vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, karasarinis, camber

Twitter

Αρωματα Flavourist

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #225 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 11:55 »
ολα καλα  παραληψη  μου   να πω  οτι  και  η  ecovape  ειναι  μια  εταιρεια  κοσμημα  για ελλαδα  

:thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #226 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 12:18 »
Παρακαλώ παραμείνετε στο θέμα μας.

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #227 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 14:58 »
....άλλη νύφη αυτή?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

νταξ τελος οφ τοπικ

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #228 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2017, 14:59 »
ούτε εγώ τα βρήκα με το solo ακόμα
το άφησα λίγες μέρες,κάπου δεκαπέντε κλείνει,λίγο breathing,δοκιμή με διαφορετικά στησίματα(χαμηλά και υψηλότερα watt),αλλά δεν

ενώ μου σκάει ωραία στην αρχή,μου αφήνει μετά κάτι σαν βανιλόκρεμα,με έντονα όμως βουτυράτη επίγευση που με χαλάει(αυτό που είχα αναφέρει σαν λαδίλα)

θα δοθεί άλλη μια ευκαιρία στον μήνα μήπως και...
αν παραμένει το ίδιο,δεν είναι στις γεύσεις μου το συγκεκριμένο άρωμα

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #229 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 10:05 »
Η λαδίλα που λές υπάρχει στο solo αλλά φεύγει με τον σωστό χρόνο ωρίμανσης. Προσωπικά  το αφήνω 25+ ημέρες πριν το φουμάρω, οι 15 ημέρες είναι λίγες.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #230 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 11:06 »
Ο κατασκευαστής μάς λέει για το Solo:

"Προτεινόμενος χρόνος ωρίμανσης τελικού υγρού αναπλήρωσης: Τουλάχιστον 15 ημέρες."

Γιατί πρέπει να το αφήσω να ωριμάσει 25+ ημέρες, για να φύγει η λαδίλα; Ας μας έλεγε: Τουλάχιστον 25 ημέρες.

Άσε που δεν τη βλέπω να φεύγει... Κάθε φορά, μία στο τόσο, που ρίχνω κάνα ml στο τανκ ( έτσι για το τσεκ ), είναι δυστυχώς παρούσα. Δεν νομίζω πως μπορεί να γίνει κάποιο θαύμα με τη συμπλήρωση των 25 ή 30 ημερών.

Και με την ευκαιρία, να πάρω πίσω τη δήλωσή μου για την "καθαρότητα" του Bronx, σε προηγούμενο μήνυμά μου. Τελικά, δεν είναι και τόσο "καθαρό" υγρό. Το ατμίζω από εχθές, σε φρέσκο στήσιμο, και στα περίπου 10 ml έχει μαυρίσει αρκετά την αντίσταση και το βαμβάκι. Σε σύγκριση με το 3BEC, που το ατμίζω μήνες, θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω και βρώμικο. Με το set up μου, τίποτε το extreme: CloudOne, 1.2Ω, 12 -13W. Βέβαια, έχει αλλάξει και το χρώμα του υγρού. Την ημέρα της παρασκευής του ήταν άχρωμο και διαφανές - τώρα είναι ένα γλυκό ημιδιαφανές κίτρινο ( μου θυμίζει αυτό που βάζω σε κυπελλάκι, μια φορά τον χρόνο 😆 ).

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #231 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 11:13 »
Το bronx  γινεται ελαφρως κιτρινο κατα το δεσιμο. Εφτιαξα και 10 ml δοκιμαστικα το 3bec.

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #232 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2017, 11:47 »
Προσωπικά δεν δίνω πολύ βάση για το τι λένε οι κατασκευαστές ειδικά για το χρόνο ωρίμανσης. Έκανα δοκιμή στον προτεινόμενο χρόνο δεν μου άρεσε ξαναδοκίμασα μετα απο δέκα ημέρες η λαδίλα έφυγε και απλά το ανέφερα γιατι ο συνατμιστής όπως και εσύ είχατε αυτή την γεύση.
Ειδικά δε απο τότε που βγήκαν τα ''κούνησε τα κι' άτμισε τα'' όλοι προσπαθούν να κάνουν DIY σε ένα 24ωρο, πράγμα αδύνατο για μένα, και μοιραίως απο πίσω οι κατασκευαστές που φτιάχνουν one shot-gourmet  κατεβάζουν το προτεινόμενο χρόνο ωρίμανσης στο ελάχιστο για να μην ''τρομάζουν'' οι πελάτες και φεύγουν για τα S&V .
anyway

boulevard 21 ημέρες ωρίμανση 60 VG -6mg -4% άρωμα.

Ο αδελφός μου μου είπε οτι είναι σαν να ατμίζει απορρυπαντικό Neomat.... :lotpot: δεν του άρεσε καθόλου, εγω που το φουμάρω αυτή τη στιγμή δεν με χαλάει καθόλου αλλά δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο. Ελαφρύ καπνικό για adv καραμέλα και φουντούκι σε αρκετά χαμηλή ένταση.  Περί ορέξεως...

Bronx kai Kings είναι τα επόμενα.



 

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #233 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 11:13 »
Δοκιμή του Bronx στο 10% μετά από 13 ημέρες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές!
Στέκει επάξια ανάμεσα στα DIY Soho, Smoke, Manhattan. Είμαι σίγουρος ότι στον μήνα θα είναι ακόμα καλύτερο!

Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #234 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 20:57 »
Kings 4% -6mg 60VG 24ημέρες ωρίμανση.

''ξυλώδης γεύση που συμπληρώνεται από ένα απαλό άγγιγμα μαύρης σοκολάτας, καφέ και βανίλιας''

Καμία σχέση με την περιγραφή και εγώ κάτι σε μενθόλη (η γλυκόριζα όπως λένε μερικοί) καταλαβαίνω έντονα. Tα υπόλοιπα αδυνατώ να τα καταλάβω.

Πολύ μπερδεμένο υγρό, αχταρμάς θα έλεγα, το πρώτο που δεν μου αρέσει απο την εταιρία.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 08:41 από armadoran »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #235 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 21:16 »
Δοκιμή του Bronx στο 10% μετά από 13 ημέρες και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές! Στέκει επάξια ανάμεσα στα DIY Soho, Smoke, Manhattan. Είμαι σίγουρος ότι στον μήνα θα είναι ακόμα καλύτερο!

+1

Αποσυνδεδεμένος Dumaneiros

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #236 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2017, 21:30 »
νέα δοκιμή στο solo,μετά από 20 μέρες
τελικά όντως σπάει αυτό που οι γευστικοί μου κάλυκες μεταφράζουν ως βουτυρολαδίλα,δεν μου την αφήνει έντονα σαν επίγευση όπως τις προηγούμενες μέρες

τώρα σαν άρωμα γενικότερα,δεν ξετρελάθηκα.Το white castle το άτμισα πολύ πιο ευχάριστα,αλλά εντάξει αυτό είναι εντελώς υποκειμενικό και για εμένα έχει να κάνει με την πιο flat μεν,αλλά πιο ξεκάθαρη γεύση του white
ευτυχώς όμως και το solo δεν θα πάει χαμένο

πιστεύω είναι κάπως βαρύ σαν άρωμα,καλύτερα να ξεκινήσεις χαμηλότερα από το προτεινόμενο και βλέπεις
επίσης θέλει τουλάχιστον 20 μέρες για να αρχίσει να "στρογγυλεύει" η γεύση του

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #237 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 00:18 »
Yellow tart στις 11 μέρες με 10% σε 70vg / 30 pg
η δοκιμη δεν με άφησε ενθουσιασμένο θα έλεγα λόγο έλλειψης της τάρτας...
πιστεύω οτι θα φτιάξει με τον καιρό... επόμενη δοκιμή σε 10 μέρες...
πιθανό να με επηρεάζει και ένα lemon tart άλλο που δοκίμασα στον ίδιο ατμο και
ήταν πραγματικά νόστιμο με έντονη την ταρτα.
Δοκιμή σε insane

Αποσυνδεδεμένος SpyroT

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #238 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 01:02 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Μόλις μίξαρα το Yellow Tart! Πές μας σε 10 μέρες αν δείς τάρτα στον ορίζοντα να ξέρω τι να περιμένω  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 08:19 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: Αρωματα Flavourist
« Απάντηση #239 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2017, 08:09 »
Καλημέρα συνατμιστές. Λοιπόν πρώτη δοκιμή του Bronx με ωρίμανση 17 ημερών 50/50 αραίωση 10% (όσο λέει ο κατασκευαστής) και νικοτίνη 5mg. Η προσωπική μου γνώμη:
Σαφής τριμπεκοειδής γεύση πραγματικά θυμίζει Soho ίσως και άτονη μπεμπέκα, αρκετά στρογγυλευμένο . Ατονο για τα γούστα μου (η επόμενη μίξη μου θα γίνει στα 12%) καλό το χτύπημα. Συμπερασματικά νόστιμο υγρό για όλη την μέρα όχι τίποτα ιδιαίτερο όμως οπότε εγώ δεν θα συμμετέχω στους διθύραμβους που ακούστηκαν, τουλάχιστον όχι ακόμα. Θα επανέλθω σε 10 μέρες ακόμα ωρίμανση, αλλά και με τον βασιλια κατ'εμέ της γεύσης zest γιατί το στρογγύλευμα (που κατα κανόνα με ενοχλεί) ίσως να οφείλεται στον doggy που έχει αυτήν την τάση κατα τη γνώμη μου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171399 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34854 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9057 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364