vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

260 επισκέπτες, 5 χρήστες
Sergios, dkostas, ipomonias, Xxristos, TasMan

Twitter

επιθυμία για κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 21:04 »
Θυμάμαι κάπου στους 6-7 μήνες και για διάστημα 2-3 ημερών, είχα πολύ μεγάλη επιθυμία για κ.τ.

Μετά από ώριμη  :idiot1: σκέψη λοιπόν, αντί να πάρω κ.τ. δοκίμασα για λίγες μέρες το εξής: HV atomizer (για 6V) στα 7.2V με υγρό στα 18mg (αντί των κανονικών μου 12mg). Το αποτελεσμα ήταν αυτο που περίμενα... Ήταν τόσο δυνάτό το χτύπημα που εκτός του ότι (εκτός gauloises άφιλτρων) τίποτα δε θα μπορούσε να το συναγωνιστεί, γέμισα, μπούχτισα και απόκτησα και μια ωραία φαρυγγίτιδα όπως εκείνες τις ένδοξες εποχές του καπνίσματος... Κ.τ. όμως δεν άναψα και παραλίγο να σιχαθώ και το η.τ.!  ;D

Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #16 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 22:21 »
κι εγω το παλευω πολυ με την επιθυμια για κ.τ. αλλα ποτε δεν τα παραταω ευκολα..,υπαρχουν παντως κατι δυσκολες στιγμες που μου ερχεται να μασησω κ.τ. αλλα τοτε μπαινω εδω και με την καλη ατμιστικη παρεα του φορουμ παιρνω δυναμη...

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #17 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 22:37 »
Μόνο μια φορά...
κάπνισα 4 μαζεμένα.
Και μετά έπλυνα τρεις φορές ταδόντια μου και δεν ήθελα να βγω από το σπίτι.
Ένοιωθα τόσο βρώμικος!!!
Ελπίζω να μην ξανασυμβεί.
Δηλαδή... Κ.Τ.
 :sign_apokleiesai:

Αποσυνδεδεμένος new atmi

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #18 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 22:44 »
εγω παιδια καπνιζω τωρα 3,5μηνες η.τ. και κ. τ. επιχειρησα στις διακοπες μου μιας βδομαδας και απο τα τρια τσιγαρα που ειχα αναψει εκανα απο 2τζουρες το καθενα και το αλλο το πετουσα γιατι με αηδιαζε και απο τοτε μονο η.τ.     

Αποσυνδεδεμένος madmama

  • *
  • 68
  • Φύλο: Γυναίκα
  • η ζωη ειναι ωραια!!!
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #19 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 22:52 »
εγω  ημουν 20 χρονια καπνιστρια εδω και 3 βδομαδες κανω μονο η.τ...με το που αγορασα το η.τ. πεταξα το πακετο με τα κ.τ. και δεν ξαναπηρα,αλλα λεω απο περιεργια μολις κλεισω τον ενα μηνα ατμισματος να δοκιμασω ενα κ.τ....ο συζυγος εχει κοντα 4 μηνες που ειναι ατμιστης και οταν δοκιμασε μου ειπε οτι του ηρθε εντονη γευση απο καμμενο χαρτι,δεν το καπνισε δεν μπορεσε εκανε δυο τζουρες αηδιασε και το εσβησε,,,,

Αποσυνδεδεμένος donkixotis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωστας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #20 στις: Οκτωβρίου 15, 2011, 23:25 »
το ιδιο επαθα κι εγω μετα απο δυο μηνες ατμισματος, αναψα κ.τ. και στις 3 τζουρες το πεταξα, τωρα ειμαι σιγουρος πλεον οτι κανει δουλεια το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #21 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:10 »
Στο σπίτι δεν έχω πακέτο
Αν βρεθώ σε παρέα και τύχει να έχει κάποιος καπνό μπορεί να κάνω δεν πιέζομαι.
Το σημαντικό σε μένα είναι πως δεν το αναζητώ πια

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #22 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:14 »
Στο σπίτι δεν έχω πακέτο
... δεν το αναζητώ πια

Αυτό είναι και το ρεζουμέ...  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #23 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:39 »
.........εγω εχω ενα πακετο - το τελευταιο που αγορασα και ειναι σπασμενα ολα τα τσιγαρα.......
.....αλλα το κραταω να το βλεπω και να με βλεπει 8) :angel:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #24 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:44 »
εγω  ημουν 20 χρονια καπνιστρια εδω και 3 βδομαδες κανω μονο η.τ...με το που αγορασα το η.τ. πεταξα το πακετο με τα κ.τ. και δεν ξαναπηρα,αλλα λεω απο περιεργια μολις κλεισω τον ενα μηνα ατμισματος να δοκιμασω ενα κ.τ....ο συζυγος εχει κοντα 4 μηνες που ειναι ατμιστης και οταν δοκιμασε μου ειπε οτι του ηρθε εντονη γευση απο καμμενο χαρτι,δεν το καπνισε δεν μπορεσε εκανε δυο τζουρες αηδιασε και το εσβησε,,,,

Εγώ θα σου έλεγα να μην αναψεις πανω στο μήνα αλλά να κάνεις ένα άλλο πείραμα!  :)
Στο 2μηνο-3μήνο μπες σε χώρο με πολύ καπνό ή κάτσε κάπου όπου θα σου έρχεται καπνός από τσιγάρο κατευθείαν στο πρόσωπό σου. ;)

Αποσυνδεδεμένος teo1188

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari+A2
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #25 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:49 »
Έτσι ακριβώς Yianni,
και μάλιστα είναι ο τελευταίος καπνός που είχα αγοράσει και δεν τον τελείωσα, αφού από 30/6,άρχισα το η.τ.
Τον έχω επάνω στο πάσο της κουζίνας από τότε,τον βλέπω μπροστά μου κάθε μέρα τουλάχιστον 5 φορές τη μέρα.Απλά τον κοιτάζω,υποβάλωντας τον εαυτό μου κάθε τόσο στο ψυχολογικό τέστ του πειρασμού και επιβεβαιώνω οτι το περνάω.
Αναγκάστηκα στις διακοπές για λιγότερο από 15 ώρες να κάνω κάποια κ.τ λόγω προβλήματος που αντιμετώπισα με τον φορτιστή και δεν μπορούσα να το λύσω άμεσα.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #26 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 00:59 »
εδω και πάνω απο 2 χρόνια που ατμίζω, έχω καπνίσει αρκετά τσιγάρα. Συνολικά ίσως και πάνω απο 3 πακέτα.
Ποτέ δεν κάπνισα 2 μαζεμένα και ποτέ δεν αγόρασα πακέτο, πάντα τράκα.
Αυτό που διαπίστωσα με χαρά μου ήταν ότι
-Μετά την ικανοποίηση της επιθυμιας του τσιγάρου δεν ξαναγύριζα στο τσιγάρο παρά συνέχιζα ΗΤ, μερικές φορές μάλιστα άφηνα το ΚΤ στο τασάκι για να ατμίσω!
- Αν, ας πουμε, κάποιος έχει μια σταθερή συνάντηση με καπνιστές ( ας πουμε 1 φορά τη βδομάδα) και καπνίσει, είναι πολύ επικίνδυνο να το καθιερώσει σε εβδομαδιαία βάση, γι αυτό όσοι καπνίζετε ΜΗΝ καπνίζετε σε συγκεκριμένες ώρες - μέρες.

Για μένα μετά απο πάνω απο 30 χρόνια καπνιστής το ΗΤ ήταν μονόδρομος και παραμένει, έτσι μετά απο 1 τσιγάρο , ήρεμα και ομαλά επιστρέφω στο ΗΤ. Φυσικά δεν είμαστε όλοι το ίδιο , οπότε προσοχή! Αν πάλι κάποιος δεν αισθάνεται την ανάγκη (περισσότερο εκτόνωσης) να κάνει ΚΤ , τότε ας μη το δοκιμάσει ούτε για πείραμα.


Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #27 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 01:06 »
εγω ατμιζω 8 μερες τωρα .
Οταν το ξεκινησα δεν ειχα σκοπο να κοψω το γ.τ.
Απλως ειδα εναν φιλο στο skype με ενα ovale ego-t (τωρα ξερω να τα εξηγω).Και ετσι αποφασισα να το δοκιμασω.Ετσι για πλακα.
2 πακετα μαλμποροπουλα την ημερα εκανα .Και αν τυχαινε (που μου τυχαινε συχνα) να ξενυχτω,ανοιγα και τριτο.

να μην πολυλογω πρωτα διαβασα ,ενημερωθηκα,πηρα ενα giant ....και φτασαμε στην 8 ημερα......
Το αλλο ,το πρωην,δεν μου εχει λειψει,παραγματικα.Ποτε!!!
Οποτε θελω τραβαω κανα 2 δυνατες απο το echo και μου περναει.
Μονο μια βραδια που μιλαγα με μια γκομενα ξεχαστηκα και τις πηρα τον αναπτηρα και αναψα τον giant.Η συνηθεια βλεπεις τοσων χρονων.
Δεν πειραζει ,του εκαψα το καπακι του usb ....αλλα οκ...ατυχηματα συμβαινουν.

ευχομαι μονο ,του χρονου να σας γραφω οτι εχω κλεισει ηδη ενα χρονο ατμισματος και οτι το εχω ριξει σε τιποτα βυσσιναδες των 9 mg.

ουγκ.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #28 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 01:06 »
...ποτέ δεν κάπνισα 2 μαζεμένα
...άφηνα το ΚΤ στο τασάκι για να ατμίσω!
...πάνω απο 30 χρόνια καπνιστής

Τελικά, το ΚΤ είναι μια γκόμενα που αποδείχτηκε ανεπαρκής...
Κάποιοι την ξαναδοκιμάζουν, αραιά και που, για να ζωντανέψουν οι εντυπώσεις, να μην ενταφιαστούν οι αναμνήσεις...

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: επιθυμία για κ.τ.
« Απάντηση #29 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 01:15 »
Αυριο κλεινω αισιως τρεις εβδομαδες με το ητ και μεχρι στιγμης δεν εχω κανει κτ και ουτε με ελκυει. Βεβαια και εγω στη βδομαδα αναψα δοκιμαστικα ενα κτ να δω πως θα μου φανει αλλα το εσβησα απο την πρωτη τζουρα γιατι με αηδιασε. Πιστευω οτι δεν θα ξανακυλισω 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9198 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42619 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34669 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181829 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8873 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538600 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238955 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1713 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12