vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 5 χρήστες
Mimhsdr, Jorge, ΨΗΛΟΣ, manoslykos, tibolaso

Twitter

Υγρά ELiquid France

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #15 στις: Αυγούστου 06, 2015, 10:43 »
Έχω μια καλή παρτίδα από την εταιρεία και ήδη έχω ξεκινήσει το σεντόνι μου. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο το Relax και το Jet Fresh και δηλώνω εξαιρετικά χαρούμενος!!!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #16 στις: Αυγούστου 06, 2015, 14:33 »
Δοκιμή αρκετών υγρών της εταιρίας σήμερα μόλις και κατενθουσιασμένος με όλα, μην ψάχνετε ονόματα-περιγραφές κλπ μιας και όλα έγιναν σχετικά γρήγορα. Τα μόνα που θυμάμαι όμως θα τα πω.


Το Supreme υπέροχο, κατ'εμέ όμως ολόιδιο με το Bite me της After8 που με κούρασε με την γλύκα του και αναγκάστηκα να το "σπάσω" με σκέτη βάση. Ε, αν βάλω το Bite me μετά τη μίξη με τη βάση τότε έχω ένα Supreme της Eliquid για να καταλάβετε. Δεν το διαπραγματεύομαι, για μένα ολόιδιο πράγμα μιλάμε!


Το Relax το οποίο και αγόρασα τελικά, αυτό το "γεύση καπνού, καφέ, μπισκότου και βανίλιας" δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς για να πω την αλήθεια, δεν μπορώ με λίγα λόγια να διακρίνω την κάθε λέξη ξεχωριστά εκεί μέσα. Άντε ίσως λίγο την βανίλια στην αρχή της εισπνοής και μετά μια γλυκόπικρη και ολίγον μπουχτιστική γεύση (μιλάω για ευχάριστο μπούχτισμα όμως) όπως αυτή που παίρνεις όταν δαγκώνεις έναν κόκο καφέ. Συνδυασμός με την γλύκα που στέλνει ουράνια μιλάμε..
"Για όλη μέρα; Για όλη μέρα!" που θα έλεγε κι ο Ρένος, μη βάλω και τη νύχτα εγώ.. :))

Αξίζουν παιδιά, τα κατατάσσω άνετα στα γκουρμεδοϋγρά κι ας μην μαρτυράει η τιμή τους κάτι τέτοιο. Το μπουκάλι και το περιεχόμενο το φωνάζουν ανοιχτά πάντως!




Μιχάλη σειρά σου τώρα.. :))



Edit: Μάλλον "μπουκώνει την αντίσταση σε χρόνο dt πάντως, τσεκάρω με νέο στήσιμο τον kfl+ και επιστρέφω αργότερα.;)
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2015, 14:41 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #17 στις: Αυγούστου 06, 2015, 14:50 »
Καλά τα λες... Μετά την δοκιμή της σειράς αγόρασα και εγώ το Relax, υγρό άλλου επιπέδου για τα δικά μου γούστα.

Όπως είπα και κατά την δοκιμή αυτά τα υγρά για μένα ξεπερνούν τις περισσότερες premium σειρές που έχω δοκιμάσει, επίσης έχουν πάρα πολύ όμορφες συσκευασίες.

Όλα ιδιαίτερα, και έχουν κάτι να πουν, ιδιαίτερα θετικό ακόμη είναι ότι είναι 50-50 (να ξεκουραστούμε και λίγο από την PG της Halcyon Haze).

Για το Relax τα είπε ο makis206, μην τα ξαναλέμε... Θέλω να σημειώσω για το ENJOY, ότι είναι το ωραιότερο "πεπονάτο" υγρό που έχω δοκιμάσει, και το JET FRESH ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε μενθόλη! Οι λάτρεις του είδους σπεύστε!

Βρήκα αρκετά καλή την τιμή τους για premium υγρά.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #18 στις: Αυγούστου 06, 2015, 18:22 »
Έχω μια καλή παρτίδα από την εταιρεία και ήδη έχω ξεκινήσει το σεντόνι μου. Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει μόνο το Relax και το Jet Fresh και δηλώνω εξαιρετικά χαρούμενος!!!

 Θα τα βρούμε τσι Κορφούς;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #19 στις: Αυγούστου 06, 2015, 18:56 »
Από όσο γνωρίζω ακόμα δεν τα έχει φέρει κάποιος. Αν είσαι τυχερός όλο και κάτι θα έχει μείνει να δοκιμάσεις.

Off topic: Μαθήματα Κερκυραϊκού συντακτικού, για να μην σε βάλουν με τις πέτρες: το "τσι" (που σημαίνει "τις" και "στις") μπαίνει συνήθως μπροστά από χωριά που τελειώνουν σε -ες, και ας θεωρούνται "αρσενικά", πχ "πάμε τσι Καρουσάδες(προφέρεται και "Καρ'σάδες") μάτια που έχει ωραία ταβέρνα?". Αντιθέτως, η σωστή σύνταξη είναι "τσου Κορφούς" ή αν είσαι πρωτευουσιάνος (ΤΚ 49100 δηλαδή) "στσου Κορφούς". Το ίδιο με τον ΤΚ ισχύει και στο παραπάνω (στσι Καρουσάδες). Προσωπική σύσταση: μην αποπειραθείς να χρησιμοποιήσεις live αυτές τις εκφράσεις γιατί το πιο πιθανό είναι να σου απαντήσουν σε διάλεκτο που κι εγώ δυσκολεύομαι να μεταφράσω! Τέλος του Off!

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #20 στις: Αυγούστου 06, 2015, 19:22 »
Συγχωράτε με για το οφ τοπικ πάλι..

 :laugh1:    το τσι ήταν Κρητικό Σιόρ Τρύφωνας!  :))   Θα πέσει γέλιο, με Βλάχικα και Κρητικά ακούσματα να προσπαθήσω να σπικάρω και Επτανησιακά, θα με πάρουν με τα πομοντόρα!  :yes: :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #21 στις: Αυγούστου 06, 2015, 21:53 »
Αρωματα να υποθεσω οτι η εταιρεια δεν εχει για να φτιαχνουμε σωστα;

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #22 στις: Αυγούστου 08, 2015, 23:49 »
Επανέρχομαι μετά από μερικές μέρες ατμίσματος των Relax και JET FRESH.

Το Relax, ήταν έκπληξη για μένα από την πρώτη στιγμή και μια και δεν είμαι καθόλου των καπνικών μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση ο τρόπος που συνδιάζεται η γεύση του καπνού, του καφέ του μπισκότου και της βανίλιας... Φανταστικό με τον καφέ, παραδόξως ικανοποιητικό και με το ποτό. Φανταστικό άρωμα στην ατμόσφαιρα! Πραγματικά εντυπωσιακό...
Συμφωνώ ότι ζορίζει την αντίσταση, στα 6-7 ml, είχα αλλοίωση γεύσης.

Το JET FRESH, ήταν η πραγματική αποκάλυψη... Υγρό με μενθόλη, όξινη εισπνοή που θυμίζει το Frosty Tart της Umami, με επίγευση αχλαδιού και καραμέλας!

Γενικό συμπέρασμα, η συγκεκριμένη σειρά τείνει να γίνει η αγαπημένη μου σε premium υγρά, γιατί νοιώθω την καθαρότητα των γεύσεων, ο καφές είναι καφές και το αχλάδι αχλάδι. Μπορεί να με έχουν ενθουσιάσει τόσο πολύ γιατί είναι γεύσεις που ταιριάζουν με τα γούστα μου, αλλά σίγουρα κρίνοντας και από τις αντιδράσεις των συνατμιστών που τα δοκίμασαν αξίζουν!

Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 09, 2015, 01:37 »
Παιδιά έπρεπε να γράψω για τα υγρά αυτά δεν γίνεται. Τα ατμίζω κανα 2μηνο.

Λοιπόν ΟΛΑ είναι κόλαση. Δεν υπάρχει υγρό στην σειρά που να πεις αυτό είναι χάλια. Να σε αφήσει κανένα αδιάφορο ίσως αλλά να πεις πάει νεροχύτη δεν με τίποτα.

Όντως θα συμφωνήσω με πολλούς εδώ ότι για υγρά που λανσάρονται σαν premium είναι όντως πιο ΄΄premium'' από τα premium και σε καλή τιμή και πιστέψτε με έχω κάνει πολλά premium και καλά.

Σε όσους άρεσε το jet fresh θα χάσουν την μπάλα με το Mozart από την classic σειρά. Απόλυτη ισορροπία της παγωμένης μέντας με τις άλλες γεύσεις -- για μένα το jet fresh είναι λίγο too much με την μέντα.

Για το relax τα είπατε όλοι λίγο πολύ - πάρα πολύ καλό υγρό όπως και το supreme.

Το enjoy είναι σε άλλη κατηγορία από μόνο του.

Το exotic καλό μεν αλλά μπερδεύεται στην ίδια του την πολυπλοκότητα.

Αυτό που θέλω να μείνω πιο πολύ είναι η βάση τους. Δεν ξέρω τι είναι αλλά για 50-50 pg/vg υγρά το ντουμάνι είναι απίστευτο και η αίσθηση που αφήνουν στον χώρο είναι αυτό που έλεγα σε μια κοπελιά ότι τα υγρά αυτά είναι fragrances όχι αρώματα απλά.



Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 09, 2015, 14:58 »
... δεν άντεξα βλέπωντας τα σχόλια και υπέκυψα στον πειρασμό.
Χτύπησα, από τοπικό κατάστημα Jet Fresh & Enjoy και με ζόρι
συγκρατήθηκα μη πάρω και Supreme. Ας αρχίσει το δράμα λοιπόν:

Jet Fresh
Υγρό αναπλήρωσης με γεύση lime, γλυκόριζα, καραμέλα και φρέσκο αχλάδι!

Φέτος είναι το πρώτο καλοκαίρι που με βρίσκει ατμιστή. Αναζητώ απεγνωσμένα
κάτι δροσερό στα γούστα μου, πέρα από το Frosty Tart που το 'χει σκίσει, αλλά
και το Frosty Melodic (btw μέτρια τα θεωρώ και τα 2, αλλά αυτά στο δικό τους
νήμα). Οπότε, η ιδέα ενώς δροσερού υγρού με ευχάριστες για μένα γεύσεις όπως
το lime και το αχλάδι με ενθουσίασε, και η καραμέλα ήταν ιδιέταιρη έκπληξη.
Η γλυκόριζα δε γνώριζα τι γεύση έχει, αλλά την προσπέρασα σκεφτόμενος πως
απλά θα δένει όλα αυτά τα συστατικά, προσθέτοντας στο σύνολο μια γλυκάδα.
Όλα αυτά στη θεωρία. Στη πράξη... δε καταλάβα ούτε lime, ούτε αχλάδι, ούτε
καραμέλα. Αυτό που εισέπραξα ήταν... τσίπουρο! Με άπειρο γλυκάνισο (να τελικά
τι γεύση πρόσθεσε η γλυκόριζα). Το τσίπουρο το μισώ μέσα από τα βάθη της
ψυχής μου. Ακόμη περισσότερο όμως από το τσίπουρο, μισώ το τσίπουρο με
γλυκάνισο.  Και όχι απλά τσίπουρο, αλλά τσίπουρο από τον Τύρναβο. Κάποτε
είχε πει ένας μεγάλος μάστορας-γκουρού : "Βρες μου καλό τσίπουρο στο Τύρναβο
και 'γω θα σου βρω π_______α παρθένα". Αυτό ακριβώς, τίποτ' άλλο. Πέρα από
αυτό, πολύ έντονη μυρωδιά στο χώρο που αργεί να φύγει, το βράδυ που το δοκίμασα
κοιμήθηκα στο σαλόνι. Πολύ έντονη γεύση στο στόμα, αργεί να φύγει, είχα πιει 2 νέρα
και μισή κοκακόλα και αναγκάστηκα να πάω να βράσω γάλα με μέλι για να φύγει. Και
εννοείτε, ο ατμοποιητής μες τη τσιπουρίλα (ακόμη τον έχω να μουλιάζει). Παρηγορήθηκα
σκεφτόμενος πως θα το πάσαρα σε φίλο που γουστάρει τσιπουροειδή υγρά, π.χ. το Snakebyte
το 'χε καταφέρει τις προάλλες, αλλά ούτε καν αυτός δεν κατάφερε το Jet Fresh. "Πάρτο από 'δω".

Enjoy
Υγρό αναπλήρωσης με γεύση γρεναδίνης, σταφύδας και πεπονιού!

Περιληπτικά για να μην βγάλω πολλή χολή και 'δω.Κατάφερα να απομονώσω τη γεύση
του πεπονιού στο μυαλό μου και μπορώ να πω πως ήταν ωραία. Αυτό που ακολουθεί
όμως με miliseconds διαφορά, δεν ήταν ωραίο... αλλιώς είχα το combo γρεναδίνη-σταφίδα
στο μυαλό μου και αυτό που είσπραξα ήταν... κάτι κοντά στον... γλυκάνισο. Τύχη βουνό, έτσι;
Το προσπάθησα ε, δεν το παράτησα αμέσως, αλλά μάταια.

Τέλος, πάλι καλά που δεν πήρα και το Supreme. Συνδιασμός καρύδας με μπισκότο με φοβίζει...
+ με αυτό που διάβασα πως θυμίζει Bite me, αν όντως ισχύει -ούτε αυτό- δεν είναι για μένα.
(Bite me btw καλό υγρό για Χριστούγεννα ή Πάσχα αν κάνεις δίαιτα και δεν τρως μελομακάρονα)
And that's it. Εν κατακλείδι, είναι ίσως η μεγαλύτερη απογοήτευση που τρώω από υγρά με πολλές
καλές κριτικές. Η 2η σε σειρά ήταν όταν πήρα από Vaponaute τα On The Storm και Into the Wild
και κοιμόμουν στο σαλόνι 3 μέρες μέχρι να φύγει η μπόχα στο υπνοδωμάτιο από το Into the Wild.
Άκυρο είχαν φάει και τα δύο και κάπου εδώ συνειδητοποιώ πως και αυτά γαλλικά είναι, οπότε άκυρο
και στους Γάλλους μέχρι να 'ρθει το 2016 (τουλάχιστον).



EDIT για να γράψω και τίποτα θετικό: Και τα 2 υγρά ήταν σε γιάλινες συσκευασίες σφραγισμένες
(αν και όλα τα υγρά θα 'πρεπε να πωλούνται σφραγισμένα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα), το χτύπημα
τους για τα mg που τα πήρα ήταν ικανοποιητικό και το Jet Fresh ήταν όντως δροσερό (όσο πρέπει).

*αν κανείς από Βόλο ενδιαφέρεται για τα υγρά, pm me, ευχαριστώ.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2015, 15:25 από FML »

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 09, 2015, 15:43 »
Όπως έγραψε ο Steve666 κάτι πρέπει να παίζει με την βάση τους, είναι τέλεια η ισσοροπία σε ντουμάνι και χτύπημα αλλά και εκπληκτικό το δέσιμο των υγρών.

Προσωπικά νοιώθω τόσο δεμένες τις γεύσεις, που είτε έχουν χρησιμοποιήσει διαφορετική μέθοδο για το steeping, ή έχουν καλύτερη ποιοτικά βάση από τα συνηθισμένα.

Γούστα είναι αυτά, και με τόσα υγρά που βγαίνουν τον τελευταίο καιρό, μάλλον όλοι θα βρούμε ότι μας αρέσει!

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 09, 2015, 17:04 »
... δεν άντεξα βλέπωντας τα σχόλια και υπέκυψα στον πειρασμό.
Χτύπησα, από τοπικό κατάστημα Jet Fresh & Enjoy και με ζόρι
συγκρατήθηκα μη πάρω και Supreme. Ας αρχίσει το δράμα λοιπόν:

Jet Fresh
Υγρό αναπλήρωσης με γεύση lime, γλυκόριζα, καραμέλα και φρέσκο αχλάδι!

Φέτος είναι το πρώτο καλοκαίρι που με βρίσκει ατμιστή. Αναζητώ απεγνωσμένα
κάτι δροσερό στα γούστα μου, πέρα από το Frosty Tart που το 'χει σκίσει, αλλά
και το Frosty Melodic (btw μέτρια τα θεωρώ και τα 2, αλλά αυτά στο δικό τους
νήμα). Οπότε, η ιδέα ενώς δροσερού υγρού με ευχάριστες για μένα γεύσεις όπως
το lime και το αχλάδι με ενθουσίασε, και η καραμέλα ήταν ιδιέταιρη έκπληξη.
Η γλυκόριζα δε γνώριζα τι γεύση έχει, αλλά την προσπέρασα σκεφτόμενος πως
απλά θα δένει όλα αυτά τα συστατικά, προσθέτοντας στο σύνολο μια γλυκάδα.
Όλα αυτά στη θεωρία. Στη πράξη... δε καταλάβα ούτε lime, ούτε αχλάδι, ούτε
καραμέλα. Αυτό που εισέπραξα ήταν... τσίπουρο! Με άπειρο γλυκάνισο (να τελικά
τι γεύση πρόσθεσε η γλυκόριζα). Το τσίπουρο το μισώ μέσα από τα βάθη της
ψυχής μου. Ακόμη περισσότερο όμως από το τσίπουρο, μισώ το τσίπουρο με
γλυκάνισο.  Και όχι απλά τσίπουρο, αλλά τσίπουρο από τον Τύρναβο. Κάποτε
είχε πει ένας μεγάλος μάστορας-γκουρού : "Βρες μου καλό τσίπουρο στο Τύρναβο
και 'γω θα σου βρω π_______α παρθένα". Αυτό ακριβώς, τίποτ' άλλο. Πέρα από
αυτό, πολύ έντονη μυρωδιά στο χώρο που αργεί να φύγει, το βράδυ που το δοκίμασα
κοιμήθηκα στο σαλόνι. Πολύ έντονη γεύση στο στόμα, αργεί να φύγει, είχα πιει 2 νέρα
και μισή κοκακόλα και αναγκάστηκα να πάω να βράσω γάλα με μέλι για να φύγει. Και
εννοείτε, ο ατμοποιητής μες τη τσιπουρίλα (ακόμη τον έχω να μουλιάζει). Παρηγορήθηκα
σκεφτόμενος πως θα το πάσαρα σε φίλο που γουστάρει τσιπουροειδή υγρά, π.χ. το Snakebyte
το 'χε καταφέρει τις προάλλες, αλλά ούτε καν αυτός δεν κατάφερε το Jet Fresh. "Πάρτο από 'δω".

Enjoy
Υγρό αναπλήρωσης με γεύση γρεναδίνης, σταφύδας και πεπονιού!

Περιληπτικά για να μην βγάλω πολλή χολή και 'δω.Κατάφερα να απομονώσω τη γεύση
του πεπονιού στο μυαλό μου και μπορώ να πω πως ήταν ωραία. Αυτό που ακολουθεί
όμως με miliseconds διαφορά, δεν ήταν ωραίο... αλλιώς είχα το combo γρεναδίνη-σταφίδα
στο μυαλό μου και αυτό που είσπραξα ήταν... κάτι κοντά στον... γλυκάνισο. Τύχη βουνό, έτσι;
Το προσπάθησα ε, δεν το παράτησα αμέσως, αλλά μάταια.

Τέλος, πάλι καλά που δεν πήρα και το Supreme. Συνδιασμός καρύδας με μπισκότο με φοβίζει...
+ με αυτό που διάβασα πως θυμίζει Bite me, αν όντως ισχύει -ούτε αυτό- δεν είναι για μένα.
(Bite me btw καλό υγρό για Χριστούγεννα ή Πάσχα αν κάνεις δίαιτα και δεν τρως μελομακάρονα)
And that's it. Εν κατακλείδι, είναι ίσως η μεγαλύτερη απογοήτευση που τρώω από υγρά με πολλές
καλές κριτικές. Η 2η σε σειρά ήταν όταν πήρα από Vaponaute τα On The Storm και Into the Wild
και κοιμόμουν στο σαλόνι 3 μέρες μέχρι να φύγει η μπόχα στο υπνοδωμάτιο από το Into the Wild.
Άκυρο είχαν φάει και τα δύο και κάπου εδώ συνειδητοποιώ πως και αυτά γαλλικά είναι, οπότε άκυρο
και στους Γάλλους μέχρι να 'ρθει το 2016 (τουλάχιστον).



EDIT για να γράψω και τίποτα θετικό: Και τα 2 υγρά ήταν σε γιάλινες συσκευασίες σφραγισμένες
(αν και όλα τα υγρά θα 'πρεπε να πωλούνται σφραγισμένα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα), το χτύπημα
τους για τα mg που τα πήρα ήταν ικανοποιητικό και το Jet Fresh ήταν όντως δροσερό (όσο πρέπει).

*αν κανείς από Βόλο ενδιαφέρεται για τα υγρά, pm me, ευχαριστώ.

FML, κι εγώ γενικά δεν ενθουσιάστηκα πολύ από τα υγρά. Δοκίμασα το relax και το JetFresh. Προσωπικά το relax μου φάνηκε αρκετά γλυκό για την περιγραφή του. Ίχνος καπνικού προσωπικά δε βρήκα πουθενά.  Το jetfresh είναι δροσερό, νιώθω το κάτι ξινό (lime) αλλά καραμέλα γλυκόριζα και λοιπά μπα... Επίσης, είναι δυνατόν να βάζουν αχλάδι στην περιγραφή; Η γεύση του lime είναι τόσο έντονη που κάτι τόσο ήπιο όσο το αχλάδι δεν είναι δυνατόν να φανεί.

Αποσυνδεδεμένος m1chael

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 09, 2015, 17:30 »
Tsabasid, σε τι ατμοποιητή και με τι στήσιμο τα δοκίμασες; Το αχλάδι ξεχωρίζει πάρα πολύ έντονα στο τελείωμα στις δοκιμές που έκανα με Kayfun V4 και Kfl+


διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 09, 2015, 22:46 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 09, 2015, 17:48 »
Δοκίμασα στον The Dripper με 1.8 αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά ELiquid France
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 09, 2015, 23:10 »
Δοκίμασα supreme και relax.Απλώς ανεκτά.Το πρώτο είναι wanna be castle long αλλά πιο άγριο.Απέχει πολύ ακόμη.Είναι αρκετά πιο "πρωτόγονο", πιο "σκληρό".Στο δεύτερο ο καφές είναι τύπου "ΑΒ Βασιλόπουλος", καφές no name δλδ. ή αλλιώς παρακαβουρδισμένος.Και τα δύο μου άφησαν την αίσθηση ότι ο κατασκευαστής τους είναι ταβερνιάρης που δουλεύει σε κυριλέ εστιατόριο ή αλλιώς σεφ σε ταβέρνα.Δεν ξέρω αν φταίει ο μάγειρας ή η πρώτη ύλη, πάντως γκουρμέ (ακόμη) δεν είναι.Χρειάζονται εκλέπτυσμα.Τέλος το καπνικό του μέρος έρχεται σαν υπόνοια από υποτροφοδοσία.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 178 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181404 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8793 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537954 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60355 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16633 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138761 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63