Δεν επαιρνα τζουρα.

Εβαλα τον αλλον, κρατησε λιγο μετα βρωμισε παρα ΠΑΡΑ πολυ.

(Παραλληλα με αυτο παραγγειλε και η κοπελα μου το ιδιο τσιγαρο αλλα σε ασπρο και ακομα δεν εχει τετοια προβληματα).

Ετσι αφου πηρα αποφαση οτι χαλασα και τους 2 ατμοποιητες μου, πηρα τον ενα απο τους 2 δικους της για να εχω να καπνιζω. Αυτο εγινε χτες το βραδυ. Σημερα το πρωι που μιλαμε, αυτη τη στιγμη, καπνιζω κανονικο τσιγαρο γιατι πολυ απλα καικε και ο δικος της ατμοποιητης. Δεν κανει τπτ οπως ο πρωτος δικος μου.

Θα παραγγειλω σημερα νεους ατμοποιητες, αλλα ομως θελω βοηθεια.

Ειμαι σιγουρος οτι κατι δεν παει καλα με το τσιγαρο μου. Δεν ξερω ομως ποιο ειναι το προβλημα. Εχω ξενερωσει γιατι μου αρεσε παρα πολυ το ηλ. τσιγαρο και δε θελω να τ σταματησω για τεχνικους λογους.

Παρακαλω οποιος γνωριζει, ας βοηθησει!

ΥΓ: Καπνιζω περιπου 1 με 1,5 τανκ τη  μερα.

Γιαννης

Πάντως κι εγώ έπαθα ακριβώς τα ίδια και έχω alter ego c αγορασμένο από το κατάστημα alter ego της Κύπρου... Και η μπαταρία μου φορτίζεται σε 2-3 ώρες...... Μεγάάάάάλη απογοήτευση.....Με βλέπω να το γυρνάω σε κτ και λυπάμαι πάρα πολύ γιατί ήμουν πανευτυχής με το ητ.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #72 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:24 »
η μπαταρία θέλει 2 ώρες να φορτίσει σε ρεύμα, 3 σε υπολογιστή.
τι είναι αυτό που σε απογοήτευσε? η διάρκεια φόρτισης? κανονικότατα φορτίζει

Αποσυνδεδεμένος ALATOPIPERO

  • *
  • 38
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #73 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:31 »
όχι δε με απογοήτευσε η διάρκεια φόρτισης :) , αλλάζω συνέχεια ατμοποιητές και μου μυρίζουν άσχημα. και επειδή είχε το ίδιο πρόβλημα ο φίλος πιο πάνω και του απάντησαν ότι μάλλον φταίει η μπαταρία του που φορτίζει στα 20 λεπτά, αναφέρω ότι έχω τα ίδια προβλήματα και με φυσιολογική μπαταρία!

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμοποιητές ego-t
« Απάντηση #74 στις: Ιουλίου 25, 2012, 12:33 »
όταν λες συνέχεια, δηλαδή κάθε πότε περίπου αλλάζεις? και πόσα μλ περιπου τη μέρα ατμίζεις?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 74 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280143 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207794 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173844 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro