vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

136 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, bloodlessz, Xameno_Skli, athmichalop, lagoudakis, lounik

Twitter

Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #105 στις: Απριλίου 17, 2014, 23:16 »
to ιδιο θεμα με τα ο ριγκ ειχα και γω.Με την χρηση θα καλυτερεψει. Απο τα επανω εχω βγαλει το ενα .Τα βρεχω με λιγο υγρο για ευκολια

Αποσυνδεδεμένος xstatic255

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν υπάρχει πόρτα που να μην ανοίγη
    • ComputerWizardGr
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #106 στις: Απριλίου 18, 2014, 11:39 »
Αδερφε εχω ενα στα χερια μου που πρεπει να ειναι ο ιδιος! ξεχνα το να μαλακοσουν τα ορινκς! ι βγαλε το δευτερο στη σειρα η βρες αλλα ! καλος κλονος αλλα τα ορινγς και το 510 για το ντριπ τιπ δεν..!

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #107 στις: Απριλίου 23, 2014, 10:58 »
Από τη βάση του μου κόπηκε το πάνω το oρινκ!
Μη με ρωτήσετε πώς το κατάφερα... Είμαι ικανή για όλα!
Αν το βγάλω και το αφήσω μόνο με το κάτω, λέτε να έχω πρόβλημα;
Καμιά ιδέα τι να κάνω;  :confused1:

Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #108 στις: Απριλίου 23, 2014, 11:01 »
Δεν θα χεις πρόβλημα, αλλά προσωρινά μέχρι να βρεις άλλο γιατί τα δυο Orings σφίγγουν την καμπάνα για να μην βγαίνει, αλλά και για να μπορείς να την περιστρέφεις με μικρή δυσκολία να στέκεται στην οπή που επιθυμείς.  :)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #109 στις: Απριλίου 23, 2014, 11:07 »
Επειδή είμαι καινούρια σ' όλο αυτό, συγνώμη αν αυτό που θα ρωτήσω είναι εντελώς ... off...
Αλλά μήπως φταίει που κάθε φορά για να στάξω υγρό, δεν έσταζα υγρό από το άνοιγμα για το επιστόμιο, αλλά τον άνοιγα κι έσταζα πάνω στις αντιστάσεις κατ' ευθείαν; Μήπως δηλαδή τον ταλαιπώρησα γι' αυτό; Αλλά γιατί μου φαίνεται ότι όταν στάζω από πάνω, κάτι δεν πάει καλά; ...  :hmmm:
Εσείς τον ανοίγετε για να στάξετε υγρό, ή το ρίχνετε από πάνω;
Συγνώμη και πάλι για την προφανώς χαζή μου ερώτηση...  :-[ :-[ :-[

Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #110 στις: Απριλίου 23, 2014, 11:10 »
Όπως σε βολεύει εσένα. Προσωπικά 2 μέρες τον χρησιμοποίησα και έσταζα από το drip.
Πάντως από κλώνο σε κλώνο θα δεις διαφορά σε ποιότητα των O-rings.
Κάποιες καμπάνες πλέουν και κάποιες είναι σφηνωτές και φθείρουν γρήγορα τα O-rings

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #111 στις: Απριλίου 23, 2014, 11:30 »
Το μόνο σίγουρο δεν είναι ίδιοι. Ο δικός μου και να θέλω να βγάζω το καπάκι για γέμισμα είναι τόσο σφιχτό που είναι αδύνατο. Βγαίνει μόνο στα στησίματα.

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #112 στις: Απριλίου 23, 2014, 11:38 »
Δε θα έλεγα ότι το δικό μου είναι τόσο σφιχτό. Δε με έχω για τόσο ... χειροδύναμη!!!
Αλλά απ' ότι καταλαβαίνω, μιας που το άνοιγα όλη την ώρα για γέμισμα, μάλλον γι΄αυτό το ... κατάφερα να το κόψω το ορινκάκι.
Αλλά όταν στάζω από πάνω, γιατί νομίζω ότι το 1/4 του υγρού πηγαίνει εκεί που πρέπει; (ρητορική η ερώτηση)
Και το παρασύνθημα...
Πού θα βρω άλλο; Καμιά ιδέα;  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #113 στις: Απριλίου 23, 2014, 12:00 »
Εμένα όπως είχα πει πιο πάνω είναι ο δεύτερος, του πρώτου που είχε κοπεί κόπηκε γιατί το έβαζα και το έβγαζα χωρίς να το έχω λυπάνει. Σε αυτόν το βάζω και το αφήνω, αλλά και πάλι τα δύο καπάκια δεν μπορούν να πατήσουν και το δεύτερο oring και κάθιεται στον αέρα, όπου δεν τρέχει.

Οπότε, απλά βάλε να έχεις ένα oring κάτω στην πάνω θέση, κι ένα μεταξύ στα δύο καπάκια στην πάνω θέση, το δεύτερο και στις δύο περιπτώσεις πιστεύω πως δε χρειαζόταν, αλλά το βάλανε για να αντιγράψουν καλύτερα τον γνήσιο..

edit: Σε Fasttech που πήρα τον δικό μου έχει πακετάκια με orings όλων των ειδών. Αλλού δεν ξέρω, έχουν κάτι χρωματοπωλεία αλλά το αν είναι κατάλληλα  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2014, 12:06 από exispathi »

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #114 στις: Απριλίου 23, 2014, 12:04 »
Σημερα μου ξεκολλησε ο εναs πολοs του Trident(κλονοs)..και γυρναει σαν παλαβοs με αποτελεσμα να μην μπορω να βιδωσω σωστα το συρμα πανω του..μπορω να κανω καμια πατεντα με καμια γερη κολλα να τον διορθωσω?

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 23, 2014, 12:07 »
Μετά από μήνες στάξιμο, έχω καταλήξει -φυσικά- στο να μην έχω την χρονοτριβή του να βγάζω τα επιστόμια για να στάξω, + αφ'ετέρου ότι τα επιστόμια που πουλάνε για τους άλλους ατμοποιητές δεν είναι και τα καταλληλότερα, με μερικά να είναι εντελώς ακατάλληλα λόγω στενότητας.
Κάτι σαν το αποκάτου δείχνει ιδανικό, αν σε βολεύει στο στόμα, απο Fastech, αλλά αν θες από την ντόπια αγορά, δες τα straight του Leo + ένα που πέτυχα στη Zerobacco ..



Αποσυνδεδεμένος manos01

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #116 στις: Απριλίου 23, 2014, 12:37 »
Mια χαρα ειναι η καμπανα του trident και με ενα oring δεν εχει κανενα θεμα ,το βαζεις στο πανω μερος και σου κανει  τη ζωη πιο ευκολη .απλα θελει ενα drip tip με 2 oring πχ (str) και ετσι εισαι μια χαρα τραβας απ το drip tip και ανοιγει πολυ ευκολα  η καμπανα για να βαλεις εκει που θες ακριβος υγρο ,αλλα γυρναει και πιο ευκολα για να ρυθμισεις αερα. . :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #117 στις: Ιουνίου 28, 2014, 12:20 »



Παρέλαβα σήμερα από fasttech trident v2 1:1 clone και είπα με 7 ευρώ να δοκιμάσω τι είναι το dripping.


Έκανα το παραπάνω στήσιμο και το αποτέλεσμα τραγικό.


Δε βγάζει καν ατμό!το έφτασα μέχρι το σημείο υπερχείλισης  αλλά τίποτα,τα ίδια και στεγνό ή ενδιάμεσα.Η αντίσταση είναι στα 1.3 ohm και ανέβασα από 8 watt μέχρι τα 12.
σύρμα kanthal 0.28

Έπλυνα και τα μέταλλα με καθαριστικό πιάτων αλλά και η οσμή κακή...




Αφού το ποτίσεις με υγρό πόσες σταγόνες παίρνει?

Αποσυνδεδεμένος -Theo91-

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #118 στις: Ιουνίου 28, 2014, 12:29 »
Οταν βαζεις το πανω καπακι να φροντιζεις η τρυπα αερισμου να ειναι πισω απο την αντισταση... Οταν τον πρωτοπηρα και εγω δε το προσεχα και πραγματικα ειναι πολυ σημαντικο.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Dripping Rebuildable Atomizer (Trident clone?)
« Απάντηση #119 στις: Ιουνίου 28, 2014, 12:54 »
Πρέπει να προσέχεις όχι μόνο η τρύπα εισαγωγής αέρα να είναι ευθυγραμμισμένη με την αντίστασή σου όπως είπε και ο theo91, αλλά να έχεις και το δαχτυλίδι ρύθμισης σε θέση που να αφήνει μόνο την συγκεκριμένη τρύπα ανοιχτή. Να μην έχεις δλδ και δεύτερη τρύπα ανοιχτή στην αντίθετη πλευρά από αυτή που είναι η αντίστασή σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12014 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7392 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20945 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194823 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180997 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2097 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1480 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos