vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #675 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 00:55 »
Δεν ξέρω αν είναι καθαρά από διακετύλιο ή άλλες ουσίες τα υγρά της Five Pawns. Το γεγονός βέβαια πως μια παγκοσμίου φήμης εταιρεία του κλάδου δεν κάνει αναλύσεις (ή δεν τις δημοσιεύει), σημαίνει για μένα πως το πρoϊόν είναι τίγκα στα "κακά" συστατικά. Αν ήταν το προϊόν "καθαρό", θα είχαν γεμίσει την ιστοσελίδα με τις αναλύσεις.


Το Grandmaster το γουστάρω αλλά επειδή είναι πανάκριβο, κάνω πολύ λίγα ml την εβδομάδα. Έτσι έχω την "ανακούφιση" πως εισπνέω μικρότερη ποσότητα βλαβερών συστατικών. Και σίγουρα, σε καμία περίπτωση, δεν είναι τσιγάρο.


Πάντως το φούστικο το διακετύλιο ....έχει πολύ ωραία γεύση.  ;D



Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #676 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 00:59 »
Ρε παιδιά το  χάνουμε νομίζω...
Αδελφέ mindtrapper εδώ τόσα χρόνια δεν νοιαζομασταν για τον καρκίνο που βάζαμε στους πνεύμονες τώρα θα σταυρωσουμε τα υγρά επειδή ο κατασκευαστής δεν έχει κάνει αναλύσεις ? Από την άλλη  κακό δεν θα ήταν να,είχαμε και αναλύσεις... Έτσι θα σταματαγε και η παραφιλολογια... Γιαυτό λοιπόν ας αγοράζουν συνειδητά αυτοί που θέλουν μαζί και εγώ...

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #677 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 01:09 »

Για όσους δεν το έχουν δει.Για όποιον δεν σημαίνει τίποτα αυτό το βίντεο,απαντώ και εγώ απο την αντίθετη
πλευρά πως,και τα λεγόμενα του καθενός,επίσης δεν μου λένε και μένα τίποτα.Η εταιρία αναφέρει πως τα
υγρά τους δεν περιέχουν διακυτέλιο (ή όπως αλλιώς γράφεται στα Ελληνικά).


Πάντα με φιλική διάθεση


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #678 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 01:13 »
Ίσως φοβούνται για τις "συνταγές" τους οι μεγάλες εταιρείες ρε παιδιά.
Στην τύχη βέβαια, δεν γνωρίζω από χημικές αναλύσεις

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #679 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 01:37 »
Για όσους δεν το έχουν δει.Για όποιον δεν σημαίνει τίποτα αυτό το βίντεο,απαντώ και εγώ απο την αντίθετη
πλευρά πως,και τα λεγόμενα του καθενός,επίσης δεν μου λένε και μένα τίποτα.Η εταιρία αναφέρει πως τα
υγρά τους δεν περιέχουν διακυτέλιο (ή όπως αλλιώς γράφεται στα Ελληνικά).


Πάντα με φιλική διάθεση

[youtube]ihvE8OE8oI0[/youtube]

Σε αυτό το βίντεο πάντως δεν λένε κουβέντα για διακετύλιο κτλ. Έχεις κάποιο link, φίλε Chris, που να το αναφέρουν;

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #680 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 01:43 »
Στην σελίδα τους,μισό να το βρώ,και θα απαντήσω εδώ.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Δες εδώ στην τελευταία σειρά που είναι βέβαια μεταπωλητής και όχι η ίδια Five Pawn.Και τώρα
που έκανα την αναζήτηση για να το βρώ,το αναφέρουν στο ECF.Στην σελίδα τους δεν μπορώ
να το βρω :dontknow:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Να συμπληρώσω πως απο διάφορα φόρουμ εξωτερικού κυρίως που έχω διαβάσει,οι πιο χειροπιαστές
απαντήσεις είναι απο τα email που παίρνουν οι πελάτες όταν ρωτάνε αυτή την ερώτηση.
Ένα email παρακάτω που είδα σε άλλο φόρουμ:



No it does not. Thanks for the note.
Sincerely,
Five Pawns Inc.
17145 Von Karman Ave.
#105
Irvine, CA 92614
(949) 474-1150

On Apr 30, 2013, at 7:19 AM, xxxxxxxxxxxxxx wrote:
> Name: Tammy
> E-Mail: xxxxxxxxxxxxx>
> Message: Does any of your juice contain Diacetyl?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 12, 2015, 01:51 από ChRiS82 »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #681 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 01:56 »
Ευχαριστώ για τα links. Κάτι είναι και αυτό, τουλάχιστον το έχουν δηλώσει και δεν τηρούν σιγή ιχθύος. Εμένα τα locally sourced ingredients με τρομάζουν πιο πολύ. Ας ελπίζουμε να είναι για καλό και αφού τα παράγουν μόνοι τους ή τους τα φτιάχνουν σε αποκλειστικότητα να έχουν επιληφθεί του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #682 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 02:53 »
Να υπενθυμίσω την απάντηση που είχα λάβει προ μηνών από την Five Pawns σε σχετικό ερώτημά μου.....

Eπειδή ετέθη ως θέμα έστειλα χθές ερώτημα προς την Five Pawns σχετικά με το αν τα υγρά της εταιρείας διαθέτουν διακετύλιο......
Νωρίτερα σήμερα έλαβα την παρακάτω απάντηση :

Hi Themistoklis,
I'm reaching out to you regarding your question. None of our handcrafted flavors use diacetyl or acetone. We use only natural USP/food grade ingredients and the best premium pharmaceutical grade nicotine, resulting in a 50% VG/50% PG combination made in the state of California. I hope this helps. If you have any other questions, please don't hesitate to contact me.
Kind Regards,
Annoushka Lyvers
Five Pawns Inc.
Customer Service
(949) 474-1150


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #683 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 07:22 »
Δεν είναι άκυρο. Το "εμείς" πήγαινε σε όλους τους ατμιστές, Έλληνες, Αμερικάνους, whatever. Είναι τέτοιο το νομικό πλαίσιο που ό,τι έχει έγκριση για βρώση έχει αυτόματα και για άτμισμα. Κάτι το οποίο είναι λάθος και πρέπει να διορθωθεί.

Επίσης θεωρώ ότι είμαστε στο θέμα όταν συζητάμε για αναλύσεις στα υγρά FP και εκφράζουμε την γνώμη μας. Γιατί πρέπει το θέμα να είναι μόνο αν μας άρεσε η γεύση ή όχι και πόσο "ιδιαίτερα" υγρά είναι; Εμείς οι ίδιοι οι ατμιστές πρέπει να θέσουμε τους κανόνες και τις απαιτήσεις μας σχετικά με την ασφάλεια μας, μόνη της χωρίς πίεση καμία εταιρία δεν ενδιαφέρεται. Δεν δέχομαι να μην νοιάζεται κανείς για αναλύσεις επειδή είναι status symbol υγρά.


Αν το εννοείς έτσι το εμείς, συμφωνώ.
Ομοίως συμφωνώ και για τις αναλύσεις.
Το να μη νοιάζεται κάποιος για τις αναλύσεις, σωστό ή λάθος, είναι δικαίωμα του και είναι υπεύθυνος για τις όποιες συνέπειες.

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #684 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 07:28 »
Δεν  βλέπω  και  εδω  καμία  παρουσία  …… :hmmm:


http://www.aemsa.org/

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #685 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 17:57 »
Να υπενθυμίσω την απάντηση που είχα λάβει προ μηνών από την Five Pawns σε σχετικό ερώτημά μου.....


Δυστυχώς όμως, όταν ο καλλιτέχνης (ATMOS LAB) σύμφωνα με τους προμηθευτές του υποσχόταν diacetyl free υγρά, όταν έγιναν οι έλεγχοι από τον Φαρσαλινό, τα αποτελέσματα ήταν διαφορετικά και κοίταξε να τα διορθώσει, όσα είχαν diacetyl.


Η δήλωση, τα υγρά μας δεν έχουν diacetyl δεν μου λέει τίποτα... Εταιρία που μοσχοπουλάει τα υγρά της αν θέλει να λέγεται σοβαρή και υπεύθυνη, κοιτάει να μην κοροϊδεύει τον κόσμο.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #686 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:02 »
Μάνο,μην τα αγοράζεις φίλτατε είναι απλά τα πράγματα.Όσο σίγουρος όμως είσαι για το αν περιέχουν διακετύλιο
άλλο τόσο σίγουρος να είσαι και στο ότι δεν έχουν.Γιατί σκάσατε να τα βγάλετε σκάρτα τα συγκεκριμένα υγρά δεν μπορώ να
το καταλάβω.Αυτά είναι και όποιος θέλει αγοράζει,free will.


Αν τόσο πολύ κολλάτε στους ελέγχους,απλά προσπεράστε,μην το κάνετε κυπριακό όμως το θέμα.Η εταιρία δεν ξέρει
κανείς με σιγουριά για το αν έχει περάσει ελέγχους,στο ότι όμως δεν τα δίνει προς τα έξω,είναι καθαρά επιλογή της,σωστή
ή μη.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #687 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:43 »
Αν πάντως κάποιοι κοπτονται τόσο ας πάρουν ένα και ας το πάνε να κάνουν αναλύσεις και ας μας ενημερώσουν...

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #688 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 18:49 »
Φαντάζομαι ότι αυτό είναι δύσκολο,απο την στιγμή που οι ελέγχοι,απ'όσο λένε τουλάχιστον
κοστίζουν χιλιάδες ευρώ.Τώρα είναι 1000; 2000; Δεν ξέρω.

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #689 στις: Φεβρουαρίου 12, 2015, 19:22 »
Άντε πάλι με (το δικαίωμα να μην τα αγοράσεις)...


Εγώ προσωπικά κάνω κριτική στην πολιτική της εταιρίας αλλά και πολλών που πουλάνε Premium τιμές χωρίς Premium υπηρεσίες.

Και συγνώμη, όποιος σχολιάζει θετικά για το θέμα των υγρών και την αξιοπιστία τους μπορεί να σχολιάζει κι όταν κάποιος απαντάει με αντεπιχείρημα στα σχόλια αυτά, θα τους λέμε...  Απλά μην τα αγοράζετε αν δεν θέλετε;;;


Τι νόημα έχει να πεις σε κάποιον ότι έχει την ελευθερία να μην το αγοράσει;;  Δεν το ήξερε πριν του το πεις;


Ο φίλος πιο πάνω ο Τem παρέθεσε την απάντηση της εταιρίας όσον αφορά το Diacetyl στα υγρά, που απλά ήταν μια προφορική υπόσχεση και το σχολίασα.


Σας παρακαλώ, μην μου ξαναπείτε ότι έχω το δικαίωμα να μην τα αγοράσω... Το ξέρω, ευχαριστώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279698 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173733 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312100 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias