vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, Jorge, billythekid, manoslykos, lagoudakis

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Η διάρκεια χρήσης των αντιστάσεων του Zenith θα ισοφαρίσει την διαφορά κόστους τους.
Όμως, την ευκολία του να γεμίζεις τον Zenith περπατώντας (χωρίς να κρατάς την "πανοπλία" στο χέρι σου, μαζί με μπουκαλάκι και το καπάκι του), δεν την ισοφαρίζει η φθηνότερη τιμή του Ναυτίλου 2.

Κάποιοι που "παίζουν" με επισκευάσιμους (τανκάτους και δριπεράτους), έχουν τον Zenith για τον δρόμο, γιατί βαριούνται την "ταλαιπωρία".  

Το πλύσιμο δεν είναι πρόβλημα. Κάτω από τη βρύση, μετά τίναγμα, φύσημα και... άσε τον το βράδυ να στεγνώσει.
Ναι την ευκολια στο γεμισμα δεν το συζηταμε την ειδα και με αρεσε αλλα τις αντιστασεις οταν λες διαρκεια χρησης τι εννοεις? Γιατι τις αντιστασεις που χρησιμοποιω τώρα τις παω 15 μερες και με ναυτιλους τοσο θα τις πηγαινω απο γνωστους που ρωτησα. Με zenith θα κρατανε μήνα για να ισοφαρισουν? Μπορουν να κρατησουν τοσο?

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Εξαρτάται από υγρά, αρώματα, βατ, ποσότητα που ατμιζεις... 

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #752 στις: Ιουλίου 02, 2018, 00:54 »
trillium και γεια σας.

Αποσυνδεδεμένος nikosgia

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #753 στις: Ιουλίου 02, 2018, 02:27 »
Φοβερη γευση ο nautilus 2 , αλλα... "ποτε ο Γιαννης δεν μπορει  ποτε ο κ@#$ του πονει"   :))  
Μια χανει υγρα , την αλλη τελειωνει γρηγορα το υγρο (που να φτουρισει αφου ειναι μεχρι την μεση )... την παραλλη σου βγαινει η πιστη να τον ξεβιδωσεις.... Α στα διαλα πια μαλλον θα παω σε ijoy elf που εχω ακουσει πολυ καλα λογια... ;)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #754 στις: Ιουλίου 02, 2018, 10:08 »
trillium και γεια σας.
Υπερκοστολογημένη κατασκευαστική αθλιότητα. Ήθελε συρματάκι για να φρακάρει και να γυρνάει δύσκολα το δαχτυλίδι του αέρα... Αυτό και μόνο φτάνει.

Τώρα που έρχονται και οι αντιστάσεις plexus στον zenith, γειά σας! 

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Ναι την ευκολια στο γεμισμα δεν το συζηταμε την ειδα και με αρεσε αλλα τις αντιστασεις οταν λες διαρκεια χρησης τι εννοεις? Γιατι τις αντιστασεις που χρησιμοποιω τώρα τις παω 15 μερες και με ναυτιλους τοσο θα τις πηγαινω απο γνωστους που ρωτησα. Με zenith θα κρατανε μήνα για να ισοφαρισουν? Μπορουν να κρατησουν τοσο?
εννοεί φίλε μου ότι έχουν λιγότερη φθορά οι αντιστάσεις του zenith από αυτές που βρίσκεις για τον ναυτίλο
βέβαια η τιμή των αντιστάσεων του ναυτίλου είναι πιο χαμηλή στον μοντεχρήστο αλλά αν το ψάξεις βρίσκεις και του zenith με 11,5 Ευρώ την πεντάδα (δλδ 3 Ευρώ ακριβότερη)
με δικές μου παρατηρήσεις βλέπω πχ ότι υγρά που στον ναυτίλο θέλανε αλλαγή αντιστάσεων κάθε 15ml πχ στον zenith αντέχουν χαλαρά 30-40 ml οπότε κερδίζεις από εκεί...
επίσης στα συν η ευκολία γεμίσματος του zenith και η μεγάλη χωρητικότητα στα 4 ml (εκτός αν έχεις τον μεγάλο ναυτίλο)
εγώ χρησιμοποιώ πλέον 1 μεγάλο nautilus, 2 zenith και έναν ijoy elf (παίρνει τις ανιστάσεις του ναυτίλου αν και οι δικές του είναι πιο ανθεκτικές αλλά τις βρίσκεις πολύ δύσκολα)
zenith με κλειστά τα μάτια

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
εννοεί φίλε μου ότι έχουν λιγότερη φθορά οι αντιστάσεις του zenith από αυτές που βρίσκεις για τον ναυτίλο
βέβαια η τιμή των αντιστάσεων του ναυτίλου είναι πιο χαμηλή στον μοντεχρήστο αλλά αν το ψάξεις βρίσκεις και του zenith με 11,5 Ευρώ την πεντάδα (δλδ 3 Ευρώ ακριβότερη
Καταρχάς να σε ευχαριστησω οπως και ολα τα υπολοιπα παιδια για τις συμβουλες σας. Τωρα αν επιτρεπεται μπορεις να με στειλεις λινκ  απο που παιρνεις την 5αδα 11,5 ευρω? Σε ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #757 στις: Ιουλίου 02, 2018, 13:35 »
Τίς βρίσκεις  γνήσιες , 2 ευρ τη μια ,με φυσική παρουσια στα μαγαζια. λινκ όμως, δεν υπάρχει

Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #758 στις: Ιουλίου 02, 2018, 15:28 »
Υπερκοστολογημένη κατασκευαστική αθλιότητα. Ήθελε συρματάκι για να φρακάρει και να γυρνάει δύσκολα το δαχτυλίδι του αέρα... Αυτό και μόνο φτάνει.

Τώρα που έρχονται και οι αντιστάσεις plexus στον zenith, γειά σας!
εγω παντως 60 για εναν ομορφο clearomizer με 234567890 αντιστασεις, τα εδινα.

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #759 στις: Ιουλίου 02, 2018, 20:47 »
Καλησπερες σε ολους!
Να επισημάνω μόνο οτι διαβαζοντας την αρχικη αναρτηση του φιλου είδα οτι χρησιμοποιεί το Pico Mega..Αυτο σημαίνει οτι ο Zenith όντας 24 χιλιοστα σε διαμετρο δεν θα χωράει στο modάκι.
Φανταζομαι οτι το θεμα αυτο μπορει να λυθει προσθετοντας μια ψυκτρα αλλα ας το συνυπολογισει και αυτο ο φιλος (πιστευω κοστος περι τα 5 ευρω).

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #760 στις: Ιουλίου 02, 2018, 23:05 »
εγω παντως 60 για εναν ομορφο clearomizer με 234567890 αντιστασεις, τα εδινα.
Συμφωνοι. Αλλά μόνο μία από όλες αυτές είναι καθαρά MTL. Kαι είναι και πανάκριβη.

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος infernity

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #761 στις: Ιουλίου 03, 2018, 00:42 »
triton 1.8Ω (να υποθεσω αυτην σκεφτοσουν)
atlantis 1.0Ω
vaporesso ccell 0.9

και ολα τα tc.

για το θεμα τιμη...με πιασες αδιαβαστο, αν και ειναι mtl οποτε γλυτωνει απο υγρα.
ενα αλλο θετικο του ατμοποιητη για μενα, ειναι οτι το μεγεθος του τζαμιου

edit: το μικρο μεγεθος ειναι θετικο γιατι δεν σπαει τοσο ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #762 στις: Ιουλίου 03, 2018, 10:05 »
Ναι αυτην εννούσα :) Διότι μόνο με αυτή κατάφερνα σχετικά καλές MTL τζούρες. Οι άλλες που έγραψες (τις έχω δοκιμάσει όλες) δεν είχαν σωστό MTL αποτέλεσμα. Τουλάχιστον για εμένα. Είναι κρίμα γιατί εμφανισιακά μου άρεσε κι εμένα πολύ, και τότε που τα είχα, τα έδωσα. Αλλά... 1ον δεν τα πολυβρήκα με τις αντιστάσεις, 2ον ξενέρωσα στο λύσιμο του airflow. 

Αποσυνδεδεμένος ΤΖΙΒΑΣ35

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #763 στις: Ιουλίου 03, 2018, 20:04 »
Καλησπερες σε ολους!
Να επισημάνω μόνο οτι διαβαζοντας την αρχικη αναρτηση του φιλου είδα οτι χρησιμοποιεί το Pico Mega..Αυτο σημαίνει οτι ο Zenith όντας 24 χιλιοστα σε διαμετρο δεν θα χωράει στο modάκι.
Φανταζομαι οτι το θεμα αυτο μπορει να λυθει προσθετοντας μια ψυκτρα αλλα ας το συνυπολογισει και αυτο ο φιλος (πιστευω κοστος περι τα 5 ευρω).
Σε ευχαριστω για τη συμβουλη αλλα οταν ειχα παρει τον pico mega σε κιτ μαζι με το mini fumytank 3 με ειχαν δωσει δωρο αυτη τη ψυκτρα και οταν κοιτουσα για zenith το σκεφτηκα και εγω και εψαξα στο κουτι του pico που το ειχα κρατησει και το εβαλα να δοκιμασω αν δουλευει ή ειχε σκουριασει τπτ και ολα κομπλε τωρα ατμιζω με αυτη τη ψυκτρα επανω και ονειρευομαι ποτε θα φοραω επανω το zenith  γιατι μαλλον για αυτον καταληγω να παρω εκτος αν προλαβει και με προτεινει κανεις καποιον άλλο

Αποσυνδεδεμένος sotiro

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #764 στις: Ιουλίου 03, 2018, 21:06 »
Χαιρομαι πιου απο αυτης της αποψεως εισαι ετοιμος φιλε μου!
Κι εγω με τη σειρα μου αυτον θα σου προτεινω! Τον εχω προτεινει σε τρεις νεους ατμιστες και πανε τρενο.Ο ενας μαλιστα χρησιμοποιουσε το ναυτιλο 2 και ειδε μεγαλη διαφορα.Απροβληματιστος και οι αντιστασεις του πραγματικα κρατανε πολυυυ!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312878 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124812 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix